You are currently viewing تعمیر یخچال فریزر آدمیرال
تعمیر یخچال فریزر آدمیرال

تعمیر یخچال فریزر آدمیرال

یخچال فریزر ها مانند مابقی لوازم خانگی دچار ایرادات و مشکلات کوچی و بزرگی میشوند ، از این ایرادات میتوان به بهم خوردن درجه دمای یخچال ، عدم یخسازی ، برفک زدن ،سرو صدای زیاد حین کار کردن ،نشتی آب و … نام برد ، تعمیرات یخچال فریزر ها به علت نگه داری مواد فاسد شدنی برای صاحبان آن در اولویت اول قرار دارد ، برخی از این مشکلات با یک شناخت و مطالعه جزئی قابل رفع هست و نیازی به تعمیرکار ندارد ، و در موارد پیشرفته شما باید با یک تکنسین تماس بگیرید ، در این مقاله به برخی از مشکلات یخچال فریزر ها و تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید آدمیرال خواهیم پرداخت:

تعمیر یخچال فریزر آدمیرال
تعمیر یخچال فریزر آدمیرال

نحوه ریست فیلتر آب یخچال آدمیرال

گاهی ممکن است شما متوجه کارکرد نادرست یخچال خود در قسمت های مختلف آن مانند فیلتر آب آن گردید که در اینصورت شما نیاز به خاموش و روشن کردن کلی دستگاه خود ندارید و تنها میتوانید ریست کردن فیلتر آب یخچال خود این مشکل را برطرف نمایید به این منظور میتوانید برای ریست کردن فیلتر آب یخچال آدمیرال مطابق با مراحل زیر پیش روید:

  1. ابتدا دکمه WATER را در یخچال آدمیرال خود فشار داده.
  2. پس از ان دکمه RESET را برای چند ثانیه فشار داده و نگه میدارید.

طریقه استفاده از صفحه نمایش یا دیسپلی یخچال ساید بای ساید آدمیرال

صفحه نمایش یخچال ها به منظور اعلام وضعیت داخلی آنها بر روی درب یخچال ها تعبیه شده است بدین منظور طریقه استفاده از صفحه نمایش یا دیسپلی یخچال ساید بای ساید آدمیرال را برای شما در ادامه آورده ایم:

برروی صفحه نمایش این یخچال شما میتوانید دمای همان لحظه ی یخچال و فریزر خود را مشاهده نمایید.

تعمیر یخچال فریزر آدمیرال
تعمیر یخچال فریزر آدمیرال

همچنین وجود حروف انگلیسی بزرگ در کنار یک عدد بر روی این صفحه نشانگر وجود ایراد و اشکال در یکی از قطعات یخچال شما میباشد.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال آدمیرال

دکمه ها و کلید های روی یخچال ادمیرال به نسبت ساده تر و کمتر از سایر مدل های یخچال در برند های مختلف است به این منظور به معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال آدمیرال میپردازیم:

در قسمت بالا و سمت چپ دکمه های بالای صفحه نمایش یخچال ادمیرال شما کلید FREEZER را مشاهده میکنید که در قسمت زیری آن دکمه های UP/DOWN وجود دارند به کمک این دکمه ها شما میتوانید دمای فریزر یخچال ادمیرال را بالا و پایین ببرید.

در قسمت راست و بالای این دکمه ها نیز دکمه FRIDGE را مشاهده میکنید که مانند دکمه های یخچال برای بالا و پایین آوردن دمای آن میتوانید از UP/ DOWN استفاده کنید.

در قسمت وسط و پایین دکمه ریست دستگاه وجود دارد که در صورت مشاهده خطا برای از سر گیری فعالیت یخچال خود آن را فشار میدهید.

همچنین اگر یخچال آدمیرال شما مجهز به آبسردکن باشد شما دکمه ای با عنوان WATER را روی آن مشاهده میکنید.

تعمیر یخچال فریزر آدمیرال
تعمیر یخچال فریزر آدمیرال

نحوه افزایش عمر دستگاه در راهنمای استفاده از یخچال آدمیرال

یخچال های ادمیرال نیز مانند سایر یخچال های شرکت های مختلف در صورت نگه داری و استفاده درست میتوانند سالیان زیادی را برای ما کار کنند بدین منظور میتوانید با انجام راهکارهای زیر که در مورد نحوه افزایش عمر یخچال آدمیرال میباشد به این موضوع دست پیدا کنید:

بهتر است در صورت کارکرد ناصحیح یخچال خود در اسرع وقت برای پیدا کردن مشکل و رفع آن اقدام نمایید.

بهتر است در هنگام چیدمان مواد غذایی دورن یخچال به فواصل آنها دقت داشته باشید زیرا ممکن است نزدیک بودن بیش از حد آنها به هم سبب گردش نامناسب جریان هوا درون یخچال و آسیب رسیدن به یخچال گردد.

به منظور افزایش عمر یخچال آدمیرال خود بهتر است نسبت به سرویس های دوره ای آن اقدام نمایید.

چرا یخچال فریزر های آدمیرال به طرز غیرعادی برفک میزند

وقتی به این مشکل برخوردید در وحله اول تنظیمات کنترل کننده دمای یخچال را بروی درجات پایین تر تنظیم کنید ، اگر برفک زدن ها همچنان ادامه داشت ، ممکن است ترموستات یخچال / فریزر معیوب شده باشد ، و شما نیاز به تعویض این قطعه دارید.

