You are currently viewing تعمیر ماشین ظرفشویی موریس
تعمیرماشین‌ ظرفشویی موریس

تعمیر ماشین ظرفشویی موریس

زمان تقریبی مطالعه: 18 دقیقه

امروزه حضور تکنولوژی بیش از پیش در خانه های ما ایرانی ها به چشم میخوره ، و حضور بسیار پر رنگی داره ، شاید بدون برخی از اونها زندگی برای ما سخت و طاقت فرسا بشه ، لوازم خانگی جزو مواردی است که با شدت زیادی با تکنولوژی روز آمیخته شده و کمک شایانی به کارهای روزمره انسانها میکند.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش فهرست محتوا

کی از این وسایل و که با علم روز همراه هست ماشین های ظرفشویی است ، ظرفشویی ها نه تنها کار ظرف شستن رو برای ما انجام میدهند ، بلکه توی مصرف آب هم صرفه جویی میکنند، امروز قصد داریم به برخی از نکات تعمیر ماشین ظرفشویی موریس بپردازیم :

ماشین های ظرفشویی موریس بعد از مدتی با مشکلاتی همراه میشوند ، آبریزی دستگاه ، لک کردن ظروف ، روشن نشدن دستگاه و برخی از مشکلات کوچک و بزرگ دیگر برای بالا بردن طول عمر دستگاه باید و جلوگیری از مشکلات ذکر شده باید نحوه صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی موریس را بیاموزیم

تعمیر ظرفشویی موریس
تعمیر ظرفشویی موریس

ماشین ظرفشویی می تواند یک صرفه جویی در زمان واقعی و یک وسیله واقعا راحت باشد. اما، این بدان معناست که داشتن ماشین ظرفشویی که کار نمی کند یک ناراحتی بزرگ است. به منظور جلوگیری از نیاز به شستن ظروف با دست، باید از اولین باری که مشکل را مشاهده کردید با تعمیرگاه لوازم خانگی تماس بگیرید. شرکت تعمیرآل یک مجموعه قابل اعتماد است که تعمیر ماشین ظرفشویی موریس شمارا را در همان روز انجام می دهد.
تعمیرکاران ما آمادگی عیب یابی و رفع ایرادات ماشین ظرفشویی را دارند. ما مطمئن می‌شویم که کامیون‌های خود را با قطعات و ابزار لازم ذخیره می‌کنیم تا تضمین کنیم که می‌توانیم تعمیر را در زمان ملاقات اولیه به پایان برسانیم. ما می دانیم که داشتن یک دستگاه خراب در خانه، به خصوص ماشین ظرفشویی چقدر می تواند ناخوشایند باشد. به همین دلیل است که هدف ما تعمیر کارآمد ماشین ظرفشویی با خدمات حرفه ای و دوستانه است.

این موضوع را در نظر داشته باشید که هر مشکلی نیازی به تعمیرات ندارد ، شما میتوانید با شناخت برخی از ایرادات و راه حل های آن برخی از مشکلات دستگاه را رفع کنید در این مقاله به برخی از ایرادات و تعمیر ماشین ظرفشویی موریس خواهیم پرداخت:

تعمیر ظرفشویی موریس
تعمیر ظرفشویی موریس

نکات برای قبل از شروع کار ماشین ظرفشویی موریس

قبل از شروع برنامه شستشو مطمئن شوید که:

شیر آب باز است.

مقدار صحیح مواد شوینده به محفظه مواد شوینده اضافه شده است .

سبد ها به درستی بارگذاری شده اند .

سلاح اسپری قادر به چرخش آزادانه و بدون انسداد است .

درب ماشین ظرفشویی بسته است .

طریقه صرفه جویی در انرژی ماشین ظرفشویی موریس

همیشه سعی کنید ماشین ظرفشویی را کاملا لود کنید.

ظرف ها را در آب جاری نکنید.

از برنامه شستشو استفاده کنید که مناسب ترین برای هر نوع بار (ظروف) است .

