You are currently viewing کولرگازی اینورتر چیست؟
کولرگازی اینورتر

کولرگازی اینورتر چیست؟

تفاوت اصلی بین کولرگازی اینورتر (Inverter air conditioner) و غیر اینورتر در طراحی موتور کمپرسور آن نهفته است. این جعبه ای است که بیرون از خانه یا آپارتمان شما با پنکه بزرگ گرد که در آن قرار دارد کار میکند. یک دستگاه اسپیلت اینورتر از ریزپردازنده ها برای کنترل سرعت موتور کمپرسور خود برای مطابقت با خروجی مورد نیاز استفاده می کند. هنگامی که اتاق سرد یا گرم شد، یک اسپیلت اینورتر سرعت موتور را کاهش می دهد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود و دمای مورد نظر حفظ شود.

CTA

چرا کولرگازی اینورتر را انتخاب کنیم؟

وقتی نوبت به سرمایش و گرمایش هوای خانه می‌رسد، می‌خواهید با صرفه‌جویی در مصرف انرژی، تهویه مطبوع را انتخاب کنید و درعین حال یک محیط خانه راحت با هوای تمیز و باکیفیت را حفظ کنید. فناوری کولرگازی اینورتر به دلیل بهره روی انرژی برتر، قابلیت های خنک کننده و گرمایش مداوم و کاهش سر و صدا، انتخابی مناسب برای صاحبان خانه است.

تفاوت کولرگازی اینورتر و غیر اینورتر در چیست؟

فناوری اینورتر مانند کروز کنترل در خودرو میماند. هنگامی که در بزرگراه رانندگی می کنید، کروز کنترل خود را برای حفظ سرعت ثابت تنظیم می کنید. در مقابل، طراحی های غیر اینورتر از موتورهای سبک قدیمی استفاده می کنند که فقط می توانند با سرعت کامل کار کنند یا متوقف شوند.برای خنک کردن اتاق، یک موتور کولر گازی غیر اینورتر با سرعت کامل کار می کند، سپس زمانی که دمای اتاق به حد مطلوب رسید خاموش می شود.

هنگامی که درجه حرارت در اتاق شروع به افزایش می کند، موتور کولرگازی اینورتر دوباره با گاز کامل وارد می شود تا شروع به خنک کردن اتاق به دمای مورد نظر بکند.

تعمیرآل
کولرگازی اینورتر
کولرگازی اینورتر

معایب کولرگازی غیر اینورتر چیست؟

این فرآیند خاموش و روشن مکرر کارایی کمتری دارد، نویز بیشتری تولید می‌کند، در قسمت‌های متحرک دستگاه سخت‌تر است و اجازه می‌دهد دمای اتاق به طور نامطلوب در نوسان باشد. کروز کنترل را برای طراحی غیر اینورتر اعمال کنید و می توانید درک کنید که چرا سیستم های کولر گازی اینورتر انتخاب مناسبی برای راحتی بهتر و بهره روی انرژی هستند. شما میتوانید در صورت هر گونه ایراد فنی برای کولر گازی اینورتر خود با مجموعه تعمیرال در ارتباط باشید.

تفاوت هزینه های کولر گازی اینورتر در مقابل کولر گازی های معمولی

پس چرا حتی یک کولر گازی غیر اینورتر را در نظر بگیرید؟ تنها استدلالی که طرفداران واحدهای غیر اینورتر دارند این است که خرید اولیه آنها ارزان تر است. این ممکن است در برخی موارد درست باشد، اما هزینه کلی تامین انرژی یک کولر گازی غیر اینورتر در طول عمر مورد انتظار بیش از ۱۰ سال آن بسیار بیشتر از صرفه جویی در خرید اولیه خواهد بود.

فرم درخواست تماس

کم مصرف ترین کولرگازی اینورتر

انواع مختلفی از سیستم های اسپیلت وجود دارد که در بازار موجود است، اما اینورتر AC در حال حاضر به عنوان کم مصرف ترین انرژی شناخته می شود. در حال حاضر، قبل از یافتن کم مصرف ترین کولر گازی اینورتر، عوامل زیادی مانند کارایی، صرفه جویی در مصرف انرژی، صدا و غیره باید در نظر گرفته شوند.به طور خلاصه، یک سیستم اسپیلت اینورتر می تواند توان خروجی خود را برای حفظ دمای دقیق اتاق تغییر دهد.

