You are currently viewing تفاوت بین شوینده های ظروف در ماشین ظرفشویی
تفاوت بین شوینده های ظروف در ماشین ظرفشویی

تفاوت بین شوینده های ظروف در ماشین ظرفشویی

درک و اطلاع از انواع شوینده های ظروف و تفاوت بین آن ها  امری بسیار ضروریست حال آن که اگر برای شستن ظروف کثیف خود با یک ماشین ظرفشویی سر و کار داشته باشیم فهم این امر در صرفه جویی هایی نظیر آب، انرژی و هزینه های مالی و همچنین در شست و شوی موثر ظروف ما تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

با توجه به انواع جنس ظروف قابل استفاده در مکان های گوناگون شوینده های مخصوص با استراتژی های خاص شست و شو تعریف شده است و عدم دقت به این موضوع باعث می شود تا در شست و شوی ظروف خود نتیجه مطلوبی نگیریم.

شاید تا به حال هنگام شست و شوی ظروف خود با ماشین ظرفشویی از صابون های شست و شوی ظروف استفاده کرده و نتیجه متفاوت با انتظار خود را دیده باشید، در این مقاله به برسی تفاوت بین انواع شوینده های ظروف در ماشین ظرف شویی می پردازیم تا بهترین راه حل برای از بین بردن کثیفی ها از روی ظروف خود در شست و شو با ماشین ظرفشویی را بیابیم.

صابون ظرفشویی و معایب استفاده از آن :

به خاطر داشته باشید که حتی استفاده از مقدار کمی صابون شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی موجب بروز مشکلات بسزایی خواهد شد، از جمله این مشکلات می توان به تولید بیش از حد کف توسط این نوع از شوینده اشاره نمود که موجب اختلال در سیستم اصلی ماشین ظرفشویی خواهد شد.

در حالی که استفاده از انواع صابون های شست و شو در روش شست و شوی دستی ظروف با توجه به تولید کف زیاد باعث پاکیزگی موثر ظروف کثیف خواهد شد اما استفاده از این نوع شوینده در ماشینهای ظرفشویی به علت داشتن فضای بسته ماشین  و تولید کف زیاد شوینده موجب بیرون ریختن کف و آب از ماشین ظرفشویی به داخل آشپز خانه شما و همچنین احتمال اتصالی و خرابی قطعات ماشین ظرفشویی را خواهد داشت.

در حالی که مواد شوینده ظروف که مخصوص ماشین ظرفشویی هستند در هنگام شست و شو تولید کفی مطابق با استاندارد های ماشین های ظرفشویی دارند تا نه تنها به ماشین ظرفشویی لطمه نزنند بلکه حتی به بهترین حالت ممکن ظروف کثیف شما را از چربی ها پاکسازی کنند.

همچنین استفاده از این نوع شوینده ها در داخل ماشین ظرفشویی به علت تولید زیاد کف موجب آن شده تا مجبور به آبکشی مجدد برای تمیز کردن کامل کف از ظروف شوید که این امر به خودی خود موجب ازدیاد مصرف آب و بالا رفتن هزینه های شما خواهد شد.

اگر به اشتباه از این نوع شوینده به جای شوینده های ماشین ظرفشویی استفاده کردید حتما پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی خود را به طور کامل تمیز کنید تا برای شست و شوی بعدی دچار مشکل نشوید.

تفاوت بین شوینده های ظروف در ماشین ظرفشویی
تفاوت بین شوینده های ظروف در ماشین ظرفشویی

شوینده ها و مایع ماشین ظرفشویی:

ذکر این نکته که نه تنها باید فرق بین صابون های ظرفشویی و شوینده های ماشین ظرفشویی را دانست بلکه تفاوت بین شوینده های ماشین ظرفشویی و مایع ماشین ظرفشویی نیز در بهبود نتیجه شست و شوی ظروف هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی کمک شایانی را به ما خواهد کرد؛مایع ماشین ظرفشویی نسبت به شوینده ها، در مجاورت با آب حلال بهتری است و از قدرت ترکیب بالاتری برخوردار می باشد که این مسئله باعث می شود بهتر با آب مخلوط شود،

همین امر موجب آن شده تا ترکیب به دست آمده از مخلوط مایع و آب روی سطوح کثیف ظروف به خوبی عمل کند؛ در مقابل، مواد شوینده ماشین ظرفشویی از حلال کمتری برخوردار هستند و به خوبی با آب مخلوط نمی شوند به همین دلیل بهتر است که در هنگام استفاده از شوینده های ماشین ظرفشویی حدالامکان از آب گرم استفاده کنید اما اگر به جای شوینده از مایع ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، به همان مقدار شوینده، مایع نیاز دارید تا توانایی تمیز کنندگی مواد شوینده ماشین ظرفشویی را داشته باشد.

تفاوت های مایع ماشین ظرفشویی با شوینده ها

یکی از دیگر تفاوت های مایع ماشین ظرفشویی با شوینده ها در این است که، مایع ماشین ظرفشویی به دلیل چسبندگی ممکن است به اجزای داخلی ماشین ظرفشویی شما بچسبد این امر در طولانی مدت موجب ایجاد خوردگی در ماشین ظرفشویی شما می شود و هزینه های بعدی را برای شما به همراه خواهند داشت، با این که آثار چسبندگی مایع ظرفشویی در داخل ماشین به راحتی قابل پاکسازی می باشد اما این چسبندگی ها همیشه در دیدرس شما قرار نخواهند گرفت.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...