You are currently viewing مرکز تعمیر کولر گازی جنرال گلد
تعمیر کولر گازی جنرال گلد

مرکز تعمیر کولر گازی جنرال گلد

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

تعمیرآل با بهترین کیفیت تعمیر کولر گازی جنرال گلد (General Gold air conditioner repair) را توسط بهترین تکنسین ها انجام میدهد. شما میتوانید در صورت دیدن هر گونه ایراد فنی دستگاه خود با ما در ارتباط باشید تا آن را به بهترین نحو برطرف کنیم .

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش فهرست محتوا
CTA

مرکز تعمیر کولرگازی جنرال گلد در تهران

برند GENERAL GOLD یکی از معروف ترین برند های ایران است که در زمینه کولر گازی نیز فعالیت دارد. تعمیرآل با داشتن تکنسین ها و مهندسین متخصص، ماهر و توانمند در زمینه تعمیر کولرگازی جنرال گلد، نصب و سرویس دستگاه شما بهترین خدمات را ارائه میدهد. با ثبت سفارش تعمیرات خود به صورت آنلاین در کمترین زمان ممکن اعزام تکنسین برای شما خواهیم داشت .

ارور های کولرگازی جنرال گلد

کد خطا F9 ارور F8Error F7
ارور های تعمیر کولرگازی جنرال گلد

فرم درخواست تماس

کد خطا F9

 • ارور سنسور محیطی
 • خرابی سنسور محیطی
 • مقدار امپدانس سنسور محیطی را بررسی کنید.
 • فیوز برق مینیاتوری دستگاه را جدا کنید.

ارور F8

 • خطای سنسور لوله
 • سنسور متصل به محرک
 • مقدار اهم سنسور تیوب را بررسی کنید.

Error F7

 • خطای سنسور یخ زدایی
 • سنسور یخ زدایی ناموفق بررسی مقدار اهم سنسور تعویض
 • فیوز مینیاتوری دستگاه را از برق بکشید .

ایرادات کولرگازی جنرال گلد

اگر دستگاه شما به مشکل فنی خورده است میتوانید این مقاله را مطالعه فرمایید. تعمیرآل بهترین تکنیک ها را برای تعمیر کولر گازی جنرال گلد شما ارائه میدهد .

برفک زدن

یخ زدن کولر گازی در تابستان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. با مطالعه این مقاله به اصل مشکل پی می برید، اما دلایل بسیار نادر و کمی وجود دارد که باید به صورت کاملا تخصصی به آن پرداخته شود. از آنجایی که رفع این مشکل کاری تخصصی میباشد شما میتوانید جهت هر گونه تعمیر کولر گازی جنرال گلد خود با ما در تماس باشید.

کولرگازی جنرال گلد
تعمیر کولر گازی جنرال گلد

نبود گاز در کولر گازی

اگر کولر گازی شما به هر دلیلی مانند نشت لوله، حمل و نقل یا نصب مجدد دچار کمبود گاز باشد، سیکل تبرید دچار مشکل می شود و باعث یخ زدن اپراتور می شود. برای رفع نشتی ، شارژ و تعمیر کولرگازی جنرال گلد خود با یک فرد معتبر تماس بگیرید. مقدار مناسب شارژ گاز برای یک خنک کننده غیر اینورتر 65 psi است.

فیلتر هوا کثیف

یکی از دلایل اصلی نیاز به تعمیر کولر گازی جنرال گلد دارد جریان کم هوا، کثیف بودن فیلتر هوا است. جریان کم هوا هوای کمتری را برای خنک کردن اپراتور فراهم می کند. جریان کافی هوای گرم و مرطوب یک جنبه مهم برای جلوگیری از یخ زدن کویل ها در اپراتور است. برای جلوگیری از این امر هر ماه فیلتر را تمیز کنید.سیستم های تهویه مطبوع برای محدوده دمایی خاصی طراحی شده اند.

پوشاندن لوله های داخلی

اگر لوله مو یا قطعاتی مانند شیر برقی کولر گازی یا لوله های اتصال گرفتگی داشته باشد، احتمال یخ زدن کولر بسیار زیاد است. رعایت این مورد باعث جلوگیری از تعمیر کولر گازی جنرال گلد شما میشود.

