You are currently viewing آیا ماکروفر محصولات غذایی را از ویروس کرونا ضد عفونی می کند؟
ضد عفونی مواد غذایی در ماکروفر

آیا ماکروفر محصولات غذایی را از ویروس کرونا ضد عفونی می کند؟

کرونا به یکی از داغ ترین مباحث امروزه تبدیل شده است و احتمالا تا مدت ها راجع به این ویروس و حواشی مربوط به آن خواهیم شنید ،میلیون ها شایعه در دنیای مجازی وجود دارد که چگونه می توانید ویروس کرونا را از بین ببرید ،یکی از این موضوعات که مورد بحث امروز ما نیز هست ، نحوه ی از بین بردن ویروس کرونا از غذای مصرفی روزانه است ، و اینکه آیا مایکروفر محصولات غذایی را ضدعفونی می کند ؟!

ضد عفونی مواد غذایی در ماکروفر
ضد عفونی مواد غذایی در ماکروفر

ویروس کرونا تا چه میزان زمانی می تواند روی مواد غذایی زنده بماند.

چالش اصلی این است که ویروس کرونا تا چه میزان زمانی می تواند روی مواد غذایی زنده بماند. در پاسخ به این سوال باید گفت مانند سایر ویروس های خانواده کرونا ، شواهد اولیه نشان می دهد که کوید_۱۹ می تواند  از یک ساعت تا چند روز روی سطوح زندگی کند و این در حالی است که هنوز مشخص نیست که ویروس چه مدت می تواند روی مواد غذایی زندگی کند و این موضوع به نوع مواد غذایی و نحوه تهیه و حمل آن بستگی دارد .

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) گزارش داده است که در حال حاضر انتقال ویروس کرونا از طریق بسته بندی مواد غذایی گزارش نشده است با این حال نباید موارد تاثیر گذار روی آلودگی به این ویروس مانند نحوه حمل و بسته بندی را نادیده گرفت و اقدامات احتیاطی را در این خصوص باید بکار ببندیم.

یکی از موارد مهم در استفاده از مواد غذایی شستشوی کامل آن است که باید مد نظر قرار داد و مسئله مهم دیگر پخت آن می باشد، دانشمندان دمای  بالا ۵۶  درجه سانتیگراد را دمای مناسب برای از بین بردن ویروس کرونا می دانند و در صورت پخت غذا به صورت صحیح و بالای ۷۰ درجه سانتیگراد به مدت ۵ دقیقه می تواند خیالمان از بابت نابودی کرونا ویروس راحت باشد.

ضد عفونی مواد غذایی در ماکروفر
ضد عفونی مواد غذایی در ماکروفر

خبر خوب این است که اکثر ماکروفرها های خانگی هم می توانند در از بین بردن باکتری ها و ویروس ها همانند ویروس کرنا موثر باشند و همچنین برای محققان (FDA) ثابت شده است که ماکروفرها با قدرت ۸۰۰ وات به مدت ۳ دقیقه یا بیشتر آلودگی ویروسی را از بین می برند. اما با این حال کارشناسان استفاده از فر با دمای بالای ۵۶ درجه سانتیگراد را به جای مایکروفر توصیه می‌کنند.

کارشناسان مواد غذایی می گویند پس از تهیه غذا یا مواد اولیه آن را از بسته ها جدا کرده و در یک بسته جدید که مطمئن هستید به ویروس آلوده نیست انتقال دهید و بسته قبلی را دور بیندازید و همچنین در هنگام استفاده از ماکروفرها و پس از پخت غذا دکمه های لمسی یا پرسی آن را با مواد ضد عفونی کننده تمیز کنید./تعمیرآل

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...