You are currently viewing تفاوت کولرگازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر
تفاوت کولرگازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر

تفاوت کولرگازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر

به تازگی دو گزینه محبوب برای افراد ، کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر(Inverter air conditioner and non-inverter air conditioner) هستند. که می توانند محل زندگی شما را خنک یا گرم کنند . اما تشخیص آنها بسیار دشوار است. بنابراین، بهتر است با هر نوع کولر گازی آشنا شوید تا بتوانید انتخاب کنید کدام یک بیشتر برای خانه یا محل کار شما مناسب است. 

CTA

کولر گازی غیر اینورتر

به طور خلاصه کولر گازی اینورتر ماشین‌های پیشرفته‌ای هستند که از کمپرسور کنترل شده استفاده می‌کنند، در حالی که سیستم‌های کولر گازی غیر اینورتر با کمپرسورهای پیش‌فرض کمتر پیشرفته هستند، اگرچه عموماً ارزان‌تر و بسیار رایج‌تر هستند. اگرچه ممکن است شبیه به هم به نظر برسند.کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر به روش‌های متعددی از جمله نحوه عملکرد هر واحد، ویژگی‌های داخلی و موارد دیگر از یکدیگر متمایز هستند.

هزینه کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر

هزینه شاید بخشی است که در آن کولرهای غیر اینورتر بهتر خواهند بود زیرا نسبتاً ارزان تر از اسپیلت های اینورتر هستند که آنها فناوری کم مصرف دارند. حتی هزینه نصب کولر گازی اینورتر بسیار بیشتر از غیر اینورتر است. اما اگر قصد استفاده طولانی مدت از آن را دارید، با استفاده از نوع اینورتر در قبض برق خود صرفه جویی خواهید کرد.

تفاوت کولرگازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر
تفاوت کولرگازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر

بهره وری انرژی و عملکرد

تفاوت اصلی بین کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر در نحوه تنظیم دما است. در سیستم های اینورتر ، کمپرسور به طور مداوم با قدرت کامل کار نمی کند، زیرا سرمایش و گرمایش یک فرآیند خودکار است. این ویژگی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. در اسپیلت غیر اینورتر، کمپرسور قابل کنترل نیست. می تواند در هر زمان روشن و خاموش شود تا دما را در محدوده خاصی حفظ کند، بنابراین یا با ظرفیت کامل کار می کند یا اصلا کار نمی کند.

فناوری کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

اساساً اینورتر یک دستگاه هوشمند است که می تواند جریان AC را به DC و همچنین برعکس تغییر دهد. اینورتر می تواند دما و سرعت موتور کمپرسور را با تنظیم منبع تغذیه تنظیم کند. از سوی دیگر، اسپیلت غیر اینورتر با تنظیم دما در صورت لزوم در سطح ساده‌تری کار می‌کند. هیچ کنترلی روی منبع تغذیه ندارد و کمپرسور آن سرعت ثابتی دارد. تعمیرال هر گونه تعمیر کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر را به بهترین نحو برای شما انجام میدهد.

صدا و لرزش

کولر گازی اینورتر از توان کمتری استفاده می کند ، بنابراین بسیار کم صدا است. ظرفیت گرمایش و سرمایش آنها بسته به دمای اتاق و فضای باز متفاوت است. از روشن و خاموش شدن ناگهانی جلوگیری می کند. بنابراین، صدای بلندی وجود نخواهد داشت.از سوی دیگر، یک سیستم غیر اینورتر ساخته شده است که به طور خودکار فعال می شود و هر بار که به دمای خاصی می رسد خاموش می شود. در نتیجه صدای زیادی نسبت به واحد اینورتر ایجاد می کند و یکی از مهم ترین تفاوت های کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر میباشد.

فرم درخواست تماس

عملکرد کولر گازی های اینورتر و غیر اینورتر

تفاوت اصلی کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر این است که یک دستگاه اسپیلت اینورتر سازگارتر در نظر گرفته می شود زیرا به طور انعطاف پذیر سرعت کمپرسور را برای مدیریت جریان تنظیم می کند. هنگامی که کولر گازی را روشن می کنید، کمپرسور دستگاه با سرعت کامل کار می کند و به طور مکرر روشن یا متوقف نمی شود. یک کولر گازی غیر اینورتر معمولاً بسته به دمای اتاق در سطح ثابتی از خنک کننده کار می کند. 

مقایسه دسته‌ها

کولرهای اینورتر با یک واحد کمپرسور قابل کنترل کار می کنند. هنگامی که نیاز به سرمایش یا گرمایش است، کمپرسور برای افزایش یا کاهش خروجی خود سخت‌تر کار می‌کند. با این حال، با یک کولر گازی غیر اینورتر، هیچ راهی برای کنترل کمپرسور وجود ندارد، و بنابراین اسپیلت غیر اینورتر یا با کار کردن با ظرفیت کامل یا عدم کار کردن، اتاق را خنک می‌کند. شما میتوانید جهت هر گونه تعمیر کولر گازی با ما تماس حاصل فرمایید.

