You are currently viewing با حقه جدید قاچاقچیان لوازم خانگی آشنا شوید!؟
با حقه جدید قاچاقچیان لوازم خانگی آشنا شوید!؟

با حقه جدید قاچاقچیان لوازم خانگی آشنا شوید!؟

به گزارش تعمیرآل به نقل از تسنیم: تغییرات هفتگی قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی که تولیدکنندگان عامل اصلی آن را افزایش نرخ ارز و مشکلات تأمین مواد اولیه می‌دانند باعث شده تا خرید و فروش کالا در بازار راکد شده و رونقی در معاملات وجود نداشته باشد. اما در این شرایط قاچاقچیان از این اوضاع سوء استفاده کرده و با ارائه اجناسی ارزان‌تر از سایر کالا ها سعی در فروش آن‌ها در بازار دارند.

در این شرایط مصرف کنندگان که با کمبود درآمد روبه رو هستند به سمت خرید این کالا های فاقد گارانتی و کیفیت می‌روند. اما باید این نکته را مدنظر قرار داد که خرید کالای بدون گارانتی در آینده مشکلاتی را برای خریدار به وجود آورده و حتی متأسفانه بعد از چند بار استفاده خراب خواهد شد و مصرف‌کننده باید برای تعمیر و خرید قطعه خرابی در بازار سرگردان شود تا شاید بتواند کالا را تعمیر کند.

بازار لوازم خانگی

در یکی از شگردها فروشنده محصول بدون گارانتی که عمدتاً از محل قاچاق وارد کشور شده است را به شرط کیفیت و خارجی بودن به مشتری می‌فروشد، اما در زمان نصب محصول مشتری نخست باید هزینه‌ای را جهت گارانتی شدن کالا به شرکتی که فروشنده معرفی کرده پرداخت کند. بعد از خرید گارانتی توسط مشتری باز باید هزینه بالایی را جهت نصب کالا و راه اندازی آن در منزل خود بپردازد.

این در حالی است که در محصولات دارای گارانتی تعهد نصب و تأمین قطعات آن کالا پیش بینی شده و مشتری از این بابت نگرانی ندارد. حتی نصب کالا هم رایگان است و فقط هزینه‌های حاشیه‌ای نقل و انتقال کالا از مشتری گرفته می‌شود.

مردم فریب شرکت‌ها برای تعویض قطعات لوازم خانگی را نخرند

علاوه بر این جالب اینجا ست در شرایطی که فروش کالای قاچاق آن هم به شگرد های خاص در بازار لوازم خانگی رونق دارد عده‌ای دیگر با دسترسی به شماره‌های خریداران در صدد کسب سود های بالا برای خود هستند.

به این صورت که عده‌ای با تماس با مشتریان اعلام می‌کنند که دوره فیلتر یخچال شما به اتمام رسیده و باید تعویض شود در این شرایط مصرف کننده هم بی اطلاع از این موضوع آدرس منزل را برای تعویض فیلتر به شخص گیرنده داده و آن‌ها نیز با دریافت مبالغی زیاد فیلتر سالم را از یخچال برداشته و فیلتری فاقد کیفیت را نصب می‌کنند. در این شرایط هم هزینه‌ای برای نصب فیلتر جدید از مشتری گرفته اند و هم توانسته اند فلیتر‌ های بی کیفیت خود را بفروشند.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...