You are currently viewing مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی مرسی
نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی مرسی

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی مرسی

زمان تقریبی مطالعه: 9 دقیقه

در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی تعمیر لباسشویی مرسی ( Merci washing machine repair) بپردازیم. همانطور که قبلا گفته شد تعمیرآل به صورت رسمی در حال تعمیر لباسشویی مرسی در تهران می باشد. با تکیه بر کارشناسان و سرویسکاران خبره لباسشویی مرسی توانسته ایم رضایت مشتریان گرامی را در این زمینه جلب نماییم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش فهرست محتوا

در زیر شرایطی را که ممکن است علت خشک نشدن لباسشویی مرسی باشد را نام برده ایم و برای هر مورد راه حلی را بیان کرده ایم. توجه داشته باشید که یک تعمیرکار معتبر Merci Wash با مهارت های لازم می تواند به شما کمک کند تا لباس های خود را با خیال راحت بشویید.

تعمیر ماشین لباسشویی مرسی
تعمیر ماشین لباسشویی مرسی

برد لباسشویی مرسی

برد ماشین لباسشویی الکترونیکی مرسی معمولا از یک سری قطعات ریز و درشت شامل خازن، شیر و … تشکیل شده است. در صورت بروز هرگونه نوسان اضافی در قسمت ورودی ماشین لباسشویی باعث آسیب و سوختن قطعات به کار رفته در برد الکترونیکی واشر مرکور می شود و در نتیجه اگر میزان این نوسان زیاد باشد باعث می شود.

سوختگی کامل برد الکترونیکی لباسشویی مرسی همچنین در صورتی که دستگاه در عملکرد خود دچار نقص شود و آب به برد الکترونیکی واشر م نفوذ کند، در این قسمت اتصال ایجاد شده و سیم پیچ داخلی وصل می شود، در نتیجه برد واشر تجاری می سوزد و نابود می شود.

همچنین در برخی موارد خطر برق گرفتگی وجود دارد. این یکی از خطرات تهدید کننده زندگی است که مصرف کننده از شستشو با آن آگاه است.

آسیب های برد لباسشویی مرسی

یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث آسیب و سوختن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی شود، آتش سوزی در دستگاهتان است که در این صورت برد الکترونیکی کاملا از بین رفته و قابل استفاده و تعمیر لباسشویی مرسی نیست.

البته اگر ایراد در قطعات بکار رفته در برد الکترونیکی واشر مرسی باشد، مثلاً خازن یا فیوز بکار رفته در برد الکترونیکی واشر نیاز به تعویض و تعمیر داشته باشد، می توان برد را تعمیر و دوباره استفاده کرد.و اگر خود پنل سوخت، دیگر حتی به فکر تعمیر آن نباشید و ضروری است که یک پنل جدید تهیه کرده و روی ماشین لباسشویی خود نصب کنید تا ماشین لباسشویی دوباره کار کند و لباس هایی را که می اندازیم را با آن بشویید.

تعمیرآل، تعمیر لباسشویی مرسی کاملاً متعهد به این موضوع است و از قطعات تعویضی درجه یک برای ان استفاده می کند.

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی مرسی
مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی مرسی

تمامی علت های عدم آبگیری

فیلترها و شیلنگ های آب لباسشویی مرسی

ماشین لباسشویی مرسی از شیلنگ های لاستیکی استفاده می کند که به واشر متصل می شود تا آب را به شیر آب شهر برساند. گاهی طول این گونه شیلنگ ها به ۲ تا ۳ متر می رسد. همچنین در انتهای شیلنگ و هنگام اتصال به شیر فیلترهای کوچکی تعبیه شده است که برای جلوگیری از ورود رسوبات و مواد موجود در آب به واشر و شیر برقی استفاده می شود.

سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار

سوئیچ سطح آب واشر، یک سوئیچ فشار، ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می کند. در واقع جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوییچ فشار و از این قسمت به شیر برقی می رسد.

 اگر سوئیچ سطح آب مشکلی داشته باشد ممکن است جریان شیر برقی را قبل از رسیدن آب به مقدار مناسب قطع کند یا از همان ابتدا این کار را انجام دهد که در این صورت باید تعویض شود.