تفاوت کولرگازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر
تفاوت کولرگازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر

کارایی سیستم اینورتر

از آنجایی که کولر گازی اینورتر سرعت کمپرسور را کنترل می کند و دما را در صورت لزوم تغییر می دهد، اسپیلت اینورتر گزینه محتمل تری برای زمانی است که نیاز به صرفه جویی در برق دارید، زیرا مصرف انرژی را محدود می کند.

عملکرد سیستم غیر اینورتر

نحوه عملکرد یک نوع غیر اینورتر می تواند باعث استفاده بیش از حد و غیر ضروری از انرژی شود و اغلب به صورت ناخواسته قبض برق شما را بالا می برد. کولر گازی اینورتر ذاتاً انرژی کارآمدتری دارند و به شما کمک می کنند در صورتحساب های ماهانه خود صرفه جویی کنید. همچنین، به دلیل این ویژگی کم مصرف، کولر گازی اینورتر به عنوان یک سیستم سازگار با محیط زیست در نظر گرفته می شود، زیرا ۳۰ تا ۵۰ درصد انرژی کمتری نسبت به نوع غیر اینورتر مصرف می کند.

کارایی

کولر گازی اینورتر به دلیل سیستم کمپرسور کنترل شده، یک واحد همه کاره تر و انعطاف پذیر تر است. با دمایی که برای اتاق تنظیم کرده‌اید تنظیم می‌شود و فرآیندهای خود را بر اساس آنچه که ترموستات حس می‌کند تنظیم می‌کند. این تطبیق پذیری معمولاً اسپیلت اینورتر را از نظر عملکرد برنده می کند، زیرا غیر اینورتر در سطح ثابتی از قدرت خنک کننده کار می کنند. به طور کلی، هر دو کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر کار خوبی برای خنک کردن یک اتاق انجام می دهند، بنابراین تصمیم شما باید عوامل دیگری را در نظر بگیرد.

هزینه ها

این احتمالاً جنبه ای است که در آن کولر گازی غیر اینورتر در برابر کولر گازی اینورتر پیروز می شود، زیرا اسپیلت غیر اینورتر بسیار ارزان تر است. در واقع، نقطه ضعف اصلی یک کولر گازی اینورتر، قیمت اولیه ای است که هنگام خرید آن باید پرداخت شود. هزینه های نصب نیز با واحد اینورتر به طور قابل توجهی بالاتر است. ناگفته نماند، اگر کولر گازی های اینورتر و کولر گازی های غیر اینورتر برای طولانی مدت استفاده می کنید، پول بیشتری در قبض برق پس انداز خواهید کرد.

مزایا و معایب کولر گازی اینورتر در مقابل غیر اینورتر

در این بخش می‌خواهیم تمامی مزایا و معایب کولر گازی های اینورتر و کولر گازی های غیر اینورتر را برسی کنیم . شما میتوانید برای هر گونه تعمیر کولر گازی خود به صورت آنلاین سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید.

مزایای اینورتر

در این بخش می‌خواهیم به شما مزایای کولر گازی های اینورتر را آموزش بدهیم که شما متوجه فرق بین کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر را دریابید.

انرژی کارآمد

کمپرسور اسپیلت دائماً با قدرت کامل کار نمی کند، زیرا سیستم از یک کمپرسور کنترل شده استفاده می کند که با تنظیمات سرعت متغیر کار می کند. این امر باعث می شود کولر گازی اینورتر به گزینه ای بسیار کارآمدتر و سازگار با محیط زیست نسبت به یک غیر اینورتر تبدیل شود.

بی صدا

از آنجایی که انرژی کمتری مصرف می کند، اسپیلت اینورتر بسیار بی صدا تر از یک غیر اینورتر خواهد بود. همچنین، از آنجایی که دستگاه به جای روشن و خاموش شدن ناگهانی، فرآیندهای خود را بر اساس دمای اتاق تنظیم می کند، از صدای بلند شروع و توقف که در غیر اینورتر ها ایجاد می شود جلوگیری خواهید کرد این امر باعث میشود شما انتخاب درستی بین کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر داشته باشید.

تفاوت کولرگازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر
تفاوت کولرگازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر

سرمایه گذاری خوب

اسپیلت اینورتر اگرچه گران است، اما با توجه به عملکرد، انعطاف پذیری و دوام آن می توان سرمایه گذاری خوبی در نظر گرفت. ناگفته نماند که طول عمر آن در مقایسه با واحدهای غیر اینورتر بسیار بیشتر است. این ویژگی ها و سایر جنبه های ذکر شده آن را به یک سیستم کولر گازی قابل اعتماد تبدیل می کند که ارزش قیمت های بالای خود را دارد.

