You are currently viewing تعویض لولای درب ماشین ظرفشویی
چگونگی تعویض لولای درب ماشین ظرفشویی

تعویض لولای درب ماشین ظرفشویی

در این مقاله قصد داریم به شما تعویض لولای درب ماشین ظرفشویی ( Dishwasher door hinge replacement) برایتان شرح دهیم. تا انتها همراه ما باشید.

CTA

اگر درب ماشین ظرفشویی شما به درستی باز و بسته نمی شود، به احتمال زیاد مشکلی در لولا وجود دارد. اهرم های لولا ممکن است به مرور زمان آسیب ببینند، به خصوص اگر درب بیش از حد کشیده شود، و نیاز به تعویض دارد. در اینجا، نحوه تعویض اهرم لولای درب ماشین ظرفشویی در ماشین ظرفشویی را برای شما توضیح می دهیم تا دستگاه شما به حالت اولیه خود برگردد.

چرا درب ماشین ظرفشویی بسته نمیشود؟

دلایل احتمالی بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی بسیار ساده است. در نتیجه، رفع علت اصلی نیز به همین سادگی انجام می شود. در این مقاله قصد داریم آن دلایل رایج، تمامی سوالات راجع به تعویض لولای درب ماشین ظرفشویی و راه حل های آنها را با یکدیگر بررسی کنیم.

ماشین ظرفشویی به درستی نصب نشده

برای اینکه ماشین ظرفشویی به درستی کار کند، ماشین باید به درستی نصب شود. این بدان معناست که باید روی یک سطح صاف و بدون کج شدن به سمت جلو، عقب یا طرفین باشد.دو مشکل رایج در ماشین ظرفشویی ای که درست نصب و تراز نشده، مشکلات جریان آب است و مشکل بسته نشدن درب.

در طولانی مدت، درب ماشین ظرفشویی ممکن است به تدریج جابجا شود و به درستی بسته نشود. این امر به دلیل انبساط و انقباض وان پلاستیکی ناشی از قرار گرفتن در معرض آب داغ داخل هنگام شستن ظروف است.

درب ماشین ظرفشویی بسته
تعویض لولای درب ماشین ظرفشویی

ضامن درب خراب شد

قفل درب ماشین ظرفشویی شما تقریباً مانند هر قفل دیگری در خانه شما است. وظیفه آن بسته نگه داشتن درب پس از بسته شدن آن است. بنا برند و مدل ماشین ظرفشویی شما ممکن است دستگاه شما قفل درب برقی داشته باشد. 

علاوه بر قفل کردن خودکار درب پس از شروع چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی، ممکن است سنسور، باز بودن درب ظرفشویی شما را تشخیص دهد. اگر تشخیص دهد که درب باز مانده است، ممکن است از شروع چرخه شستشوی دستگاه جلوگیری کند.

که بهترین گزینه تماس با یک تکنسین متخصص و تعویض لولای درب ماشین ظرفشویی است.

تعمیرآل

مطالب پیشنهادی:تعمیر جاروبرقی فیلیپس

قفسه های ماشین ظرفشویی به درستی تنظیم نشده

اگر قفسه های بالایی و پایینی ماشین ظرفشویی شما به درستی تنظیم نشود، درب ماشین ظرفشویی نیز بسته نمیشود. حتی اگر هر یک از آن قفسه ها فقط یک سانتی متر بیرون بیایند، برای جلوگیری از بسته شدن کامل درب دستگاه کافی است. با مراجعه به دفترچه راهنما، قفسه ها را دوباره داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. 

ضربه گیر درب ماشین ظرفشویی تنظیم نیست

ضربه گیر درب به بسته نگه داشتن درب در تمام مدت شست و شو کمک می کند و اجازه می دهد چرخه شست و شو به طور کامل به پایان برسد. ضربه گیر درب معمولاً در مرکز، درست در جایی که درب به بدنه دستگاه می رسد، تعبیه شده است. درب ماشین ظرفشویی خود را باز کنید تا ضربه گیر درب را از نزدیک بررسی کنید تا هرگونه ناهماهنگی یا مشکلات دیگر را ببر طرف کنید.

فرم درخواست تماس

نحوه تعویض لولای درب ماشین ظرفشویی

اگر درب ماشین ظرفشویی شما به آرامی باز و بسته نمی شود، ممکن است مشکل از لولای درب باشد. مشکلات لولا ممکن است در طول زمان به دلیل سابیدگی آن رخ دهند، لولای آسیب دیده ممکن است به دلیل باز کردن بیش از حد درب ماشین ظرفشویی شما باشد. اگر نیاز به تعویض لولای درب ماشین ظرفشویی خود دارید میتوانید با یک کلیک با تعمیرآل در تماس باشید تا ما در اسرع وقت تعویض لولای ماشین ظرفشویی شما را انجام دهیم.


سوالات متداول ( FAQ )

علت قفل نشدن درب ظرفشویی چیست؟

وقتی یک درب به درستی چفت نمی شود، معمولاً به این دلیل است که لولا در دهانه آویزان شده است و باعث می شود ضربه با سوراخ درب مماس قرار نگیرد.

آیا درب ماشین ظرفشویی شکسته قابل تعمیر است؟

در صورتی که ایراد از لولای درب دستگاه شما یا دستگیره باشد بله میتوان با تماس با یک تعمیرکار متخصص تعمیرات ظرفشویی این مشکل را به راحتی حل کرد.

چگونه قفل درب ماشین ظرفشویی خود را تست کنم؟

درب را باز کنید، قفل را ببندید و یک چرخه را انتخاب کنید و کلید را فشار دهید . توجه داشته باشید که در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش، با باز بودن درب، ماشین ظرفشویی کار می کند و ممکن است آب به بیرون پاشیده شود.

به طور معمول ماشین ظرفشویی چقدر عمر می کند؟

حدود ۱۰ سال ، طبق گفته بیشتر از۲۰ تولید کننده ای که ما از آنها پرسیده ایم.

نتیجه گیری

تعویض لولای درب ماشین ظرفشویی و نحوه برطرف کردن آن همیشه معضلی برای دارندگان ظرفشویی می باشد که در این مقاله ما به تمامی نکات برای رفع ایرادات آن و دلایلی که باعث شکستگی و بسته نشدن در میشود، اشاره کردیم و امیدواریم که برایتان مفید واقع شده باشد. در انتهای این مقاله میتوانید تجربیات و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق سایت تعمیرآل برای ما بیان کنید


🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع ifixit.com

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...