You are currently viewing نمایندگی تعمیر لباسشویی آبسال در تهران
مرکز تعمیر لباسشویی آبسال

نمایندگی تعمیر لباسشویی آبسال در تهران

CTA

نمایندگی تعمیر لباسشویی آبسال در تهران ، تعمیرگاه مجاز تعمیرال بعنوان مرکز تعمیرات لباسشویی آبسال بصورت شبانه روزی در ۷ روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر لباسشویی آبسال آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیرال دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات لباسشویی آبسال در انواع مدل ها آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

 

در این مطلب قصد داریم به تعمیر لباسشویی آبسال (Absal Washing Machin Repair) بپردازیم. همانطور که قبلا گفته شد تعمیرآل به صورت رسمی نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران می باشد. با تکیه بر کارشناسان مجرب و ماهر ماشین لباسشویی آبسال توانسته ایم رضایت مشتریان گرامی را در این زمینه جلب نماییم.

در زیر موقعیت هایی که ممکن است دلیل خشک نشدن لباسشویی در سال جاری باشد را نام برده ایم و راه حل هر کدام را شرح داده ایم. توجه داشته باشید که یک تعمیرکار معتبر لباسشویی آبسال با مهارت های لازم می تواند به شما در تعمیر لباسشویی آبسال با خیال راحت تا حد امکان کمک کند.

فیلترها و شیلنگ های آبسال

برای تعمیر لباسشویی آبسال با کمک شیلنگ های لاستیکی متصل به شیر آب برای تامین ماشین لباسشویی آب می کشد. گاهی طول این گونه شیلنگ ها به ۲ تا ۳ متر می رسد.

 همچنین در انتهای شیلنگ و هنگام اتصال به شیر فیلترهای کوچکی تعبیه شده است که برای جلوگیری از ورود رسوبات و مواد موجود در آب به واشر و شیر برقی استفاده می شود.

سوئیچ شناور سطح آب یا سوئیچ کنترل فشار آب

سوئیچ سطح آب واشر، یک سوئیچ فشار، ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می کند. در واقع جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوییچ فشار و از این قسمت به شیر برقی می رسد.

 اگر سوئیچ سطح آب مشکلی داشته باشد ممکن است جریان شیر برقی را قبل از رسیدن آب به مقدار مناسب قطع کند یا از همان ابتدا این کار را انجام دهد که در این صورت باید تعویض شود.

 اعتبارسنجی کلید با مولتی متر ممکن است یک کار تخصصی باشد و باید برای تعمیر لباسشویی آبسال توسط یک تعمیرکار ماهر و با تجربه انجام شود و همچنین برای تعمیر لباسشویی آبسال شما می توانید از طریق یکی از دو دکمه بالای صفحه با کارشناسان و سرویس دهندگان مجموعه تعمیرآل تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن برای تعمیر در محل شما حاضر شوند.

تعمیر لباسشویی آبسال

تایمر یا برد الکترونیکی آبسال

در مدل های قدیمی ماشین لباسشویی آبسال از تایمر مکانیکی و در مدل های جدید به جای این قطعه از تخته وایت برد الکترونیکی استفاده می شود. تایمر یا صفحه وظیفه هدایت جریان الکتریکی به قسمت های مختلف از جمله شیر برقی را بر عهده دارد که این کار را در مرحله آبگیری چرخه شستشو انجام می دهد.

اگر تایمر یا برد واشر آبسال مشکل داشته باشد، ممکن است به ولتاژ مورد نیاز برای کارکرد شیر برقی نرسد و خشکی رخ ندهد. راه حل در این مورد تعویض تایمر یا برد است. برای تست تایمر باید ولتاژ کنتاکت های تایمر یا پایانه های الکتریکی برد در مرحله آبگیری اندازه گیری شود.

 این اندازه گیری به دلیل خطر برق گرفتگی باید توسط تعمیرکار مجاز و حرفه ای انجام شود . شما میتوانید جهت هر گونه تعمیر لباسشویی آبسال با ما تماس حاصل فرمایید .

فشار آب

شیر برقی واشر آبسال برای عملکرد صحیح به حداقل فشار آب تقریباً ۲۰ psi نیاز دارد. بنابراین فشار کم آب آشپزخانه در برخی موارد مانند آپارتمان ها می تواند مشکل ساز باشد و دلیل کمبود آب در لباسشویی شما آبسال است.که نیاز به تعمیر لباسشویی آبسال دارد.