گرفتگی لوله تخلیه

اگر لوله تخلیه به هر دلیلی مسدود شود، آب و رطوبت از محیط خارج می شود که باید حذف شود و دوباره یخ می زند و بیرون می زند. برای رفع این گرفتگی یا تعمیر کولر گازی جنرال گلد خود با ما در ارتباط باشید .

علت آبریزی کولرگازی جنرال گلد

تمامی علت های آبریزی کولر گازی برسی شده است . میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله علت آبریزی کولر گازی را مطالعه نمایید.

نصب کولرگازی در فضای خارجی

یک کولر گازی باید در داخل خانه نصب شود تا محیط خنک شود. در صورت نصب تجهیزات در فضای باز، هوای گرم و مرطوب از محیط بیرونی وارد تجهیزات شده و باعث خروج رطوبت و آب از تجهیزات می شود جهت مشاوره میتوانید با در ارتباط باشید..تماس با ما

عدم نصب صحیح دستگاه

تهویه مطبوع باید به درستی نصب شود وگرنه نشتی آب وجود خواهد داشت. هنگام نصب، باید از سطحی استفاده شود و باید طوری نصب شود که جلو یا عقب آن 2 تا 5 مایل بالاتر از جهت خروج شلنگ تخلیه باشد. به طور کلی، شیلنگ تخلیه باید دارای شیب باشد.

لوله تخلیه گرفتگی دارد

دهانه کانال تخلیه در داخل پانل کولر گازی تعبیه شده است که ممکن است به مرور زمان بسته شود یا گرد و غبار و کثیفی ایجاد شود. این مهر و موم مانع از خروج آب و در نتیجه جهش آن از روی تخته می شود. از آنجایی که لوله تخلیه به زیر پانل می رود و به لوله ها متصل می شود، حتماً از یک تکنسین مجرب آن را باز کنید تا به برق و پانل آسیب نرسانید و نیاز به تعمیر کولر گازی جنرال گلد شما نباشد.

نداشتن مبرد

هنگامی که گاز در سیستم کم است، فشار دستگاه به طور متناوب کاهش می یابد و باعث یخ زدن اپراتور و ریزش یخ می شود. وقتی یخ آب می شود، چکه می کند و داخل سینی زیر می افتد.

دمای پایین

در فصل سرد (زمستان) که دما کاهش می یابد، آب کمتر از حد معمول تبخیر می شود. در نتیجه، آب بیشتری در داخل پنل داخلی تشکیل می شود که می تواند منجر به نشت از دستگاه شود.

لوله سوراخ شده یا پاره شده

سوراخ یا ترک در لوله تخلیه بین مسیر داخلی و خارجی باعث می شود که آب به صفحه داخلی برگردد و آن را به بیرون فشار دهد. در صورت مشاهده این مشکلات در کولرگازی و داکت اسپیلت خود با کارشناسان فنی مجموعه تعمیرآل تماس بگیرید.

علت سروصدای زیاد

این نوع کولرگازی ها به راحتی نصب می شوند و نیازی به لوله کشی یا سایر مشکلات نصب ندارند. نصب آن بسیار راحت تر از کولرهای مرکزی است. با این حال، بزرگترین مشکل آنها صدای بلند است. در اینجا دلایل اصلی ایجاد صدا برای این نوع کولر گازی و کولرگازی های دو تکه که کندانسور های آنها در خارج از واحد نصب می شود، آورده شده است.

اشیا خارجی

اگر دستگاه شما به طور معمول کار می کند اما ناگهان صدا ایجاد می کند و صدای غیر عادی از آن شنیده می شود، ممکن است جسم خارجی داخل آن افتاده باشد. کولر پنجره ای محل مناسبی برای لانه سازی بچه پرندگان است زیرا در خارج از پنجره نصب می شود.اگر در طبقه همکف هستید و کولر روی زمین است، می تواند لانه ای برای حیوانات موزی مانند مارمولک، زنبور عسل یا موش باشد.

CTA

خم شدن یا شکستن پره ها

در برخی موارد، چسبیدن فیزیکی به پره های فن ممکن است باعث شکستن یا تاب برداشتن پره ها شود. به تیغه ها با دقت نگاه کنید، در صورت مشاهده خمیدگی در آنها، آن ها را به حالت اولیه برگردانید و درصورت درست نشدن آن باید تعمیر کولر گازی جنرال گلد خود را به یک متخصص بسپارید. میتوانید با تماس با مجموعه تعمیرآل مشکلات خود را برطرف کنید.

