You are currently viewing تعمیر کولر گازی جنرال
تعمیر کولرگازی جنرال

تعمیر کولر گازی جنرال

د این مقاله ما قصد داریم به برخی از مشکلات بزرگ و کوچک کولر گازی بپردازیم و راه عیب یابی مشکلات این دستگاه را به شما عزیزان آموزش دهیم ، شما میتوانید از مطالب زیر جهت رفع مشکلات دستگاه خود استفاده کنید، و اگر از دانش فنی کافی برخوردار نیستید کافی است برای تعمیر کولر گازی جنرال(General air conditioner repair)با کارشناسان تعمیرآل تماس بگیرید.

CTA

با از راه رسیدن فصل گرما نیاز به استفاده از وسایل سرمایشی درون منزل امری ضروری است ، یکی از بهترین و مدرن ترین وسایل سرمایشی “کولر گازی” است ،اما اگر کولر گازی شما به درستی کار نکرد چه باید کرد ؟! در صورت خرابی و پیش آمدن هر گونه عیب برای تعمیر کولر گازی جنرال نگران نباشید، متخصصین و کارشناسان تعمیرآل با سالها تجربه و با اندوختن دانش روز، آماده هستند تا دستگاه شما را عیب یابی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل کولر گازی شما را حل کنند.

  • علت خنک نکردن
  • علت نشت آب
  • علت خاموش شدن و نشدن اتوماتیک
  • علت صدای زیاد
  • علت برفک زدن و کم بودن سرمای کولر گازی
  • علت سرمای زیاد
  • علت وجود برق در بدنه کولر گازی
  • علت کار نکردن فن داخلی کولر گازی

کولر گازی به حد کافی خنک نمیکند

گاها پیش میاید که کولر گازی جنرال شما به حد کافی یا به اندازه قبل خنک نمیکند، در این مواقع دریچه های کولر را بررسی کنید تا از باز بودن دریچه ها مطمئن شوید، بسته بودن دریچه ها مانع خنک کردن محیط میشود، وقتی دریچه دستگاه بسته باشد هوای گرم بخشی از دریچه که بسته است با هوای خنک بقیه قسمت ها اقدام میشود و از قدرت خنک سازی دستگاه کم میکند.

در مورد بعد ممکن است مشکلی برای بخش خنک کننده “refrigerant line” پیش آمده باشد، همچنین ممکن است مشکلی برای برد،ترموستات،کندانسور،گرفتگی فیلتر هوا،نشتی گاز کولر، خرابی موتور یا کمپرسور، خرابی سنسور حرارتی، معیوب شدن بخش کنترلی خنک کننده و دیگر اجزای داخلی دستگاه پیش آمده باشد، که نیاز دارید با یک تعمیرکار برای تعمیر کولر گازی جنرال تماس بگیرید.

 تعمیر کولرگازی جنرال
تعمیر کولر گازی جنرال

علت نشت آب از کولر گازی چیست

وقتی با نشت آب از کولر گازی مواجه شدید در اولین اقدام برای جلوگیری از آسیب احتمالی نشت آب به دستگاه ، کولر را خاموش کنید، مسیر تخلیه آب را بررسی کنید ممکن است گرفتگی رخ داده باشد،بعد از پاکسازی مسیر تخلیه اگر مشکل برطرف نشد، احتمال دارد دیگ یا تشت تخلیه کولر گازی شما زنگ زده باشد و یا به دلایلی معیوب شده باشد که نیاز به تعویض قطعه مربوطه دارید،در مواقعی ممکن است نیاز به تعویض فیلتر کولر گازی داشته باشید .

مطالب پیشنهادی: تعمیر اجاق گاز اسنوا

در مواقعی که کولر وقتی خاموش است نشتی ادامه دارد احتمال کثیف بودن فیلتر و یا تمام شدن خنک کننده کولر گازی وجود دارد، وقتی فیلتر دستگاه کثیف باشد کولر گازی حین کار یخ میزند و بعد از خاموش کردن کولر یخ ها شروع به ذوب شدن کرده و باعث نشت آب میشود، با بررسی موارد بالا میتوانید علت نشتی آب کولر گازی خود را بررسی کنید، اگر از اطلاعات فنی برخوردار هستید خود اقدام به تعویض و عیب یابی دستگاه کنید،

در غیر این صورت کارشناسان تعمیرآل آماده هستند تا با یک تماس در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر شده و از دستگاه شما بازدید کنند.

