You are currently viewing تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)
تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

گاها پیش میاید ماشین ظرفشویی به درستی کار نمیکند و یا کلا از کار افتاده است ، همیشه راه اول تماس با تعمیرکاران لوازم خانگی نیست ، خیلی از مشکلات را میتوانید با یک بررسی مختصر و برطرف کردن علت آن حل کرد ، ما سعی داریم در این مقاله به برخی از مشکلات گوناگون ماشین های ظرفشویی بپردازیم :

تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)
تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

چرا دستگاه با صدای بلند کار میکند:

یکی از مشکلات رایج در ماشین های ظرفشویی ایجاد صداهای غیرعادی در حین شستشوی ظروف است ، در برخی مواقع ممکن است به علت نصب نادرست دستگاه این مشکل بوجود آمده باشد ، شما میتوانید از روی دفترچه راهنمای دستگاه خود نکات نصب دستگاه را مرحله به مرحله بررسی کنید ،در غیر این صورت بازوی آب فشان را بررسی کنید ممکن است علت سرو صدای غیرعادی دستگاه به علت برخورد این قطعه با ظروف باشد.

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی:

وقتی دستگاه شما روشن نمیشود اولین کار شما باید منبع انرژی ، اتصالات برق رسانی به دستگاه ، فیوز دستگاه را بررسی کنید ، اگر مشکلی در بخش های ذکر شده نبود ، شما میتوانید با جدا کردن ظرفشویی از منبع برق دستگاه را به اصطلاح ایزوله کنید ، برای چند دقیقه دستگاه را از برق کشیده و دستگاه استراحت دهید و بعد از چند دقیقه مجددا امتحان کنید ،بسته نشدن درب دستگاه هم میتواند مانع شروع به کار دستگاه باشد ، یادتان باشد حتما حین بررسی موارد ذکر شده دستگاه را از برق بکشید که از خطرات احتمالی برق گرفته گی در امان باشید.

تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)
تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

علت خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرفشویی :

وقتی دستگاه ظروف را خشک نمیکند ، معمولا مشکل مربوط به بخش تامین حرارت دهنده ماشین ظرفشویی است ، در این مواقع شما باید ترموستات و اتصالات مربوط به آن را بررسی کنید ، ممکن است ترموستات دستگاه معیوب شده باشد ، برای اطمینان خاطر میتوانید توزیع کننده دستگاه که معمولا در پشت دستگاه قرار دارد را بررسی کنید ، با تعویض قطعه معیوب مشکل دستگاه شما برطرف خواهد شد.

علت تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی :

در این مواقع باید دقت کنید که آیا ماشین ظرفشویی بیش از حد پر شده است یا نه ؟؟ یکی از علل تمیز نکردن ظروف توسط دستگاه پر بودن بیش از حد دستگاه است ، اگردستگاه را به اندازی مناسب از ظروف پر کرده اید ، و این مشکل پیش میاید ، ببینید آیا صفحه نمایش دستگاه کد خطایی را نمایش میدهد یا خیر؟؟

اگر غالبا از لوازم اندزیت (INDESIT) استفاده می کنید؛ از دیگر خدمات تیم تعمیرال در رابطه با تعمیر لوازم خانگی ایندزیت استفاده کنید.

حتما قبل از گذاشتن ظروف به داخل ماشین ظرفشویی ،ذرات غذا و خوراکی را از ظروف جدا کنید ، اگر همه ی موارد فوق را بررسی کردید و مشکل پا برجا بود ، محفظه ها و درز های دستگاه را بررسی کنید ، ببینید آیا دستگاه روغن ریزی دارد یا خیر ، سپس بازو های آب فشان دستگاه را بررسی کنید و از صحت و سلامت آنها اطمینان حاصل کنید ، ممکن از ذرات خوراکی ، باعث نچرخیدن بازو های اسپری کننده و موتور دستگاه شما باشد.

علت بوی بد در ماشین های ظرفشویی :

مهمترین علتی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی میشود ،ماندن غذا و خوراکی در لابلای درزهای ماشین ظرفشویی است ، که موجب ایجاد باکتری و بوی بد دستگاه میشود ، شما باید دستگاه را به دقت بررسی کرده و غذاهای باقی مانده را تمیز کرده و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید. و یا میتوانید از قرص ها و شوینده های مخصوص این کار استفاده کنید

تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)
تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

علت لک شدن ظروف بعد از شستشو :

یکی از عللی که ماشین ظرف شویی بعد از شستشو ظروف را لک میکند ، سنگین بودم آب مصرفی منزل شماست،در این مورد میتوانید از یک تسویه کننده آب و یا نرم کننده استفاده کنید ، تا کمی آب را ملایم تر و سبک تر کند.

نشت کردن آب در ماشین ظرفشویی :

وقتی از ماشین ظرفشویی شما آب نشت میکند بعد از کشیدن دستگاه از برق ، محفظه ها و درزهای دستگاه را چک کنید ، تا محل احتمالی نشت آب را پیدا کنید ، بعد درب دستگاه را بررسی کنید و ببینید درب دستگاه به درستی بسته میشود یا خیر، اگر آسیب دیده گی مشاهده کردید باید درزگیر را تعویض کنید ،البته شما قبل از تعویض باید سوئیچ شناور دستگاه را بررسی کنید ، گاهی این پنل در موقعیت پایین گیر میکند ، ممکن است شی ای باعث گیر کردن آن شده باشد که این امر باعث میشود دستگاه شما بیش از حد پر شود و نشت کند ، سوویچ شناور را بررسی کرده و هر چیزی که باعث گیر کردن آن شده است را برطرف کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)
تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت (Indesit)

علت تخلیه نکردن دستگاه چیست :

وقتی ماشین ظرفشویی عمل تخلیه را به درستی انجام نمیدهد ، در اولین مرحله گرفتگی احتمالی شلنگ تخلیه ، فیلتر دستگاه همچنین ورودی آب دستگاه را بررسی کنید، اگر بعد از بررسی موارد فوق مشکل شما برطرف نشد ، ممکن است نیاز به تعویض قطعاتی از پمپ یا اتصالات آن داشته باشید ، شما میتوانید با تعمیرکاران تعمیرآل تماس بگیرید ، تا در کمترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کنند.

چرا درب دستگاه بسته نمیشود :

وقتی درب ماشین لباسشویی بسته نشود ، دستگاه عملیات شستشو را شروع نمیکند ، این مشکل میتواند به علت خرابی برد و اتصالات آن ، و یا خرابی پوشش درب دستگاه باشد با تعویض قطعه معیوب میتوانید مشکل دستگاه را برطرف کنید.

5 1 رای
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها