You are currently viewing نکات مهم در مورد تمیز کردن یخچال
نکات مهم در مورد تمیز کردن یخچال

نکات مهم در مورد تمیز کردن یخچال

تمیز کردن یخچال (داخل)

برای اینکه داخل یخچال را تمیز کنیم، بایستی از یک اسفنج و یا یک ابر نرم و تمیز کمک بگیریم. توصیه می‌کنیم که ابر و یا اسفنجی که از آن‌ استفاده می‌کنید، نو باشد، چون در صورتی که کهنه و یا کثیف باشد، بیشتر باعث کثیف شدن یخچال شما خواهد شد. نرم بودن آن هم سبب می‌شود که یخچال و یا فریزر شما دچار خط و خش نشود.

در قدم اول شما می‌توانید داخل یخچال خود را با دو عدد قاشق جوش شیرین، مقداری آب داغ و همچنین کمی سرکه کاملا تمیز و براق کنید. دقت داشته باشید که تمامی قسمت‌های تمیزشده یخچال شما در انتهای کار باید خشک شوند.
 

نکات مهم در مورد تمیز کردن یخچال
نکات مهم در مورد تمیز کردن یخچال

بیرون آوردن مواد غذایی

شما باید کلیه مواد غذایی که در یخچال و یا فریزر وجود دارد را خارج کنید.
 

دور ریختن خوراکی‌های فاسد

شما بایستی هر نوع خوراکی کپک‌زده، غیر قابل استفاده و تاریخ مصرف گذشته را بیرون بریزید. 
 

تمیز کردن داخل فریزر

چنانچه فریزرهای بدون برفک دارید، کار سختی برای تمیز کردن آن در پیش نخواهید داشت. اگر فریزر شما همواره برفک می‌زند، به هیچ عنوان این برفک‌ها را نتراشید. بهتر است که فرزیر خود را برای ساعاتی خاموش کنید؛ در این صورت کلیه برفک‌های فریزر شما به سرعت آب می‌شوند. امکان دارد که فریزر شما بنا به وجود سبزی و گوشت‌های مختلف، بوی بدی به خود گرفته باشد. برای از بین بردن این بو می‌توانید از مقداری آبلیموی رقیق‌شده استفاده کنید.
 

نکات مهم در مورد تمیز کردن یخچال
نکات مهم در مورد تمیز کردن یخچال

تمیز کردن بدنه یخچال یا فریزر

تمیز کردن بدنه یخچال موضوع بسیار مهمی است. استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن بیرون یخچال به هیچ وجه کار درستی نیست. این کار باعث می‌شود که بدنه یخچال و یا فریزر شما رو به زردی برود. چنانچه‌ لک‌های بزرگی بر روی یخچال شما قرار ندارد، بهتر است برای تمیز کردن بدنه یخچال، از یک دستمال نرم و مقداری آب گرم کمک بگیرید. 
 

شستن واشرهای یخچال

اگر برای تمیز کردن یخچال خود عجله دارید، می‌توانید کلیه اجزای این وسیله را به استفاده از حوله خشک کنید و سر جای خود بگذارید. 
 

شستشوی موتور یخچال

این قسمت از یخچال و یا فریزر خود را باید با تمرکز بیشتری تمیز کنید. شما بایستی برای تمیز کردن موتور و همچنین سایز قسمت‌های برقی یخچال و یا فریزر، از جارو برقی و یا یک فرچه خشک استفاده کنید. 

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...