You are currently viewing علت وجود برق در بدنه ماشین لباسشویی
وجود برق در بدنه لباسشویی

علت وجود برق در بدنه ماشین لباسشویی

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟ بخصوص در لباسشویی ها تازه خریداری شده! گاهی ممکن است در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی  خود، احساس برق گرفتگی به شما دست بدهد و با بررسی دقیق تر متوجه وجود برق در بدنه لباسشویی خود شوید. نگران نباشید این مشکل برای اکثر ماشین های لباسشویی پیش آمده است، در این مقاله به برسی این معضل وجود برق و الکتریسیته در سطح لباسشویی و راهکارهای جلوگیری از آن می پردازیم. 

وجود برق در بدنه لباسشویی
وجود برق در بدنه لباسشوییوجود برق و الکتریسیته روی سطح ماشین لباسشویی

علت وجود برق

دلایل زیادی می تواند علت به وجود آمدن برق در لباسشویی باشد که از مهمترین آن ها می توان به نشتی ماشین لباسشویی اشاره نمود؛ نشت در هر قسمت از ماشین های لباسشویی می تواند موجب ادغام شدن جریان برق (جریان الکتریسیته) با آب باشد و در نهایت همین مسئله موجب برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی خواهد شد، همچنین از دیگر علل وجود برق در بدنه ماشین لباسشویی می توان به قعطی های احتمالی سیمهای برق و اتصالی اشاره نمود که علاوه بر افزایش خطر برق گرفتی، احتمال وقوع سوانحی همچون آتشسوزی را با خود به همراه خواهد داشت.

وجود برق در بدنه لباسشویی
وجود برق در بدنه لباسشویی

راهکارهای پیشگیری

برای جلوگیری از وجود برق و الکتریسیته روی لباسشویی در اولین قدم؛ به موقع خرید ماشین لباسشویی خود از سلامت کامل سیستم و قطعات آن اطمینان حاصل نمایید، همچنین به دلیل جنس خاص سیم کشی های ماشین لباسشویی که از نوع گراند می باشد، همواره در هنگام نصب و راه اندازی ماشین های لباسشویی سیمها باید به لوله های فاضلاب یا ستون های آهنی محل نصب مورد نظر متصل شوند و معمولا به دلیل اتصال احتمالی این سیمها به لوله های آب می تواند موجب ایجاد برق در جریان آب و بدنه ماشین لباسشویی شما شود،

در نتیجه با هربار بررسی و سرویس ماشین لباسشویی خود از محل و اتصال صحیح سیم کشی لباسشویی خود نیز اطمینان حاصل کنید.سرویس همواره دقت داشته باشید که علت کلی و عمده بروز مشکلاتی نظیر برق در بدنه ماشینهای لباسشویی، وجود نقص فنی در قسمتی از سیستم ماشین لباسشویی شما خواهد بود.

وجود برق در بدنه لباسشویی
وجود برق در بدنه لباسشویی

راهکارهای مواجه با خطر

توجه داشته باشید در صورت مواجهه با هرگونه احساس برق گرفتگی و شوک الکتریکی در اولین وهله دوشاخه ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید تا از خطرات احتمالی بعدی نظیر برق گرفتگی های شدید یا قطعی برق کل و حتی آتشسوزی جلوگیری کنید، گاهی به علت از بین رفتن روکش قسمتهایی از سیمکشی ماشین لباسشویی عمل اتصال به بدنه، اتصالی و در نهایت احتمال آتشسوزی بالا می رود،

در نتیجه پس از کشیدن دوشاخه ماشین لباسشویی از پریز روکش سیم اصلی و دوشاخه ماشین لباسشویی خود را از نظر سالم بودن برسی کنید، همچنین از سالم بودن پریز و سیمکشی برق محل اطمینان حاصل کنید و در نهایت برای برسی و رفع مشکل با کارشناس مربوطه تماس حاصل کنید.

وجود برق در بدنه لباسشویی
وجود برق در بدنه لباسشویی

سوالات متداول ( FAQ )

  • علت وجود برق در بدنه ماشین لباسشویی چیست؟

    وجود اختلال و معیوب بودن سیم پیچی و اتصالات، عدم اتصال صحیح سیم ارت لباسشویی به زمین و مشکلات سیم ارت ساختمان از دلایل بروز این مشکل میباشد.

  • چگونه از آسیب وارد شدن ناشی ازبرق گرفتگی بدنه لباسشویی، جلوگیری کنیم؟

    میتوانید با پاهای عایق وارد محلی شوید که لباسشویی آنجا وجود دارد یا یک قالی یا فرش در محل استقرار لباسشویی بیاندازید.

نکات ایمنی در مقابل برق گرفتگی شدید لباسشویی

۱.دقت داشته باشید در صورت لمس بدن خود با بدنه لباسشویی و احساس شوک لکتریکی، بعد از کشیدن دوشاخه از پریز و بررسی مباحث ذکرشده و همچنین بعد از اتصال مجدد دوشاخه دستگاه به پریز برای بررسی وجود یا عدم وجود برق در بدنه به جای دست زدن به بدنه دستگاه از فازمتر استفاده کنید.
۲.اگر بنا به هر دلیل برای متوقف کردن لباسشویی برق دار خود مجبور به لمس بدنه دستگاه شدید، حدالامکان از پشت دست خود بجای کف دستتان استفاده کنید تا خطر شدت برق گرفتگی و شدت شوک وارده به دست یا بدن خود را کاهش دهید.

۳.در صورتی که لباسشویی شما تحت هر شرایطی (خاموش، روشن، در حال کارکرد) موجب قطع شدن برق کل محل شد پس از کشیدن دوشاخه از پریز فیوز مرکزی برق محل را مجددا فعال کنید و به منظور بررسی هرچه سریعتر دستگاه خود با کارشناس مربوطه تماس بگیرید.
 

کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی تعمیرآل تا جای ممکن، برای تعمیر لوازم خانگی  شما، دستگاه شما را از منزل بیرون نمیبرند، چون عقیده دارند فقط قطعه ی معیوب شده باید به کارگاه برده شود.

5 1 رای
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها