You are currently viewing چطور لکه و زردی سر آستین و یقه لباس ها را برطرف کنیم.
لکه و زردی سر آستین و یقه لباسها

چطور لکه و زردی سر آستین و یقه لباس ها را برطرف کنیم.

تقریبا همه ما با تغییر رنگ و ایجاد لکه سر آستین و یقه لباس ها مواجه شده ایم لکه هایی که حتی با تعداد دفعات شست و شو مداوم نیز از بین نمی روند و باعث چرک مردگی و کهنگی لباس های ما می شوند و تمیز نگه داشتن لباس هایی که روزانه چندین ساعت را درون آن ها می گذرانیم امری نامطلوب می کند.

در این مقاله به برسی روش ها و راه کار هایی موثر برای از بین بردن این لکه ها و جلوگیری از ایجاد چرک مردگی لباس ها می پردازیم.

از اصلی تریرن علل شکل گیری این گونه از لکه ها و تغییر رنگ ها عرق و سلول های مرده پوستی می باشد، همچنین به علت ضخامت بیشتر سر آستین و یقه احتمال اجتماع باکتری ها در آن نسبت به دیگر نواحی لباس بسیار بالاتر است.

لکه و زردی سر آستین و یقه لباسها
لکه و زردی سر آستین و یقه لباسها

برای از بین بردن لکه های سر آستین و یقه لباس و حل کردن این معضل از روش های زیر استفاده کنید:

مرحله اول انتخاب یک شوینده موثر:

با برسی و انتخاب یک شامپو مخصوص موهای چرب برای از بین بردن این نو از لکه ها اقدام کنید، به طوری که لباس ها را با آب نسبتا گرم خیس کنید و سپس با آغشته کردن شامپو بر روی لکه ها پارچه لباس را به هم بمالید، این کار را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه انجام دهید تا مواد شوینده به خوبی داخل الیاف محل مورد نظر از لباس نفوذ کند.

مرحله دوم استفاده موثر از آب گرم:

بعد از آبکشی لباس در مرحله اول به طوری که مواد شوینده کاملا از آن جدا شود، لباس را در درون آب گرم به مدت ۱۵ دقیقه خیس کنید.

مرحله سوم استفاده از محلول سفید کننده مناسب:

با استفاده از یک محلول سفید کننده غیر کلر لباس را در داخل لباسشویی با یک چرخه منظم آب گرم بشویید.

لکه و زردی سر آستین و یقه لباسها
لکه و زردی سر آستین و یقه لباسها

مرحله چهارم خشک کردن لباس به روش صحیح:

پس از انجام تمامی مراحل باید لباس و به ویژه سر آستین ها و یقه آن را به خوبی خشک کنید، دقت داشته باشید که اگر این کار به شکل درستی انجام نشود به علت ضخامت بیشتر سر آستین ها و یقه لباس نسبت به نواحی دیگر آن احتمال ایجاد دوباره لکه ها و جذب باکتری ها و در نهایت چرک مرده شدن یقه و سر آستین به وجود خواهد آمد.

به منظور انجام درست این کار سعی کنید از نور خورشید برای خشک کردن لباس ها استفاده کنید و اگر انجام این روش برایتان مقدور نبود از یک اتاق استریل و با استفاده از گرما لباسهای خود را خشک کنید.

توجه داشته باشید گرما یک عامل اصلی و یک ضد عفونی کننده موثر برای جلوگیری از رشد باکتری ها در لباس های ما می باشد.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...