You are currently viewing تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر (Frigidaire)
تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر

تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر (Frigidaire)

با وجود پیشرفت تکنولوژی در زمینه الکترونیک و لوازم خانگی ، و با وجود انواع و اقسام وسایل پخت و پز مختلف همچنان اجاق گاز ها مهمترین وسیله برای پخت و پز غذا در خانه های ایرانی به شمار میاید ، اجاق گاز ها مانند اکثر وسایل خانگی ، نیاز به نگه داری و رسیده گی دارند ، با این حال ممکن است مشکلات کوچک و بزرگی برای این دستگاه پیش بیاید ، برخی از این مشکلات نیاز به دانش فنی و تخصص در زمینه تعمیرات لوازم خانگی دارد ، ولی برخی از این مشکلات را میتوان با یک دانش اندک برطرف کرد ، در این مقاله سعی داریم به برخی از مشکلات اجاق گاز ها بپردازیم ، با تعمیرآل همراه باشید :

تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر
تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر

علت روشن نشدن اجاق گاز فریجیدر چیست :

ممکن است پیلوت دستگاه مسدود شده باشد ، اگر اجاق گاز روشن نمیشود ، جهت رفع مشکل ابتدا پیلوت اجاق گاز را بررسی و تمیز کنید ، محفظه های پیلوت که ممکن است مسدود شده باشند را باز کنید ، در نهایت اگر قطعه معیوب شده باشد به تعویض آن اقدام کنید.

علت خاموش شدن شعله چیست :

علت عمده مشکل در عدم پایداری و سوختن شعله اجاق گاز مربوط به ترموکوبل دستگاه می‌شود ، بررسی کنید که بعد از خاموش شدن شعله جریان گاز نیز قطع می‌شود یا خیر، در این صورت ترموکوبل دستگاه نیاز به تعویض دارد ، دقت کنید که ترموکوبل یکی از قطعات مهم اجاق گازها هستند و حتما برای تعویض آنها از قطعات اصلی و اورجینال استفاده کنید.

تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر
تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر

علت جرقه نزدن اجاق گاز فریجیدر چیست :

وقتی به این مشکل برخوردید در وحله اول ترانس جرقه اجاق گاز را بررسی کنید ، به احتمال زیاد ترانس دستگاه و یا اتصالات و سیم های این قطعه معیوب شده است ، کلید جرقه را بررسی کنید شاید کلید جرقه دچار قطعی شده باشد. اتصالی برق نیز موجب عدم کارکرد صحیح این بخش می‌شود.

چرا شعله اجاق گاز دود میکند :

اگر اجاق گازی که دود میکند تازه خریداری کرده اید، مطمئنا در ساعات اولیه استفاده اجاق‌گاز دود خواهد کرد و این مشکل بعد از ساعاتی برطرف خواهد شد،علت دود کردن اجاق گازهای نو استفاده از لایه های محافظ روغن های صنعتی در تولید اجاق‌گاز است ، در این مواقع می‌توانید قبل از استفاده از دستگاه جدید بقایای روغن و دوده را با مواد شوینده و پاک کننده تمیز کنید تا اجاق گاز کمتر دود کند .

اما علت دود کردن در اجاق گاز های قدیمی به خاطر کثیف شدن ، گرفتن چربی و آثار مواد غذایی بروی شعله ها صفحه اجاق گاز می‌باشد ، که به مرور زمان ممکن است لایه ضخیمی از ترکیب این موارد بروی شعله و صفحه اجاق ایجاد شود ، که در حین استفاده از اجاق گاز ، بوی نامطبوعی همراه با دود ایجاد کند ، که پیشنهاد می‌شود ، با یک شوینده ی قوی ، طوری که به اجاق گاز آسیب وارد نشود ، بخش های مربوطه کاملا تمیز شود.

تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر
تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر

علت تغییر رنگ شعله اجاق گاز چیست :

وقتی به این مشکل برخوردید ، صفحه مخلوط کن دستگاه را کمی بازکنید تا دستگاه هوای مورد نیاز خود برای سوزاندن شعله را دریافت کند ، این مشکل وقتی پیش میاید که به مخلوط هوای کافی نرسد ، با انجام دادن عمل فوق مشکل برطرف شده و شعله به رنگ طبیعی می‌سوزد.

چرا حرارت شعله در بخش های مختلف متغیر است :

احتمال دارد محفظه های شعله بخش کن توسط چربی ،مسدود شده باشد ، و هوای کافی به آن نرسد.

چرا سوختن شعله اجاق گاز با صدای زیادی همراه است :

در حالت عادی شعله اجاق گاز خیلی آرام و یکسان می‌سوزد، اگر شعله اجاق گاز شما در هنگام سوختن سروصدای زیادی ایجاد می‌کند، گاز و یا هوای موجود در آن بیش از اندازه است ، معمولا این مشکل همراه با زرد سوختن و بی نظم سوختن شعله همراه است ، برای حل این مشکل با متخصصین تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر
تعمیر اجاق‌ گاز فریجیدر

در اطراف اجاق گاز بوی گاز به مشام می رسد:

گاهی ممکن است در اطراف اجاق گاز بوی گاز حس کنید ، اگر این بو شدید بود احتیاط کنید ، چون در موارد پیشرفته امکان خطر جدی وجود دارد ، در این مواقع تا رفع مشکل از دستگاه استفاده نکنید ، شلنگ و اتصالات و ورودی گاز به دستگاه را بررسی کرده و نشتی های احتمالی را برطرف کنید،اگر از دانش فنی در این مورد برخوردار نیستید، ریسک نکنید به شما پیشنهاد میکنیم با تکنسین های مربوطه تماس بگیرید.

درب اجاق گاز به درستی بسته نمی‌شود :

اگر درب اجاق گاز بسته نمی‌شود ، ممکن است لوله های تاشو درب و را درزگیر های اطراف درب ها نیاز به تعویض داشته باشند.

فندک دستگاه کار نمی کند :

در این مواقع ممکن است معیوب شدن یا پارگی سیم های فندک ، معیوب شدن بخشی از فندک ، و یا مشکلات مربوط به میکروسوئیچ فندک باعث کار نکردن این قطعه باشد.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...