اعتبارسنجی کلید با مولتی متر ممکن است یک کار تخصصی باشد و باید توسط یک تعمیرکار ماهر و با تجربه انجام شود. شما می توانید از طریق یکی از دو دکمه بالای صفحه با کارشناسان و سرویس دهندگان مجموعه تعمیرآل  تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن برای تعمیر لباسشویی مرسی در محل شما حاضر شوند.

تایمر لباسشویی

در مدل های قدیمی واشر مرسی از تایمرهای مکانیکی و در مدل های جدیدتر به جای آن از پنل های الکترونیکی استفاده می شود. تایمر یا صفحه وظیفه هدایت جریان الکتریکی به قسمت های مختلف از جمله شیر برقی را بر عهده دارد که این کار را در مرحله آبگیری چرخه شستشو انجام می دهد.

اگر تایمر یا پانل واشر جیوه ای معیوب باشد، ممکن است به ولتاژ مورد نیاز برای کارکرد شیر برقی نرسد و خشک شویی انجام نشود. راه حل در این مورد تعویض تایمر یا برد است.

 برای تست تایمر باید ولتاژ کنتاکت های تایمر یا پایانه های الکتریکی برد در مرحله آبگیری اندازه گیری شود. این اندازه گیری به دلیل خطر برق گرفتگی باید توسط تعمیرکار مجاز و حرفه ای انجام شود.

فشار آب

شیر برقی یک واشر مرچندایزر حداقل به فشار آب 20 psi برای عملکرد صحیح نیاز دارد. بنابراین کم بودن فشار آب آشپزخانه در برخی موارد مانند آپارتمان ها می تواند مشکل و دلیلی بر کمبود آب در دستشویی مرسی باشد.

چرا لباسشویی مرسی آب را تخلیه نمی کند؟

انسداد پمپ واشر

برای تخلیه آب واشر لنگر، یک پمپ تخلیه آب طراحی شده است که آب داخل واشر لنگر را چندین بار در طول برنامه تخلیه می کند. برای جلوگیری از آسیب رساندن به پمپ و تمیز کردن واشر لنگر، فیلتری قبل از پمپ برای حذف رسوبات و اجسام مختلف تعبیه شده است.

 قبل از رسیدن و آسیب رساندن به پمپ توقف کنید. اگر این فیلتر توسط چیزهایی مسدود شده باشد، پمپ لباسشویی mersi دیگر نمی تواند آب را تخلیه کند و باید فیلتر را باز کرده و به خوبی تمیز کنید.

فرم درخواست تماس

گرفتگی شلنگ تخلیه واشر

شیلنگ های تخلیه معمولاً به داخل فاضلاب پشت واشر لنگر یا سیفون نصب شده در زیر سینک برای جلوگیری از گرفتگی فاضلاب تخلیه می شوند.

خرابی پمپ تخلیه

همانطور که توضیح دادیم این پمپ تخلیه است که وظیفه تخلیه آب شستشوی لنگر را بر عهده دارد. در برخی موارد مشاهده شده است که اجسام و رسوبات از فیلتر فاضلاب عبور کرده و وارد پمپ شده و باعث شکسته شدن پره های پمپ و آسیب جدی به پمپ تخلیه و یا از کار افتادن خود پمپ در اثر کار بیش از حد شده است.

و فرسایش این اتفاق می افتد که دستگاهتان تخلیه نمی شود. در چنین مواردی فقط پمپ تخلیه باید تعویض شود و یا نیاز به تعمیر لباسشویی مرسی است که این کار توسط تکنسین مجاز انجام می شود.

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی مرسی
مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی مرسی

خرابی لباسشویی یا تایمر

لنگر تخته یا تایمر، ذهن اصلی و رهبر ماشین لباسشویی است و دستور می دهد تا هر قطعه را در زمان مشخصی شروع و برش دهید. آسیب به صفحه و تایمر باید توسط تعمیرکار مجاز اسکله بررسی شود.

علت لرزش لباسشویی مرسی

دانستن علت لرزش ماشین لباسشویی برای انتخاب روش مناسب برای تعمیر لرزش واشر مرسی ضروری و مهم است. خرابی کمک فنر واشر یا ناهماهنگی واشر محتمل ترین علت لرزش واشر است.

عیب یابی و پیدا کردن علت لرزش ماشین لباسشویی که گاهی اوقات با صداهای بلند همراه است. استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی ضروری است. علت ایجاد لرزش و ارتعاش در ماشین لباسشویی های جدید و قدیمی تحت تاثیر عوامل خارجی و داخلی بررسی شد.