ارور ها و کد خطاهای ماشین لباسشویی آبسال

در ادامه به بررسی خطاهای لباسشویی آبسال می‌پردازیم، همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ارور لباسشویی آبسال را مطالعه کنید.

ارور F01 کد ارور F02 کد خطا F04
کد خطا F05 خطا F06 ارور F07
ارور F08 کد خطا F09 کد خطا C03
لیست ارور های لباسشویی آبسال

کد خطای F01

این خطا نشان دهنده کمبود آب یا کمبود آب در دستگاه است. دلایل ارورf1 می تواند به شرح زیر باشد

شیر برقی خراب است. سنسور سطح آب معیوب یا بد کار می کند. وایت برد الکترونیکی مشکل دارد. وجود اتصال در سیم های مربوطه. شیر ورودی آب بسته است.

برای رفع این خطا،یا هر گونه تعمیر لباسشویی آبسال یک تکنسین شیر برقی باید آن را بررسی کند. پانل واشر و اتصالات سیم کشی نیز باید بررسی شود.

کد ارور F02

این ارور مربوط به خرابی هیدروستات شستشو می باشد که می تواند به دلیل نقص خود هیدروستات باشد و یا خرابی اتصالات و سوکت های هیدروستات و خرابی آن باعث خطا شود.

برای رفع ارور f2، یک تکنسین ذیصلاح باید ابتدا هیدروستات ها و اتصالات مربوطه را به دقت بررسی کند و در صورت وجود مشکل در هر یک، قطعه یا المنت مورد نیاز را تعویض کند. همچنین ممکن است خطا از صفحه کنترل ماشین لباسشویی باشد که در این صورت باید بررسی شود.

خطا F04

خطا نشان می دهد که میکرو سوئیچ درب معیوب است. در برخی موارد مشکل در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی و اتصال آن به میکرو سوئیچ است.

برای رفع ارور f4، تکنسین باید میکرو سوئیچ قفل درب را بررسی کرده و در صورت شناسایی مشکل، آن را تعویض کند. اگر برد الکترونیکی آسیب دیده باشد یا مشکل از اتصالات بین برد و میکرو آداپتور باشد، یک تکنسین می تواند با تعمیر لباسشویی آبسال یا تعویض قطعات آن را انجام دهد.

error F05

این ارور مربوط به سنسور NTC است که سنسور المنت شستشو است.

تکنسین پس از بررسی سنسور و اندازه گیری های لازم باید از یکپارچگی آن اطمینان حاصل کند. در غیر این صورت سنسور باید تعویض شود. در صورت مشاهده هر گونه ایراد فنی و نیاز به تعمیر لباسشویی آبسال خود میتوانید به صورت آنلاین ثبت سفارش خود را ثبت نمایید .

خطا مربوط به نقص عنصر حرارتی دستگاه است. در این موارد علت خطای f6 خرابی المنت گرمایشی یا اتصالات آن است و یا در برخی موارد ایراد از تخته لباسشویی الکترونیکی و اتصال آن به المنت است.

خطا F07

خطای f7 مربوط به تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی است. این مشکل ممکن است به دلیل معیوب بودن پمپ تخلیه یا معیوب بودن شیر برقی ورودی آب باشد که باعث خشکی مداوم می شود و نیاز به تعمیر لباسشویی آبسال شما باشد .

همچنین گرفتگی لوله تخلیه، مشکل در برد الکترونیکی دستگاه و عدم ارسال دستورات لازم توسط برد می تواند از دلایل بروز این خطا باشد.

برای رفع خطای مشاهده شده در واشر آبسال، یک تکنسین ذیصلاح باید مواردی از قبیل بررسی پمپ تخلیه، شیر برقی و برد الکترونیکی را با دقت انجام داده و از عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل کند. همچنین باید به بررسی گرفتگی لوله تخلیه و مسیر فاضلاب توجه کرد.

ارور F08

هنگامی که این خطا نمایش داده می شود، ماشین لباسشویی مورد بحث قرار می گیرد. دلایل ارور f8 عبارتند از: خرابی موتور، فرسودگی یا قفل شدن موتور، خرابی رله، اتصال کوتاه و خرابی برد الکترونیکی.

برای رفع خطای ظاهر شده بر روی صفحه نمایش، به تخصص یک تکنسین تعمیر لباسشویی آبسال نیاز است. بررسی ماشین لباسشویی و برد الکترونیکی و تعمیر یا تعویض آنها در صورت ایراد یا سوختگی، بررسی رله و اطمینان از صحت آن و تعویض آن در صورت خرابی و همچنین بررسی اتصالات موجود از جمله مراحل تخصصی می باشد.

