You are currently viewing تعمیر اجاق‌ گاز بوش
تعمیر اجاق‌ گاز بوش

تعمیر اجاق‌ گاز بوش

اجاق گاز ها عضو جدا نشدنی یک آشپزخانه به حساب می‌آیند، امروزه اجاق گازها مثل سالهای گذشته فقط یک وسیله ی گرم کننده برای پخت و پز نیست ، با پیشرفت تکنولوژی در زمینه لوازم خانگی و لوازم برقی ، اجاق گاز ها هم روز به روز پیشرفته تر شده اند ، و امروزه میتوان با این دستگاه انواع  و اقسام خوراکی های مختلف رو طبخ کرد ، اجاق گاز ها هم مانند هر وسیله ی دیگری دچار خرابی و عیب می‌شوند ، امروز سعی داریم در این مقاله به برخی از مشکلات اجاق گازها بپردازیم :

فندک اجاق گاز بوش جرقه نمیزند :

وقتی با این مشکل روبرو شدید ، ابتدا از وصل بودن جریان برق و وردی گاز دستگاه اطمینان حاصل کنید ، اگر جریان برق و گاز به دستگاه متصل بود ، باید سیستم جرقه زن ،  اتصالات مربوط به آن را بررسی کنید ، گاها ممکن است مشکل از درپوش و پایه شعله باشد ، گاهی مواد غذایی و چربی محفظه های شعله را مسدود کرده و اجازه ایجاد جرقه و روشن شدن شعله را نمی‌دهد.

تعمیر اجاق‌ گاز بوش
تعمیر اجاق‌ گاز بوش

لمس کردن اجاق گاز بوش باعث برق گرفته گی میشود :

حتما پیش آمده که شما اجاق گاز را لمس کرده اید و با یک برق گرفته گی دردناک ولی بی‌خطر ! روبرو شده اید در این مواقع احتمالا یکی از سیم های داخلی اجاق گاز ذوب شده است ، در صورت برخورد دار این مشکل ، جریان برق  و گاز را قطع کرده و با تعمیرکاران متخصص تماس بگیرید.

روشن نشدن فر اجاق گاز :

در صورت روشن نشدن فر اجاق گاز ، ممکن است ترموکوبل و یا بوبین شعله ، سیستم انتقال گاز به شعله های فر ، سیستم جرقه زن و یا فندک فر دچار اشکال شده باشد .

اجاق گاز دود میکند :

اگر اجاق گازی که دود میکند تازه خریداری کرده اید جای نگرانی ندارد ، اجاق گاز های نو بصورت طبیعی در چند ساعت اول استفاده دود میکند ، ولی اگر چند وقتی است که از آن استفاده میکنید و اجاق گاز شروع به دود کردن میکند ، شما باید مواردی را بررسی کنید : ممکن است مواد غذایی یا روغن اطراف شعله را کثیف کرده باشند ،و حین روشن شدن شعله می‌سوزد و دود میکند ، گاها مواد شوینده داخل محفظه شعله باقی مانده و هنگام اشتعال دود میکند ، گاها هم نسبت گاز به هوای شعله بیشتر است در این صورت می‌توانید با کم کردن گاز ورودی به شعله مشکل را برطرف کنید.

تعمیر اجاق‌ گاز بوش
تعمیر اجاق‌ گاز بوش

شعله اجاق گاز بوش با سرو صدای زیادی میسوزد :

در حالت طبیعی و نورمال شعله اجاق گاز خیلی آرام و یک دست می‌سوزد ، در صورتی که شعله با سرو صدای زیاد کار میکند ، احتمال دارد مشکل مربوط به هوا رسانی اجاق گاز باشد ، این مشکل به این معناست ، که هوا به میزان درست به مشعل نمیرسد ، زمانی که هوا بیش از اندازه به مشعل برسد ، شعله اجاق گاز با سرو صدای زیاد می‌سوزد ، برای رفع مشکل شاتر هوای اجاق گاز را بررسی کنید ، تنظیمات صحیح شاتر هوا در اجاق گاز می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

در حوالی اجاق گاز بوی گاز به مشام میرسد :

وقتی در حوالی اجاق گاز بوی گاز به مشام میرسد شما باید احتیاط کنید چون امکان خطر وجود دارد، در صورت مشاهده بوی گاز در نزدیکی اجاق گاز ، تا رفع مشکل از اجاق گاز استفاده نکنید ، شیلنگ و اتصالات و ورودی گاز به دستگاه را بررسی کرده و نشتی های احتمالی را رفع کنید ، ممکن است شیلنگ گاز یا اتصالات مربوط به آن نیاز به تعویض داشته باشد.

تعمیر اجاق‌ گاز بوش
تعمیر اجاق‌ گاز بوش

مشکلات مربوط به پیلوت :

یکی از مشکلات رایج اجاق گاز ها این است که پیلوت دستگاه بی دلیل خاموش می‌شود ، ممکن است پیلوت به درستی تنظیم نشده باشد و گاز به اندازه مورد نیاز و کافی به آن نرسد ، برای رفع مشکل باید ، مقداری از محفظه ی پیلوت را بینید یا با کارشناسان فنی در این خصوص تماس بگیرید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...