You are currently viewing هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی
هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی

هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی

امروزه استفاده از وسایل و لوازم رفاهی، سهم قابل توجهی در زندگی بشر دارد. یکی از لوازم پرکاربرد ماشین ظرفشویی است. همانطور که می دانیم، وظیفه اصلی ماشین ظرفشویی، شست و شو و تمیز کردن ظروف است، اما  در صورتی که می خواهید، عمر دستگاه شما، افزایش پیدا کند و در شست و شو ظروف دچار مشکل نشوید، از آن به خوبی نگهداری کنید. لذا توصیه‌ها و نکات ذکر شده دراین مقاله را جدی بگیرید. هم چنین شما می توانید با تماس با تعمیرآل و مشاوره گرفتن از کارشناسان مجرب، جهت عیب یابی و تعمیر و … اقدام نمایید.

هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی
هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی

نظافت سطوح داخلی و بیرونی ظرفشویی

رشد باکتری ها و قارچ ها درمحیط های همانند ماشین ظرفشویی به سادگی صورت می پذیرد، لذا برای جلوگیری از رشد آن ها، نظافت دستگاه ضروری است. نظافت داخل ماشین ظرفشویی را هر۶ ماه یک بار دهیدکه این نظافت، هم شامل درون و هم شامل بیرون دستگاه می باشد. اولین قدم برای تمیز کاری داخل دستگاه، خارج کردن سبد های ظروف به آرامی و با احتیاط است. برای ضد عفونی می توانید از شوینده های مخصوص برای ظرفشویی و یا سرکه کمک بگیرید.

هم چنین علاوه بر نظافت داخلی، نظافت خارجی ماشین ظرفشویی را هم رعایت کنید. این کار را با استفاده از دستمالی مرطوب انجام دهید و اطمینان حاصل کنید، دستگاه شما عاری از گرد و غبار باشد.

جداکردن باقیمانده غذا

قبل از قرار دادن ظروف در دستگاه، به وسیله یک دستمال تکه های غذا را جداکنید. با این کار مانع از گیر کردن تکه های غذا در دستگاه می شوید . بعضی افراد تصور می کنند که اگر قبل از قرار دادن ظروف آنرا آبکشی نمایند بهتر است، اما خیر، این نظریه اشتباه است و نیازی به آبکشی ظروف نمی باشد .

هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی
هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی

رعایت چیدمان در ماشین ظرفشویی

یکی از کاربردی ترین نکات،که معمولا کمتر به آن توجه می شود، چینش ظروف در داخل دستگاه است. اولین نکته این است بیشتر از ظرفیت ماشین ظرفشویی، ظرف داخل آن قرار ندهید. هم چنین ظروف را در فاصله مناسب قرار دهید و البته بسیار مهم است که قطعات بزرگ مانند تخته خرد کن و تابه را در کناره قرار دهید تا مانع چرخش آبپاش نشوند.

تمیز کردن فیلتر

فیلترهای ماشین ظرفشویی داخل دستگاه ، در کف یا زیر بازوی اسپری کننده قرار دارند. هر هفته آن ها را تمیز و چک نمایید ، چنانچه متوجه آسیب و یا وجود سوراخ روی فیلتر شدید حتما آن را تعویض نمایید.

لاستیک و واشر ماشین ظرفشویی

لاستیک و واشر ماشین ظرفشویی نیز نیاز به تمیزکاری دارند. برای این کار واشر را به کمک یک پارچه لطیف به خوبی تمیز کنید. اگر لاستیک یا واشر دستگاه دچار آسیب دیدگی یا پارگی شود، حتما نیاز به تعویض دارد و در صورت نادیده گرفتن تعویض آن، آشپزخانه شما کثیف خواهد شد.

هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی
هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی

از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی

یکی از روش های عالی و ساده ی زدودن بوی بد ماشین ظرفشویی ، ریختن ۲۰۰ سی سی سرکه سفید داخل یک ظرف و قرار دادن آن در سبد بالای  ظرفشویی است. در این روش، پس از گذاشتن ظرف حاوی سرکه در سبد بالایی، اجازه دهید دستگاه یک دور شست و شو کامل انجام دهد.

جرم گیری ماشین ظرفشویی

این روش همانند روش بالاست. یک فنجان سرکه سفید را بر روی سبد بالا قرار دهید و اجازه دهید تا دستگاه بدون ظرف شروع به کارکردن کند. اگر پس از انجام این روش، مشکل شما برطرف نشد، متخصصان تعمیرآل  با مشاوره دادن به شما عزیزان در خصوص استفاده از مواد شیمیایی استاندارد، و یا سرویس و تعمیر ماشین ظرفشوییتان به شما کمک خواهند کرد. جهت مشاوره با متخصصین مجرب با ما تماس بگیرید.

هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی
هشت نکته در خصوص نگهداری ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی

به منظور جلوگیری از رسوب گذاری روی ظروف، استفاده از نمک ماشین ظرفشویی امری ضروری است. در ماشین های ظرفشویی فیلتری به نام رزین وجود دارد.کار فیلتر رزین، گرفتن سختی آب برای شستشوی آسان تر ظرفشویی است. نمک به عنوان پاک کننده عمل کرده و در ۵ دقیقه پایانی شست و شو، رزین را شستشو می دهد تا برای دور بعدی آماده شود. شما می توانید چراغ نشانگر نمک را با علامتی مانند S یا Rinse   در پنل پیدا کنید. اگر چراغ نمک دستگاه شما روشن نباشد، باید محفظه نمک را شارژ نمایید

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...