نمایندگی تعمیر جاروبرقی دوو در تهران Daewoo

CTA

نمایندگی تعمیر جاروبرقی دوو در تهران ، تعمیرگاه مجاز تعمیرال بعنوان مرکز تعمیرات جاروبرقی دوو بصورت شبانه روزی در ۷ روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر جاروبرقی دوو آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیرال دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات جاروبرقی دوو در انواع مدل ها آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

نمایندگی جاروبرقی دوو

جاروبرقی ها یکی از ابزار های مکانیکی به درد به خور و پرکاربرد بین لوازم خانگی محسوب میشود ،جاروبرقی ها به راحتی رد خود رو بین لوازم منزل ما ایرانی ها سفت کردن و سالیان سال هست که باقی ماندن ، ولی مثل اکثر ابزار مکانیکی و لوازم منزل برای جارو برقی ها هم مشکلات و خرابی هایی ریز و درشتی به وجود میاد در این بخش سعی داریم عوامل عمده ی مشکلات و خرابی های جاروبرقی رو بررسی کنیم ، با ما همراه باشید .

تصور کنید شما قصد تمیز کردن منزل خودتان رو دارید و وقتی میخواید از جاروبرقی استفاده کنید ، جارو برقی روشن نمی‌شود علت روشن نشدن جاروبرقی ، ممکن است برق نداشتن پریز باشد ، وقتی ما از جاروبرقی استفاده میکنیم بارها و بارها پیش آمد که سیمی که داخل پریز برق هست کشیده شده باشد ، و این کشیده شدن ممکن هست باعث قطعی پریز بشه ، بهترین روش برای چک کردن برق پریز استفاده از یک فازمتر هست.

اگر مشکل از پریز نبود احتمال دارد دوشاخه جارو و یا سیم رابط آسیب دیده باشد ، با احتیاط بدنه ی جاروبرقی را باز کنید ، داخل بدنه ی جاروبرقی ها ، پایه های نگه دارنده وجود دارد که اگر با بی دقتی و عجله باز شوند ممکن است پایه ها شکسته و درب جاروبرقی بسته نشود و نیاز به تعمیر داشته باشد!

نمایندگی جاروبرقی دوو در تهران

بعد از باز کردن درب جاروبرقی ، با یک فازمتر اتصال برق به سیم جمع کن را چک کنید، اگر برق به منبع تغزیه جاروبرقی برقرار بود ، ممکن است برق وارد سیم جمع کن شده ولی به علت عدم اتصال شاخک های سیم جمع کن به حلقه های گردان قرقره ، اتصال برق ( فاز ، نول ) وارد دستگاه نمیشود ،  و به همین علت جاروبرقی روشن نمیشود ، برای رفع این مشکل باید شاخک های سیم جمع کن را کمی جابجا کنیم تا حدی که بتوانیم قرقره را بروی آن قرار دهیم ،

با این کار حلقه های گردان ، با فشار آوردن به شاخک های سیم جمع کن ، آنها را به جای خود برگردانده ، اتصال شاخک ها و حلقه های گردان قرقره از بین رفته و مشکل روشن نشدن جاروبرقی رفع خواهد شد.

اگر مشکل همچنان حل نشده باقی مانده بود ، در این مرحله ، بعد از جدا کردن جاروبرقی از برق ، به وسیله ی اهم متر ، کلید روشن و خاموش جاروبرقی رو تست کنید ، اگر کلید روشن باشد عقربه اهم متر عدد صفر رو نمایش میدهد ، و در حالت خاموش کلید ، اهم متر عقربه بی نهایت را نشان خواهد داد ، در برخورد با این مشکل ، شما باید کلید جاروبرقی را تعویض کنید .

توجه: اگر از لوازم خانگی دوو استفاده می کنید؛ صفحه نمایندگی تعمیر لوازم خانگی دوو (DAEWOO)، برای شما مفید خواهد بود.

نمایندگی تعمیر جاروبرقی دوو در تهران

موتور نیم سوز شده است

یک موتور نیمسوز نمیتواند نیروی مکش زیادی تولید کند و خیلی زود داغ میکند ، نیمسوز شدن موتور را میتوان بدون باز شدن جاروبرقی تشخیص داد ، بدین شکل که جریان مصرفی دستگاه را اندازه گیری میکنیم ، اگر چندین برابر جریان نرمال جاروبرقی و یا خیلی کمتر از حد معمول بود ، میتوان تشخیص داد که موتور جاروبرقی نیمسوز شده است.

موتور کاملا سوخته است

ممکن است موتور جاروبرقی بطور کامل سوخته باشد ، در این حالت حین اتصال مستقیم به برق روشن نخواهد شد ، به این علت که پیچک های آرمیچر و پیچک های قطب نمای موتور جاروبرقی کاملا سوخته است ،البته موتورهای جاروبرقی ، یکدفعه نمی‌سوزند ، معمولا مدتی بصورت نیم سوز کار می‌کنند ، تا پیچک ها و اجزای بیشتری از موتور آسیب ببینند ، و به یکباره موتور جاروبرقی می‌سوزد و جاروبرقی شما دیگر روشن نمیشود.

