You are currently viewing نمانیدگی تعمیر ظرفشویی ایندزیت
تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

نمانیدگی تعمیر ظرفشویی ایندزیت

CTA

گاها پیش میاید ظرفشویی ایندزیت (Indesit dishwasher) به درستی کار نمیکند و یا کلا از کار افتاده است ، همیشه راه اول تماس با تعمیرکاران لوازم خانگی نیست ، خیلی از مشکلات را میتوانید با یک بررسی مختصر و برطرف کردن علت آن حل کرد ، ما امروز قصد داریم سعی داریم در این مقاله به برخی از نکات تعمیر ظرفشویی ایندزیت بپردازیم :

 

تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)
تعمیر ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

 

  1. علت صدای بلند
  2. علت روشن نشدن
  3. علت خشک نکردن
  4. علت تمیز نشستن
  5. علت بوی بد ظرفشویی ایندزیت
  6. علت لک شدن ظروف بعد از شستشو
  7. علت نشت آب و عدم تخلیه
  8. علت بسته نشدن درب ظرفشویی ایندزیت

 

 

چرا دستگاه با صدای بلند کار میکند

 

یکی از مشکلات رایج در ماشین های ظرفشویی ایجاد صداهای غیرعادی در حین شستشوی ظروف است ، در برخی مواقع ممکن است به علت نصب نادرست دستگاه این مشکل بوجود آمده باشد ، شما میتوانید از روی دفترچه راهنمای دستگاه خود نکات نصب دستگاه را مرحله به مرحله بررسی کنید ،در غیر این صورت بازوی آب فشان را بررسی کنید ممکن است علت سرو صدای غیرعادی دستگاه به علت برخورد این قطعه با ظروف باشد.

 

 

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی

 

وقتی دستگاه شما روشن نمیشود اولین کار شما باید منبع انرژی ، اتصالات برق رسانی به دستگاه ، فیوز دستگاه را بررسی کنید ، اگر مشکلی در بخش های ذکر شده نبود ، شما میتوانید با جدا کردن ظرفشویی از منبع برق دستگاه را به اصطلاح ایزوله کنید

 

برای چند دقیقه دستگاه را از برق کشیده و دستگاه استراحت دهید و بعد از چند دقیقه مجددا امتحان کنید ،بسته نشدن درب دستگاه هم میتواند مانع شروع به کار دستگاه باشد ، یادتان باشد حتما حین بررسی موارد ذکر شده دستگاه را از برق بکشید که از خطرات احتمالی برق گرفته گی در امان باشید.

 

تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)
تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

 

علت خشک نکردن ظروف توسط ظرفشویی ایندزیت

 

وقتی دستگاه ظروف را خشک نمیکند ، معمولا مشکل مربوط به بخش تامین حرارت دهنده ماشین ظرفشویی است ،که در این مواقع برای تعمیر ظرفشویی ایندزیت باید ترموستات و اتصالات مربوط به آن را بررسی کنید ، ممکن است ترموستات دستگاه معیوب شده باشد ، برای اطمینان خاطر میتوانید توزیع کننده دستگاه که معمولا در پشت دستگاه قرار دارد را بررسی کنید ، با تعویض قطعه معیوب مشکل دستگاه شما برطرف خواهد شد.

 

 

علت تمیز نشستن ظروف توسط ظرفشویی

 

در این مواقع باید دقت کنید که آیا ماشین ظرفشویی بیش از حد پر شده است یا نه ؟؟ یکی از علل تمیز نکردن ظروف توسط دستگاه پر بودن بیش از حد دستگاه است ، اگر دستگاه را به اندازی مناسب از ظروف پر کرده اید ، و این مشکل پیش میاید ، ببینید آیا صفحه نمایش دستگاه کد خطایی را نمایش میدهد یا خیر؟؟

 

حتما قبل از گذاشتن ظروف به داخل ماشین ظرفشویی ،ذرات غذا و خوراکی را از ظروف جدا کنید ، اگر همه ی موارد فوق را بررسی کردید و مشکل پا برجا بود ، محفظه ها و درز های دستگاه را بررسی کنید ، ببینید آیا دستگاه روغن ریزی دارد یا خیر ، سپس بازو های آب فشان دستگاه را بررسی کنید و از صحت و سلامت آنها اطمینان حاصل کنید ، ممکن از ذرات خوراکی ، باعث نچرخیدن بازو های اسپری کننده و موتور دستگاه شما باشد. برای تعمیر ظرفشویی ایندزیت میتوانید با ما در ارتباط باشید.

