You are currently viewing تعمیر اجاق گاز داتیس
تعمیر اجاق گاز داتیس

تعمیر اجاق گاز داتیس

امروزه وسایل زیادی برای پخت و پز در آشپزخانه های ایرانی وجود دارد ، وسایل مدرن ، اتوماتیک ، مجهز به انواع و اقسام درجات پخت و پز ، حتی وسایلی که میشه با گوشی همراه روند پخت غذارو دنبال و کنترل کرد ، ولی شاید هنوز وسیله اصلی پخت و پز در خانه های ایرانی “اجاق‌گاز” باشه ، ممکن هست برای این وسیله‌ی مهم یعنی اجاق‌گاز مانند تمامی دستگاه های لوازم خانگی ایرادات کوچک و بزرگی پیش بیاد ، در ادامه همراه ما باشید تا مشکلات احتمالی اجاق گاز هارو با هم بررسی کنیم.

شعله اجاق گاز سر و صدا دارد، چگونه برای تعمیرات اجاق گاز داتیس اقدام کنیم؟

یکی دیگر از مشکلاتی که مصرف کنندگان اجاق گازها از آن گله می کنند، ایجاد سر و صدا در شعله اجاق گاز می‌باشد که برای برطرف کردن مشکل در این شرایط در ادامه به بررسی اینکه چرا شعله اجاق گاز داتیس سروصدا دارد، می‌پردازیم:

ممکن است علت سر و صدا در شعله اجاق گاز شما به خاطر خرابی در شاتر اجاق گاز باشد که برای برطرف کردن مشکل در این شرایط حتما باید از یک تعمیرکار اجاق گاز داتیس کمک بگیرید.

همچنین در صورتی که ولوم شعله را بیش از حد طبیعی زیاد کرده باشید نیز شاهد ایجاد سر و صدا در آن هستید که برای جلوگیری از ایجاد این وضعیت بهتر است ولوم همیشه در حد استاندارد و شعله ۲۰ میلیمتری قرار داشته باشد.

در صورت خیس شدن سری مشعل اجاق گاز نیز ممکن است در آن شاهد ایجاد صدا باشید که بهتر است در این شرایط همیشه سری اجاق گاز خود را خشک نگه دارید.

تعمیر اجاق گاز داتیس
تعمیر اجاق گاز داتیس

دلیل کم شدن حارات شعله فرگاز داتیس چیست؟ برای تعمیر و عیب یابی چه کنیم؟

اگر شعله دستگاه شما کم شده است، برای تعمیرات گاز توکار داتیس از نکات زیر استفاده کنید:

شعله اجاق گاز را بررسی نمایید

لوله های گازرسانی را نیز چک کنید

بررسی کنید تا قطعات روی اجاق گاز در جای خود باشند

دلیل جرقه نزدن اجاق گاز داتیس چیست؟ برای تعمیرات و عیب یابی چه باید کرد؟

اگر در دستگاه شما دیگر جرقه زده نمی شود، برای تعمیر گاز رومیزی داتیس از موارد زیر کمک بگیرید::

ایراد اصلی در این مواقع بع میکروسوئیچ دستگاه وارد است.

این قطعه در صورت لزوم باید تعمیر و یا تعویض شود.

تعمیر اجاق گاز داتیس
تعمیر اجاق گاز داتیس

شیر دستگاه سفت شده و بسته نمی شود. برای تعمیر فرگاز داتیس چه باید کرد؟

در صورت خرابی شیر دستگاه، برای تعمیر گاز رومیزی داتیس در محل از نکات زیر کمک بگیرید

دلیل اصلی این ایراد لق شدن شفت است.

وقتی ولوم اجاق گاز گوفر را رها می کنم، شعله خاموش می شود، برای تعمیر ان چه باید کرد؟

  • اگر شعله اجاق گاز شما بعد از رها کردن ولوم خاموش می شود، برای تعمیر گاز رومیزی گوفر به نکات زیر دقت کنید:
  • تمیز کردن روی دستگاه می تواند این عیب را برطرف سازد
  • در صورت برطرف نشدن ممکن است ایراد از ترموکوپل باشد

علت دود کردن در اجاق گاز های قدیمی به علت کثیف شدن ، گرفتن چربی و آثار مواد غذایی بروی شعله ها صفحه اجاق گاز می‌باشد ، که به مرور زمان ممکن است لایه ضخیمی از ترکیب این موارد بروی شعله و صفحه اجاق ایجاد شود ، که در حین استفاده از اجاق گاز ، بوی نامطبوعی همراه با دود ایجاد کند ، که پیشنهاد می‌شود ، با یک شوینده ی قوی ، طوری که به اجاق گاز آسیب وارد نشود ، بخش های مربوطه کاملا تمیز شود.

اجاق گاز گوفر جرقه نمیزند ؟!

در برخی مواقع هر چه سعی میکنید و دکمه جرقه گاز را میزنید ، هیچ اتفاقی نمیوفند و چرقه ای در کار نیست ! در این مواقع باید برای رفع مشکل ترانس جرقه دستگاه را بررسی کنید ، ممکن است مشکل از ترانس اجاق گاز باشد ، قطعی سیم های ارتباطی ترانس نیز می‌تواند علت این مشکل باشد ، در نهایت کلید جرقه را بررسی کنید ، ممکن است کلید تولید جرقه قطعی داشته باشد یا معیوب شده باشد ، در این مواقع می‌توانید با کارشناسان تعمیرآل تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شما را برطرف کنند.

در حوالی اجاق گاز بوی گاز به مشام میرسد ؟!

این مشکل ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد ، در صورت مشاهده بوی گاز در نزدیکی اجاق گاز ، تا رفع مشکل از اجاق گاز استفاده نکنید ، شیلنگ و اتصالات و ورودی گاز به دستگاه را بررسی کرده و نشتی های احتمالی را رفع کنید ، ممکن است شیلنگ گاز یا اتصالات مربوط به آن نیاز به تعویض داشته باشد.

تعمیر اجاق گاز داتیس
تعمیر اجاق گاز داتیس

مشکلات مربوط به پیلوت ؟!

یکی از مشکلات رایج اجاق گاز ها موارد مربوط به خاموش شدن بی دلیل پیلوت است ، ممکن است پیلوت به درستی تنظیم نشده باشد و گاز به اندازه مورد نیاز و کافی به آن نرسد ، برای رفع مشکل باید ، مقداری از محفظه ی پیلوت را بینید یا با کارشناسان فنی در این خصوص تماس بگیرید.

شعله اجاق گاز با سرو صدای زیادی میسوزد ؟!

شعله اجاق گاز در حالت طبیعی باید یک دست و آرام بسوزد ، در صورتی که شعله با سرو صدای زیاد کار میکند ، احتمال زیاد مربوط به هوا رسانی اجاق گاز است ، این مشکل به این معناست ، که هوا به میزان درست به مشعل نمیرسد ، زمانی که هوا بیش از اندازه به مشعل برسد ، شعله اجاق گاز با سرو صدای زیاد می‌سوزد ، برای رفع مشکل شاتر هوای اجاق گاز را بررسی کنید ، تنظیمات صحیح شاتر هوا در اجاق گاز می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...