You are currently viewing تعمیر اجاق گاز گوفر
تعمیر اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز گوفر

امروزه وسایل زیادی برای پخت و پز در آشپزخانه های ایرانی وجود دارد ، وسایل مدرن ، اتوماتیک ، مجهز به انواع و اقسام درجات پخت و پز ، حتی وسایلی که میشه با گوشی همراه روند پخت غذا را کنترل کرد ، ولی شاید هنوز وسیله اصلی پخت و پز در خانه های ایرانی “اجاق‌ گاز” باشه ، ممکن هست برای این وسیله‌ی مهم یعنی اجاق‌ گاز مانند تمامی دستگاه های لوازم خانگی ایرادات کوچک و بزرگی پیش بیاد ، در ادامه برای تعمیر اجاق گاز گوفر (Gopher gas stove repair)همراه ما باشید تا مشکلات احتمالی اجاق گاز هارو با هم بررسی کنیم :

CTA
تعمیر اجاق گاز گوفر


نمای بیرونی اجاق گاز گوفر بر اساس طراحی روز دنیا و مطابق با سلیقه‌ی جهانی طراحی شده است. بدنه‌ی تمام استیل این اجاق گاز، علاوه بر مقاومت در برابر خراش و آسیب دیدگی، به زیبایی ظاهری این اجاق گاز هم کمک کرده است. سرشعله‌ ها و شبکه‌های چدنی روی سرخ اجاق گاز، با فاصله‌ی مناسب از هم طراحی شده‌اند. فرض کنید که مهمان دارید و باید همزمان از هر ۵ شعله‌ی اجاق گاز استفاده کنید.


طراحی مناسب این اجاق گاز به شما اجازه می‌دهد تا هم‌زمان ۵ قابلمه و ماهیتابه را بدون کمبود جا و مشکلی در قرارگیری ظروف، روی گاز بگذارید. در بالاترین قسمت پنل روبرویی اجاق گاز، ولوم ها و پنل لمسی تایمر قرار گرفته است. پنل تایمر کیفیت خوبی دارد و اندازه‌ی اعداد به نحوی است که از فاصله‌ی دور هم قابلیت خوانایی دارند و می‌توان از خارج از آشپزخانه هم زمان پخت را چک کرد. پایین‌تر از این قسمت، دریچه‌های فر قرار دارد.

هرکدام از فرهای این اجاق گاز یک دریچه‌ی جداگانه دارد تا به این وسیله به صورت همزمان بتوانید چندغذا و شیرینی مختلف را در فر بپزید. دستگیره‌های طلایی به همراه ولوم طلایی این اجاق گاز، جلوه‌ی زیبایی به آشپزخانه‌ی شما خواهند داد.

تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز
 • علت کم شدن حرارت شعله
 • علت جرقه نزدن اجاق گاز گوفر
 • علت سفت شدن شیر دستگاه
 • علت خاموش شدن اجاق گاز بعد از رها کردن ولوم


دلیل کم شدن حرارت شعله فرگاز گوفر چیست؟ برای تعمیر و عیب یابی چه کنیم؟

اگر شعله دستگاه شما کم شده است، برای تعمیر اجاق گاز گوفر از نکات زیر استفاده کنید:

 • شعله اجاق گاز را بررسی نمایید
 • لوله های گاز رسانی را نیز چک کنید
 • بررسی کنید تا قطعات روی اجاق گاز در جای خود باشند

دلیل جرقه نزدن اجاق گاز گوفر چیست؟ برای تعمیرات و عیب یابی چه باید کرد؟

اگر در دستگاه شما دیگر جرقه زده نمی شود، برای تعمیر گاز رومیزی گوفر از موارد زیر کمک بگیرید::

 • ایراد اصلی در این مواقع بع میکروسوییچ دستگاه وارد است.
 • این قطعه در صورت لزوم باید تعمیر و یا تعویض شود.
تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز گوفر

شیر دستگاه سفت شده و بسته نمی شود. برای تعمیر فرگاز گوفر چه باید کرد؟

در صورت خرابی شیر دستگاه، برای تعمیر گاز رومیزی گوفر در محل از نکات زیر کمک بگیرید

 • دلیل اصلی این ایراد لق شدن شفت است.