 

علت بوی بد در ماشین های ظرفشویی

 

مهمترین علتی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی میشود ،ماندن غذا و خوراکی در لابلای درز های ماشین ظرفشویی است ، که موجب ایجاد باکتری و بوی بد دستگاه میشود ، شما باید دستگاه را به دقت بررسی کرده و غذاهای باقی مانده را تمیز کرده و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید. و یا میتوانید از قرص ها و شوینده های مخصوص این کار استفاده کنید

 

تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)
تعمیر ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

 

علت لک شدن ظروف بعد از شستشو

 

یکی از عللی که ماشین ظرف شویی بعد از شستشو ظروف را لک میکند ، سنگین بودم آب مصرفی منزل شماست، در این مورد میتوانید از یک تسویه کننده آب و یا نرم کننده استفاده کنید ، تا کمی آب را ملایم تر و سبک تر کند.

 

اگر غالبا از لوازم ایندزیت (INDESIT) استفاده می کنید؛ از دیگر خدمات تیم تعمیرآل در رابطه با تعمیر لوازم خانگی ایندزیت استفاده کنید.

 

 

نشت کردن آب در ظرفشویی ایندزیت

 

وقتی از ماشین ظرفشویی شما آب نشت میکند بعد از کشیدن دستگاه از برق ، محفظه ها و درز های دستگاه را چک کنید ، تا محل احتمالی نشت آب را پیدا کنید ، بعد درب دستگاه را بررسی کنید و ببینید درب دستگاه به درستی بسته میشود یا خیر،

 

اگر آسیب دیده گی مشاهده کردید باید درزگیر را تعویض کنید ،البته شما قبل از تعویض باید سوئیچ شناور دستگاه را بررسی کنید ، گاهی این پنل در موقعیت پایین گیر میکند ، ممکن است شی ای باعث گیر کردن آن شده باشد که این امر باعث میشود دستگاه شما بیش از حد پر شود و نشت کند ، سوئیچ شناور را بررسی کرده و هر چیزی که باعث گیر کردن آن شده است را برطرف کنید.

 

تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)
تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

 

علت تخلیه نکردن دستگاه چیست

 

وقتی ماشین ظرفشویی عمل تخلیه را به درستی انجام نمیدهد ، در اولین مرحله گرفتگی احتمالی شلنگ تخلیه ، فیلتر دستگاه همچنین ورودی آب دستگاه را بررسی کنید، اگر بعد از بررسی موارد فوق مشکل شما برطرف نشد ، ممکن است نیاز به تعویض قطعاتی از پمپ یا اتصالات آن داشته باشید ، شما میتوانید با تعمیرکاران تعمیرآل تماس بگیرید ، تا در کمترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کنند.

 

CTA

 

چرا درب دستگاه بسته نمیشود

 

وقتی درب ماشین لباسشویی بسته نشود ، دستگاه عملیات شستشو را شروع نمیکند ، این مشکل میتواند به علت خرابی برد و اتصالات آن ، و یا خرابی پوشش درب دستگاه باشد با تعویض قطعه معیوب میتوانید مشکل دستگاه را برطرف کنید. برای تعمیر ظرفشویی ایندزیت با ما در ارتباط باشید.

 


 

سوالات متداول(FAQ)

 

علت آبگیری بیش از حد ماشین ظرفشویی چیست؟

تخلیه بیش از حد ماشین ظرفشویی ایندزیت می تواند دلایل زیادی داشته باشد که تعمیرکاران ماشین ظرفشویی ایندزیت می توانند در مدت زمان کوتاهی مشکل را برطرف کنند.

چرا ظرفشویی از آب پر نمیشود؟ 

مکن است شناور نصب شده در دستگاه شکسته باشد و اجازه ندهد آب به حد لازم برسد. اگر مشکل به دلیل خرابی شناور نباشد، احتمال بسته نشدن درب به درستی وجود دارد.

چرا ظرفشویی بوی بدی می دهد؟

ابتدا باید داخل دستگاه خود را به دقت بررسی کنید و صفحه ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. اگر ماشین ظرفشویی بوی مواد شیمیایی می دهد، به این دلیل است که ظرف پلاستیکی روی عنصر گرمایش ذوب شده است.

 


 

نتیجه گیری

 

تعمیر ظرفشویی ایندزیت و نحوه برطرف کردن مشکلات آن همیشه معضلی برای دارندگان ظرفشویی می باشد که در این مقاله ما به تمامی نکات برای رفع ایرادات آن ، اشاره کردیم و امیدواریم که برایتان مفید واقع شده باشد. در انتهای این مقاله میتوانید تجربیات و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق سایت تعمیرآل برای ما بیان کنید

 

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

 

 

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...