معایب اینورتر

اسپیلت های غری اینورتر هم معایبی دارند که ما آنها را برای شما برسی کرده ایم و به شما کمک میکند تا در خرید کولر گازی انورتر و کولر گازی غیر اینورتر انتخابی درست داشته باشید.

گران قیمت

 از آنجایی که اسپیلت اینورتر از فناوری پیشرفته تری استفاده می کند، بسیار گران تر از غیر اینورتر است. آنها همچنین هزینه های اضافی مانند هزینه نصب بالاتر و قطعاتی دارند که تعویض آنها گران تر است. برای هر گونه تعمیر کولر گازی خود میتوانید با ما در ارتباط باشید.

مزایای غیر اینورتر

گولر گازی های غیر اینور تر هم مزایای زیادی دارند که باعث میشنود طرفداران خود را داشته باشند.

ارزان تر و در دسترس تر

مزیت اصلی کولر گازی غیر اینورتر نسبت به اسپیلت اینورتر مقرون به صرفه بودن آن است. از آنجایی که این کولر گازی ارزان‌تر است، برای سنگاپوری‌هایی که درآمد محدودی دارند، گزینه بسیار در دسترس تری است.  

معایب غیر اینورتر

کولر گازی های غیر اینورتر مشکلات بسیاری دارند که تمامی انها را برسی کردیم که شما در انتخاب کولر گازی انورتر و کولر گازی غیر اینورتر خود انتخابی صحیح داشته باشید .

پر سر و صدا

از آنجایی که اسپیلت غیر اینورتر طوری ساخته شده است که هر بار که به دمای خاصی می رسد روشن و خاموش می شود، می تواند سر و صدای زیادی ایجاد کند که ممکن است برخی از سرنشینان را آزار دهد، به خصوص در هنگام خواب یا کار بسیار آزار دهنده است .

طول عمر کوتاه تر

 فرکانس روشن و خاموش شدن غیر اینورتر در نتیجه فرسودگی و پارگی سیستم را سرعت می بخشد و طول عمر آن را کوتاه می کند.

شما میتوانید در صورت مشاهده هر گونه ایراد فنی برای دستگاه خود با ما تماس بگیرد تا بهترین تکنسین ها را برای رفع عیب دستگاه شما اعزام کنیم .

تعمیرآل

قبض های برق بالا

اسپیلت غیر اینورتر به دلیل بالا رفتن سرسام آور قبض های برق بدنام هستند، زیرا سیستم کمپرسورشان شروع به توقف می کند. مدیریت نادرست برای بهترین دمای کولر گازی شما می تواند در دراز مدت منجر به هزینه های غیرقابل کنترل شود.

 تصمیم نهایی

در پایان، هدف اصلی از خرید کولر گازی این است که شما و ساکنان خانه یا محل کارتان را در دل گرمای تابستان راحت نگه دارید. در حالی که داشتن یک سیستم پیشرفته با جدیدترین فناوری همیشه عالی است، فراموش نکنید که به عوامل دیگری که بر تصمیم شما تأثیر می‌گذارند فکر کنید، مانند تعداد دفعات استفاده از کولر گازی ، یا اینکه در درجه اول در چه سطحی خواهد بود.انتخاب شما برای خرید کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر بستگی به شرایطی که در این مقاله ذکر شد دارد.


سوالات متداول (FAQ)

آیا کولرگازی اینورتر بهتر است یا غیر اینورتر؟

کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر تفاوت های زیادی دارند اما به صورت کلی ، کولرگازی غیر اینورتر بهتر است زیرا تعمیرات کولرگازی اینورتر دشوار تر است.

آیا کولرگازی غیر اینورتر معایبی دارد؟

بله هر دستگاهی معایبی دارد و معایب کولرگازی غیر اینورتر پر سروصدا بودن، طول عمر کوتاه، مصرف برق بسیار بالاست.

کارایی کولر گازی اینورتر در چیست؟

کولر گازی اینورتر به دلیل سیستم کمپرسور کنترل شده، یک واحد همه کاره تر و انعطاف پذیر تر است. با دمایی که برای اتاق تنظیم کرده‌اید تنظیم می‌شود و فرآیندهای خود را بر اساس آنچه که ترموستات حس می‌کند تنظیم می‌کند. به طور کلی، هر دو کولر گازی اینورتر و کولر گازی غیر اینورتر کار خوبی برای خنک کردن یک اتاق انجام می دهند، بنابراین شما باید عوامل دیگری را در نظر بگیرد.

نتیجه گیری

تعمیرآل همراه همیشگی شما هر گونه تعمیر کولر گازی نصب و سرویس دستگاه شما را به بهترین نحو برای شما انجام میدهد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید . شما همراهان عزیز تعمیرآل با درج نظرات خود می توانید تجربیات خود را برای ما کامنت کنید.

منبع indiatoday.in

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...