You are currently viewing تعمیر یخچال فریزر ال جی (LG)
تعمیر یخچال فریزر ال جی

تعمیر یخچال فریزر ال جی (LG)

مشکلات عمده ی  یخچال ال جی معمولا ، منجمد کردن بیش از حد ، سرو صدای یخچال ، یخسازی ضعیف ، آب شدن یخ فریزر و یخ نبستن و از این قبیل مسائل هست که در بخش زیر قصد پرداختن و جویا شدن علت برخی این مشکلات و تعمیر یخچال ساید بای ساید و فریزر ال جی  رو داریم :

یخچال ال جی به طرز غیر عادی برفک میزند ؟!

اگر یخچال ال جی اتان بطور غیرعادی برفک میزند ، در درجه ی اول تنظیمات کنترل کننده سرما را بروی درجات پایین تر تنظیم کنید ، اگر همچنان برفک زدن ادامه داشت ، احتمالا ترموستات یخچال به درستی کار نمیکند یا دچار عیب شده است.

کنترل کننده و درجه تنظیم کننده سرما تاثیری در دمای یخچال ال جی ندارد؟!

اگر کنترل کننده سرما به درستی کار نمیکند ، و نمیتواند کمپرسور یخچال را خاموش کند ، ابتدا تایمر و هیتر برفک زدایی را بررسی کنید چون احتمال دارد به درستی کار نکرده و نیاز باشد با یک متخصص تماس بگیرید.

تعمیر یخچال فریزر ال جی (LG)
تعمیر یخچال فریزر ال جی (LG)

سیم پیچ کندانسور را بررسی کنید ؟!

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال پیش بیاید ، معیوب یا کثیف بودن کندانسور یخچال است ، این سیم پیچ در انتهای یخچال یا در قسمت پشتی یخچال است ، کندانسور گرما را از داخل به بیرون یخچال پراکنده میکند ، اختلال در کندانسور باعث میشود تا یخچال شما به درستی کار نکند ، شما میتوانید سیم پیچ کندانسور را تمیز کنید و اگر اختلال ادامه داشت با متخصصین تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

لوله تخلیه را بررسی کنید  / علت نشتی آب از زیر یخچال ال جی؟!

لوله تخلیه زیر سیم پیچ تبخیر کننده قرار دارد که درنهایت به ظرفی که زیر آن قرار گرفته میرسد ، آب جاری شده از برفک زدایی یخچال از لوله های تخلیه داخل ظرف تخلیه سرازیر میشود. با یک بررسی اجمالی از سالم بودن لوله تخلیه اطمینان حاصل کنید . نشتی زیر یخچال معمولا ناشی از لوله condensation است که به ظرف موجود در زیر آن تخلیه نمی شود. لوله تخلیه مسدود شده نیز می تواند باعث نشتی شود.

یخچال ال جی سرد نیست یا دمای لازم را ندارد ؟!

به عنوان یک استاندارد ، یخچال ها ال جی درجه حرارتی بین ۳۶ الی ۴۰ درجه فارنهایت و در بخش فریزر یخچال بین ۰ الی ۵ درجه فارنهایت دارند ، یخچال ها بطور مداوم به محتویات داخل خود سرما میبخشند حتی زمانی که کنترل کننده و درجه سرما رو پایین ترین حد خود تنظیم شود .

مشکل سرما نداشتن یخچال به احتمال فراوان به علت وجود اختلال در بخش سنسور دمای یا کنترل کننده سرماست، برای تشخیص دمای یخچال از دماسنج مخصوص یخچال استفاده کنید و اگر دما بین بازه ی مشخص شده نبود باید با یک متخصص در این امور تماس بگیرید.

تعمیر یخچال فریزر ال جی (LG)
تعمیر یخچال فریزر ال جی (LG)

کنترل کننده سرما را بررسی کنید ؟!