فرکانس کمپرسور

 با افزایش فرکانس کار کمپرسور خود به دمای مورد نظر شما می رسد. هنگامی که این امر محقق شد، سرعت چرخش کمپرسور را تنظیم می کند تا آن دما را بدون مصرف انرژی زیاد حفظ کند. قدرت بالا و راندمان بالا را ترکیب می کند و خانه شما را در دمای دلخواه شما نگه می دارد. در صورت خرابی کولر گازی انور تر یا معمولی خود میتوانید با تماس با ما بهترین تکنسین ها را جهت تعمیر برای شما اعزام کنیم .

کولرگازی اینورتر
کولرگازی اینورتر

آیا کولرگازی اینورتر واقعا در مصرف برق صرفه جویی می کند؟

فناوری اینورتر روشی نوآورانه است که با الکتروموتور کمپرسور ارتباط دارد. INVERTER فرکانس کار کمپرسور را افزایش می دهد تا به سرعت به دمای مطلوب برسد.هنگامی که این مورد به دست آمد، فرکانس را تنظیم می کند تا دما را بدون مصرف انرژی اضافی به طور موثر حفظ کند.برای رسیدن به دمای مورد نظر با قدرت کامل کار می کند. سپس در بار جزئی کار می کند تا آن را حفظ کند، در نتیجه انرژی کمتری نسبت به یک AC غیر اینورتر مصرف می کند.

کمپرسور کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر هرگز کمپرسور خود را خاموش نمی کند. در عوض، بار را با توجه به دمای اتاق تنظیم می کند. این بدان معناست که با قدرت کامل کار نمی کند، که باعث می شود نسبت به کولر گازی غیر اینورتر دستگاه صرفه جویی در انرژی بیشتری داشته باشد. کارکرد مداوم کمپرسور در یک اسپیلت اینورتر به این معنی است که می تواند برای مدت طولانی تری کار کند و همچنین می تواند دمای یک اتاق را با کارایی بیشتری نسبت به اسپیلت معمولی حفظ کند.

مقایسه هزینه های کولر گازی اینورتر و معمولی

سیستم های اسپیلت غیر اینورتر با کمپرسورهایی کار می کنند که با حفظ دمای اتاق روشن و خاموش می شوند. کمپرسورها با قدرت کامل کار می کنند تا به دمای مطلوب برسند. هنگامی که این امر به دست آمد، آنها خاموش می شوند تا دما چند درجه کاهش یابد، سپس دوباره روشن می شوند تا دمای اولیه را با قدرت کامل برگردانند. سیستم کولر گازی غیر اینورتر بر روی سیستم AC کار می کند که نسبت به سیستم DC انرژی بیشتری مصرف می کند.

تفاوت های کولر گازی انورتر و غیر اینورتر

در این بخش تفاوت های کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر را برسی خواهیم کرد و شما متوجه تفاوت زیاد آنها خواهید شد . برای هر گونه سوالات بیشتر با ما در ارتباط باشید و برای تعمیر دستگاه خود میتوانید به صورت آنلاین سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید.

بهره وری انرژی

در کولر گازی غیر اینورتر، می توانید صدای روشن/ خاموش کمپرسور را بشنوید. هر زمان که شروع می شود، بیشتر نیرو را می گیرد و با آن توان کار می کند و دما به دست می آید. این منجر به مصرف انرژی بیشتر می شود. در همین حال یک کولر گازی اینورتر برق ورودی AC را به برق DC تبدیل می کند تا بتواند فرکانس را با توجه به بار اتاق تنظیم کند. این باعث می شود که انتخابی برای صرفه جویی در انرژی بیشتر باشد.

سر و صدا

به دلیل صدای روشن/خاموش کمپرسور،کولر گازی غیر اینورتر معمولاً پر سر و صدا می شود. این مشکل در هنگام استفاده از اسپیلت اینورتر وجود ندارد زیرا کارکرد مداوم کمپرسور خلوت شما را مختل نمی کند. در صورت مشاهده هر گونه صدای بسیار بلند، دود و لرزش حتما با یک مجموعه تعمیرال تماس بگیرید تا برای رفع ایراد دستگاهتان تکنسینی مجرب اعزام کنیم.

کولرگازی اینورتر
کولرگازی اینورتر

خنک شدن سریعتر

یک کولر گازی غیر اینورتر دارای سرعت ثابت تهویه مطبوع است. مقدار ثابتی از دما را برای حفظ دمای اتاق مورد نیاز ارائه می دهد. این در هنگام استفاده از اسپیلت اینورتر یکسان نیست. یک کولرگازی اینورتر خنک کننده دقیق را در مدت زمان بسیار کوتاهی فراهم می کند. این می تواند با توجه به زمان روز، اندازه اتاق، فصل و غیره متفاوت باشد.

