You are currently viewing نمایندگی تعمیر لباسشویی ارج در تهران
مرکز تعمیر لباسشویی ارج

نمایندگی تعمیر لباسشویی ارج در تهران

CTA

نمایندگی تعمیر لباسشویی ارج در تهران ، تعمیرگاه مجاز تعمیرال بعنوان مرکز تعمیرات لباسشویی ارج بصورت شبانه روزی در ۷ روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر لباسشویی ارج آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیرال دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات لباسشویی ارج در انواع مدل ها آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

در این مقاله قصد داریم به نحوه تعمیر لباسشویی ارج (Arj washing machine repair ) بپردازیم. شما میتوانید برای هر گونه تعمیر دستگاه خود با ما در ارتباط باشید تا خدماتی با کیفیت دریافت نمایید.


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


ایرادات لباسشویی ارج

در زیر موقعیت هایی که ممکن است باعث خرابی دستگاهتان شوند را نام برده و راه حل هر کدام را شرح داده ایم. توجه داشته باشید که یک تکنسین تعمیر لباسشویی ارج با مهارت های لازم می تواند به شما در تعمیر دستگاهتان تا حد امکان با خیال راحت کمک کند.

صافی ها و شیلنگ های تأمین آب

ماشین لباسشویی ارج با کمک شیلنگ های لاستیکی متصل به شیر آب برای تامین آب ماشین لباسشویی آب می کشد. گاهی طول این گونه شیلنگ ها به ۲ تا ۳ متر می رسد.همچنین در انتهای شیلنگ و هنگام اتصال به شیر فیلترهای کوچکی تعبیه شده است که برای جلوگیری از ورود رسوبات و مواد موجود در آب به واشر و شیر برقی لباسشویی استفاده می شود.شما میتوانید برای هر گونه تعمیر لباسشویی ارج خود با ما در ارتباط باشید.

سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار

سوئیچ سطح آب واشر، یک سوئیچ فشار، ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می کند. در واقع جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوییچ فشار و از این قسمت به شیر برقی می رسد.

 اگر سوئیچ سطح آب مشکلی داشته باشد ممکن است جریان شیر برقی را قبل از رسیدن آب به مقدار مناسب قطع کند یا از همان ابتدا این کار را انجام دهد که در این صورت باید تعویض شود.

تعمیرآل

 اعتبارسنجی کلید با مولتی متر ممکن است یک کار تخصصی باشد و نیاز به تعمیر لباسشویی ارج که باید توسط یک تعمیرکار ماهر و با تجربه انجام شود. شما می توانید از طریق یکی از دو دکمه بالای صفحه با کارشناسان و سرویس دهندگان مجموعه تعمیرآل تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن برای تعمیر در محل شما حاضر شوند.

سلکتور، تایمر یا برد الکترونیکی

در مدل های قدیمی واشر ارج از تایمر مکانیکی و در مدل های جدیدتر از برد الکترونیکی به جای آن استفاده می شود. تایمر یا صفحه وظیفه هدایت جریان الکتریکی به قسمت های مختلف از جمله شیر برقی را بر عهده دارد که این کار را در مرحله آبگیری چرخه شستشو انجام می دهد.برای تست تایمر باید ولتاژ کنتاکت های تایمر یا پایانه های الکتریکی برد در مرحله آبگیری اندازه گیری شود. این اندازه گیری به دلیل خطر برق گرفتگی باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود چون شاید نیاز به تعمیر لباسشویی ارج شما باشد.

فشار آب

شیر برقی واشر ارج برای عملکرد صحیح به فشار آب حداقل ۲۰ psi نیاز دارد. بنابراین فشار کم آب آشپزخانه در برخی موارد مانند منازل مسکونی می تواند مشکل ساز باشد و دلیل کمبود آب در لباسشویی به صلاحدید شماست. شما میتوانید برای هر گونه تعمیر لباسشویی ارج خود با ما در ارتباط باشید.