کنترل کننده سرما را بررسی کنید ، درجه این کنترل باید بروی cold  تنظیم شده باشد. با دقت گوش کنید که آیا فن فریزر یخچال کار میکند یا خیر ، زمانی که فن فریزر کار میکند ، به این معنی است که تایمر برفک زدا و کنترل کننده سرما بروی درجه cold  تنظیم شده است. اگر درجه را روی cold  تنظیم کردید و فن فریزر کار نمیکند ، بخش کنترل سرما دچار عیب شده است و باید تعمیر و یا بخشی از آن تعویض شود.

به صدای فن کمپرسور با دقت گوش کنید؟!

 به صدای فن کمپرسور گوش کنید، اکثر مواقعی که فن فریزر در حال کار کردن است ، فن کمپرسور هم کار میکند ، اگر یکی از این فن ها به درستی کار نکند یا کمپرسور خاموش باشد ، یخچال سرمای بسیار کمی دارد ، و یا هیچ سرمایی ندارد.

برق یخچال را بررسی کنید؟!

برق و پریزی که یخچال ال جی به آن متصل است را بررسی کنید و مطمعن باشید که یخچال انرژی مورد نیاز برای کار کردن را دریافت مینماید ، ممکن است شکستگی مدار و یا فیوز یخچال نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد.

تعمیر یخچال فریزر ال جی (LG)
تعمیر یخچال فریزر ال جی (LG)

بوی بد یخچال ؟!

اگر داخل یخچال بوی بدی داشت ، باید مواد غذایی که فکر میکنید علت بوی بد یخچال هستند را از یخچال خارج کرده ، یخچال را از برق جدا کرده و کشو ها و قفسه ها را شستشو دهید، ولی اگر این کارها جوابگو نبودند ، میتوانید یخچال را با محلول تهیه شده از جوش شیرین و آب گرم تمیز کنید . تمیز نکردن یخچال بیش از ۲ هفته و استفاده نکردن از یخچال بیش از ۷۲ ساعت ، و فاسد شدن مواد غذایی علت های اصلی بوی بد یخچال هستند.

سرو صدای یخچال ؟!

سرو صدای یخچال های ال جی معمولا از بخش هایی که شل شده است تولید میشود ، مانند سیم پیچ ، کندانسور ، کمپرسور یا رولر، یا پایه هایی که به درستی روی زمین چفت نشده اند ، معمولا اگر دست به آچار باشید ، با یک پیچ گوشتی و سفت بستن پیچ های بخش های شل شده میتوانید تا بخش زیادی از صدای یخچال کم کنید.

درب یخچال ال جی به درستی بسته نمیشود ؟!

علت اصلی اتلاف انرژی در یخچال ها بسته نشدن درب یخچال است که به درستی بسته نشده اند ، یا به علت آسیب دیده گی در، لولا ، واشر و.. به درستی محکم نمیشوند ، با یک بررسی اجمالی و دقت به اینکه آیا درب یحچال کاملا کیپ میشود یا خیر میتوان به مشکل بسته نشدن درب یخچال پی برد.

لامپ یخچال ال جی همواره روشن میماند ؟!

اگر لامپ یخچال همیشه روشن بماند ممکن است باعث گرم شدن فضای داخلی یخچال و پایین امدن کارایی یخچال در طولانی مدت شود ، ممکن است مدتی از این عیب گذشته باشد و شما متوجه ای این موضوع نشده باشید زیرا نمیتوانید داخل یخچال را هنگام بسته شدن درب یخچال ببینید ، در این صورت باید بعد از چند ساعت کار کردن یخچال با احتیاط لامپ را لمس کنید ، و اگر لامپ داغ بود نشان دهنده ی این موضوع است که لامپ یخچال همواره روشن است ، معمولا همچین مشکلی به عوض کردن سوییچ متصل به لامپ حل میشود و در مواقع خاص باید سیم پیچی پشت سوییچ توسط متخصص مجرب (مانند متخصص های تعمیر لوازم خانگی تعمیرآل) بررسی و تعمیر شود.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...