You are currently viewing تعمیر ماشین لباسشویی مدیا (Midea)
لباسشویی مدیا

تعمیر ماشین لباسشویی مدیا (Midea)

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

ایرادات کوچک و جزئی در تعمیر ماشین های لباسشویی مدیا را نباید نادیده گرفت ، خیلی وقت ها با یک عیب یابی ساده مشکل دستگاه برطرف شده ، و از وارد شدن خسارات جدی به ماشین لباسشویی جلوگیری میکند ، تیم تعمیرآل علاوه بر تعمیر ، سرویس و عیب یابی ماشین لباسشویی شما کمک میکند تا مشکلات جزئی دستگاه خود را برطرف کنید ، با ما همراه باشید .

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی مدیا

در این مواقع ممکن است مشکل ناشی از فعال شدن سوئیچ عدم تعادل دستگاه باشد که به علت عدم توازن بار بوجود می آید، برای رفع مشکل لباس ها را یکنواخت داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و لباس ها را پخش کنید، و مجددا دستگاه را راه اندازی کنید، اگر مشکل برطرف نشد ممکن است ایراد از برد دستگاه و یا تایمر الکترونیکی ماشین لباسشویی باشد، این یک مشکل تخصصی است و برای برطرف شدن آن میتوانید با کارشناسان تعمیرآل تماس گرفته تا از دستگاه شما بازدید و عیب یابی شود.

لباسشویی مدیا
لباسشویی مدیا

چرا لباسشویی مدیا آبگیری نمیکند

وقتی دستگاه آبگیری نمیکند و با مشکل روبرو است در وحله اول درب ماشین لباسشویی را بررسی کنید، بسته نشدن درب از ادامه فعالیت دستگاه جلوگیری میکند، میکروسوئیچ و هیدروستات دستگاه را بررسی کنید،ممکن است مشکل به علت خرابی برد لباسشویی مدیا باشد، برد و اتصالات مربوط به آن را چک کنید، در مرحله بعد شما باید پمپ دستگاه ، اتصالات داخلی و در نهایت شیر ورودی آب را بررسی کنید.

علت قطع نشدن عمل آبگیری

گاهی حین آبگیری آب داخل دیگ جمع میشود، احتمال دارد مشکل از شیر ورودی آب باشد،اتصال برق را قطع کنید ، اگر همچنان آب داخل دستگاه می آمد، اشکال از شیر دستگاه است، اما اگر آبگیری دستگاه متوقف شد، احتمال دارد مشکل از فشار آب ورودی، تایمر دستگاه و یا سوئیچ فشار باشد، که نیاز به دانش فنی و بازدید تکنسین دارد.

لباسشویی مدیا
لباسشویی مدیا

مشکل تخلیه ماشین لباسشویی مدیا

وقتی این مشکل پیش می آید، که پمپ تخلیه شما معیوب شده و یا تسمه دستگاه پاره شده باشد، حتی ممکن است شلنگ تخلیه دستگاه مسدود شده باشد که آب باقی مانده در ماشین لباسشویی را تخلیه نمیکند.

سبد ماشین لباسشویی بطور کامل نمی‌چرخد

یکی از علت هایی که سبد ماشین لباسشویی به درستی نمی‌چرخد و یا کلا کار نمیکند به علت خرابی سوئیچ درب و یا ضامن درب ، سوختن سنوید چرخش دستگاه، مشکل در سیم های رابط ، پاره گی و یا بریده گی تسمه و یا ایرادات اجزای داخلی الکترونیک دستگاه می‌باشد.

باقی ماندن ذرات پودر بروی لباس ها بعد از شستشو

وجود ذرات و اثرات پودر لباسشویی بر روی لباس ها بعد از شستشو معمولا به این علت پیش می آید که : شیر آب سرد ورودی دچار گرفتگی رسوبی شده باشد و آب به میزان کافی به دیگ نرسد ، همچنین ممکن است برخی از اجزای داخلی ماشین لباسشویی و یا تنظیمات دستگاه لباسشویی مدیا بهم خورده باشد.

لباسشویی مدیا
لباسشویی مدیا

علت لک شدن لباس ها بعد از شستشو چیست ؟

اگر لباس های شما قبل از شستشو دارای لکه بوده و بعد از شستشو همچنان لکه باقی مانده است ، ممکن است لکه با شستشوی آب و مواد شوینده پاک نشود ، و نیاز به یک حلال داشته باشد ، ولی اگر بعد از شستشو این لکه ها بوجود آمده است ، احتمال دارد دلیل آن نشت روغن از موتور ماشین لباسشویی باشد ، برای رفع مشکل باید موتور دستگاه سرویس شود.

علت نشت و چکه کردن لباسشویی مدیا چیست ؟

این مشکل ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده در لباسشویی ،نشتی یا سوراخ شدن یا ترک برداشتن دیگ لباسشویی و شلنگ ورودی آب ، شل شدن شلنگ ها ، انسداد شلنگ تخلیه ، خرابی پمپ ها و غیره  پیش بیاید، دقت داشته باشید در صورت چکه کردن و پس دادن آب در اولین اقدام ماشین لباسشویی را از برق کشیده و به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید

چون احتمال برق گرفته گی و یا وارد شدن آب به داخل موتور و یا اجزای الکترونیکی دستگاه بسیار بالاست و ممکن است هزینه های غیر قابل جبران به همراه داشته باشد، در صورت پیش آمدن همچین مشکلاتی تعمیرکاران مجرب تعمیرآل در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کرده و عمل عیب یابی را انجام می‌دهند.

سوالات متداول ( FAQ )

 1. چرا لباسشویی مدیا آبریزش دارد؟

  پیچ خوردگی، دررفتگی و پوسیدگی شلنگ های تخلیه و شیرهای اتصالات لباسشویی،خرابی پمپ تخلیه و معیوب بودن لاستیک لباسشویی باعث آبریزش از دستگاه میشوند.

 2. ارور “E34” لباسشویی مدیا به چه علت است؟

  هنگام بروز این مشکل ترموستات ماشین لباسشویی به مشکل خورده است. باید سنسور دمای آب توسط سرویسکار متخصص بررسی شود و در صورت نیاز آن را برایتان تعویض کند.

 3. چرا پس از شست و شو، لباس ها لکه های سفید دارند؟

  استفاده بیش از حد مواد شوینده معمولا باعث بروز این مشکل میشود اما ممکن است گاهی موتور لباسشویی نیز معیوب شده باشد و به سرویس نیاز داشته باشد.

 4. ارور “E3C” لباسشویی مدیا به چه معناست؟

  معمولا این ارور خبر از معیوب بودن المنت ماشین لباسشویی میدهد.

لرزش بیش‌ از اندازه ماشین لباسشویی مدیا

معمولا لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی به علت تراز نبودن دستگاه پیش می آید، و یا ممکن است دستگاه بروی سطح نامناسبی قرار گرفته باشد، همچنین ممکن است به علت ساییده گی نوارهای لرزش گیر داخلی هم این مشکل ایجاد شود، این مشکل جزئی در صورت برطرف نشدن میتواند صدمات جدی و بیشتری به ماشین لباسشویی شما وارد کند.

0 0 رای ها
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها