You are currently viewing مایکروفر بهتر است یا مایکروویو؟
مایکروفر بهتر است یا مایکروویو؟

مایکروفر بهتر است یا مایکروویو؟

در دنیای مدرن امروز وسایل بسیار زیادی برای رفاه بیشتر و کاهش زمان آماده‌سازی غذا، تولید شده که بخشی از آن مربوط به آشپزخانه است.

به این ترتیب با ساخت وسایلی مثل انواع یخچال فریزرها، چرخ گوشت و البته اجاق‌ها که شامل انواع معمولی، فر، مایکروفر، مایکروویو و آون توسترها می‌شود، انقلاب بزرگی برای تهیه غذا ایجاد شد.

مایکروفر بهتر است یا مایکروویو؟
مایکروفر بهتر است یا مایکروویو؟


این وسایل به خصوص برای انسان‌های عصر حاضر که کمبود زمان نیز دارند بسیار مفید و کارآمد خواهد بود. اما پس از پیشرفت تکنولوژی و طراحی و ساخت مدل‌های متنوع فر، با پدیده‌ای به‌نام مایکروفر روبه‌رو شدیم که به سرعت جای خود را در خانه‌ها وآشپزخانه‌ها باز کرد.
اما مسلما این تکنولوژی هنوز هم در حال توسعه و پیشرفت است و ما هر روز شاهد مدل‌های جدید و مختلفی در این زمینه هستیم.
 

 دو دستگاه پرمصرف

اما با وجود اینکه این وسایل جای خود را در زندگی‌ها باز کرده و طرفداران بسیاری دارند، هنوز هم کاملا شناخته شده نیستند. برای مثال می‌توان مایکروفر و مایکروویو را نام ببریم که بسیاری از افراد تفاوتی بین آنها قائل نیستند در صورتی که دو دستگاه مجزا هستند.


مایکروفر که حداقل در ایران بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، به دستگاهی گفته می‌شود که باعث پخت غذا در یک محیط بسته و در دمای یکنواخت به تمامی قسمت‌های غذا می‌شود.
ساده‌ترین مایکروفر‌ها با گاز کار کرده و کاربر می‌تواند دما را بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کند تا پخت تمامی قسمت‌های غذا به‌طور یکنواخت صورت بگیرد.

به‌ طور کلی مایکروفر دستگاهی است که تمام قابلیت‌های یک مایکروویو را داراست و فقط چند نوع حرارت‌ دهی شامل حرارت سه بعدی، کانوکشن و فن و گریل از پشت به آن اضافه شده است.

مایکروفر بهتر است یا مایکروویو؟
مایکروفر بهتر است یا مایکروویو؟

در مقابل مایکروویو، صرفا دارای امواجی است با طول موج کوتاه که قسمتی از طیف الکترومغناطیس را تشکیل می‌دهد. در صنعت از این امواج با طول موج کوتاه برای فرآوری مواد غذایی و پختن غذاها استفاده می‌کنند و این امواج در زمان برخورد با یک ماده امکان دارد منعکس، جذب یا منتشر شوند.


مایکروویو، برای پخت یا گرم کردن غذا فقط به المنت تابشی و گرمکن با اشعه لیزر (امواج ماکرو) مجهز شده است.
این عملیات سبب ایجاد گرما و افزایش سرعت پخت غذا نیز می‌شود. به‌ طور کلی مایکروویو دستگاهی است که فقط مجهز به گرمکن با اشعه (امواج ماکرو) و المنت تابشی از بالا است

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...