You are currently viewing چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟
چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟

چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟

ما در این مقاله قصد داریم علت قفل شدن درب لباسشویی (how-to-open-the-locked-laundry-door) را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید…

شاید برای شما پیش آمده است که پس از شستشو لباسها توسط ماشین لباسشویی، درب دستگاه قفل شده و باز نمی‌شود، و شما نیاز دارید درب دستگاه را باز کنید، چون ماندن لباس های خیس داخل دستگاه، نه تنها باعث آسیب رسیدن به دستگاه می‌شود، بلکه باعث ایجاد باکتری بروی لباسها، و بعد از مدتی ایجاد بوی بد ماشین لباسشویی می‌شود.

در بیشتر ماشین های لباسشویی درب توسط یک دستگیره باز و بسته می شود و این دستگیره با گذر زمان میتواند با یک فشار کوچک شکسته شوند. اگر دستگیره دستگاه بشکند شما نمیتوانید قفل درب را باز کنید در صورت بروز چنین مشکلی دستیگره درب باید تعویض شود.

قفل درب

در برخی از ماشین های لباسشویی درب توسط یک کلید بر روی برد الکترونیکی باز می شود. شما میتوانید برای باز کردن قفل ماشین لباسشویی با مجموعه تعمیرآل تماس حاصل نمایید تا تکنسین های مجرب و ماهر تعمیرآل در اصرع وقت  تماس حاصل نمایید.

تخلیه نشدن آب لباسشویی

برنامه های لباسشویی طوری طراحی شده است که در زمان کارکرد درب لباسشویی قفل شود و قفل بماند. هنگامی که آب داخل دستگاه باشد دستگاه تشخیص می دهد که آب داخل دستگاه است و درب دستگاه باز نخواهد شد.

هیدروسنسور لباسشویی

این قطعه در لباسشویی وظیفه گزارش مقدار آب موجود در لباسشویی را به برد الکترونیکی دارد. این قطعه تشخیص می دهد که آب در لباسشویی وجود دارد یا خیر. به طور کلی هیدروسنسور می تواند علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی ما باشد.

خرابی میکروسوئیچ

اختلال در عملکرد میکروسوئیچ می تواند باعث قفل شدن درب لباسشویی باشد. میکروسوئیچ یک کلید می باشد که پس از اتمام کار ماشین لباسشویی نیاز به ۲ دقیقه زمان جهت خنک شدن و بازکردن درب لباسشویی را دارد. همچنین میکروسوئیچ میتواند دلیل روشن نشدن لباسشویی باشد.

آب را خارج کنید
فعال بودن قفل کودک
پوسیدگی و خراب شدن قفل لولا
راهکار هایی برای باز شدن درب لباسشویی

راهکار های بازکردن درب لباسشویی

ما در این قسمت از مقاله راهکار هایی برای بازشدن قفل لباسشویی به شما آموزش خواهیم داد.

آب را از لباسشویی خارج کنید

گاهی اوقات علت باز نشدن قفل لباسشویی این است که آب داخل دیگ دستگاه باقی مانده است. در گوشه پایین دستگاه یک فیلتر وجود دارد که شما باید با احتیاط و همراه داشتن یک ظرف برای جمع آوری آب، فیلتر را باز کنید تا اب دستگاه به طور کامل تخلیه شود و قفل دستگاه باز شود.

فعال بودن قفل کودک

معمولا مواقعی که قفل کودک فعال است درب لباسشویی باز نمیشود. این مسئله معمولا به صورت علامت قفل روی ماشین لباسشویی بوده است که باید آن را رفع کنید. علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ، دوو، الجی هم اگر این مسئله باشد علامتی با رنگ قرمز مشاهده می شود. برای رفع این مشکل میبایست به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه فرمایید.

پوسیدگی و خراب شدن لولای درب

در برخی مواقع علت قفل شدن درب لباسشویی می تواند به لولای درب مربوط باشد. لولا از جنس پلاستیک بوده و سبب چرخش می شود. در صورتی که این بخش به هر علتی معیوب با پوسیده شود باعث قفل شدن درب لباسشویی می شود. برای رفع این مشکل باید بخش های مختلف درب را بررسی کنید و در صورت نیاز قطعه را تعویض کنید و شما میتوانید برای تعویض و خرید قطعه با مجموعه تعمیرآل تماس حاصل نمایید.

ویدیو نحوه باز کردن درب قفل شده لباسشویی

در ویدئوی زیر مت از رسانه ی  “spares”  به شما روش هایی رو آموزش می‌دهد که توسط این روش می‌توانید درب دستگاه خود را بازکنید، و در مراحل پیشرفته تر اگر مشکل پابرجا بود با تکنسین تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

منبع: whitegoodshelp.co.uk

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...