هیچ شستشوی اولیه انجام ندهید.

در صورت امکان، ماشین ظرفشویی را به یک منبع آب گرم تا 60 درجه سانتی گراد وصل کنید.

فسفات موجود در مواد شوینده ماشین ظرفشویی برای محیط آن مضر است .

برای اجتناب از استفاده از مقدار زیاد مواد شوینده و صرفه جویی در مصرف برق ، موارد زیر را ملاحظه کنید: –

موارد ظریف تر را از ظروف مقاوم تر جدا کنید .

-استفاده از مواد شوینده قوی و درجه حرارت بالا

مواد شوینده را مستقیما بر روی ظروف نگذارید

اگر درب در حالی که شستشو در حال انجام است باز شود ، برنامه قطع خواهد شد نور نسبی چشمک زدن را حفظ خواهد کرد و یک ارور می فرستد و سیگنال نشان می دهد که چرخه کامل نشده است .

1 دقیقه بعد از بستن درب برای راه اندازی مجدد برنامه باید صبر کنید و وقتی درب بسته شده است برنامه از آن جا که قطع شد ادامه خواهد یافت.

 این عملیات باید انجام شود در این صورت ضروری است، زیرا این ممکن است مشکلات اجرای برنامه را ایجاد کند .

تعمیر ظرفشویی موریس
تعمیر ظرفشویی موریس

دستگاه موریس روشن نمیشود :

کشف خرابی ماشین ظرفشویی هرگز بهترین بخش روز شما نخواهد بود، به خصوص اگر مجبور باشید با هزینه تماس با یک مهندس و همچنین مرخصی گرفتن از محل کار برای ملاقات با آنها فقط برای تشخیص مشکل مقابله کنید.
خوشبختانه تشخیص و اغلب رفع تعدادی از مشکلات دستگاه توسط خودتان بدون نیاز به تماس با تعمیر ماشین ظرفشویی بسیار امکان پذیر است، به خصوص اگر بتوانید یک مولتی متر پیدا کنید.
می توانید متوجه شوید که می توانید به راحتی عیب را به تنهایی برطرف کنید، به خصوص اگر کاملاً دستی هستید، و اگر در بدترین حالت نباشد، زمانی که مجبور شوید با یک مهندس تماس بگیرید، ایده بهتری در مورد مسئله خواهید داشت.

قبل از در نظر گرفتن یک ماشین جایگزین، تعدادی مشکل ساده وجود دارد که می توانید به راحتی عیب یابی کنید.
هشدار ایمنی: هرگز در حالی که ماشین ظرفشویی شما به برق وصل است اقدام به تعمیر نکنید.

قبل از شروع بررسی دستگاه خود از نظر مشکل، اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی شما خاموش نشده است و همچنین کلید قطعی در قطع کننده مدار وجود ندارد.
در این مرحله همچنین می توانید بررسی کنید که قفل کودک روشن نیست و سعی کنید دستگاه خود را مجدداً تنظیم کنید.
احتمالاً برای این کار به دفترچه راهنما نیاز خواهید داشت زیرا مدل‌ها همه متفاوت هستند، با این حال قفل کودک معمولاً نسبتاً ساده است که سهواً نصب می‌شود. به طور مشابه، ممکن است دستگاه چراغ داشته باشد اما روشن نشود، در این مورد ممکن است پاسخ به سادگی تنظیم مجدد برنامه باشد.
هنگامی که این مشکلات را رد کردید، می توانید عیب یابی واقعی را شروع کنید.

گیره در یا سوئیچ گیره درب را بررسی کنید.

تایمر را بررسی کنید.

سوئیچ انتخابگر را تست کنید.

رله موتور را تست کنید.

فیوز حرارتی را بررسی کنید.

موتور محرک را تست کنید.

برای بررسی این اجزای الکتریکی به یک مولتی متر یا VOM (ولت-اهم-میلی آمپرمتر) نیاز دارید تا مقاومت را آزمایش کرده و بررسی کنید که قطعات الکتریکی همانطور که باید کار می کنند.