مطالب پیشنهادی: تعمیر اجاق گاز اسنوا

CTA

وقتی ولوم اجاق گاز گوفر را رها می کنم، شعله خاموش می شود، برای تعمیر ان چه باید کرد؟

اگر شعله اجاق گاز شما بعد از رها کردن ولوم خاموش می شود، برای تعمیر گاز رومیزی گوفر به نکات زیر دقت کنید:

 • تمیز کردن روی دستکاه می تواند این عیب را برطرف سازد
 • در صورت برطرف نشدن ممکن است ایراد از ترموکوپل باشد

علت دود کردن در اجاق گاز های قدیمی به علت کثیف شدن ، گرفتن چربی و آثار مواد غذایی بروی شعله ها وصفحه اجاق گاز میباشد ، که به مرور زمان ممکن است لایه ضخیمی از ترکیب این موارد بروی شعله و صفحه اجاق ایجاد شود ، که در حین استفاده از اجاق گاز ، بوی نامطبوعی همراه با دود ایجاد کند ، که پیشنهاد میشود ، با یک شوینده ی قوی ، طوری که به اجاق گاز آسیب وارد نشود ، بخش های مربوطه کاملا تمیز شود.

تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز


اجاق گاز گوفر جرقه نمیزند ؟!


در برخی مواقع هر چه سعی میکنید و دکمه جرقه گاز را میزنید ، هیچ اتفاقی نمیوفند و چرقه ای در کار نیست ! در این مواقع باید برای رفع مشکل ترانس جرقه دستگاه را بررسی کنید ، ممکن است مشکل از ترانس اجاق گاز باشد ، قطعی سیم های ارتباطی ترانس نیز میتواند علت این مشکل باشد ، در نهایت کلید جرقه را بررسی کنید ، ممکن است کلید تولید جرقه قطعی داشته باشد یا معیوب شده باشد ، در این مواقع میتوانید برای تعمیر اجاق گاز گوفر با کارشناسان تعمیرآل تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شما را برطرف کنند.

مطالب پیشنهادی: تعمیر اجاق گاز اسنوا

در حوالی اجاق گاز بوی گاز به مشام میرسد ؟


این مشکل ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد ، در صورت مشاهده بوی گاز در نزدیکی اجاق گاز ، تا رفع مشکل از اجاق گاز استفاده نکنید ، شیلنگ و اتصالات و ورودی گاز به دستگاه را بررسی کرده و نشتی های احتمالی را رفع کنید ، ممکن است شیلنگ گاز یا اتصالات مربوط به آن نیاز به تعویض داشته باشد.

مشکلات مربوط به پیلوت ؟!


یکی از مشکلات رایج اجاق گاز ها موارد مربوط به خاموش شدن بی دلیل پیلوت است ، ممکن است پیلوت به درستی تنظیم نشده باشد و گاز به اندازه مورد نیاز و کافی به آن نرسد ، برای رفع مشکل باید ، مقداری از محفظه ی پیلوت را ببنید یا با کارشناسان فنی برای تعمیر اجاق گاز گوفر تماس بگیرید.

تعمیر اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز گوفر

شعله اجاق گاز با سرو صدای زیادی می‌سوزد ؟!


شعله اجاق گاز در حالت طبیعی باید یک دست و آرام بسوزد ، در صورتی که شعله با سرو صدای زیاد کار میکند ، احتمال زیاد مربوط به هوا رسانی اجاق گاز است ، این مشکل به این معناست ، که هوا به میزان درست به مشعل نمیرسد ، زمانی که هوا بیش از اندازه به مشعل برسد ، شعله اجاق گاز با سرو صدای زیاد میسوزد ، برای رفع مشکل شاتر هوای اجاق گاز را بررسی کنید ، تنظیمات صحیح شاتر هوا در اجاق گاز میتواند این مشکل را برطرف کند. 


سوالات متداول

علت روشن نشدن فر چیست؟

تایمر در وضع صحیح تنظیم نشده. تایمر فر را تنظیم کنید.

چرا شعله مشعل خیلی بلند است؟

مقدار گاز و هوا هر دو زیاد است. در اجاق های قدیمی گاز و هوا را کم کنید.

چرا شعله وزش دارد و صدا می‌کند؟

نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد است. صفحه مخلوط کن را کمی ببندید.

نتیجه گیری

تعمیر اجاق گاز گوفر و نحوه برطرف کردن مشکلات آن را در این مقاله ما به تمامی نکات برای رفع ایرادات آن ، اشاره کردیم و امیدواریم که برایتان مفید واقع شده باشد. در انتهای این مقاله میتوانید تجربیات و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق سایت تعمیرآل برای ما بیان کنید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...