علت خاموش نشدن اتوماتیک کولر گازی چیست

گاها پیش میاید کولر شما حتی زمانی که به دمای تنظیم شده میرسد خاموش نمیشود، در این مواقع برای عیب یابی دستگاه خود باید عوامل متعددی را بررسی کنید،کنترل های الکترونیکی ، ترموستات کولر، سنسور دستگاه ، کثیف بودن فیلتر،گیر کردن فن کولر، کوتاه بودن کابل ترموستات، معیوب شدن سیستم مرکزی کولر، با بررسی موارد فوق و تعویض قطعه مربوطه مشکلات خاموش نشدن دستگاه برطرف میشود.

 تعمیر کولرگازی جنرال
تعمیر کولر گازی جنرال

کولرگازی بی دلیل خاموش میشود

گاها اتفاق میوفتد که دستگاه شما بی دلیل خاموش میشود، و یا دستگاه طبق برنامه داده شده عمل نمیکند، اصلی ترین علت در بروز این مشکلات خرابی و یا معیوب شدن کنترل الکتریکی دستگاه است، که نیاز به تعمیر بخشی از آن و یا تعویض این قطعه دارد.در موارد بعدی علت را باید در کثیف بودن فیلتر ، خرابی برد ، معیوب شدن ترموستات و کمپرسور جستجو کنید.

علت صدای زیاد کولر گازی

علت اصلی صدای زیاد دستگاه حین کار کردن را باید در معیوب شدن فن، پروانه فن، و یا بیلبور فن جستجو کرد، با پیدا کردن بخش معیوب و تمیز کردن و یا در نهایت تعویض این بخش صدای کولر گازی حین کار قطع شده و به حالت نرمال باز می‌گردد.

برفک زدن اپراتور و کم شدن دمای سرد کولر گازی

مواقعی پیش میاید که اپراتور کولر گازی و یا بخش هایی از آن برفک میزند و یا دستگاه دمای مطلوب را ندارد ، در این مواقع شما برای عیب یابی دستگاه باید موارد متعددی را بررسی کنید : لوله های متصل به دستگاه را بررسی کرده و در صورت کثیفی و یا گرفتگی احتمالی راه لوله ها را باز کنید.

ممکن است به علل مختلفی دستگاه گاز از دست داده باشد که نیاز به شارژ کردن مجدد دارد،ممکن است صافی اپراتور کثیف شده و نیاز به پاکسازی دارد،کمپرسور و لاستیک های لرزه گیر کمپرسور را بررسی کنید، در صورت معیوب شدن قطعه مورد نظر نیاز به تعویض دارد.

 تعمیر کولرگازی جنرال
تعمیر کولر گازی جنرال

دستگاه روشن میشود ولی پس از دقایقی خاموش میشود

ممکن است کولر گازی شما روشن شود و شروع بکار کند، و پس از مدت کوتاهی خاموش شود، و یا به کار کردن ادامه دهد ولی به قدرت قبل کار نکند(باد خیلی ملایمی تولید کند) در این مواقع احتمال دارد کویل های اپراتور کثیف شده و نیاز به پاکسازی داشته باشد،

موتور فن دستگاه از کار افتاده باشد و باعث بالا رفتن فشار بروی کمپرسور شود، که این موضوع آمپر دستگاه را بالا برده فیوز قطع شده و در نتیجه دستگاه خاموش میشود، یکی از علت های دیگر در عیب یابی این مشکل، نوسان برق ورودی شماست که باعث میشود کمپرسور از کار افتاده و یا اورلود شود.

سرمای تولید شده بیش از اندازه است

گاها کولر گازی شما دما را بیش از حد سرد و خنک میکند و با دمایی که تنظیم کردید تطابق ندارد، در این مواقع ممکن است ترمستور دستگاه معیوب شده باشد، و یا برد الکترونیکی دچار مشکل شده و با روشن کردن کولر مستقیم فرمان را به کمپرسور وصل میکند، در مواقعی لازم است دستگاه ریست شود و برنامه مورد نظر دوباره به دستگاه داده شود.