فرم درخواست تماس

چرا لباسشویی ارج تخلیه نمی کند؟

در این بخش تمامی دلایلی که لباسشویی شما آب را تخلیه نمیکند و نیاز به تعمیر لباسشویی ارج شماست را مورد بررسی قرار میدهیم.

انسداد فیلتر پمپ

برای تخلیه آب شستشوی ارج یک پمپ تخلیه آب طراحی شده است که در طول برنامه چندین بار آب داخل واشر ارج را تخلیه می کند. برای جلوگیری از آسیب رساندن به پمپ و تمیز کردن واشر ARJ، فیلتری قبل از پمپ برای زدودن رسوبات و اجسام مختلف تعبیه شده است. قبل از رسیدن و آسیب رساندن به پمپ توقف کنید. اگر این فیلتر توسط چیزهایی مسدود شود، پمپ واشر ارج دیگر نمی تواند آب را تخلیه کند و باید فیلتر را باز کرده و به خوبی تمیز کنید.

گرفتگی شلنگ تخلیه

شیلنگ های تخلیه معمولاً به مسیر تخلیه پشت واشر یا سیفونی که در زیر سینک نصب می شود وصل می شوند تا از مسدود شدن مسیر تخلیه جلوگیری شود تا از تخلیه آب واشر جلوگیری شود.

خرابی پمپ تخلیه آب لباسشویی

همانطور که توضیح دادیم این پمپ تخلیه است که وظیفه تخلیه آب شستشوی پا را بر عهده دارد.در برخی موارد مشاهده شده است که اجسام و رسوبات از فیلتر فاضلاب عبور کرده و وارد پمپ شده و باعث شکسته شدن پره های پمپ و آسیب جدی به پمپ تخلیه و یا از کار افتادن خود پمپ در اثر کار بیش از حد شده است.و در این صورت نیاز به تعمیر لباسشویی ارج شماست.

خرابی برد یا تایمر

تابلو یا تایمر ارج ذهن و رهبر اصلی واشر است و دستور شروع و برش هر قطعه را در زمان مشخصی صادر می کنند. خرابی برد و تایمر باید توسط تعمیرکار واشر تایید شده ارج تست و بررسی شود .

تعمیر لباسشویی ارج
تعمیر لباسشویی ارج

نمایندگی لباسشوی ارج

چرا لباسشویی ارج می‌لرزد؟

دلیل لرزش واشر ارج که گاهی با صدای زیاد همراه است، ممکن است نقص فنی کلی و یا دلایل کوچکی مانند مکان یابی نامناسب باشد. خرابی ضربه گیر ماشین لباسشویی، بارگیری نامنظم لباس ها و نصب نامناسب ماشین لباسشویی از عوامل اصلی لرزش ماشین لباسشویی است. دلیل لرزش طولانی مدت ماشین لباسشویی می تواند بر عملکرد کلی دستگاه تأثیر منفی بگذارد. تعمیر لباسشویی ارج و لرزش ان دومین مورد پس از مشخص شدن علت لرزش است که در این صورت باید با حساسیت بیشتری برخورد شود.

جدا شدن وزنه‌های بالانس

این قطعات که وظیفه بالانس واشر ارج را بر عهده دارند، گاهی اوقات با مشکل عدم اتصال به محل قبلی مواجه می شوند. این مشکل دلیل لرزش ماشین لباسشویی است. برای رفع این مشکل وزنه های جدا شده را طبق اصول تعیین شده به حالت اولیه برگردانید.

معیوب شدن قطعات تعبیه شده در مخزن

لرزش لباسشویی و ارتعاشاتی که در این لباسشویی ایجاد می شود گاهی تحت تاثیر آسیب قطعات بست مخزن لباسشویی قرار می گیرد. به عنوان مثال خرابی قطعه بلبرینگ دلیل لرزش ماشین لباسشویی در مدل های مختلف است.شما میتوانید برای هر گونه تعمیر لباسشویی ارج میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.

CTA

معیوب شدن قطعه فولی علت

آسیب به قسمت فولی که به غلتک آبکشی معروف است یکی از دلایل لرزش و لرزش واشر در حین کار است.

