You are currently viewing علت برق دار بودن بدنه لباسشویی چیست
وجود برق در بدنه لباسشویی

علت برق دار بودن بدنه لباسشویی چیست

ما در این مقاله قصد داریم علت برق دار بودن بدنه لباسشویی (Cause of electricity in the body of the washing machine) را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید…

یکی از مشکلات رایج ماشین‌های لباسشویی قدیمی این است که معمولاً هنگام لمس در مناطق خاصی شوک الکتریکی ایجاد می‌کنند. اگر کنترل نشود، بعداً منجر به آسیب شدیدتر خواهد شد. اولین کاری که برای حل این مشکل باید انجام دهید این است که ابتدا علت آن را پیداکنید.

علت برق دار بودن بدنه لباسشویی عواملی دیگری هم می باشد که ما تمامی آنها را در این قسمت از مقاله برای شما توضیح داده ایم.

کابل پوسته پوسته شدهکابل اتصال به زمین
کابل دستگاهپریز برق
علت برق دار بودن لباسشویی
وجود برق در بدنه لباسشویی
وجود برق در بدنه لباسشویی

کابل ماشین لباسشویی

وضعیت کابل اولین چیزی است که هنگام برق گرفتگی باید بررسی شود. ممکن است آسیب دیده باشد یا موقعیت نصب لباسشویی درست نباشد. اگر این مورد کنترل نشود، خطرناک خواهد بود.

کابل پوست کنده

آنچه اغلب اتفاق می افتد این است که ما از همان ابتدا متوجه آسیب کابل نمی شویم، تا زمانی که کابل به آرامی شروع به کنده شدن کند و در نهایت می تواند بر شوک الکتریکی ایجاد شده تأثیر بگذارد. اگر مشکل این است، می توانید عایق الکتریکی را برای پوشش بخشی از کابل که در حال جدا شدن است نصب کنید. اما به خاطر داشته باشید که این راه حل تنها زمانی قابل انجام است که وضعیت یا آسیب هنوز جزئی باشد.

وجود برق در بدنه لباسشویی
وجود برق در بدنه لباسشویی

مشکل کابل اتصال به زمین

شرایط بعدی کابل که می تواند باعث برق گرفتگی شود، زمانی است که کابل اتصال زمین وجود نداشته باشد یا موقعیت نصب اشتباه باشد. ممکن است این قسمت به درستی نصب نشده باشد یا اصلاً در جای مناسب مختص خود نصب نشده باشد. برای بررسی این قطعه، می توانید کابل موجود در کابل برق را که معمولاً دارای سه رنگ (قرمز، آبی و زرد، سیاه و سبز) است، بررسی کنید.

اگر مشکل در کابل اتصال زمین است، در صورتی که نصب کاملا درست نباشد، می توانید آن را برطرف کنید. اگر کابل را چک کرده اید و هیچ مشکلی وجود ندارد، می توانید به دوشاخه برقی که می تواند معکوس شود تغییر دهید. برای حل این مشکل می توانید به سادگی دوشاخه را در جهت درست بچرخانید.

پریز برق

نمی توان از مشکلات و خرابی های پریز جلوگیری کرد.  پریز برق آسیب دیده می تواند به کاربر شوک وارد کند. اگر چنین اتفاقی افتاد، تنها کاری که باید انجام دهید این است پریز برق جدیدی نصب کنید.

وجود برق در بدنه لباسشویی
وجود برق در بدنه لباسشویی

اجزای ماشین

اجزای موجود در ماشین لباسشویی ممکن است یک اتصال کوتاه الکتریکی یا چیزی که معمولاً اتصال کوتاه نامیده می شود را تجربه کنند. این می تواند منجر به برق گرفتگی ماشین لباسشویی و برقدار بودن بدنه لباسشویی باشد یا در مرحله بدتر شود و اصلاً نتواند از آن استفاده کند. اگر ماشین لباسشویی دارید که داخل آن خشک کن است، ممکن است به این قسمت آسیب برساند و در صورت استفاده باعث برق گرفتگی شود.

تنها راه حل شما تماس با یک مجموعه حرفه ای تعمیر لباسشویی می باشد.

تعمیرآل

قرارگیری لباسشویی

محل قرارگیری ماشین لباسشویی نیز بسیار تاثیرگذار است. اگر در یک مکان مرطوب مانند حمام قرار گیرد، ممکن است شوک الکتریکی ایجاد شود. این می تواند به دلیل پاشیدن مکرر آب روی بدنه ماشین لباسشویی باشد.

وجود برق در بدنه لباسشویی
وجود برق در بدنه لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی

 طبیعی است که این موتور دینام به دلیل استفاده مکرر بیش از حد گرم می شود و سپس می سوزد که با بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مواجه می شوید. راه حلی که می توانید انجام دهید این است که آن را با ابزاری به نام مولتی متر بررسی کنید. اما اگر هیچ کدام وجود نداشت، می توانید با یک تکنسین تماس بگیرید تا آسیب را ببیند و آن را برطرف کند.

سوالات متداول ( FAQ )

علت وجود برق در بدنه ماشین لباسشویی چیست؟

وجود اختلال و معیوب بودن سیم پیچی و اتصالات، عدم اتصال صحیح سیم ارت لباسشویی به زمین و مشکلات سیم ارت ساختمان از دلایل بروز این مشکل میباشد.

چگونه از آسیب وارد شدن ناشی ازبرق گرفتگی بدنه لباسشویی، جلوگیری کنیم؟

میتوانید با پاهای عایق وارد محلی شوید که لباسشویی آنجا وجود دارد یا یک قالی یا فرش در محل استقرار لباسشویی بیاندازید.

منبع: whitegoodshelp.co.uk

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...