CTA

علت نشت گاز کولر گازی چیست

معمولا نشت گاز دستگاه و هدر رفتن آن به علت های مختلفی رخ میدهد، یکی از این علت ها لرزش ها تکانه ها و ارتعاشات دستگاه است که به مرور زمان باعث فرسودگی لوله های حاوی گاز خنک کننده در دستگاه میشود، در این مواقع باید لوله های حاوی گاز تعویض شود، شما باید دقت کافی داشته باشید گاهی ممکن است هنگام پاک کردن و یا یخ زدایی لوله های گاز باعث آسیب دیدن لوله ها شوید،از بین رفتن لوله ها و کویل های کندانسور علت دیگر نشت گاز در کولر گازی است،

اگر در نگه داری و پاکسازی مخزن و لوله های حاوی گاز دقت کافی به عمل بیاورید، احتمال مواجه شدن با نشت گاز را بسیار پایین می اورید.

دور تند کولر گازی کار نمیکند

وقتی دور تند دستگاه کار نمیکند، در وحله اول باید کلید و پنل مربوط به دور تند دستگاه را بررسی کنید، ممکن است کلید مربوط به دور تند دستگاه معیوب شده باشد،ممکن است اتصالات مربوط به پنل و فرمان اجرایی کولر مشکل داشته باشد که باید به دقت بررسی شود.

در حالت آخر ممکن است موتور دستگاه نیمسوز شده باشد و توان اجرا در درو تند را نداشته باشد،این مشکل یک مشکل تخصصی است و نیاز به بازدید تکنسین دارد، شما میتوانید با کارشناسان تعمیرآل تماس بگیرید تا در محل از دستگاه شما بازدید کرده و عیب دستگاه را برطرف کنند.

علت برق داشتن بدنه کولر گازی چیست

اکثر مواقع در لوازم خانگی و برقی وقتی بدنه و یا قسمتی از آن برق دارد به احتمال زیاد لخت شدن سیمهای رابط دستگاه و اتصالی با بدنه دستگاه است، سیم کشی داخلی را بررسی کرده و در صورت معیوب شدن بخشی از سیم کشی اقدام به تعویض سیم پیچی معیوب شده کنید،ممکن است کنتاکت های اتصال جریان برق الکتریکی مانند کلید ترموستات و کمپرسور به بدنه اتصالی کرده باشد، وقتی بررسی های فوق را انجام دادید، موتور دستگاه را بررسی کنید ممکن است عیب از اتصالی  اجزای داخلی موتور کولر گازی باشد.

 تعمیر کولرگازی جنرال
تعمیر کولر گازی جنرال

چرا فن پنل داخلی کولر گازی کار نمی کند

در این مواقع در اولین اقدام فیلتر هوا را بررسی کنید، ممکن است فیلتر مسدود و یا معیوب شده باشد، ممکن است گاهی یخ زدگی روی کویل سرد کننده و لوله های آن اجازه کار کردن فن را نمیدهد، با دقت طوری که به لوله ها آسیبی نرسد آن را یخ زدایی کنید و ببینید آیا فن مجددا کار میکند یا خیر، در غیر این صورت شما باید با یک تکنسین تعمیرات برای تعمیر کولر گازی جنرال تماس بگیرید.


سوالات متداول

چرا کور گازی جنرال در حین کار صدا می‌دهد؟

در اکثر مواقع مشکل اصلی از شل شدن پیچ‌های می‌باشد که با محکم کردن آن‌ها مشکل برطرف خواهد شد.

چرا کولر گازی به صورت ناگهانی خاموش می‌شود؟

مشکل کولر گازی می‌تواند خرابی کمپرسور باشد، سوختن و یا خرابی قطعات روی برد، ضعیف بودن برق و کم بودن ولتاژ ورودی، ترموستات خراب است.

 علت اینکه کولر گازی جنرال باد گرم می‌زند چیست؟

ر مرحله اول گاز کولر گازی را بررسی کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی گاز دارد و اگر کم بود باید شارژ شود.

نتیجه گیری

تعمیر کولر گازی جنرال و نحوه برطرف کردن مشکلات آن را در این مقاله ما به تمامی نکات برای رفع ایرادات آن ، اشاره کردیم و امیدواریم که برایتان مفید واقع شده باشد. در انتهای این مقاله میتوانید تجربیات و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق سایت تعمیرآل برای ما بیان کنید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.


۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...