You are currently viewing چرا کولر گازی دوتیکه روی موتور نمی رود؟
https://tamirall.com/wp-admin/post.php?post=10569&action=edit

چرا کولر گازی دوتیکه روی موتور نمی رود؟

فصل گرما فصلی است که در آن استفاده از کولرهای گازی بسیار بیشتر می شود. حتی اگر از بهترین برندهای این محصولات هم استفاده کنید ممکن است معیوب شوند. یکی از مهمترین ایرادهایی که برای کولر گازی دوتیکه (Double air conditioner)به وجود می آید این است که بر روی موتور نمی رود.

CTA
کولر گازی دوتیکه

مهمترین علت نرفتن کولر گازی دوتیکه روی موتور خرابی کمپرسور و یا معیوب بودن سنسور اتاق آن می باشد. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا به خوبی دستگاه خود را عیب یابی کنید و نسبت به رفع مشکل خود اقدام کنید.

چرا کولر گازی دوتیکه روی موتور نمی رود؟ر
چرا کولر گازی دوتیکه روی موتور نمی رود؟

عیب موتور کولرگازی دوتیکه

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای کولر گازی به وجود می آید این است که روی مدار قرار نمی گیرد و یا به اصطلاح روی موتور نمی رود. در صورت به وجود آمدن این مشکل معمولاً کولر باد می زند اما موتور آن روشن نمی شود و استارت نمی خورد.

این مشکل در اثر رخدادهای مختلفی به وقوع می پیوندد به همین دلیل باید آن را به خوبی عیب یابی کنید. برای عیب یابی، بهتر است آن را به متخصصان تعمیرآل بسپارید.

چرا کولر گازی دوتیکه روی موتور نمی رود؟
چرا کولر گازی دوتیکه روی موتور نمی رود؟

نحوه شناسایی کار نکردن کولر دو تکه بر روی موتور

دلایل مختلفی وجود دارند که می توان هر کدام از آن ها را علت نرفتن کولرگازی دوتیکه روی موتور به حساب آورد. در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

دمای نامناسب

از جمله علت نرفتن کولرگازی دوتیکه روی موتور می توان به دمای نامناسب اتاق اشاره کرد. در این صورت سنسور اتاق تحریک نمی شود در نتیجه کمپرسور روشن نمی شود. برای رفع این مشکل می توانید ابتدا دمای کولر گازی را تغییر دهید هر چند که معمولاً این اقدام در بسیاری از مواقع نمی تواند کارساز باشد. اگر با استفاده از این روش مشکل حل نشد می توانید به صورت دستی سنسور را تحریک کنید.

اگر به صورت ناگهانی حالت کولر گازی را تغییر دهید ممکن است با این مشکل رو به رو شوید. حتماً دقت داشته باشید تا به صورت ناگهانی حالت کولر را از سرما به گرما و یا بالعکس تغییر ندهید. در صورتی که این کار را انجام دهید معمولاً حدود ۱۵ دقیقه بعد کمپرسور بر روی مدار قرار می گیرد تا کار خود را انجام دهد.

چرا کولر گازی دوتیکه روی موتور نمی رود؟
چرا کولر گازی دوتیکه روی موتور نمی رود؟

معیوب شدن رله کمپرسور

از جمله علت نرفتن کولرگازی دوتیکه روی موتور می توان به معیوب بودن رله و کنداکتور اشاره کرد. در صورتی که این اتفاق رخ دهد معمولاً برق مورد نیاز کمپرسور تأمین نمی شود به همین دلیل کمپرسور روی مدار قرار نمی گیرد.  در صورت به وجود آمدن این مشکل کمپرسور باید توسط تیم تعمیرآل تست شود تا در صورت داشتن مشکل نسبت به رفع آن اقدام گردد.

سوخته شدن و جام کردن کمپرسور

علاوه بر این هر گونه سوخته شدن و یا جام گردن کمپرسور می تواند باعث عدم کارکرد کولر گازی دوتیکه شود. در این صورت باید توسط متخصص و تعمیر کار تست شود تا در صورت داشتن مشکل تعمیر شود.

خراب شدن سنسور اتاق در کولرگازی

علت نرفتن کولرگازی دوتیکه روی موتور می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از مهمترین علت های آن خراب شدن سنسور اتاق در کولر گازی دوتیکه است.

در صورت رخ دادن این مشکل معمولاً سنسور از جای خود خارج می شود و نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد. این موضوع باعث می شود تا تحریک کمپرسور کولر به خوبی انجام نشود. اگر این مشکل به وجود بیاید معمولاً کولر قطع می شود و نمی تواند به طور کامل روشن شود. در صورت به وجود آمدن این مشکل می توانید با کمک گرفتن از تیم تخصصی تعمیرآل آن را حل کنید.

چرا کولر گازی دوتیکه روی موتور نمی رود؟
چرا کولر گازی دوتیکه روی موتور نمی رود؟

فرم درخواست تماس

سؤالات متداول (FAQ)

چرا کولر گازی بر روی فن کار می کند؟

هر گونه معیوب بودن کمپرسور، کثیف بودن اپراتور و یا مسدود شدن آن می تواند باعث بروز این اتفاق شود.

چرا کولرگازی به خوبی سرد نمی کند؟

گرم شدن بیش از کمپرسور، گرفتگی کندانسور، مشکل در فن یا ترموستات، خرابی در بورد، مسدود شدن فیلتر و یا شارژ نبودن گاز کولر می تواند باعث بروز این اتفاق شود.

علت نرفتن کولر دو تیکه روی موتور چیست؟

همان گونه که بیان کردیم سه علت نرفتن کولر دو تیکه روی موتور مهم آن معیوب بودن کمپرسور، معیوب بودن ترموستات و یا ایراد رله ها است.

علت قطع و وصل نشدن کمپرسور کولر دو تیکه چیست؟

در صورت مداوم کار کردن کولر گازی و یا برخی از دلایل دیگر کمپرسور باد نیم سوز و یا سوخته می شود. در این صورت این مشکل به وجود می آید.

نتیجه گیری

یکی از مهمترین مشکلات کولر گازی دوتیکه نرفتن آن روی موتور است و معمولاً بر روی فن کار می کند. در این مقاله به برسی این مشکل پرداختیم. اگر شما هم با این مشکلات رو به رو شده اید و یا می خواهید در این رابطه اظهار نظر کنید می توانید کامنت های خود را درج کنید., و یا با ما تماس بگیرید

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبعdaikin.com

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...