You are currently viewing بررسی چگونگی  گرمایش کولرگازی
بررسی چگونگی گرمایش کولرگازی

بررسی چگونگی گرمایش کولرگازی

در این مقاله ما می‌خواهیم در مورد اسپیلت و نحوه عملکرد آن برای خنک کردن خانه و گرمایش کولرگازی (Air conditioner heating) برای گرم کردن صحبت خواهیم کرد . بیشتر مردم نمی دانند که کولر گازی هم برای گرمایش هم برای خنک کردن و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می‌گیرد .


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


کار کرد گرمایش کولرگازی

اگر از انرژی های تجدید پذیر مطلع هستید، ممکن است نام پمپ های حرارتی را شنیده باشید. به طور کلی، مردم به پمپ های حرارتی هوا یا زمین فکر می کنند که گرما را از هوا یا زمین می گیرند و از آن برای گرم کردن خانه شما استفاده می کنند. اساساً این کاری است که کولر گازی انجام می دهد ، این روزها اکثر واحدها با هم ترکیب می شوند، بنابراین می توانند گرمایش کولر گازی خود را تنظیم کنید.

سیستم کولر گازی

گرمایش کولرگازی با تولید گرما از طریق چرخه تبرید فشرده سازی بخار کار می کند. مبرد شیمیایی گرما را از یک قسمت سیستم به قسمت دیگر منتقل می کند و سپس آن را آزاد می کند. چهار جزء در سیستم وجود دارد که با هم کار می کنند تا آن را محقق کنند:

بررسی چگونگی گرمایش کولرگازی
بررسی چگونگی گرمایش کولرگازی

کمپرسور

کمپرسور یک برد یا مایع خنک کننده را فشرده می کند و آن را به گاز داغ و پرفشار تبدیل می کند که سپس به یک کندانسور پمپ می شود. شما میتوانید برای هر گونه ایراد دستگاهتان و تنظیم گرمایش کولر گازی خود با مجموعه ما در ارتباط باشید.

کندانسور

کندانسور یک لوله سیم پیچ بلند است که در واحد خارجی قرار دارد. مبرد از طریق آن حرکت می کند، سپس گرما با کمک فن در محیط پخش می شود. با سرد شدن دوباره به مایع تبدیل می شود و به شیر انبساط می رود و اینگونه گرمایش کولر گازی تشکیل میشود برای هر گونه تعمیرات دستگاه خود با در تماس باشید.

فرم درخواست تماس

شیر انبساط

شیر انبساط فشار مبرد را کاهش می دهد و قبل از پمپاژ آن به اپراتور، آن را به حالت مایع کامل برمی گرداند و یکی از عوامل تاثیر گذار بر گرمایش کولرگازی میباشد..

سیم پیچ

اپراتور نیز مانند کندانسور یک لوله سیم پیچ بلند است. فشار کمتری در این سیم پیچ وجود دارد، بنابراین مبرد به گاز تبدیل شده و تبخیر می شود. گرما را از هوا می کشد تا از آن به عنوان انرژی استفاده کند، که تبدیل از مایع به گاز را نیرو می دهد. گاز گرما را جذب می کند و یک پنکه هوای سردی را که تولید می کند در اطراف اتاق می دمد. هنگامی که این چرخه کامل شد، گاز کم فشار به کمپرسور باز می گردد تا چرخه بتواند دوباره شروع شود.

تهویه مطبوع ترکیبی

اگر در یک اسپیلت ، تهویه مطبوع و گرمایش کولرگازی ترکیبی باشد، این روند به سادگی می تواند معکوس شود. تنها چیزی که نیاز است یک شیر معکوس است که جریان انرژی حرارتی را معکوس می کند. کندانسور داغ تبدیل به اپراتور سرد می شود و هوای سرد را حذف می کند و هوای گرم را به داخل اتاق پمپ می کند. برای هر گونه تعمیر کولر گازی خود میتوانید با مجموعه تعمیرآل تماس حاصل فرمایید تا خدماتی با کیفیت دریافت کنید .

بررسی چگونگی گرمایش کولرگازی
بررسی چگونگی گرمایش کولرگازی

مزایای تهویه مطبوع ترکیبی

نصب یک کولر گازی گرمایش و تهویه مطبوع ترکیبی مزایای زیادی دارد. البته مزیت اصلی این است که می توانید خانه خود را گرم کنید و همچنین خنک کنید. شما اینگونه علاوه بر خنکی هوا میتوانید بهترین گرمایش کولر گازی را داشته باشید .

کنترل آب و هوا

با سیستم مولتی اسپیلت که ترکیبی از گرمایش و تهویه مطبوع را ارائه می دهد، می توانید دمای قسمت های مختلف خانه یا محل تجاری خود را کنترل کنید. می‌توانید مناطق مختلف را به اندازه‌ای که نیاز دارید گرم یا سرد کنید، این اطمینان را می‌دهد که در هر شرایط آب و هوایی همیشه راحت به گرمایش کولر گازی دلخواه خود خواهید رسید.