درجه حرارت

در کولر گازی غیر اینورتر، هنگامی که دمای تنظیم شده به دست می آید، کمپرسور خاموش می شود. هنگامی که دما چند درجه کاهش یابد دوباره روشن می شود. این باعث نوسانات دمای اتاق می شود. از سوی دیگر، اسپیلت اینورتر دارای کمپرسوری است که سرعت چرخش موتور خود را برای حفظ دمای تنظیم شده تنظیم می کند و دمای استاندارد را تضمین می کند.

دوام

یکی از دلایل اصلی انتخاب اسپیلت اینورتر دوام آن است. عمر کمپرسور نسبت به کولر گازی غیر اینورتر به دلیل عملکرد روان و بدون نوسانات مداوم، بیشتر است. اگرچه در درازمدت کولر گازی های اینورتر نسبت به اسپیلت غیر اینورتر هزینه و هزینه بیشتری برای نگهداری دارند، اما با استفاده از آن در مصرف برق و هزینه بیشتری صرفه جویی خواهید کرد. آنها معمولاً ارزش هزینه خود را دارند.

 از کجا بفهمیم کولرگازی اینورتر است؟

امروزه با مشاهده آمار کلاهبرداری لوازم خانگی اکثر موارد راه قطعی برای شناسایی کالاهای اصلی ارائه نمی شود، ذینفعان و کلاهبرداران با برداشتن برچسب و استیک تقلبی به تولید محصولات بی کیفیت و ارزان قیمت منجر شده اند.

تشخیص کولر گازی اینورتر از کولر گازی معمولی

اینورتر یک قطعه الکتریکی است که بر روی موتور کولر گازی نصب شده و دستورات داده شده توسط موتور را کنترل می کند. به عبارت دیگر، عملکرد موتور را آرایش می کند و مصرف آن را کم می کند. اگر بخواهیم از نظر فنی به مشکل نگاه کنیم باید برد خارجی یا کندانسور کولر گازی را باز کنیم. اگر امکان باز کردن پنل بیرونی کولر گازی را دارید، با مشاهده پنل بزرگ و نیمه پیچیده روی موتور کولر گازی، از انحراف گیر بودن آن اطمینان حاصل کنید.


سوالات متداول (FAQ)

آیا کولرگازی اینورتر معایب دارد؟

یک کولر گازی اینورتر هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. به دلیل تکنولوژی پیچیده تر، قیمت بالاتری در رابطه با اینورتر AC وجود دارد. در حالی که ممکن است خرید از قبل گران‌تر باشد، یک دستگاه اسپیلت اینورتر زمانی که در هزینه‌های جاری صرفه‌جویی زیادی می‌کنید، بیشتر یک وسیله سرمایه‌گذاری برای خانه شما است. همچنین به این معنی است که اگر دستگاه شما نیاز به تعمیر داشته باشد، قطعات می توانند گران تر شوند.

کولرگازی اینورتر چیست؟

یک سیستم اسپیلت که دارای فناوری اینورتر است با تنظیم خروجی سرمایش و گرمایش متناسب با دمای اتاق کار می کند. از یک کمپرسور با سرعت متغیر استفاده می کند تا دما برای خروجی دقیق به تنظیمات مورد نیاز تنظیم شود. این نه تنها سطح آسایش را افزایش می دهد، بلکه با انطباق سیستم با دمای محیط، بهره روی کلی انرژی را نیز بهبود می بخشد، به این معنی که انرژی کمتری مصرف می شود.

مزایای کولر گازی اینورتر چیست؟

اسپیلت اینورتر که به دلیل عملکرد سازگار با محیط زیست محبوب است، برای بهبود کاهش قبض انرژی ایده آل هستند. در حالی که هزینه اولیه یک کولر گازی اینورتر ممکن است کمی بیشتر از یک سیستم سنتی باشد، صرفه جویی در مصرف انرژی باعث می شود ارزش پولی آن عالی باشد.

فناوری اینورتر چگونه کار میکند؟

فرکانس نیرویی را که به موتور کمپرسور در واحد کولر گازی عرضه می شود، کنترل می کند. موتور کمپرسور برای حفظ و کنترل سرعت چرخش کمپرسور کار می کند، که جریان می برد را در سیستم تامین می کند و سرمایش و گرمایش مورد نیاز در یک اتاق یا فضای اختصاصی را مدیریت می کند.

نتیجه گیری

تعمیرآل همراه همیشگی شما هر گونه تعمیر کولر گازی شما را با بالا ترین کیفیت و سرعت انجام میدهد. جهت هر گونه تعمیر کولر گازی با ما در ارتباط باشید. شما همراهان عزیز تعمیرآل با درج نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود می توانید با گذاشتن کامنت تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبعsamsung.com
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...