تست گیره در و سوئیچ گیره در

اولین جایی که باید شروع کرد، گیره های درب و همچنین کلیدهای گیره درب است. ماشین ظرفشویی شما طوری طراحی نشده است که در صورت معیوب بودن قفل های درب به دلایل واضح کار کند. هیچ راهی وجود ندارد که بخواهید ماشین ظرفشویی را بدون اینکه در باز باشد شروع کنید.
یک سوئیچ معیوب باعث می شود دستگاه شما روشن نشود و در حال کار نباشد. ممکن است بخواهید سوئیچ را با استفاده از یک مولتی متر تست کنید. سوئیچ به طور کلی در زیر پانل درب جلو یا پانل کنترل قرار دارد.
قبل از دسترسی به پانل در و همچنین بررسی تداوم برای جلوگیری از برق گرفتگی، مطمئن شوید که برق ماشین ظرفشویی را قطع کرده اید.
اگر متوجه شدید که چفت ها یا سوئیچ ها معیوب هستند، به یک مجموعه چفت درب جایگزین نیاز خواهید داشت.

تست تایمر

اگر مکانیسم چفت همانطور که باید کار می کند، مورد بعدی که باید آزمایش شود تایمر یا کنترل الکترونیکی است.
این قطعه ای است که برق را به تمام اجزای دیگری که ماشین برای کار به آن نیاز دارد مانند پمپ ها و شیر ورودی آب توزیع می کند.
اگر ماشین ظرفشویی شما به جای کنترل مکانیکی به صورت الکترونیکی کنترل می شود، ممکن است در حین اتصال به برق نیاز به آزمایش داشته باشد، در این صورت باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

بررسی سوئیچ انتخاب

این بخشی از دستگاه شما است که برنامه را انتخاب می کند، سبک و مکان آن بسته به ساخت و همچنین مدل دستگاه شما متفاوت است. سوئیچ انتخاب معیوب یا گیر کرده ممکن است باعث شود ماشین ظرفشویی روشن نشود.
باید بتوانید ببینید که آیا دکمه‌ها به طور کامل فشار می‌آورند یا خیر، یا ممکن است لازم باشد ماشین ظرفشویی را از برق بکشید تا بتوانید به کنترل پنل دسترسی داشته باشید تا اتصالات را برای تداوم با کمک یک مولتی متر آزمایش کنید.

تست رله موتور

رله موتور جزء دیگری است که ممکن است باعث شود ماشین ظرفشویی شما کار نکند، بنابراین اگر کنترل پنل را آزمایش کرده باشید و در نتیجه متوجه شده باشید که برق به موتور می رسد، ممکن است مشکل ایجاد شود.
برای آزمایش این، باید محل موتور و همچنین رله ای که باید در کنار موتور نصب شود را پیدا کنید. سپس می توان آن را حذف کرد و با یک مولتی متر بررسی کرد و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

تست فیوز حرارتی

وقتی همه موارد بالا را بررسی کردید و همچنان به دنبال مشکل هستید، قسمت بعدی که باید بررسی کنید فیوز حرارتی است. این ممکن است وجود داشته باشد یا نباشد و برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد برد کنترل طراحی شده است.
اگر برای بازگرداندن برق به برد کنترل نیاز به تعویض دارد.

بررسی موتور درایو

آخرین مولفه ای که می توانید بررسی کنید که ممکن است ماشین ظرفشویی شما کار نکند موتور محرک است. این جزء است که آب را برای شستن ظروف به گردش در می آورد.
اگر سایر اجزای الکتریکی را بررسی کرده اید و هنوز متوجه این مشکل نشده اید، ممکن است دلیل این مشکل باشد، به خصوص اگر متوجه زمزمه بلندی از دستگاه شده باشید.
باید بتوانید با برداشتن پانل دسترسی پایینی موتور را پیدا کنید. آن را با کمک یک مولتی متر تست کنید و در صورت کار نکردن آن را تعویض کنید.

