You are currently viewing راهنمای خرید تلویزیون
خرید تلویزیون

راهنمای خرید تلویزیون

کافیست به فکر خرید تلویزیون بیفتدید.

به محض باز کردن صفحات گوگل، رسانههای اجتماعی و حتی شبکههای اجتماعی محبوب مانند یوتیوب و اینستاگرام با حجم بیشماری از محتوای صوتی، تصویری و در بیشتر موارد محتوای ویدیویی روبرو خواهید شد.

واقعیت این است که رسالت اصلی رسانه جهت دهی به فکر مخاطب است و بیشتر مواقع فروشندگان لوازم خانگی و دیجیتال به فریبهای تجاری برای فروش محصولات خود متوسل میشوند.

کاربران باهوش اما خیلی زود تشخیص میدهند که باید چه چیزی را باور کنند.

خرید تلویزیون واقعاً موضوع پیش افتادهای نیست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد.

ممکن است تنها با یک تصمیمگیری عجولانه سرمایه خود را به باد دهید بنابراین شرط اول احتیاط است.

تجربیات ما حکایت از این دارد که بیشتر افراد در زمان تصمیم برای خرید تلویزیون از زیر بار مسئولیت شانه خالی میکنند

و ترجیح میدهند همه چیز را به فروشنده واگذار کنند که البته در این موارد اگر فروشنده به اندازه کافی تخصص و تجربه داشته باشد برای اینکه ذهن خریدار را بخواند از پرسشهای هدایت کننده استفاده میکند.

گستره برندهای سازنده تلویزیون، مدلهای تولیدی هر شرکت و امکانات و تکنولوژیهای به کار گرفته شده در محصولات متفاوت است.

برای اینکه بتوان انتخاب کرد در ابتدای هر چیز باید به پرسشهای کلیدی و متداول پاسخ داد. در این مقاله کوتاه به تعدادی از مهمترین سوالات شما در زمان خرید تلویزیون پاسخ خواهیم داد.

خرید تلویزیون
خرید تلویزیون

برای خرید تلویزیون چقدر باید هزینه صرف کنم؟

شاید بهتر باشد پاسخ این پرسش را به شما واگذار کنیم! بله در واقع این شما هستید که تصمیم میگیرید چه میخواهید. در نخستین گام میزان بودجهای را که برای خرید تلویزیون اختصاص میدهید به فروشنده اعلام کنید. زمانی که می‎خواهید تلویزیون خریداری کنید با انواعی از مدلهای مختلف از برندهای مختلف روبرو خواهید شد. «برند سازنده»، «سایز نمایشگر»، «نوع نمایشگر» و «وضوح تصویر» مهمترین پارامترهایی هستند که قیمت نهایی تلویزیون را تعیین میکنند. بازه قیمت بین مدلهای هم رده گاهی بر سر جزئیات متفاوت است بنابراین بهتر است همه چیز را به دقت بررسی کنید.

برخی افراد بدون درک شرایط چک و چانه زیادی میزنند. اگر قصد خرید اینترنتی دارید بهتر است به اصول خرید اینترنتی پایبند باشید. پیش از خرید تلویزیون از معتبر بودن سایت اینترنتی مطمئن شوید. نماد اعتبار الکترونیکی فروشگاه را حتماً چک کنید. میتوانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید. قسمت مربوط به رضایت مشتریان را بخوانید و مهمتر از همه اینکه از کارشناس فروش مجموعه سوال کنید تا در مورد شرایط خرید، گارانتی، نحوه ارسال و مدت ارسال کالا توضیحاتی را به شما ارائه بدهد.

در مورد قیمت تلویزیون بهتر است نگاهی به قیمت وبسایتهای معتبر بیندازید. اگر با فروشنده با انصافی طرف باشید در این مورد شما را راهنمایی خواهد کرد. دست آخر بهتر است با خودتان روراست باشید و اعلام کنید که چه میخواهید.

کدام برند تلویزیون بهتر است؟

این سوالیست که بیشتر خریداران در زمان خرید تلویزیون از کارشناسان فروش ما میپرسند. اجازه بدهید به صراحت به شما بگوییم این پرسش اصولاً درست نیست. الجی بهتر است، سونی تلویزیونهای گرانتری دارد بنابراین کیفیت محصولات آن بالاتر است، من تلویزیون سامسونگ دارم و راضی نیستم، اتفاقاً من تلویزیون سامسونگ دارم و حرف ندارد. اینها تنها بخشی از برداشتهای شخصی و غیر کارشناسی افراد است که البته تا حدود خیلی زیادی هم در تصمیم گیری افراد برای خرید تلویزیون تاثیرگذار است.

اگر بخواهیم به این سوال شما پاسخ بدهیم هنوز هم معتقدیم که همه چیز به شما بستگی دارد. چقدر میخواهید هزینه صرف کنید؟ تلویزیون پایین رده، میان رده یا بالا رده میخواهید؟ دوست دارید تلویزیونی که خریداری میکنید چه امکاناتی داشته باشد؟ آیا طرفدار پروپاقرص فیلم و سریال هستید؟ گیمر حرفهای تشریف دارید یا معمولی؟ تا چه حد به پیشبرد تکنولوژی معتقد هستید؟ از کارکرد هوش مصنوعی نوین در جدیدترین تلویزیونهای بازار چه میدانید؟ آیا حاضر هستید به بهای امکانات بیشتر هزینه بیشتری صرف کنید؟ کیفیت تصویر تلویزیون تا چه اندازه برایتان مهم است و غیره. همهی این سوالها را باید از خودتان بپرسید و خیلی روراست پاسخ دهید تا برای خریدی مطمئنتر اقدام کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...