You are currently viewing مرکز تعمیر جاروبرقی ال جی
تعمیر ماشین جاروبرقی ال جی (LG)

مرکز تعمیر جاروبرقی ال جی

ما در این مقاله قصد داریم ایرادات جاروبرقی ال جی و نحوه تعمیر جاروبرقی ال جی (LG vacuum cleaner repair) را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


بسیاری از جاروبرقی ها کمتر از ظرفیت خود کار می‌کنند و نمی توانند بیشتر از ظرفیت خود زباله ها، مو و گرد و غبار جمع کنند. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که یک جاروبرقی سیم دار چگونه کار میکند، چگونه ایرادات جاروبرقی خود را شناسایی کنید و به چه قطعات و ابزار هایی برای رفع ایراد جاروبرقی نیاز دارید. دستورالعمل هایی که برای شما شرح داده ایم را گام به گام مطالعه کنید؛ اگر خودتان نتوانستید ایراد جاروبرقی خود را رفع کنید می توانید با مجموعه ما برای تعمیر جاروبرقی ال جی تماس حاصل نمایید تا کمترین زمان ممکن تکنسین های مجرب و ماهر ما با شما تماس بگیرند.

قدرت مکش جاروبرقی

جاروبرقی با استفاده از مکشی که در لوله ایجاد می کند به نظافت محیط می پردازد. وقتی قدرت مکش جاروبرقی از حد معمول کمتر باشد می تواند خبر از مشکلی در جاروبرقی بدهد. علاوه بر این قدرت کم مکش جاروبرقی باعث می شود که مصرف کننده ، مدت زمان طولانی تری دستگاه را روشن بگذارد که این مورد در دراز مدت ، کار را به تعمیر جاروبرقی ال جی می کشاند.

رله جاروبرقی

برای بررسی رله ابتدا باید سیم های متصل شده به پنل روی دسته جاروبرقی را به وسیله اهم متر چک کنید، اگر کلید های روی دسته جاروبرقی هیچ مشکلی نداشتند، سپس به سراغ رله جاروبرقی بروید. دستگاه را به برق متصل کنید و با یک پیچ گوشتی کلید رله را مسدود کنید، اگر بازهم جاروبرقی ال جی روشن نشد مشکل از رله دستگاه نیست، اما اگر دستگاه روشن شد، سیم های رابط رله و یا بخش های داخلی آن آسیب دیده است. و نیاز به تعمیر جاروبرقی ال جی میباشد.

مدار موتور

در برخی از مدل های جاروبرقی از مدار موتور برای جریان برق استفاده می شود، به این معنا می باشد که اگر ارتباط یکی از اجزای موتور دستگاه با سایر قطعه ها قطع شود، موتور جاروبرقی روشن نخواهد شد.

موتور نیم سوز شده است

موتور نیم سوز شده جاروبرقی نمی تواند عملکرد درست و صحیحی داشته باشد و همچنین باعث کم شدن مکش جاروبرقی ال جی می شود و نیم سوز شدن جاروبرقی را می توان بدون بازشدن دستگاه تشخیص داد به صورتی که اگر مکش جاروبرقی کم شده باشد یعنی موتور نیم سوز شده است.

صدای جاروبرقی

صدایی که از لوازم برقی شما خارج می شود می تواند نشان دهنده سلامت لوازم برقی شما باشد. اگر وسیله شما در هنگام کار صدایی بیش از اندازه بلند تولید می کند ، باید سریعا به تعمیر جاروبرقی ال جی خود بپردازید.

تعمیر جاروبرقی ال جی
تعمیر جاروبرقی ال جی

موتور جاروبرقی سوخته است

هنگامی که موتور جاروبرقی سوخته است، حین اتصال دوشاخه دستگاه، جاروبرقی روشن نخواهد شد. نکته حائز اهمیت این است که موتور جاروبرقی یک دفعه نمی سوزد، معمولا به صورت نیم سوز کار میکند و در این صورت اجزای داخل موتور آسیب می‌بینند و به یک باره موتور جاروبرقی می سوزد و جاروبرقی دیگر روشن نمی شود.

برای تعمیر جاروبرقی ال جی می توانید با یک تماس با مجموعه تعمیرآل درخواست خود را ثبت کنید.

کلکتور کثیف است

ممکن است جاروبرقی روشن شود اما قدرت و مکش قبل را نداشته باشد که در این صورت در مرحله اول باید کیسه جاروبرقی را بررسی کنید؛ اگر کیسه دستگاه خالی بود به احتمال زیاد کلکتور جاروبرقی کثیف است و باید آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن کلکتور بهتر است از تینر و یا بنزین استفاده کنید. می توانید از یک مسواک برای پاک کردن و تمیز کردن کلکتور، آرمیچر ها و پره ها استفاده کنید. این روش خوبی برای تعمیر جاروبرقی ال جی شما میباشد.

دقت کنید که حین تمیز کردن این بخش ها، ارتباط سیم ها با دستگاه قطع نشود.

نکته

کیسه جاروبرقی

کیسه جاروبرقی را تخلیه کنید و اگر جنس کیسه پارچه ای است در فواصل زمانی معین آن را بشویید تا ذرات گرد و غبار از منافذ پارچه خارج شوند.

مسدود شدن لوله های جاروبرقی

لوله های رابط مکش جاروبرقی را بررسی و چک کنید. ممکن است راه لوله بسته شده باشد؛ به همین دلیل باعث کم شدن قدرت مکش جاروبرقی می شود و باید هرچه سریعتر برای خارج نمون شی و تمیز کردن لوله اقدام نمایید.

فرم درخواست تماس

فیلتر جاروبرقی

یکی دیگر از عواملی که در کم شدن قدرت مکش جاروبرقی نقش مهم و بسزایی دارد، فیلتر جاروبرقی می باشد. هرچند وقت یک بار مرتبا فیلتر جاروبرقی را تمیز کنید.

خرابی بلبرینگ‌ها

در خرابی بلبرینگ ها معمولا موتور صدای بلند و گوش خراشی تولید میکند، در این مواقع باید با متخصصین تماس گرفته و نسبت به تعویض بلبرینگ های معیوب اقدام کنید.

نگهدارنده‌های لاستیک

یکی دیگر از علت های پر سروصدا کار کردن جاروبرقی ممکن است خرابی و شکستن نگهدارنده های لاستیکی جاروبرقی الجی باشد، معمولا جاروبرقی ها با سرعت زیاد موتور لرزش شدیدی در بدنه و اجزای جاروبرقی ایجاد می کنند که گاهی باعث شکستن نگهدارنده های لاستیکی می شوند و باعث ایجاد سروصدا در اجزای بدنه دستگاه می شوند. این ایراد با تعویض بست های مربوطه رفع خواهد شد.

تعمیر جاروبرقی ال جی
تعمیر جاروبرقی ال جی

نمایندگی جاروبرقی ال جی در تهران

تعمیرآل، مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی در تهران با بیش از ۱۵ سابقه کاری و داشتن بهترین و مجرب ترین تکنسین ها، تمامی خدمات تعمیر، بررسی ایراد و … را انجام می دهند. شما می توانید برای تعمیر جاروبرقی ال جی با شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید و یا در قسمت ثبت درخواست وبسایت درخواست تعمیر خود را ثبت کنید تا بهترین تکنسین ها و مجرب تکنسین ها با شما تماس حاصل نمایند.

بوی سوختگی جاروبرقی

همانطور که احتمالاً می دانید، یک جاروبرقی شامل اجزای بسیاری است که با هم کار می کنند تا مکش ایجاد کنند و زباله، گرد و غبار و کثیفی را از کفپوش پاک کنند.  هنگامی که مشکلی در طول فرآیند کارکرد جاروبرقی رخ می دهد ، ممکن است بوی سوختگی را متوجه شوید که نشان می دهد دستگاه شما به درستی کار نمی کند.

تسمه جاروبرقی

رایج‌ترین دلیلی که باعث می‌شود جاروبرقی شما بوی لاستیک سوخته بدهد، آسیب دیده بودن تسمه جاروبرقی است. این کمربند ممکن است دچار کشیدگی شود که بوی سوختن مانند لاستیک سوخته ایجاد می کند.  پس از استشمام آن بو، برای حل مشکل و جلوگیری از آسیب بیشتر، تسمه جاروبرقی را تعویض کنید. 

اگر جاروبرقی بوی سوختگی دهد چه کار باید انجام دهیم؟

هر گونه بوی سوختگی که از جاروبرقی می آید طبیعی نیست و حتما باید مشکل را تشخیص دهید. اگر جاروبرقی جدید شما بوی سوختگی می دهد، کارهای زیر را گام به گام انجام دهید:

بررسی کنید که دوشاخه دیواری یا کابل داغ است یا خیر؟

یک موتور جاروبرقی وقتی بیش از حد کار میکند معمولا باعث می شود که دوشاخه داغ شود. اگر متوجه شدید که دوشاخه داغ است، بررسی کنید که آیا بین پریز و دوشاخه محکم است یا خیر. همچنین می‌توانید جاروبرقی را به یک پریز دیگر وصل کنید تا مشکل را تشخیص دهید.

بررسی کنید که آیا مو در برس جاروبرقی گره خورده است یا خیر؟

موهایی که به دور انتهای برس چرخشی پیچیده شده و به سمت بلبرینگ ها کشیده می شوند، می توانند باعث بوی سوختگی شوند. شما باید موها را بردارید زیرا اصطکاک در برابر آن بوی سوختگی ایجاد می کند.


سوالات متداول ( FAQ )

چرا جاروبرقی ال جی روشن نمیشود؟

ابتدا پریز برق ، دوشاخه ، سیم جمع کن و کلید روشن خاموش (Power) را تست کنید. اگر مشکلی نداشتند نیاز به تست برد و موتور و ترموستات جاروبرقی است.

چرا جاروبرقی ال جی مکش ندارد؟

معیوب بودن موتور جاروبرقی، پر شدن کیسه جاروبرقی، گرفتگی فیلترهای دستگاه ،انسداد خرطومی و لوله تلسکوپی از دلایلی هست که باعث کم شدن مکش جاروبرقی ال جی میشود.

چرا جاروبرقی ال جی هنگامی که روشن میشود، بیش از حد صدا میدهد؟

گرفتگی لوله تلسکوپی و خرطومی یا خراب بودن موتور اصلی جاروبرقی باعث صدا دادن شدید جاروبرقی میشود.

خرابی سیم جمع کن جاروبرقی ال جی به چه علت است؟

ابتدا باید کلید سیم جمع کن چک شود که مشکلی نداشته باشد. در قدم دوم باید فنر سیم جمع کن را بررسی کرد که دچار ایراد نشده باشد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله نحوه تعمیر جاروبرقی ال جی را به شما توضیح دادیم . به یاد داشته باشید در صورت بروز مشکل دستگاه حتما با مجموعه تعمیرآل و با ثبت در خواست و یا از طریق تماس با ما در ارتباط باشید تا ما در اسرع وقت مشکل دستگاه شما را رفع کنیم.با تشکر

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبعHunker
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...