F09

در صورت مشاهده خطای f9 در ماشین لباسشویی، نقص در برد الکترونیکی آن محسوس است. در این زمان به دلایلی مانند خرابی برد الکترونیکی، عدم اتصال برد اصلی به برد دستگاه و یا اتصالات مشکوک به سوکت های برد، خطای فوق بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

برای رفع این خطا، اتصالات از جمله سوکت ها باید به درستی تست و بررسی شوند. سپس تکنسین برد الکترونیک را بررسی می کند و در صورت نیاز آن را تعمیر لباسشویی آبسال را انجام دهید یا تعویض می کند.

این خطا نشان دهنده خرابی دستگاه است. یکی از دلایل ارور c3 گره خوردن و جمع شدن لباس ها در یک طرف است.

برای رفع خطا، می توانید به سادگی دستگاه را متوقف کرده و لباس ها را در داخل درام توزیع کنید. اگر این کار جواب نداد، قبل از بروز مشکلات دیگر، لازم است جهت تعمیر لباسشویی آبسال با یک تکنسین تماس بگیرید تا از لباسشویی بازدید کند.


 تعمیرآل همواره کنار شماست. شما می توانید برای تعمیر لباسشویی آبسال یا رفع ارور یا کد خطای دستگاهتان و اعزام تکنسین در محل مورد نظرتان با شماره های درج شده در وبسایت در تماس باشید.

تعمیر لباسشویی آبسال

چرا لباسشویی آبسال آب را تخلیه نمی کند؟

 • گرفتگی فیلتر پمپ شستشو آبسال
 • گرفتگی شلنگ تخلیه
 • خرابی پمپ تخلیه
 • خرابی برد شستشو یا تایمر آبسال

گرفتگی فیلتر پمپ شستشو آبسال

برای تخلیه آب شستشوی ماشین لباسشویی آبسال یک پمپ تخلیه آب طراحی شده است که در طول برنامه چندین بار آب داخل ماشین لباسشویی آبسال را تخلیه می کند. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پمپ و تمیز کردن واشر آبسال فیلتری قبل از پمپ تعبیه شده تا رسوبات و اجسام مختلف را خارج کند.

قبل از رسیدن و آسیب رساندن به پمپ توقف کنید. اگر این فیلتر توسط چیزهایی مسدود شود، پمپ واشر آبسال نمی تواند آب را تخلیه کند و باید فیلتر را باز کرده و به خوبی تمیز کنید.

گرفتگی شلنگ تخلیه

شیلنگ های تخلیه معمولاً در مسیر تخلیه پشت واشر یا سیفونی که در زیر سینک نصب می شود نصب می شوند تا از گرفتگی فاضلاب واشر جلوگیری شود.

خرابی پمپ تخلیه

همانطور که توضیح دادیم پمپ تخلیه وظیفه تخلیه آب شستشو از آبسال را بر عهده دارد. در برخی موارد مشاهده شده است که اجسام و رسوبات از فیلتر فاضلاب عبور کرده و وارد پمپ شده و باعث شکسته شدن پره های پمپ و آسیب جدی به پمپ تخلیه و یا از کار افتادن خود پمپ در اثر کار بیش از حد شده است.

و فرسایش این اتفاق می افتد که ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود. در چنین مواردی فقط پمپ تخلیه باید تعویض شود یا نیاز به تعمیر لباسشویی آبسال باشد که این کار توسط تکنسین مجاز انجام می شود.

خرابی برد شستشو یا تایمر آبسال

برد الکترونیکی یا تایمر ذهن اصلی و رهبر ماشین لباسشویی است و دستور شروع هر قطعه را در زمان مشخصی صادر می کنند. و خرابی تایمر باید توسط کارشناسان متخصص لباسشویی بررسی شود. شما می توانید با شماره های درج شده در وبسایت برای درخواست تکنسین یا تعمیر لباسشویی آبسال با مجموعه تعمیرآل در ارتباط باشید.

علت لرزش

علت لرزش لباسشویی آبسال بسته به محل نصب واشر آبسال و نحوه قرارگیری لباس ها متفاوت است. یافتن علت تکان دادن واشر برای انتخاب روش مناسب برای رفع لرزش واشر ضروری و مهم است. خرابی کمک فنر واشر یا ناهماهنگی واشر احتمالاً علت تکان دادن واشر را مشخص می کند.

لرزش ماشین لباسشویی آبسال که گاهی با صدای زیاد همراه است ممکن است به دلیل نقص فنی کلی یا دلایل کوچکی مانند مکان یابی نامناسب ایجاد شود. خرابی ضربه گیر ماشین لباسشویی، بارگیری نامنظم لباس ها و نصب نامناسب ماشین لباسشویی از عوامل اصلی لرزش ماشین لباسشویی است.

عیب یابی لرزش لباسشویی آبسال

 عیب یابی و پیدا کردن علت لرزش ماشین لباسشویی که گاهی اوقات با صداهای بلند همراه است. استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی ضروری است. علت ایجاد لرزش و ارتعاش در ماشین لباسشویی های جدید و قدیمی تحت تاثیر عوامل خارجی و داخلی بررسی شد.

 1. لرزش طولانی مدت
 2. تفکیک وزنه های ترازو
 3. .قطعات معیوب نصب شده در مخزن شستشوی
 4. نقص قطعه فولی در اثر لرزش
 5. مشکل قسمت تاخو
 6. تراز بودن ماشین لباسشویی
 7. خرابی کمک فنر و ارتعاش

لرزش طولانی مدت لباسشویی

دلیل لرزش طولانی مدت ماشین لباسشویی می تواند بر عملکرد کلی دستگاه تأثیر منفی بگذارد. بنابراین تعیین اینکه کدام قسمت از ماشین لباسشویی آبسال از این عیب ناشی شده است بسیار مهم است.

 تعمیر ویبره شستشوی مطلق دومین مورد پس از اطلاع از علت لرزش است که در این صورت باید با حساسیت بیشتری برخورد شود.

تفکیک وزنه های ترازو

این قطعات که وظیفه بالانس آبسال را بر عهده دارند، گاهی اوقات با مشکل عدم اتصال به محل قبلی مواجه می شوند. این مشکل دلیل لرزش ماشین لباسشویی است. برای رفع این مشکل وزنه های جدا شده را طبق اصول تعیین شده به حالت اولیه برگردانید.

قطعات معیوب نصب شده در مخزن

لرزش ماشین لباسشویی و ارتعاشانی که در این ماشین لباسشویی ایجاد می شود گاهی تحت تاثیر آسیب قطعات نصب شده در مخزن لباسشویی قرار می گیرد. به عنوان مثال خرابی قطعه بلبرینگ دلیل لرزش ماشین لباسشویی در مدل های مختلف است.

مشکل قسمت تاخو

مقررات جاری مورد نیاز در واشر آبسال تحت فعالیت قطعه تاخو ارائه شده است. خرابی این قطعه تنظیمات برق را غیرفعال می کند و باعث لرزش دستگاه می شود. تعمیر لباسشویی آبسال ویبره شستشو در این حالت با بررسی اتصالات برق توسط سرویس شستشوی مجاز آبسال همراه است.

تراز بودن ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی در تراز آبسال به دلیل نصب نامناسب یکی از دلایل لرزش و لرزش ماشین در حین شستشو می باشد. تعمیر ویبره شستشو در این حالت با تنظیم سطح شستشو همراه است که با تجهیزات مخصوص و زیر نظر متخصصین ماهر سرویس انجام می شود.

خرابی کمک فنر و ارتعاش آبسال

علت لرزش ماشین لباسشویی آسیب ضربه گیر ماشین لباسشویی آبسال است که با مدل درب جلو این ماشین لباسشویی سازگاری دارد. کمک فنرها معمولاً از لرزش بی مورد دیگ جلوگیری می کنند و لرزش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

همچنین دیگ لباسشویی آبسال با فنرهای نگهدارنده مخصوص نصب می شود. مشکلات ضربه گیر باعث می شود کاسه ماشین لباسشویی به دلیل لرزش واشر لرزش پیدا کند. لرزش شستشو در این حالت با تعمیر و تعویض ضربه گیرها در سیستم واشر رفع می شود.

نشت آب در لباسشویی آبسال

نشست در لباسشویی آبسال به دلایل مختلفی میتواند باشد تیم بزرگ تعمیرآل تمامی آنها را برسی کردیم و به شما آموزش می‌دهیم .

آبریزش از قسمت زیرین لباسشویی آبسال

برای شناسایی نشتی و نشتی در واشر آبسال خود، واشر را روشن کنید ، یک چرخه شستشو را انتخاب کنید و اطراف واشر، به خصوص پشت و زیر آن را به دقت بررسی کنید. بخش این بررسی را از دست ندهید.

 اگر تخلیه آب در ابتدای شستشو باشد و تخلیه پس از چند دقیقه اول چرخه شستشو متوقف شود، می توان گفت که نشت آب ناشی از نقص زیر است.

نمایندگی تعمیر لباسشویی آبسال

شلنگ تخلیه لباسشویی آبسال

شیلنگ های تخلیه و شیلنگ های ورودی از اقلام مهم مورد استفاده در ماشین لباسشویی هستند و این دو ابزار می توانند یکی از شایع ترین علل نشتی ماشین لباسشویی باشند.که نیاز به تعمیر لباسشویی آبسال دارد.

همانطور که می دانید شیلنگ تخلیه در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد و قبل از هر چیز باید از خوب بودن اتصال این شیلنگ به شیلنگ ورودی اطمینان حاصل کنید. یکی دیگر از دلایل نشتی و نشتی ماشین لباسشویی آبسال خرابی دریچه اتصال ورودی این دو شیلنگ به سینک است.

برای یافتن آسان علت نشت آب از زیر واشر، می توانید سایش یا پارگی شیلنگ ها را بررسی کنید و همچنین مجموعه تزریق سیفون یا باتری را که اجزای سیستم ورودی آب را تشکیل می دهد، بررسی کنید.

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آبسال

همانطور که از نامش پیداست این ماشین لباسشویی برای تخلیه آب است و یکی از مهم ترین قطعات این ماشین لباسشویی برقی است. پمپ تخلیه به سه صورت تسمه ای، مستقیم یا برقی در لباسشویی قابل استفاده است و یکی دیگر از دلایل نشت آب از پایین واشر می تواند همین قطعه باشد. پمپ تخلیه معمولا در پایه و جلوی واشر آبسال قرار می گیرد یا به موتور متصل می شود.

شیر ورودی آب شستشو

مسئولیت کنترل ورود آب سرد و گرم به ماشین لباسشویی بر عهده شیر ورودی است که به صورت شیر ​​در پشت ماشین لباسشویی قرار گرفته و با استفاده از شلنگ وارد ماشین لباسشویی می شود.

 شیر و شیلنگ متصل به آن باید بدون ترک و آسیب باشد تا باعث نشتی یا نشتی از واشر نشود. قبل از بررسی این قسمت، دستگاه باید جدا شود.

لاستیک دور درب لباسشویی آبسال

لاستیک استفاده شده در اطراف درب ماشین لباسشویی آبسال است. با گذشت زمان، به دلایل مختلفی مانند سابیدگی، سوراخ یا پارگی ممکن است آب به اطراف درب نفوذ کند.

اگر لاستیک در (دستگاه) دچار سابیدگی یا پارگی شده است، باید تعویض شود. یکی دیگر از دلایل درب شستشو قفل نشدن آن است و در صورت تجربه باید قفل در را تعویض کنید.


سوالات متداول ( FAQ )

تکنسین لباسشویی آبسال چه زمانی در محل حاضر میشود؟

کارشناسان پس از تماس با شما عزیزان ؛ زمان مراجعه را با خود شما هماهنگ کرده و در زمان تعیین شده در محل حاضر میشوند.

ارور F01 لباسشویی آبسال به چه علت است؟

هنگامی که این ارور نمایان میشود خبر از عدم آبگیری دستگاه یا نبودن آب کافی داخل مخزن میدهد. ممکن است نیاز به تعویض شیر برقی یا تعمیر برد الکترونیکی دستگاه باشد.

ارور f09 لباسشویی آبسال به چه علت است؟

در این هنگام باید اطلاع داشته باشید که برد اصلی دستگاهتان معیوب شده و نیازمند تعمیر است.

علت لرزش لباسشویی آبسال چیست؟

خرابی کمک ها ؛ تراز نبودن دستگاه، معیوب بودن قطعات داخلی دیگ و یا پمپ تخلیه و … میتواند از دلایل بروز این ایراد باشد.

نتیجه گیری

تیم تحریریه تعمیرآل سعی بر آن داشته تا تمامی موارد مربوط به خرابی و تعمیر لباسشویی آبسال را برای شما در این مطلب جمع آوری کند. چنانچه مطلبی جا مانده و یا سوال شما برطرف نشده شما می توانید نظرات و دیدگاه های خود را برای ما کامنت بگذارید. همچنین برای اعزام تعمیرکار لباسشویی آبسال میتوانید با مجموعه تعمیرآل تماس بگیرید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع تعمیرآل
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...