علت یکسره کار کردن یخچال فریزر چیست؟

وقتی یخچال یکسره کار میکند ، نه تنها باعث ایجاد صدای زیاد میشود ، بلکه برق مصرفی دستگاه نیز بالا رفته و در نتیجه هزینه اضافی در بر خواهد داشت، یکی از علل یکسره کار کردن یخچال یا خاموش نشدن آن ، میتواند وجود آلودگی و گرد و غبار در اطراف یخچال فریزر باشد ، ممکن است کویل ها و یا لوله های کندانسور دستگاه گردو غبار گرفته باشد.

ممکن است یخچال پر از مواد غذایی باشد و شما در تنظیم دمای یخچال ساید بای ساید و فریزر آدمیرال مقادیر پایینی تنظیم کرده باشید ، این کار باعث میشود کمپرسور یخچال بیش از حد کار کرده و باعث استهلاک آن میشود این موضوع باعث میشود عمر دستگاه شما کم شود ،همچنین موجب یخ زدن مواد غذایی در یخچال میشود.

تعمیر یخچال فریزر آدمیرال
تعمیر یخچال فریزر آدمیرال

در غیر این صورت باید اجزای : تایمر دیفراست ، هیتر دیفراست ، ترموستات و اتصالات وابسته به این قطعات بررسی شود ، این کار نیاز به دانش فنی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی دارد ، شما میتوانید در صورت رفع نشدن مشکل دستگاه خود با کارشناسان تعمیرآل تماس بگیرید.

چرا یخچال بوی ید میدهد؟

اگر داخل یخچال آدمیرال بوی بدی داشت، باید مواد غذایی که فکر میکنید علت بوی بد یخچال هستند را از یخچال خارج کرده ، یخچال را از برق جدا کرده و کشو ها و قفسه ها را شستشو دهید، ولی اگر این کارها جوابگو نبودند ، میتوانید یخچال را با محلول تهیه شده از جوش شیرین و آب گرم تمیز کنید . تمیز نکردن یخچال بیش از ۲ هفته و استفاده نکردن از یخچال بیش از ۷۲ ساعت ، و فاسد شدن مواد غذایی علت های اصلی بوی بد یخچال هستند.

یخچال و فریزر به اندازه ی نیاز سرد نیست و دمای همیشه گی را ندارد

یخچال ها به عنوان یک دمای استاندارد دمایی بین ۳۶ تا ۴۰ درجه فارنهایت و در بخش فریزر بین ۰ الی ۵ درجه فارنهایت دارند ، این دستگاه محتویات داخل خود سرما میبخشند حتی زمانی که کنترل کننده و درجه سرما رو پایین ترین حد خود تنظیم شود . مشکل سرما نداشتن یخچال میتواند به علت وجود اختلال در بخش سنسور دمای یا کنترل کننده سرماست، برای تشخیص دمای یخچال از دماسنج مخصوص یخچال استفاده کنید و اگر دما بین بازه ی مشخص شده نبود باید با یک متخصص در این امور تماس بگیرید.

چرا لامپ یخچال همیشه روشن میماند؟

اگر لامپ یخچال همیشه روشن بماند ممکن است باعث گرم شدن فضای داخلی یخچال و پایین امدن کارایی یخچال در طولانی مدت شود ، ممکن است مدتی از این عیب گذشته باشد و شما متوجه ای این موضوع نشده باشید زیرا نمیتوانید داخل یخچال را هنگام بسته شدن درب یخچال ببینید ، در این صورت باید بعد از چند ساعت کار کردن یخچال با احتیاط لامپ را لمس کنید ، و اگر لامپ داغ بود نشان دهنده ی این موضوع است که لامپ یخچال همواره روشن است ، معمولا همچین مشکلی به عوض کردن سوییچ متصل به لامپ حل میشود و در مواقع خاص باید سیم پیچی پشت سوییچ توسط متخصص مجرب بررسی و تعمیر شود.

علت بسته نشدن درب یخچال چیست؟

یکی از علت های هدر رفتن انرژی در یخچال فریزر ها بسته نشدن درب یخچال  است ، ممکن است درب ، لولا ، واشر ، لاستیک دور درب یخچال آسیب دیده باشد و درب به درستی بسته و کیپ نمیشود با یک بررسی اجمالی و دقت به اینکه آیا درب یحچال کاملا کیپ میشود یا خیر میتوان به مشکل بسته نشدن درب یخچال پی برد و با تعویض قطعه ی معیوب مشکل را برطرف کرد.

علت نشتی آب از زیر یخچال آدمیرال چیست؟

لوله تخلیه زیر سیم پیچ تبخیرکننده قرار دارد که درنهایت به ظرفی که زیر آن قرار گرفته میرسد ، آب جاری شده از برفک زدایی یخچال از لوله های تخلیه داخل ظرف تخلیه سرازیر میشود. با یک بررسی اجمالی از سالم بودن لوله تخلیه اطمینان حاصل کنید . نشتی زیر یخچال معمولا ناشی از لوله condensation است که به ظرف موجود در زیر آن تخلیه نمی شود. لوله تخلیه مسدود شده نیز می تواند باعث نشتی شود.

کنترل کننده سرما را بررسی کنید

کنترل کننده سرما را بررسی کنید ، درجه این کنترل باید بروی cold  تنظیم شده باشد. با دقت گوش کنید که آیا فن فریزر یخچال کار میکند یا خیر ، زمانی که فن فریزر کار میکند ، به این معنی است که تایمر برفک زدا و کنترل کننده سرما بروی درجه cold  تنظیم شده است. اگر درجه را روی cold  تنظیم کردید و فن فریزر کار نمیکند ، بخش کنترل سرما دچار عیب شده است و باید تعمیر و یا بخشی از آن تعویض شود.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...