مشکل در قطعه تا خو دلیل لرزش

مقررات فعلی مورد نیاز در واشر ارج تحت فعالیت قطعه تاخو ارائه شده است. خرابی این قطعه تنظیمات برق را غیرفعال می کند و باعث لرزش دستگاه می شود.

تراز نبودن دستگاه علت لرزش

ناهمواری ماشین لباسشویی ارج به دلیل نصب نامناسب یکی از دلایل لرزش و لرزش ماشین لباسشویی در حین شستشو می باشد. تعمیر ویبره شستشو در این حالت با تنظیم سطح شستشو همراه است که با تجهیزات مخصوص و زیر نظر متخصصین و ماهر تعمیرآل انجام می شود.

خرابی کمک فنر لباسشویی ارج و لرزش آن

علت لرزش ماشین لباسشویی آسیب ضربه گیر لباسشویی ارج است که مخصوص مدل درب جلو این ماشین لباسشویی است. کمک فنرها معمولا از لرزش بی مورد دیگ جلوگیری می کنند و لرزش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

در ضمن دیگ ماشین لباسشویی ارج با فنرهای نگهدارنده مخصوص تعبیه شده است. مشکلات ضربه گیر باعث می شود کاسه ماشین لباسشویی به دلیل لرزش واشر لرزش پیدا کند. لرزش شستشو در این حالت با تعمیر و تعویض ضربه گیرهای سیستم واشر رفع می شود.

نکته

شما میتوانید جهت هر گونه تعمیر لباسشویی ارج با مجموعه نمایندگی ارج ما تماس بگیرید .

چرا لباسشویی ارج ابریزش دارد؟

نشتی آب از زیر دستگاه خرابی برد الکتریکی
شیلنگ تخلیه دریچه ورودی آب
پمپ تخلیه لاستیک دور درب

نشتی آب از زیر لباسشویی

برای اینکه از نشتی و آبریزی لباسشویی ارج خود مطلع شوید دستگاه را روشن و یک سیکل از شست و شو را انتخاب کنید و با دقت اطراف لباسشویی به خصوص قسمت های پشتی و زیر آن را مورد بررسی قرار دهید. اطراف درب را از این بررسی از قلم نیندازید. اگر آبریزی در ابتدای شست و شو باشد و پس از سپری شدن چند دقیقه اول سیکل شست و شو، آبریزی قطع شود، میتوان گفت نشتی آب دلیل معیوب بودن یکی از موارد زیر میباشد.

شیلنگ تخلیه

شیلنگ تخلیه و شیلنگ ورودی از مواردی مهم مورد استفاده برای ماشین های لباسشویی هستند که همین دو ابزار می تواند یکی از پیش پا افتاده ترین علل نشتی ماشین لباسشویی ارج باشند.همانطور که می دانید شیلنگ تخلیه در قسمت عقب لباسشویی قرار دارد و قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که اتصال این شلنگ با شیلنگ ورودی به خوبی انجام شده است. یکی دیگر از دلایل آبریزی و نشتی لباسشویی ارج، خراب شدن سوپاپی است که ورودی این دو شیلنگ را به وان متصل می کند.

تعمیر لباسشویی ارج
تعمیر لباسشویی ارج

پمپ تخلیه

همانطور که از اسم این بخش مشخص است، برای تخلیه آب ماشین لباسشویی بوده و یکی از بخش های مهم این دستگاه برقی محسوب می شود.پمپ تخلیه می تواند به ۳ صورت تسمه ای، درایو مستقیم و یا الکتریکی در لباسشویی به کار رود و یکی دیگر از علل نشت آب از زیر لباسشویی نیز همین بخش می تواند باشد. محل قرارگیری پمپ تخلیه معمولا در قسمت پایی و جلویی ماشین لباسشویی ارج بوده و یا به درایو متصل می شود.

دریچه ورودی آب

کنترل ورود آب سرد و گرم به داخل لباسشویی بر عهده دریچه ورودی می باشد که در قسمت پشت لباسشویی به صورت شیر قرار گرفته و با اسفاده از شیلنگ وارد دستگاه می شود. دریچه و شلنگ متصل به آن باید فاقد ترک خوردگی و آسیب دیدگی باشند تا باعث نشتی و آبریزی از لباسشویی نشود. قبل از بررسی این قسمت حتما برق دستگاه باید قطع باشد.

لاستیک دور درب

لاستیکی در دور درب لباسشویی ارج به کار رفته؛ به مرور زمان بخاطر دلایل مختلفی چون فرسوده، سوراخ و یا پاره شدن ممکن است باعث نشتی آب از اطراف درب به بیرون شوند.

تفاوت لباسشویی تسمه ای و گیربکسی

خرابی برد الکتریکی

برد الکترونیکی واشر ارج معمولا از یک سری قطعات کوچک و بزرگ تشکیل شده است. در صورت بروز هرگونه نوسان اضافی در قسمت ورودی ماشین لباسشویی باعث آسیب و سوختن قطعات بکار رفته در برد الکترونیکی واشر ارج می شود و در نتیجه اگر میزان این نوسان زیاد باشد باعث سوختن دستگاه می شود.اگر دستگاه در عملکرد خود ایراد داشته باشد و آب به برد نفوذ کند، اتصال ایجاد شده و سیم پیچ داخلی وصل می شود که در نتیجه برد لباسشویی می سوزد و نابود میشود.

قطعات لباسشویی ارج

 البته اگر مشکل از قطعات استفاده شده در برد الکترونیکی واشر باشد و مثلاً خازن یا فیوز استفاده شده در برد الکترونیکی واشر باید تعویض و تعمیر شود، برد قابل تعمیر و استفاده مجدد است. و اگر خود پنل سوخت، دیگر حتی به فکر تعمیر آن نباشید و ضروری است که یک پنل جدید تهیه کرده و روی ماشین لباسشویی خود نصب کنید تا ماشین لباسشویی دوباره کار کند و لباس هایی را که می اندازیم را با آن بشویید.

چرا لباسشویی ارج شروع به کار نمی کند؟

  1. ممکن است دستگاه برق نداشته باشد، اتصال را بررسی کنید.
  2. بار دستگاه بزرگ است و کتری با لباس هایی بیش از ظرفیت آن پر شده است.
  3. لباس ها را به طور متعادل در ماشین لباسشویی قرار دهید.
  4. درب لباسشویی به درستی بسته نشده است.
تعمیر لباسشویی ارج
تعمیر لباسشویی ارج

تعمیرال تخصصی لباسشویی ارج

با توجه به اینکه عیب یابی و تعمیر لباسشویی ارج نیازمند بررسی دقیق و تعیین علت عیب یا خطا در ماشین لباسشویی است. پیشنهاد می کنیم با درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید و از تعمیرکاران حرفه ای برای عیب یابی لباسشویی خود کمک بگیرید.


سوالات متداول ( FAQ )

علت آبریزش لباسشویی ارج چیست؟

خرابی پمپ تخلیه، معیوب بودن اتصالات شیرهای لباسشویی و پارگی شلنگ تخلیه یا پوسیدگی و در رفتگی لاستیک دور درب باعث بروز این مشکل میشود.

علت لرزش لباسشویی ارج چیست؟

نامتعادل بودن لباس‌ها در دیگ؛ تراز نبودن دستگاه، خرابی کمک ها و پایه ها و معیوب بودن قطعات دیگ معمولا باعث لرزش لباسشویی میشوند.

چرا درب لباسشویی ارج باز نمیشود؟

میکروسوئیچ را در اینجور مواقع حتما چک کنید که دچار مشکل نشده است.

چرا لباسشویی ارج اب تخلیه نمی کند؟

اگر در واشر ارج با این ارور یا ارور مواجه شدید، توجه داشته باشید که ممکن است پمپ تخلیه سوخته باشد. گرفتگی شلنگ تخلیه ممکن است دلیل باقی ماندن آب در واشر باشد.

نتیجه گیری

شما میتوانید جهت هر گونه تعمیر لباسشویی ارج مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. شما همراهان عزیز تعمیرآل می توانید با درج نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود تجربه خود را برای ما کامنت بگذارید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع ..aparat.com
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...