چه زمانی با یک متخصص تماس بگیرید؟

همه افراد مولتی متر ندارند یا حتی اگر داشته باشند نمی دانند چگونه از آن استفاده کنند، در این صورت باید زودتر با یک متخصص تماس بگیرید.
اگر یک مولتی متر دارید و می توانید تست های فوق را انجام دهید، ممکن است بتوانید بدون نیاز به یک متخصص، مشکل را حل کنید. اما اگر مطمئن هستید ممکن است راحت تر با یک مهندس تماس بگیرید.
فراموش نکنید که به بیمه خود و همچنین پوشش خانه خود نگاهی بیندازید زیرا ممکن است تعمیر ماشین ظرفشویی تحت پوشش باشد، به این معنی که هزینه ها ممکن است کمتر از آنچه انتظار داشتید باشد.

تعمیر ظرفشویی موریس
تعمیر ظرفشویی موریس

ماشین ظرفشویی موریس صدا میدهد :

چرا ماشین ظرفشویی من صداهای بلند تولید می کند؟

لوازم خانگی مانند ماشین ظرفشویی برای صرفه جویی در وقت شما و همچنین کارآمدتر کردن زندگی شما وجود دارد. علاوه بر آن بهداشتی تر از شستشوی دستی هستند و وقتی دستگاه را باز می کنید پس از اتمام کار همه چیز خشک شده و آماده کنار گذاشته شدن است.
اگر ماشین ظرفشویی دارید، به احتمال زیاد فکر کردن به زندگی بدون آن دشوار است. علاوه بر این، اکثر مردم قطعاً ترجیح نمی‌دهند انبوهی از شستشو را تصور کنند که در صورت بروز عیب، باید انجام دهید. در این صورت، برای تعمیر لوازم آشپزخانه باید با یک شرکت تعمیر ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

آیا ماشین ظرفشویی شما پر سر و صدا است؟

شنیدن تعدادی صداهای مختلف در حین کار کردن دستگاه شما کاملاً معمول است. آب ورودی به درام، چرخش موتور، باز و بسته شدن کشوی مواد شوینده و همچنین صدای زمزمه آسیاب همگی صداهای معمولی هستند.
اگر دستگاه خود را تعویض کنید، این صداها احتمالاً با ماشین ظرفشویی قدیمی شما ناسازگار است و اگر برای اولین بار دستگاهی را نصب کرده اید، ممکن است صدایی که انتظارش را داشتید نباشد.

صداهای ماشین ظرفشویی شامل:

صدای آب

صداهای ریزش آب کاملاً منظم است، اگر به ماشین ظرفشویی عادت ندارید، ممکن است بسیار پر سر و صدا به نظر برسند، اگرچه جای نگرانی نیست.
آب اغلب می تواند صدای خش خش در هنگام ورود به دستگاه و همچنین صدای خمیدگی یا چرخش هنگام چرخش بازوهای اسپری ایجاد کند. دستگاه همچنین هر بار که کار می کند این فرآیند را چندین بار تکرار می کند.

صدای تپش

صدای کوبیدن می تواند ناشی از برخورد بازوی اسپری به یک جسم آویزان یا یک صفحه بزرگ باشد. از طرف دیگر، این می تواند کوبیدن لوله تخلیه به دیوار یا کابینت ها باشد. اگر ماشین ظرفشویی شما به تازگی نصب شده باشد این احتمال بیشتر است.
علیرغم این واقعیت که این صداها صداهایی نیستند که ماشین ظرفشویی باید ایجاد کند، تعمیر آن با کمی تنظیم ساده است.

