You are currently viewing دلایل بوی بد و نامطبوع در ماشین لباسشویی
دلایل بوی بد در ماشین لباسشویی

دلایل بوی بد و نامطبوع در ماشین لباسشویی

 اگر پس از شست وشو، بوی بدی از حوله های خود و یا سایر البسه پنبه ای متوجه شده اید ( لباس های که از پنبه ضخیم ساخته شده اند، قابلیت جذب بالای بو را دارا هستند) باید به دنبال منبع ایجاد بوی نامطبوع، به خصوص در ماشین لباسشویی خود باشید. بوی بد لباسشویی غالباً به دلیل رشد میکرو ارگانیسم ها درون درام یا سبد ماشین لباسشویی است. همچنین بجا ماندن شوینده و نرم کننده ها که بستری مناسب برای رشد باکتری ها، و قارچ ها می باشد.

لازم است بدانید که استشمام بوی نامطبوع می تواند از یکی از قسمت های زیر باشد:

  • ظرف جا پودری
  • شلنگ تخلیه
  • لاستیک دور درب
  • فیلتر و پمپ تخلیه
  • دیگ و المنت های خشک کن

 به موقع خارج نکردن البسه

در واقع اگر شما لباس های مرطوب را به موقع از دستگاه خود خارج نکرده و آن ها را به مدت طولانی داخل لباسشویی بگذارید، بهترین مکان برای تولید قارچ ها و باکتری ها را فراهم کرده اید، در نتیجه با مشکل بو گرفتن لباس های خود مواجه خواهید شد. ضروری است پس از شست و شوی لباس ها، آن هارا فورا از دیگ خارج کرده و بر روی رخت آویز خشک کنید.

خشک نکردن شیار ها و لاستیک های دور درب

پس از اتمام کار با لباسشویی و خارج کردن لباس ها از داخل آن، لابه لای لاستیک درب دستگاه را با پارچه ای خشک و پاک کنید.

بستن درب ماشین لباسشویی پس از اتمام شست وشو

هیچگاه بلافاصله پس از شست وشوی لباس ها، درب ماشین لباسشویی را نبدید. درب دستگاه را باز بگذارید تا با گردش هوای مناسب، مانع از ایجاد رطوبت در دستگاه شوید.

دلایل بوی بد در ماشین لباسشویی
دلایل بوی بد در ماشین لباسشویی

مسیر شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

 دقت داشته باشید تا به هیچ عنوان در هنگام تخلیه لباسشویی شلنگ را در مسیر باز به داخل فاضلاب قرار دهید و بعد از اتمام عملیات تخلیه، شلنگ ماشین لباسشویی را جمع نمایید، بنا بر دلایل گوناگون، گاهی جریان گاز فاضلاب در مسیر لوله های فاضلاب، از طریق شلنگ تخلیه به داخل ماشین لباسشویی راه پیدا می کند و تولید بوی بد در داخل ماشین لباسشویی می کند.

از دیگر دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم تمیز کردن جای پودر
  • عدم سرویس مسیر تخلیه و فیلتر ماشین لباسشویی
  • عدم سرویس دوره ای لباسشویی(هر یک سال یک بار توسط تعمیر کار متخصص )

همچنین تیم ما، با به کارگیری بهترین کارشناسان و متخصاصان آماده ارائه مشاوره و خدمات به شما عزیزان می باشد، شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان از این خدمات بهره مند شوید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...