علت های اصلی لرزش

لرزش ماشین لباسشویی مرسی که گاهی با صدای زیاد همراه است می تواند ناشی از نقص فنی کلی و یا دلایل کوچکی مانند مکان یابی نامناسب باشد. خرابی ضربه گیر ماشین لباسشویی، بارگیری نامنظم لباس ها و نصب نامناسب ماشین لباسشویی از عوامل اصلی لرزش ماشین لباسشویی مرسی است.

دلیل لرزش طولانی مدت ماشین لباسشویی می تواند بر عملکرد کلی دستگاه تأثیر منفی بگذارد. بنابراین تعیین این خطا در کدام قسمت از ماشین لباسشویی Merci بسیار مهم است. تعمیر ویبره شستشوی اسکله پس از کشف علت لرزش دومین موردی است که در این صورت باید با حساسیت بیشتری برخورد شود.

کمک وزنه ها

این قطعات که وظیفه بالانس کردن لباسشویی مرسی را بر عهده دارند، گاهی اوقات مشکل عدم اتصال به محل قبلی را دارند. این مشکل دلیل لرزش ماشین لباسشویی است. برای رفع این مشکل وزنه های جدا شده را طبق اصول تعیین شده به حالت اولیه برگردانید.

قطعات معیوب که در مخزن واشر نصب شده است

لرزش واشر مرسی و ارتعاشانی که در این واشر ایجاد می شود گاهی تحت تاثیر آسیب قطعات نصب شده در مخزن واشر قرار می گیرد. به عنوان مثال خرابی قطعه بلبرینگ دلیل لرزش ماشین لباسشویی در مدل های مختلف است.

علت لرزش فولی واشر

آسیب به قسمت فولی که به غلتک آبکشی معروف است یکی از دلایل لرزش و لرزش واشر در حین کار است. در این صورت لرزش ماشین لباسشویی با بررسی وضعیت این قطعه توسط تعمیرکار مجاز ماشین لباسشویی در مشهد رفع می شود.

مشکل در قطعه تاکو

تنظیم قدرت مورد نیاز در واشر مرسی توسط قطعه تاخو ارائه می شود. خرابی این قطعه تنظیمات برق را غیرفعال می کند و باعث لرزش دستگاه می شود. تعمیر ویبره شستشو در این حالت با بررسی اتصالات الکتریکی توسط سرویس شستشوی دارای مجوز merci همراه است.

تراز نبودن ماشین لباسشویی

یکی از دلایل لرزش و لرزش واشر در حین شستشو، ناهمواری و تعمیر لباسشویی مرسی به دلیل نصب نامناسب آن است. تعمیر ویبره شستشو در این حالت با تنظیم سطح شستشو همراه است که با تجهیزات مخصوص و زیر نظر متخصصین تعمیرآل انجام می شود.

تعمیر لباسشویی مرسی در ضربه گیر و لرزشگیر

علت لرزش ماشین لباسشویی آسیب ضربه گیر ماشین لباسشویی مرسی است که برای مدل درب جلوی این ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده است. کمک فنرها معمولاً از لرزش بی مورد دیگ جلوگیری می کنند و لرزش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. در ضمن دیگ ماشین لباسشویی merci با فنرهای نگهدارنده مخصوص تعبیه شده است.

مشکلات ضربه گیر باعث می شود کاسه ماشین لباسشویی به دلیل لرزش واشر لرزش پیدا کند. لرزش شستشو در این حالت با تعمیر و تعویض ضربه گیرها در سیستم واشر رفع می شود.

علت آبریزش و نشت

نشت آب از زیر دستگاهپمپ تخلیه لاستیک دور درب

نشت آب از زیر دستگاه

برای تشخیص نشتی و نشتی در واشر مرسی، ماشین لباسشویی را روشن کنید، یک چرخه شستشو را انتخاب کنید و اطراف ماشین لباسشویی، به خصوص پشت و پایین آن را به دقت بررسی کنید. بخش این بررسی را از دست ندهید. اگر تخلیه آب در ابتدای شستشو باشد و تخلیه پس از چند دقیقه اول چرخه شستشو متوقف شود، می توان گفت که نشت آب ناشی از نقص زیر است:

شلنگ تخلیه لباسشویی مرسی

شیلنگ‌های تخلیه و شیلنگ‌های ورودی از موارد مهمی هستند که در ماشین‌های لباسشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر دوی این موارد می‌توانند یکی از شایع‌ترین دلایل نشتی واشر مرکور باشند.

