You are currently viewing حالت dry در کولرگازی چیست؟

حالت dry در کولرگازی چیست؟

ما در این مقاله می‌خواهیم حالت درای کولر گازی (Air conditioner dry mode) را برسی کنیم . شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید

CTA

حالت dry یا “حالت خشک”

حالت درای کولر گازی یا حالت خشک و رطوبت سازی مزایای بسیاری را ارائه می دهد. این نه تنها به یک محیط سالم تر و راحت تر کمک می کند، بلکه می تواند هوای خانه شما را در طولانی مدت صرفه جویی کند.

عملکرد حالت درای کولر گازی

حالت درای کولرگازی عملکردی است که در روزهای بارانی استفاده می شود زیرا در روزهای بارانی سطح رطوبت بسیار بالاست و این حالت با خشک کردن هوا فضای اتاق را خنک و خشک نگه می دارد. کولر گازی در حالت خشک با حذف رطوبت از هوای داخل منزل به عنوان یک رطوبت گیر عمل می کند. حالت هوای خشک، هوا را در آب و هوای مرطوب تازه می کند.

برای به حداکثر رساندن ظرفیت رطوبت زدایی در طول عملیات خشک، تهویه مطبوع می تواند در دماهای پایین یا بالا نسبت به دمای تنظیم شده کار کند.

تعمیرآل
حالت dry در کولرگازی چیست؟
حالت dry در کولرگازی چیست؟

تنظیم حالت درای

نحوه تنظیم حالت خشک دکمه Mode را برای تنظیم حالت کار فشار دهید. هر بار که دکمه حالت را فشار دهید، حالت به ترتیب خودکار، خنک، خشک و فن تغییر می کند.شما میتوانید جهت هر گونه تعمیر ، نصب و سرویس کولر گازی خود با ما تماس بگیرید تا به بهترین نحو ایراد دستگاه شما را برطرف کنیم .

دما و حالت درای کولر گازی

تفاوت حالت خنک و خشک در حالت خنک می توان دما را بین ۱۶ تا ۳۰ درجه سانتی گراد تنظیم کرد در حالی که در حالت خشک می توان دما را بین ۱۸ تا ۳۰ درجه سانتی گراد تنظیم کرد. سرعت فن فقط در حالت خنک قابل تنظیم است. اگر کولر گازی شما به مشکل خورده است تعمیرال میتواند ان را به بهترین نحو برای شما تعمیر کند.

فرم درخواست تماس

حالت خشک کن هوا

رطوبت زدایی هوای داخل خانه را در سطح رطوبت مطلوب خود نگه می دارد، که به شما و خانواده تان کمک می کند راحت تر تنفس کنید. اما این همه چیز نیست و همچنین با محرک های رایج آلرژی، مانند کنه های گرد و غبار، کپک که در یک محیط بسیار مرطوب رشد می کنند، مبارزه می کند. اگر شما یا خانواده تان از آلرژی یا آسم رنج می برید، توصیه می کنیم تهویه مطبوع سیستم اسپلیت دایکین را بررسی کنید.جهت هر گونه تعمیر کولر گازی خود با ما در ارتباط باشید.

مزایای رطوبت بالا

یکی دیگر از معایب زندگی در آب و هوای با رطوبت بالا این است که با گذشت زمان، رطوبت بیش از حد می تواند به طور بالقوه روی لباس، مبلمان، ملحفه، حوله یا پرده شما کپک بزند. همچنین می تواند باعث آسیب جزئی یا جدی – مانند زنگ زدگی یا خوردگی – به دستگاه های الکترونیکی و کولر گازی شما شود.

حالت dry در کولرگازی چیست؟
حالت dry در کولرگازی چیست؟

تمیز کردن هوا با حالت درای

حالت درای کولر گازی به معنای هوای بدون بو است علاوه بر تمیز کردن هوا، رطوبت زدایی می تواند بوهایی را که می تواند همراه با کپک، رطوبت یا کپک در خانه شما باشد، از بین ببرد. دیگر لازم نیست در مورد بوی آزاردهنده کپک در کولر گازی نگران باشید، زیرا هوا تازه و دلپذیر می ماند.

کاهش هزینه ها با حالت درای کولر گازی

می تواند هزینه های انرژی شما را کاهش دهد در طول روزهای گرم تابستان، نگه داشتن هزینه های انرژی در سطح معقول می تواند یک نگرانی بزرگ باشد.از آنجایی که (همه چیز) به گرما نیست، بلکه به رطوبت نیز مربوط می شود، لازم نیست دما را تا این حد پایین بیاورید، بلکه به جای آن حالت درای کولر گازی را کنترل کنید.از آنجایی که کمپرسور کولر گازی شما با سرعت کمتری کار می کند، انرژی کمتری مصرف می کند که در نهایت به معنای پول کمتری در قبض ماهانه است.

خرابی حالت درای

حالت خشک به بهبود سطح راحتی کلی خانه شما کمک می کند اگر به دلیل رطوبت بالا احساس خیس شدن، عرق کردن یا خستگی می کنید، «حالت خشک» بدون کاهش شدید تنظیمات ترموستات در کولر گازی، مورد نیاز شما خواهد بود. برای هر گونه تعمیر و تنظیمات کولر گازی خود میتوانید به صورت آنلاین سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید.


سوالات متداول ( FAQ )

حالت “Dry” کولرگازی به چه کاری می آید؟

حالت خشک برای استفاده زمانی در نظر گرفته شده است که شرایط مرطوب است و دما گرم نیست . برای روزهایی است که آب و هوا حالت گرمسیری دارد و برای استفاده از حالت خنک کننده کمی خنک است. یا روزهایی که باران می بارد، یا در شرف باریدن است و رطوبت هوا زیاد است.

آیا می توانم از حالت خشک (dry) در تمام روز استفاده کنم؟

با تنظیم روی این حالت ۱۰۰% رطوبت هوا را از بین نمی برد. در عوض، به کاهش رطوبت به سطح سالم کمک می کند. با این حال، توصیه می شود 
برای جلوگیری از خشک شدن بیش از حد هوا،کولرگازی خود را در حالت خشک بیش از ۱ تا ۲ ساعت در یک زمان اجرا نکنید.

آیا حالت خشک(dry)به تهویه هوا آسیب می رساند؟

این حالت؛ هزینه عملکرد و انرژی تهویه مطبوع را کاهش می دهد. البته نه تنها مصرف انرژی را کاهش می دهد، بلکه خطر مشکلات سلامتی را نیز کاهش می دهد . با توجه به محیط سالم ارائه شده توسط این حالت، می توانید کمتر در معرض خطر آلرژی باشید.

آیا حالت خشک اتاق را خنک می کند؟

حالت خشک واقعاً اتاق را خنک نمی کند.حالت خنک، حالت معمولی اکثر کولرگازی ها است و رطوبت هوا را کاهش نمی دهد، بلکه دمای اتاق را کاهش می دهد.

نتیجه گیری

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در وبسایت ما مجموعه تعمیرآل در تماس باشید. شما همراهان گرامی تعمیرآل با گذاشتن کامنت و درج نظرات و پیشنهادات خود تجربه خود را با ما و دیگران به اشتراک می‌گذارید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...