You are currently viewing تعمیر مایکروفر فریجیدر (Frigidaire)
تعمیر مایکروفر فریجیدر

تعمیر مایکروفر فریجیدر (Frigidaire)

در تعمیرات لوازم خانگی ، مشکلات بزرگ و کوچکی برای دستگاه های شما پیش میاید ، توجه داشته باشید که تمامی مشکلات نیازی به تعمیرکار ندارد ، البته مشکلاتی نیز وجود دارد که اگر بدون داشتن دانش فنی به رفع آنها اقدام کنید ممکن است مشکلات بزرگ تری برای شما به همراه بیاورد ، در این مقاله به مشکلات ریز و درست مایکروفر ها میپردازیم با ما همراه باشید :

علت روشن نشدن مایکروفر چیست :

وقتی مایکرفر روشن نمیشود، در وحله اول میکروسوئیچ درب مایکروفر را بررسی کنید، به علت حساسیت هایی که این دستگاه دارد وقتی درب دستگاه به درستی بشت نشود ماکروفر شروع به کار نمیکند،در مراحل بعد برد دستگاه و قطعات و اتصالات وابسته به آن را بررسی کنید ، با تعویض میکروسوئیچ درب ، و یا قطعه ای از برد مشکل دستگاه شما برطرف خواهد شد.

تعمیر مایکروفر فریجیدر (Frigidaire)
تعمیر مایکروفر فریجیدر (Frigidaire)

چرا مایکروفر حین کار جرقه میزند :

معمولا وقتی مایکروفر ها جرقه میزنند ، که شما از ظروف مناسب استفاده نکرده باشید ، شما نباید از ظروف لب پر شده و قدیمی ، چینی های طرح دار و روکش دار ، ظروف لعاب دار ، و از همه مهم تر ظروفی از جنس پلاستیک و پلی استر استفاده کنید ، اگر شما از ظروف مناسب استفاده میکنید و همچنان شاهد جرقه زدن دستگاه هستید ، بهتر از دستگاه را از برق کشیده و با تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. توجه داشته باشید مایکروفرها مقدار زیادی الکتریسیته را در خازن های ولتاژ بالا ذخیره میکنند ، و همیشه امکان شوک الکتریکی و خطرات برق گرفته گی وجود دارد.

دستگاه گرمای مطلوب را ندارد :

اختلال در گرمای مایکروفر معمولا به علت خرابی در بخش دیود دستگاه است ، دیود دستگاه را بررسی کرده و از سالم بودن آن مطمعن شوید، در مراحل بعد سوئیچ درب مایکروفر را بررسی کنید و نهایتا مگنترون دستگاه را مورد بررسی قرار دهید ، هر کدام از موارد فوق باعث میشود دستگاه گرمای مورد نظر را تولید نکند.

علت صداهای عجیب و بلند در مایکرفر چیست :

وقتی مایکروفر با صدای بلند و غیرعادی کار میکند ، احتمالا شفت دستگاه دچار خرابی شده است و قادر به چرخاندن صحیح سینی دستگاه نیست ،امتحان کنید که وقتی سینی خالی میچرخد باز هم صدا ایجاد میشود یا خیر ،علت دیگری که ممکن است باعث صدای بلند مایکروفر شود ، تراز نبودن دستگاه است. تراز بودن یکی از اصول استفاده از کلیه لوازم خانگی است به این نکته توجه داشته باشید.

تعمیر مایکروفر فریجیدر (Frigidaire)
تعمیر مایکروفر فریجیدر (Frigidaire)

علت آرام پختن غذا توسط مایکروفر چیست :

در مواردی خاص ممکن است افت ولتاژ مایکروفر علت این مشکل باشد ، که باید توسط تکنسین تست شود.

علت باز نشدن درب دستگاه :

علت اصلی باز نشدن درب مایکروفر ، خراب میکروسوئیچ درب دستگاه است ، با تعویض این قطعه مشکل برطرف خواهد شد.

دستگاه حین کار از کار میافتد (خاموش میشود) :

ماکروفر ها به گونه ای طراحی شده اند که با افزایش حرارت داخلی دستگاه ، سیگنالی از برد و سنسور حرارتی به ترموستات فرستاده میشود تا برای جلوگیری از خطرات احتمالی و یا آتش سوزی باعث خاموش شدن دستگاه شود ،در صورت بروز این مشکل بررسی کنید که جای مایکروفر مناسب باشد ، و در محل های بسته که هوای کافی به دستگاه نمیرسد نباید ماکروفر را قرار دهید،

بعد از بررسی این مورد شما باید اتصالات مایکروفر ، برق ورودی ، سه راهی یا پریز ، را بررسی کنید ، در صورت برطرف نشدن دستگاه ، با کارشناسان فنی تماس بگیرید ، مشکل میتواند از برد و ماژول های کنترلی دستگاه باشد که نیاز به دانش فنی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی دارد.

چرا صفحه نمایش دستگاه از کار افتاده است :

وقتی صفحه نمایش مایکروفر کار نمیکند ممکن است برد دستگاه آسیب دیده باشد ، شاید صفحه نمایش معیوب شده باشد و حتی ممکن است سیگنال های برد به صفحه نمایش نرسد که نیاز به تعویض اتصالات برد دارد ، این مورد باید توسط تعمیرکار بررسی شود و نیاز به دانش تخصصی دارد ، با تعمیر بخش معیوب و یا تعویض برد مشکل دستگاه شما برطرف خواهد شد.

لامپ ماکروفر روشن نمیشود:

وقتی لامپ دستگاه روشن نمیشود ، ممکن است علت سوختن لامپ دستگاه باشد! در وحله اول لامپ دستگاه را چک کنید و در حالت دیگر ممکن است سوکت و اتصالات متصل به لامپ و یا برد دستگاه معیوب شده باشد.

وقتی مایکروفر را روشن میکنیم دود میکند :

وقتی این مشکل برای مایکروفر پیش آمد ، اول بررسی کنید که دستگاه حین پخت دود میکند یا خیر ! اگر دستگاه حین پخت دود کند به احتمال زیاد با تمیز کردن بخش داخلی مایکروفر ( شما میتوانید با یک مایع پاک کننده رقیق شده و دستمال بخش داخلی مایکروفر را تمیز کنید ، محلول سرکه + آب + جوش شیرین نیز میتواند بسیار موصر باشد) ولی وقتی دستگاه خالی از مواد غذایی است و هنوز دود میکند نیاز است که کارشناسان مختصص از دستگاه شما بازدید کنند.

علت از کار افتادن دکمه های مایکروفر چیست :

در این مواقع قبل از هر عملی قفل کودک مایکروفر را بررسی کنید ، احتمال دارد قفل کودک دستگاه فعال باشد و به همین جهت دکمه های مایکروفر کار نمیکند ، دستگاه را چند دقیقه خاموش کنید و مجددا امتحان کنید ، اگر مشکل رفع نشد احتمال معیوب شدن برد دستگاه ، پنل دکمه های دستگاه وجود دارد ، با تعویض بخش معیوب مشکل شما برطرف خواهد شد.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...