You are currently viewing راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

اگر شما هم به آن دسته از افراد تعلق دارید که به دنبال یک راهنمای جامع و مناسب برای کار با ماشین لباسشویی بوش هستید، تا پایان مطلب با ما همراه باشید. اگر چه کار با ماشین لباسشویی بوش آنقدرها که تصور می کنید، دشوار و پر نکته نیست، اما گروه زیادی از افراد وجود دارند که با طرز کار این نوع ماشین لباسشویی آشنایی چندانی نداشته و از همین رو در این زمینه دچار سردرگمی می شوند.

بنابراین این موضوع که پیش از راه اندازی ماشین لباسشویی خود اقدام به آگاهی از نحوه کارکرد آن نموده اید، بسیار خوب بوده و نشان از محتاط بودن شما دارد.

بوش یکی از پیشتازترین برندهای فعال در زمینه تولید لوازم خانگی نظیر ماشین لباسشویی  می باشد. جالب است بدانید که ایرانیان علاقه فراوانی به محصولات مارک بوش داشته و به همین دلیل این دسته از محصولات در کشور ما با فروش خوبی رو به رو هستند. بنابراین لازم است به بررسی راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش پرداخته و نحوه استفاده از آن را به خوبی بیاموزیم. لازم به ذکر است که کمپانی بوش ماشین های لباسشویی تولیدی خود را در سه مدل درب از جلو، درب از بالا و لباسشویی و خشک کن ارائه می دهد.

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

نکات ایمنی استفاده از ماشین لباسشویی بوش

رعایت برخی نکات در حین استفاده از یک وسیله بروز اتفاقات و مشکلات ناگهانی و ناگوار را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. بدون شک ماشین های لباسشویی بوش نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به یاد داشته باشید که بازی کردن کودکان با ماشین لباسشویی می تواند حوادث ناگواری را رقم بزند. بنابراین به عنوان بهترین چاره باید از چنین موضوعی پیشگیری نموده و مانع بازی کردن کودکان با این دسته از وسایل شد.

هنگامی که ماشین لباسشویی بوش در حین انجام عملیات شستشو به سر می برد، از باز کردن درب آن اکیدا خودداری نمایید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند آسیب های جبران ناپذیری به ماشین لباسشویی وارد کند، پر کردن بیش از حد ظرفیت آن می باشد. قرار دادن ماشین لباسشویی بوش بر روی قالی، کارتن و دیگر سطوح شیمیایی ایده ای مناسب نیست، بنابراین از انجام این کار بپرهیزید.

عدم ورود ضربات محکم به دکمه ها، عدم ورود ضربه به کمکه ها با استفاده از اشیای نوک تیزی نظیر چاقو، عدم اتصال دستگاه به سه راهی یا پریز مشترک و… از جمله مهم ترین نکات ایمنی هستند که در زمان کار با ماشین لباسشویی بوش باید به آن ها توجه نمود.
در صورتی که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی بوش داشتید می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

نکات مهم در نصب ماشین لباسشویی بوش

یکی از مهم ترین نکاتی که باید همواره مورد توجه خریداران ماشین لباسشویی قرار بگیرد این است که دستگاه مورد نظر حتما از فروشگاه ها و مراکز معتبر خریداری شده و دارای کارت گارانتی باشد.
از جمله مهم ترین نکاتی که در هنگام نصب ماشین لباسشویی بوش باید مد نظر قرار بگیرد، می توان عدم نصب لباسشویی در فضای آزاد، عدم نصب دستگاه در مکان های خیلی گرم یا خیلی سرد، دسترسی کامل به پریز مورد استفاده، تراز نمودن ماشین لباسشویی بوش به دلیل عدم حرکت آن در حین شستشو، پیشگیری از کشیدگی بیش از حد شلنگ، استفاده از محافظ، عدم قرار دادن لباسشویی در مکان های فاقد تکیه گاه و… را نام برد.

راهنمای استفاده از پنل نمایشگر 

یکی از مهم ترین اقداماتی که پیش از نخستین استفاده از ماشین لباسشویی بوش باید به آن پرداخته شود، راه اندازی دستگاه بدون لباس و با استفاده از مواد شوینده می باشد. این کار تاثیر بسیار زیادی در تمیز شدن لگن لباسشویی دارد. پنل موجود بر روی بدنه ماشین لباسشویی بوش دارای گزینه های مهمی است که هر کدام کارکردی خاص را به دنبال دارند. در ادامه به معرفی و بررسی این گزینه ها خواهیم پرداخت.

گزینه start/ pause

این گزینه زمینه شروع به کار و یا توقف ماشین لباسشویی بوش را فراهم می سازد.

گزینه wash plus

این گزینه با هدف طولانی تر شدن مدت زمان شستشوی البسه مورد استفاده قرار می گیرد.

گزینه pre wash

این گزینه پیش از آغاز شستشو به آبکشی لباس ها می پردازد. لازم به ذکر است که استفاده از این گزینه غالبا برای لباس هایی که بسیار کثیف هستند و با یک شستشوی معمولی تمیز نمی شوند، به کار گرفته می شود.

گزینه reduced ironing

این گزینه موجب فعال سازی قابلیت ضد چروک و خشک کن در ماشین لباسشویی بوش می گردد.

گزینه aqua plus

این گزینه عمدتا در مناطق دارای سختی آب پایین به کار رفته و یک مرحله بیشتر به آبکشی لباس ها می پردازد.

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

راهنمای استفاده از پنل نمایشگر بر اساس نوع پارچه

جالب و در عین حال لازم است بدانید که ماشین لباسشویی بوش قابلیت تنظیم نوع شستشو بر اساس جنس پارچه را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. در ادامه به معرفی و بررسی قابلیت های موجود در این زمینه خواهیم پرداخت.

Cotton/ cotton30

این گزینه به منظور شستشوی لباس های دارای الیاف نخی نظیر ملافه ها، زیر پوش ها، حوله و… به طور خودکار مورد استفاده قرار می گیرد. به یاد داشته باید که در صورت استفاده از این گزینه حجم لباس های موجود در ماشین لباسشویی بوش نباید از ۷ کیلوگرم بیشتر باشد.

Synthetics

این گزینه عمدتا جهت شستشوی الیاف مصنوعی همچون بلوز، پیراهن، لباس های دارای جنس پلی استر، پلی آمید و ترکیبات مشابه آن ها به کار گرفته می شود. لازم به ذکر است که حجم لباس های موجود در ماشین لباسشویی بوش در صورت استفاده از این گزینه باید ۳ کیلوگرم باشد

Denim

این گزینه به منظور شستشوی لباس های جین مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین اگر می خواهید مطمئن شوید که هیچ نوع مایع شوینده ای در لباس های مورد نظر شما باقی نمانده است، این گزینه را فعال نمایید. در این نوع شستشو نیز حداکثر وزن لباس ها ۳ کیلوگرم تخمین زده شده است.

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

Bedding

لباس هایی نظیر روکش لحاف، رو تختی و … با استفاده از این گزینه شسته می شوند. در این حالت وزن لباس ها نباید از ۲ کیلوگرم بیشتر باشد.

Darj garment

این گزینه به منظور آبکشی اضافی و چرخش کمتر لباس های تیره و نیز شستشوی ملایم و آبکشی کامل مورد استفاده قرار می گیرد.

Daily wash

این گزینه به معنای شستشوی روزانه بوده و استفاده از آن برای شستشوی روزمره لباس هایی نظیر لباس زیر و… مناسب می باشد.

Wool

این گزینه نیز به منظور شستشوی لباس های پشمی به کار گرفته می شود. به یاد داشته باشید که حداکثر وزن این لباس ها باید ۲ کیلوگرم باشد. لازم به ذکر است که فعال سازی این گزینه موجب شستشوی گهواره وار لباس ها شده و بدین ترتیب از افتادگی و گشاد شدن آن ها جلوگیری می کند.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...