بازدهی کولر گازی

سیستم های گرمایش و اسپیلت کارآمد هستند. این عمدتا به این دلیل است که آنها از مجاری برای فشار دادن هوا به اطراف ملک شما استفاده نمی کنند. کانال‌ها در روزهای سرد گرما را از دست می‌دهند و در روزهای گرم گرم می‌شوند، در حالی که سیستم‌های اسپیلت یا چند اسپلیت از لوله‌های مبرد و فشار برای گرم کردن یا خنک‌ کردن استفاده می‌کنند و کارایی بیشتری دارند.

عوامل تاثیرگذار در مصرف برق

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا برخی از کولرها نسبت به سایرین برق بیشتری مصرف می کنند. یک مدل قدیمی تر از آنهایی که از فناوری مدرن استفاده می کنند، برق بیشتری مصرف می کند. همچنین، اگر برای مدت طولانی دستگاه خود را سرویس نکرده‌اید، احتمالاً انرژی بیشتری برای حفظ دمای مورد نیاز در خانه شما مصرف می‌کند.

تاثیر دمای منطقه در مصرف برق

دمای منطقه شما نیز بر مصرف انرژی تأثیر می گذارد. اگر دمای بیرون بیش از حد بالا باشد، برای خنک کردن یک اتاق انرژی بیشتری لازم است. اگر در مناطق گرم‌ تر زندگی می‌کنید، به یک اسپیلت قوی‌ تر نیاز دارید که به معنای استفاده از انرژی بالا است. شما میتوانید برای هر گونه تنظیم گرمایش کولر گازی خود میتوانید به صورت آنلاین سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید.

بررسی چگونگی گرمایش کولرگازی
بررسی چگونگی گرمایش کولرگازی

کاهش قبض انرژی کولر گاز

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید مصرف برق اسپیلت خود را کاهش دهید. ابتدا، اگر یک کولر گازی قدیمی دارید، آن را با یک مدل بسیار کارآمد جایگزین کنید. پنجره ها و درهای خود را در طول ماه های گرم تابستان ببندید تا تابش اشعه خورشید که می تواند خانه شما را به طور غیر ضروری گرم کند، محدود کنید. تنظیمات دما و مدت زمان کارکرد دستگاه شما نیز بر مصرف انرژی تأثیر می گذارد. برای بررسی گرمایش کولرگازی به ثبت سفارش مراجعه کنید.

CTA

روشن بودن مداوم کولرگازی

از اجرای مداوم کولر گازی خودداری کنید. عصرها یا هنگام رفتن به رختخواب آن را خاموش کنید و برای صرفه جویی در مصرف انرژی، تجهیزات دفع کننده حرارت را در زمانی که استفاده نمی کنید خاموش کنید. همچنین، مطمئن شوید که خانه خود را به اندازه کافی عایق بندی کرده اید تا از نفوذ هوای مطبوع از شکاف ها جلوگیری کنید. فیلترهای کولر گازی خود را اغلب تمیز یا تعویض کنید. مسدود شدن فیلتر جریان هوا را محدود می‌کند، که منجر به مصرف انرژی بیشتر می‌شود.

جمع بندی نهایی

اگرچه برخی از مردم ممکن است احساس کنند که راه اندازی کولر گازی بسیار گران است، امروزه مدل های کارآمد مختلفی در بازار وجود دارد که به اندازه اسپیلت های قدیمی انرژی مصرف نمی کنند. شما میتوانید برای هر گونه تعمیر و تنظیم گرمایش کولرگازی با ما تماس حاصل فرمایید.


سوالات متداول (FAQ)

چرا AC کار می کند اما خنک نمی شود؟

مهم تربن دلیل این اتفاق مسدود شدن یا گرفتگی سیم پیچ کندانسور باشد. هنگام کارکرد صحیح، فن کندانسور هوا را از طریق کویل کندانسور به داخل واحد بیرونی می کشد تا انرژی گرمایی را از خانه شما خارج کند.

آیا فیلتر هوای کثیف می تواند باعث خنک نشدن AC شود؟

یک فیلتر کثیف باعث جریان هوای سرد ضعیف در سیستم تهویه مطبوع شما می شود .هوای سرد در داخل کولر گازی شما محبوس می شود و باعث تشکیل یخ روی کویل های آن می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، کولر گازی شما یخ می زند و از کار می افتد.

هر چند وقت یک بار باید فیلتر AC خود را عوض کنم؟

اگر آلرژی ندارید، باید هر ۹۰ روز یکبار اینها را تعویض کنید، اما متخصصان AC معمولاً هر ۴۵ روز یک بار برای حداکثر کارایی توصیه می کنند.

نتیجه گیری

تعمیرآل برای هر گونه تعمیر کولر گازی شما و تنظیم تهویه مطبوع یا گرمایش کولرگازی شما را به بهترین نحو انجام میدهد . برای هر گونه سفارش تعمیرات کافیست با ما در ارتباط باشید. شما می توانید نظرات و دیدگاه های خود را برای کامنت کنید تا ما در اولین فرصت شنونده و پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبعsamsung.com
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...