همانطور که می دانید شیلنگ تخلیه در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد و قبل از هر چیز باید از خوب بودن اتصال این شیلنگ به شیلنگ ورودی اطمینان حاصل کنید. یکی دیگر از دلایل نشتی و نشتی واشر کدر، خرابی شیری است که ورودی این دو شیلنگ را به سامپ متصل می کند.

پمپ تخلیه

همانطور که از نامش پیداست این ماشین لباسشویی برای تخلیه آب است و یکی از مهم ترین قطعات این ماشین لباسشویی برقی است. پمپ تخلیه به سه صورت تسمه ای، مستقیم یا برقی در واشر قابل استفاده است و یکی دیگر از دلایل نشت آب از پایین واشر می تواند همین قطعه باشد. پمپ تخلیه معمولاً در پایه و جلوی واشر لنگر قرار دارد یا به موتور متصل است.

شیر ورودی آب

مسئولیت کنترل ورود آب سرد و گرم به ماشین لباسشویی بر عهده شیر ورودی است که به صورت شیر ​​در پشت ماشین لباسشویی قرار گرفته و با استفاده از شلنگ وارد دستگاهتان می شود. شیر و شیلنگ متصل به آن باید بدون ترک و آسیب باشد تا باعث نشتی یا نشتی از واشر نشود. قبل از بررسی این قسمت، دستگاه باید جدا شود.

شما میتوانید برای هر گونه تعمیر لباسشویی مرسی خود با ما تماس گرفته و سفارش تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید .

لاستیک دور درب

لاستیک مورد استفاده در اطراف درب شستشوی لنگر. با گذشت زمان، به دلایل مختلفی مانند سایش، سوراخ یا پارگی ممکن است آب از اطراف درب به داخل نفوذ کند. اگر لاستیک درب (دستگاه) دچار ساییدگی یا پارگی شد، باید تعویض شود. یکی دیگر از دلایل درب شستشو قفل نشدن آن است و در صورت تجربه باید قفل در را عوض کنید.

لباسشویی مرسی ساخت کشور ایتالیا میباشد و یکی از پر طرفدار ترین لباسشویی ها در داخل کشور ماست . این لباسشویی دارای ساخت و طراحی عالی برخوردار است . اگر نیاز به تعمیر لباسشویی مرسی شما به مشکل فنی خورد تعمیرال بهترین تکنسین های تعمیرات را به شما معرفی خواهد کرد . شما میتوانید با ثبت سفارش تعمیرات به صورت تلفنی یا آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید . 

لباسشویی مرسی ساخت کجاست ؟

سوالات متداول ( FAQ )

 • علت نشتی آب لباسشویی مرسی چیست؟

  خرابی سنسور کف لباسشویی یا آکواستاپ ، پاره بودن شلنگ تخلیه ، خرابی قطعات دیگ و معیوب بودن پمپ تخلیه از دلایل بروز این مشکل است.

 • چرا درب لباسشویی مرسی بسته نمیشود؟

  معیوب بودن میکروسوئیچ میتواند از دلایل خین نوع خرابی باشد.

 • چرا لباسشویی مرسی آب تخلیه نمیکند؟

  گرفتگی شلنگ تخلیه ، پارگی شلنگها و معیوب بودن پمپ تخلیه باعث بروز این مشکل میشوند.

 • هزینه تعمیر لباسشویی مرسی چقدر میشود؟

  با توجه به ایرادات پیش امده برای لباسشویی مرسی شما هزینه ها متغیر است . کارشناسان تعمیرآل پس از عیب یابی دقیق دستگاهتان هزینه دقیق را به شما اعلام میدارند.


نتیجه گیری

شما میتوانید جهت هرگونه تعمیر لباسشویی مرسی میتوانید ان را با ما در میان بگذارید .

شما همراهان عزیز تعمیرآل می توانید با کامنت گذاشتن تجربیات خود را با ما و با دیگر همراهان عزیز تعمیرآل به اشتراک بگذارید.

منبع:.fixya.com

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

5 2 رای ها
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها