You are currently viewing برطرف کردن بوی بد ظرفشویی با راهکارهای ساده
برطرف کردن بوی بد ظرفشویی با راهکارهای ساده

برطرف کردن بوی بد ظرفشویی با راهکارهای ساده

آیا پس از باز کردن ماشین ظرفشویی بوی بد و ناخوشایندی از آن احساس کرده اید؟ چطور ماشین ظرفشویی پس از شست وشوی ظروف بوی بد و ناخوشایندی می دهد؟ اگر ماشین ظرفشویی شما و ظروف پس از شستشو ماشین ظرفشویی بویی همانند ماهی فاسد و تخم مرغ و …می دهند، بی تفاوت نباشید، چراکه این بوی بد نشان از وجود آلودگی در دستگاه شماست .ماشین های ظرفشویی نیز همانند سایر دستگاه ها، نیاز به نگهداری و مراقبت دارند. شما می توانید با رعایت نکاتی ساده و مطالعه مقاله زیر، علل بوی ناخوشایند ماشین ظرفشویی را پیدا کرده و آن را برطرف نمایید.

برطرف کردن بوی بد ظرفشویی با راهکارهای ساده
برطرف کردن بوی بد ظرفشویی با راهکارهای ساده

مراحل رفع بوی ناخوشایند از ماشین ظرفشویی

فیلتر تخلیه را تمیز کنید

یکی از مهمترین بخش ها در خصوص ایجاد بوی ناخوشایند برای دستگاه شما، فیلتر ماشین ظرفشویی است، چراکه خرده های غذا و ذرات در فیلتر جمع می شوند. ذرات غذایی جمع شده ، در طول زمان و در محیط گرم و مرطوب ایجاد بویی بد و ناخوشایند خواهند کرد. با انجام مراحل زیر، فیلتر را تمیز و پاک نمایید:

فیلتری استوانه‌ای شکل که قابل جدا شدن است و آب ظرفشویی از آن تخلیه می‌شود پیدا کنید.

فیلتر تخلیه را ۹۰ درجه به سمت چپ و برعکس بچرخانید، حالا فیلتر را از کف دستگاه خارج کنید.

فیلتر را با آب داغ و شوینده مناسب در سینک ظرفشویی بشویید. هم چنین می توانید از یک برس برای تمیز کردن سطوح سخت و داخلی استفاده نمایید.

قبل از نصب دوباره فیلتر، از نبود ذرات و خرده های غذایی در مسیر تخلیه و آزاد بودن آن اطمینان حاصل کنید و بعد فیلتر را نصب نمایید.

بازوهای آبپاش دستگاه را تمیز کنید

هرگونه مشکل در آبپاش باعث کاهش کیفیت در شستشو ظروف می‌شود؛ درنتیجه این معضل موجب ایجاد بوی بد در ظرفشویی خواهد شد. اگر بازوهای آبپاش دستگاه شما به وسیله ذرات و خرده های غذا مسدود شده اند، با جدا کردن بازوهای دستگاه آن‌ها را تمیز و مواد غذایی و خرده ها را بیرون بیاورید.

نکته: شما می توانید با عبور دادن آب از میان منافذ بازوها از مسدود نبودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

برطرف کردن بوی بد ظرفشویی با راهکارهای ساده
برطرف کردن بوی بد ظرفشویی با راهکارهای ساده

داخل ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

این احتمال وجود دارد که داخل ماشین ظرفشویی مقداری جرم باقی‌مانده باشد و فساد ناشی از آن ها موجب انتشار بوی بد شده باشد.

سینی های چینش ظروف در طبقات بالا و پایین را خارج کرده و در سینک ظرفشویی، با آب گرم و مواد شوینده مناسب بشویید.

سبدهای ماشین ظرفشویی را کامل بیرون بیاورید و بدنه داخلی و ریل های داخل دستگاه و زیر آن ها را بوسیله اسفنج و یا دستمال نظافتی و شوینده مناسب تمیز نمایید.

نکته: برای دسترسی به تمام قسمت‌های داخلی، از یک فرچه کوچک استفاده نمایید.

برطرف کردن بوی بد ظرفشویی با راهکارهای ساده
برطرف کردن بوی بد ظرفشویی با راهکارهای ساده

لاستیک دور درب(واشر آبند) را کاملا تمیز نمایید

با بررسی دوره ای از تمیز بودن لاستیک دور درب اطمینان حاصل نمایید. ممکن است به مرور زمان میزانی از چربی ظروف بین واشر درب ظرفشویی جمع شده باشد. در اکثر مدل ها واشر به راحتی جدا می شود، اما چنانچه در جدا کردن آن دچار مشکل شدید، می توانید با ما تماس بگیرید.

شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را بررسی نمایید

اگر شلنگ تخلیه ظرفشویی درست نصب نشده باشد باعث می شود آب به سمت ظرفشویی بازگردد و آب کثیف به ماشین ظرفشویی انتقال پیدا کند. شلنگ تخلیه را بالا برده و حلقه کنید تا اینکه آب قادر به بازگشت به سمت پایین دستگاه نباشد.

مرحله پایانی

شست وشو توسط جرم‌گیر و شوینده های مناسب مرحله پایانی است.

دستگاه را از تمامی ظروف خالی کنید

یک فنجان و یا کاسه را از سرکه سفید پر نمایید و در سبد بالایی در درون ظرفشویی گذاشته و بگذارید دستگاه با بالاترین برنامه شستشو،یک بار کامل کار کند.

پس از اتمام مرحله بالا ، کاسه سرکه را خارج کنید.

حدود یک فنجان جوش شیرین در کف ظرفشویی بپاشی ویا دو لیوان سودا(آب گازدار) داخل دستگاه بریزید. برنامه کوتاه مدت دستگاه را با بالاترین تنظیمات آب گرم اجرا کنید تا تمام جوش شیرین ها حل شوند این امر موجب تمیزی دستگاه و ایجاد رایحه تازگی در درون ماشین ظرفشویی می گردد.

نکته: حتما هر ۳ ماه یک بار، از جرم گیرهای ماشین ظرفشویی استفاده نمایید و بگذارید یک برنامه شستشو کامل، بدون ظروف انجام شود. با این نگهداری از دستگاه آسان تر خواهد بود.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...