تراز نبودن دستگاه

در دستگاه های پنجره ای از آنجایی که بسیار سنگین هستند و از قطعات زیادی تشکیل شده اند، تراز بودن دستگاه بسیار مهم است. اگر یونیت بیرونی شما پر سر و صدا است، دستگاه را با احتیاط مرتب کنید تا به لوله ها آسیب نرسانید.

قاب جلو

درب جلو برای تهویه پنجره به دلیل پلاستیکی بودن ممکن است پس از مدتی خشک شود و در اثر فشار باد صدای زیادی ایجاد کند. این نشان‌دهنده آن است نیاز به تعمیر کولر گازی جنرال گلد شماست .

روغن کاری ناکافی دستگاه

هنگامی که موتور فن به درستی روغن کاری نشده باشد یا مشکلی وجود داشته باشد، ممکن است برای مدت طولانی صداهای بلند ایجاد کند. در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی دستگاه را خاموش کنید تا به دستگاه آسیب نرسد و نباز به تعمیر کولر گازی جنرال گلد خود شما نباشد .

از آنجایی که اکثر موتورهای فن برای روغن کاری یا تعویض آب بندی می شوند، حتما از متخصصان تعمیرآل کمک بگیرید.

تعمیرآل

دلایل عدم کارکرد فن

کار نکردن فن کولر گازی جنرال گلد شما دلایل مختلفی دارد که انها را برسی کرده ایم. شما میتوانید برای تعمیر کولر گازی خود با ما در ارتباط باشید.

شفت بیرونی و داخلی موتور فن

یکی از دلایل خرابی موتور فن خرابی شفت های داخلی و خارجی موتور فن می باشد. شفت موتور فن دارای دو پره در دو طرف است که از یک طرف هوا را به داخل کویل ها می کشد و از طرف دیگر هوای گرم را خارج می کند.و نیاز به تعمیر کولر گازی جنرال گلد شما میباشد.

کولرگازی جنرال گلد
تعمیر کولر گازی جنرال گلد

موتور فن

پس از باز کردن قاب خازن، سعی کنید تیغه را با دست بچرخانید. اگر تیغه آزادانه نچرخد، این نشان می دهد که یاتاقان موتور از بین رفته است. اگر بلبرینگ موتور آسیب دیده یا معیوب است، باید موتور فن را تعویض کنید.

رله موتور

رله ولتاژ ولتاژ اکثر قسمت های کولر گازی از جمله موتور فن را تامین می کند. اگر رله برد نیمه سوخته باشد یا خوب کار نکند، ممکن است موتور فن خوب کار نکند. آن را تست کنید و مشکل را برطرف کنید یا قطعه را تعویض کنید.در صورتی که مشکل حل نشد برای تعمیر کولر گازی جنرال گلد خود با یک متخصص تماس حاصل فرمایید.


سوالات متداول ( FAQ )

 • علت نشت کولرگازی جنرال گلد چیست؟

  1.فیلتر هوای کثیف 2.میعان کولرگازی خراب است .3.کولرگازی به درستی نصب شده است . 4.سطح پایین مبرد

 • چگونه نشت مایع خنک کننده گاز را حل کنیم؟

  این بستگی به نشتی کولر گازی دارد. برای تشخیص دقیق علت نشتی و تعمیر کولر گازی، بهتر است با یک متخصص خدمات کولرگازی تماس بگیرید.

 • چگونه از نشتی کولرگازی جنرال گلد جلوگیری کنم؟

  نگهداری صحیح به جلوگیری از نشت کولرگازی شما کمک می کند. مطمئن شوید که زهکشی مختل نشده و به درستی کار می کند.

 • هرچند وقت یک بار باید کولرگازی را سرویس کنیم؟

  بهتر است هر 6 ماه یکبار کولرگازی خود را سرویس کنیدمخصوصا قبل از فرا رسیدن فصل گرما.


نتیجه گیری

تعمیرآل همراه همیشگی شما برای هر گونه تعمیر کولرگازی جنرال گلد شما آماده بهترین خدمت است . برای کسب اطلاعات بیشتر برای نحوه ثبت سفارش تعمیرات خود با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید . شما همراهان عزیز تعمیرآل می توانید با تماس با مجموعه تعمیرآل نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با درج کامنت درمیان بگذارید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید

منبع:fujitsu-general

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

5 2 رای ها
نمره تعمیرآل چند؟
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها