You are currently viewing ارور و خطاهای ماشین لباسشویی ایندزیت
خطاهای ماشین لباسشویی ایندزیت

ارور و خطاهای ماشین لباسشویی ایندزیت

ما در این مقاله قصد داریم تمامی خطاهای ماشین لباسشویی ایندزیت را برای شما بیان کنیم و چنانچه عیوب را تشخیص ندادید می توانید با مجموعه تعمیرآل در تماس باشید.

خطای H20 :

این ارور نشان از عدم آبگیری صحیح ماشین لباسشویی دارد  – لوله های ورودی آب و شیر متصل به دستگاه چک شود ، تا از مسدودی و گرفته گی لوله ها اطمینان حاصل شود.

خطای F01 :

مشکلی در مدار برد الکترونیکی بوجود آمده است – حین اعلام این ارور ، تمام یا بعضی از عملکردهای دستگاه از کار می افتد – دستگاه را از برق بکشید تا ۲ دقیقه صبر کنید ، سپس دوباره ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید اگر مشکل برطرف نشد با کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

خطای F02 :

خطایی در برد موتور رخ داده – دستگاه قفل کرده و مانعی باعث چرخش درام می‌شود – تعمیرات برد موتور نیاز به مهارت تخصصی دارد از این رو با کارشناسان تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

خطای F03 :

وقتی با این ارور روبروی می‌شویم به این منظور است که یا سنسور تشخیص دما مشکل پیدا کرده یا برد اصلی – معمولا مشکل از ایراد سنسور NTC  ای یکه به ترمیستور مربوط است برمی‌گردد.

خطای F04 :

این ارور مربوط به اشکال در سوئیچ فشار لباسشویی است – معمولا در این ارور مد لباسشویی بروی حالت خالی است – سوییچ و اتصالات و لوله تغذیه را بررسی کنید

خطای F05 :

این ارور مانند ارور F04 مربوط به اشکال در سوئیچ فشار لباسشویی است – معمولا در این ارور مد لباسشویی بروی حالت پر است – ممکن است درب ماشین لباسشویی باز نشود یا بعد از باز شدن داخل دیگ ماشین لباسشویی پر از آب باشد ، در این حالت فیلتر پمپ دستگاه  و لوله های تخلیه بررسی شود .

خطای F06 :

این ارور مربوط به قفل درب ماشین لباسشویی می‌شود ، وقتی این ارور نمایش داده می‌شود ، درب ماشین لباسشویی باز یا بسته نمی‌شود ، یا وقتی درب ماشین لباسشویی بسته می‌شود ، برنامه شستشو به درستی اجرا نمی‌شود.

خطای F07 :

این ارور معمولا به مشکل در رله هیتر و یا برد الکترونیکی دستگاه مربوط می‌شود ، از مشکلاتی که حین این خطا پیش میاید میتوان به متوقف شدن عملیات شستشو و گرم نشدن آب توسط ماشین لباسشویی اشاره کرد

خطای F08 :

این ارور تا حد زیادی مشابه ارور F07 است ، مشکلی در رله هیتر یا برد الکترونیک مربوط می‌شود ، برای حل مشکل ، اتصالات مربوط به برد و هیتر را چک کنید اگر مشکل حل نشد، با کارشناسان مجرب تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید

خطای F09 :

حین برخورد با این خطا ، سیم کشی دستگاه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر و بررسی دارد ، حین رخ دادن این ارور ماشین لباسشویی کار نمی کند و شروع به چشمک زدن می کند ، برای رفع مشکل ، دستگاه را یکبار خاموش و روشن کنید ، اگر مشکل برطرف نشد ، نیاز به برنامه ریزی مجدد دستگاه و یا تعمیر یا تعویض بخشی از ماژول ماشین لباسشویی دارد که این کار نیاز به مهارت تخصصی دارد

خطای F10:

وقتی با این ارور مواجه می‌شویم به این منظور است که ، مشکلی در سنسور سوییچ فشار پیش آمده و ماشین لباسشویی در تشخیص وضعیت ناتوان است.

سویچ فشار را بررسی کنید ، لوله های متصل به سوییچ را بررسی نمایید – برطرف کردن مشکلات این ارور نیاز  به تخصص بالا در زمینه تعمیرات لوازم خانگی دارد.

خطای F11 :

این کد خطا در ماشین لباسشویی های ایندوزیت به معنی درست کار نکردن پمپ ماشین لباسشویی است ، در بروز این خطا آب از درام تخلیه نمی‌شود و باقی می ماند. اتصالات و سیم کشی دستگاه را بررسی کنید و پیشنهاد می‌شود با تعمیر کاران مجرب در این زمینه تماس بگیرید.

خطای F12 :

این ارور نشان دهنده ی خطا در بردهای الکترونیکی است ، در این ارور معمولا برد کنترلی بالای دستگاه ارتباطی با دیگر بردهای الکترونیکی برقرار نمی کند – اتصالات و سیم کشی های بردها را چک کنید – اگر با روشن و خاموش کردن ماشین لباسشویی همچنان مشکل حل نشد ، با کارشناسان مجرب در این زمینه تماس بگیرید.

خطای F13 :

وقتی این خطا رخ می‌دهد که دستگاه شما در تعیین دمای خشک کن دچار مشکل باشد – جریان هوا را بررسی کنید تا علتی جریان هوا را مسدود نکرده باشد

خطای F14 :

این ارور مربوط به خشک کن ماشین لباسشویی می‌شود ، دمای خشک کن به اندازه کافی بالا نمی رود – المنت و هیتر خشک کن را بررسی کرده – و با کارشناسان مجرب تماس بگیرید.

خطای F15 :

وقتی که مشکلی در کنترل هیتر ماشین لباسشویی باشد با ارور F15 مواجه می‌شویم ، در این شرایط دستگاه آب را گرم نمی کند ، یا حین شستشو دستگاه متوقف می‌شود – ممکن است در حین عملیات خشک کردن دستگاه متوقف شده یا اصلا عمل خشک کردن را انجام ندهد

خطای F17 :

در لباسشویی های ایندوزیت وقتی با ارور F17 مواجه می‌شویم که قفل در دستگاه باز نشده یا مشکلی در بسته شدن درب دستگاه بوجود آمده است – دلیل بسته نشدن درب – سوییچ قفل درب را بررسی کرده و با تعمیرکاران مجرب تماس بگیرید.

خطای F18 :

ارور F18 یکی از ارور های پیچیده در لباسشویی های ایندوزیت بوده و برطرف کردن آن نیاز به تخصص فنی بالایی دارد – این مواقع مشکل در برد کنترل الکترونیکی دستگاه است – معمولا با نمایش این ارور برخی یا همه ی قابلیت های پنل کاربری و فرمانی دستگاه از کار می افتد.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...