مدار سری موتور دستگاه را بررسی کنید

در برخی از مدل ها در موتور جاروبرقی از مدار سری برای انشعاب و ارتباط جریان برق استفاده میشود ، این بدین معناست که اگر ارتباط یکی از اجزا موتور با سایر قطعات قطع شود ، موتور روشن نخواهد شد ، برای مثال ممکن است ، به علت خرابی زغال مربوط به کلکتر نچسبد ، و به این علت ماشین جاروبرقی روشن نشود ،  اگر بخش معیوب را تعویض کنید ، مشکل جاروبرقی برطرف میشود.

کلکتر را تمیز کنید

ممکن است جاروبرقی شما روشن شود ، اما قدرت قبل را نداشته باشد ، در وحله ی اول کیسه ی جاروبرقی را چک کنید ، اگر کیسه خالی بود ، به احتمال فراوان کلکتر جاروبرقی کثیف است ، و باید آن را تمیز کنید ، برای پاکسازی کلکتر بهتر است از تینر یا بنزین استفاده کنید ، میتوانید از یک مسواک برای پاک کردن کلکتر ، المیچر ها ، و پره ها استفاده کنید ، و دقت کنید که حین تمیز کردن  این بخش ها ، ارتباط سیم ها با یکدیگر را قطع نکنید.

یاتاقان ها را بررسی کنید

یاتاقان ها در جاروبرقی به چرخش آرمیچر ها کمک می‌کنند ، در حین چرخ هایش آرمیچر ها ، اگر بلبرینگ ها و یا بوش ها به مشکل بر بخورند آرمیچر ها دچار مشکل میشوند ، میتوان با بررسی سایش هسته فلزی آرمیچر ها به خرابی یاتاقان ها پی برد و با تعویض یاتاقان ها مشکل را حل کرد.

رله دستگاه را بررسی کنید

ممکن است رله جاروبرقی سوخته باشد ، برای بررسی رله بهتر است  اول سیم های متصل شده به کلید روی دسته جاروبرقی را به وسیله ی اهم متر چک کنیم ، اگر کلید های روی دسته جاروبرقی سالم بودند ، به سراغ رله می رویم ، جاروبرقی رو به برق متصل کنید ، و با یک پیچ گوشتی جلوی عایق کلید قدرت رله را مسدود کنید ، اگر جاروبرقی روشن نشد ، عیب از رله نیست ، اما اگر جاروبرقی روشن شد ، سیم های رابط رله و یا بخش های داخلی آن آسیب دیده است .

نمایندگی جاروبرقی دوو در تهران

بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها معیوب شده‌اند

در خرابی بلبرینگ یا بوش ها معمولا موتور صدای بلند و گوش خراشی تولید میکند ، در این مواقع باید با متخصصین تماس گرفته و نسبت به تعویض یاتاقان معیوب اقدام کنید.

نگهدارنده‌های لاستیکی خراب شده‌اند

یکی از علت های پر سرو صدا کار کردن جاروبرقی ممکن است شکستن نگه دارنده های لاستیکی باشد ، جاروبرقی ها چون معمولا با سرعت زیاد موتور لرزش شدیدی در بدنه و اجزای جارو ایجاد میکنند ، گاهی باعث شکستن رابط های نگهدارنده شده و باعث سرو صدای زیاد اجزای بدنه میشود ، که با تعویض بست های مربوطه صدای جاروبرقی قطع خواهد شد.

لوله‌های مکش جاروبرقی مسدود شده است

لوله‌های رابط مکش را بررسی کنید ممکن است شیئی راه لوله را بسته باشد ، نسبت به خارج نمودن شی خارجی اقدام کنید .

کیسه زباله پر شده است

کیسه را تخلیه نموده و اگر از نوع پارچه‌ای است در فواصل زمانی معین آن را بشویید تا ذرات غبار از منفذ های پارچه خارج گردند.

فیلتر جاروبرقی کثیف است

یکی از عواملی که در مکش و قدرت پاکسازی جاروبرقی نقش مهمی دارد ، فیلتر جاروبرقی است ، سعی کنید هر چند وقت یکبار مرتبا فیلتر را تمیز کنید و از کثیف ماندن آن جلوگیری کنید

خرابی پروانه

جارو را باز نموده و پروانه جاروبرقی را بررسی کنید در صورت خرابی باید نسبت به تعویض پروانه معیوب اقدام نمایید.

نمایندگی تعمیر جاروبرقی دوو در تهران

شما میتوانید ازطریق فرم سفارش آنلاین نمایندگی تعمیر جاروبرقی دوو در تهران و کرج درخواست تعمیرات خود را ثبت نمایید یا با ما تماس بگیرید .

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...