زمزمه معمولی و همچنین صداهای وزوز

صداهای زمزمه برای بسیاری از مدل ها امری عادی است. این صدای تخلیه آب از ماشین ظرفشویی است. زمزمه نتیجه ارتعاش پمپ در حین کار است و بنابراین کاملاً عادی است، همچنین ممکن است متوقف شود زیرا پمپ ممکن است به طور مداوم کار نکند.
علاوه بر این ممکن است صدای وزوز شنیده شود زیرا فن موتور پمپ را در حین کار خنک نگه می دارد.
بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی دارای یک آسیاب دفع مواد غذایی هستند که می‌تواند در طول چرخه صدای زمزمه تولید کند.

وقتی چرخه تمام می شود بوق می دهد

صداهای بیپ در پایان چرخه علیرغم اینکه ممکن است آزاردهنده باشند، کاملاً منظم هستند، به خصوص اگر ماشین ظرفشویی شما در شب چرخه خود را به پایان برساند. شما باید بتوانید این صدا را در کنترل پنل خاموش کنید. دفترچه راهنمای خود را برای جزئیات بررسی کنید زیرا ساخت ها متفاوت است.

جیغ از ماشین ظرفشویی جدید

یک ماشین ظرفشویی جدید می تواند در اولین استفاده صدای جیغ ایجاد کند زیرا آب در درام وجود ندارد. این همچنین ممکن است منجر به صدای تق تق و همچنین اگر دستگاه شما برای مدتی کار نکرده باشد، رخ دهد.
می توانید با قرار دادن آب در ماشین ظرفشویی قبل از روشن کردن آن برای اولین بار یا بعد از مدتی که از آن استفاده نکرده اید، از این امر جلوگیری کنید.

صداهای نگران کننده ماشین ظرفشویی

اگر دستگاه شما شروع به تولید صداهای غیرعادی کند، کمی عصبی بودن غیرعادی نیست، با این حال معمولاً چیزی برای نگرانی وجود ندارد.
از طرف دیگر، اگر ماشین ظرفشویی شما شروع به تولید صداهای بلندتر از حد معمول یا غیرعادی کند، این امر می تواند نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد، به خصوص اگر مدتی است که ماشین ظرفشویی خود را مصرف کرده اید و بنابراین می دانید که معمولا صدای آن چگونه است.
فقط به یاد داشته باشید، اگر می خواهید دستگاه خود را جدا کنید، همیشه باید ابتدا برق را خاموش کنید.

صدای سنگ زنی بلند یا غیرمعمول

اگر چه برخی از ماشین‌های ظرفشویی می‌توانند صدای ساییدن ملایمی را به عنوان بخشی از عملکرد منظم خود ایجاد کنند، اگر ماشین ظرفشویی شما ناگهان صدایی بلندتر از حد معمول یا غیر معمول منتشر کند، این معمولاً نشانه خوبی نیست و نیاز به بررسی بیشتر دارد.
بیشتر اوقات دلیل آن این است که آیتمی مانند سنگ زیتون یا هسته ذرت در ضایعات یا پروانه تخلیه گیر کرده و در نتیجه در برابر تیغه ها آسیاب می شود. اگر مشکوک هستید که ممکن است این مشکل باشد، باید دستگاه را متوقف کنید و نگاهی بیندازید. اگر چیزی پیدا کردید، قبل از راه اندازی مجدد دستگاه، آن را با دقت بردارید.
مشکل بالقوه دیگر این است که آب کافی در ماشین ظرفشویی وجود ندارد، در این صورت می توانید شیر ورودی آب را بررسی کنید تا بفهمید چرا ماشین آب کافی ندارد.

زمزمه های نامنظم، سر و صدا یا وزوز

در حالی که صداهای زمزمه و همچنین وزوز می توانند کاملا طبیعی باشند، ممکن است نشان دهنده یک نقص نیز باشند. یک موتور آسیب دیده ممکن است صدای زمزمه یا حتی جیغ بلند ایجاد کند، در این صورت ممکن است به یک قطعه جایگزین نیاز داشته باشید.
یک پمپ آسیب دیده همچنین می تواند صدای تق تق ایجاد کند.
صدای تق تق که از ماشین ظرفشویی منتشر می شود اغلب در اثر برخورد بشقاب ها و کارد و چنگال به یکدیگر ایجاد می شود. با این حال، سروصدای غیرمعمول نیز می تواند نشان دهنده مشکل لوله کشی باشد.
اگر یک چرخه خالی اجرا می کنید و صدای تق تق ادامه دارد، این می تواند نشان دهنده خرابی پمپ باشد.

قبل از اتمام چرخه بیپ

علیرغم اینکه صدای بوق در پایان چرخه برای دستگاه کاملاً عادی است، صدای بوق در طول چرخه اغلب ماشین ظرفشویی شماست که به شما اطلاع می دهد ایراد وجود دارد. بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی اگر در نیمی از چرخه متوقف شوند و چرخه متوقف شود، به شما هشدار می‌دهند. یا ممکن است مجبور شوید به دفترچه راهنمای آن نگاهی بیندازید.

صدای تق تق، کوبیدن و کوبیدن

ضربه زدن منظم اغلب به دلیل برخورد سمپاش با مانعی در داخل دستگاه است و با مرتب کردن مجدد ظروف شما به سرعت مرتب می شود. چیزهایی که از قفسه ها پایین می آیند محتمل ترین دلیل این است.
برای جلوگیری از این اتفاق می‌توان بررسی کرد که بازو می‌تواند آزادانه بچرخد، زیرا به این معنی است که ظروف شما به خوبی تمیز نمی‌شوند.
با این حال، ضربه زدن معمولاً نشانه ای از یک مشکل لوله کشی خانگی است که اغلب به آن چکش آب می گویند. صدای کوبیدن به دلیل فشار آب در لوله ها است و بنابراین اغلب زمانی اتفاق می افتد که ماشین ظرفشویی به آب بیشتری نسبت به لوله های تغذیه کننده آن نیاز دارد.
چکش آب نیز می‌تواند منجر به کوبش در لوله‌ها شود.
متأسفانه کار زیادی نمی توانید انجام دهید تا خودتان این مشکل را برطرف کنید و بنابراین اگر فکر می کنید این یک مشکل است، راحت تر است که با یک لوله کش تماس بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی شما

خرابی پمپ ها و موتورها محتمل ترین علت صداهای بلند ناگهانی هستند که از دستگاه شما منتشر می شود. خبر خوب این است که این قطعات قابل تعویض هستند و کارشناسان تعمیرآل قطعات اورجینال را در منزل شما برایتان تعویض میکنند.

ماشین ظرفشویی موریس آب را تخلیه نمیکند

ابتدا اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی در اواسط برنامه متوقف نشده است.این امکان وجود دارد که هیچ چیزی مانع از تخلیه دستگاه شما نباشد.
فشار دادن دکمه ها توسط کودکان، فشار دادن اشتباه روی صفحه کنترل، قطع شدن برق یا باز کردن ماشین ظرفشویی در اواسط برنامه ممکن است تمام شدن چرخه را متوقف کند و به این معنی باشد که ماشین ظرفشویی شما تخلیه نمی کند.
اگر فکر می‌کنید ممکن است اینطور باشد، یا فقط می‌خواهید مطمئن شوید که این مشکل نیست، دستگاه خود را دوباره در یک چرخه کوتاه اجرا کنید.( روی یک برنامه با تایم کوتاه قرار دهید)
یک ماشین ظرفشویی می تواند یک برنامه خالی داشته باشد، بنابراین ارزش آن را دارد که دستورالعمل های خود را بررسی کنید یا به صورت آنلاین بررسی کنید تا متوجه شوید.

قسمت دفع زباله را بررسی کنید

اگر ماشین ظرفشویی شما به زباله دان شما متصل است ابتدا این را بررسی کنید زیرا مسدود شدن دفع زباله از تخلیه دستگاه جلوگیری می کند. دفع را با استفاده از آب فراوان روشن کنید تا بررسی کنید انسدادی وجود ندارد.
اگر انسداد را باز کنید، می توانید از یک پیستون برای رفع انسداد استفاده کنید و بنابراین ممکن است مشکل حل شود.

لوله کشی را برای انسداد بررسی کنید

اگر سینک با اکراه تخلیه می شود، ممکن است به جای مشکل در ماشین ظرفشویی شما، مشکل لوله کشی وجود داشته باشد.
در صورتی که سینک به آرامی تخلیه می‌شود، می‌توانید سعی کنید مقداری بی کربنات نوشابه و سرکه را در فاضلاب بریزید، بگذارید مدتی بماند و سپس آن را با آب جوش بشویید.
همچنین می توان از یک پیستون برای رفع انسداد استفاده کرد.
این می تواند برای خالی شدن دستگاه کافی باشد، بنابراین اکنون یک چرخه سریع اجرا کنید. اگر با این کار مشکل حل نشد، می‌توانید آب کثیف را با دست با استفاده از یک کاسه و همچنین یک اسفنج پاک کنید و چند مشکل احتمالی دیگر را برطرف کنید.
برای جلوگیری از برق گرفتگی، دستگاه را از برق بکشید.
اگر در طی یکی از این بررسی ها مشکوک هستید که مشکل را کشف و تعمیر کرده اید، نیازی به ادامه مرحله بعدی نیست. فقط یک برنامه خالی را شروع کنید تا مطمئن شوید دستگاه ثابت است.

فیلترها را بررسی و شستشو دهید

هر تعدادی از چیزها می توانند فیلترها را مسدود کنند، از جمله پاپ کورن، برچسب ها از ظروف تاپر، پوشش های فیلم و شیشه خرد شده. اگر به دنبال آن نباشید، دیدن شیشه شفاف نیز ممکن است دشوار باشد.
فیلتر را بیرون بیاورید و قبل از قرار دادن آن در جای خود، آن را به خوبی تمیز کنید. همه دستگاه‌ها فیلتر خود را در یک مکان ندارند، بنابراین می‌توانید برای این کار به کتابچه راهنمای کاربر نگاه کنید.

آیا شیلنگ تخلیه مسدود شده است؟

جزء بعدی که باید بررسی شود شلنگ تخلیه است. بسیاری از چیزها می توانند باعث انسداد شوند، از جمله تجمع باقی مانده های غذا، پیچ خوردگی در شیلنگ، یا شلنگ خرد شده. همه اینها ممکن است مانع از تخلیه دستگاه شما شود.
بسته به محل شلنگ (معمولاً شیلنگ) می توانید به سادگی با برداشتن پایه آن را مشاهده کنید، در غیر این صورت ممکن است لازم باشد دستگاه را از زیر پیشخوان بیرون بکشید.
ابتدا شلنگ را بصری بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا پیچ خوردگی وجود دارد یا له شده است. 

ممکن است بتوانید به صورت دستی هر گونه پیچ خوردگی را که احتمالاً مشکل را حل می کند بردارید، اما توجه داشته باشید که پس از وقوع این اتفاق، احتمال تکرار آن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد، بنابراین ممکن است بخواهید یک شلنگ جایگزین بخرید.
اگر مشکلی را پیدا نکردید، می‌توانید لوله فاضلاب را از ماشین ظرفشویی جدا کنید و برای بررسی وجود هرگونه انسداد در آن باد کنید. قبل از برداشتن شیلنگ حتماً کف را با روزنامه یا حوله بپوشانید زیرا ممکن است هنوز آب کثیف در لوله وجود داشته باشد.
اگر نمی توانید هوا را از طریق شیلنگ زباله عبور دهید، ممکن است این مشکل باشد.

شلنگ انتهای سینک را بردارید تا انسداد را از بین ببرید. اگر نمی توانید انسداد را برطرف کنید یا شلنگ زائد شکاف یا خراب شده است، یک شیلنگ کاملاً جدید بخرید. اگر ممکن است از شر انسداد خلاص شوید، شلنگ را برگردانید و یک برنامه کوتاه اجرا کنید تا دوباره بررسی کنید که آیا خطا را تعمیر کرده اید.
همچنین می توانید محل اتصال لوله زباله به سینک را نیز بررسی کنید. این یک نکته رایج برای جمع شدن زباله است، بنابراین اگر لوله زباله را بردارید، این قسمت را نیز تمیز کنید.

شیر تخلیه را بررسی کنید

می توانید به صورت دستی شیر تخلیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کار نمی کند. دریچه تخلیه معمولاً در پایه دستگاه روی براکت شیر ​​یافت می شود. اگر نمی توانید کتابچه راهنمای خود را ببینید، آن را بررسی کنید.
فشار دادن روی سوپاپ یا کمی تکان دادن آن احتمالاً کافی است تا به شما بگوید که آیا گیر کرده است. اگر می‌بینید که هر گونه زباله مانع آن شده است، از شر آن خلاص شوید. اگر قادر به انجام این کار نیستید، ممکن است زمان مناسبی برای تماس با تعمیرکار باشد، مگر اینکه از تهیه و تعمیر قطعه به تنهایی اطمینان داشته باشید.

چک کنید که پمپ شما خراب نیست

پمپ آب شما از پروانه هایی استفاده می کند که ممکن است توسط قطعات چینی یا اشیاء دیگر مسدود شود. با برداشتن درپوش و اطمینان از اینکه پروانه ها می توانند آزادانه بچرخند، بررسی کنید پمپ شما مسدود نشده باشد.

ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید و به صدای غیرعادی گوش دهید

اگر غیرعادی به نظر می رسد پمپ یا موتور شما ممکن است معیوب باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد.

اگر لیست بالا را گذرانده اید و مشکل همچنان ادامه دارد، یا فکر می کنید پمپ، شیر پمپ یا موتور کار نمی کنند، زمان مناسبی است که برای کمک تماس بگیرید.
حداقل با تلاش برای بررسی آنچه اشتباه است، از پرداخت هزینه گزافی برای تخلیه مسدود شده اجتناب کرده 

آب وارد ماشین ظرفشویی موریس نمیشود

در این مواقع شما باید شناور دستگاه ، سوئیچ و اتصالات مربوط به آن را بررسی کنید ، زیرا شناور و سوئیچ آن میزان آب ورودی به دستگاه را کنترل میکند ، با تعویض این قطعه مشکل آب ورودی دستگاه برطرف خواهد شد.

می توانید برای مشاهده خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی دیگر برند ها روی آن کلیک فرمایید.

علت بوی بد ماشین ظرفشویی موریس

یکی از عللی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی میشود ،ماندن غذا و خوراکی در بخش های مختلف ماشین ظرفشویی است ، که موجب ایجاد باکتری و بوی بد دستگاه میشود ، شما باید دستگاه را به دقت بررسی کرده و غذاهای باقی مانده را تمیز کرده و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید.

علت نشت آب در ماشین ظرفشویی

در وحله ی اول شما باید درب دستگاه و درز گیر آن را بررسی کنید و ببینید که آیا درب دستگاه به درستی بسته میشود یا خیر ، اگر شکاف یا آسیب دیده گی مشاهده کردید ، باید درزگیر را تعویض کنید ، البته شما قبل از تعویض باید سوئیچ شناور دستگاه را بررسی کنید ، گاهی این پنل در موقعیت پایین گیر میکند ، ممکن است شی ای باعث گیر کردن آن شده باشد که این امر باعث میشود دستگاه شما بیش از حد پر شود و نشت کند ، سوئیچ شناور را بررسی کرده و هر چیزی که باعث گیر کردن آن شده است را برطرف کنید.

کلید های ماشین ظرفشویی کار نمیکند

در این مواقع اول باید به صفحه نمایش نگاه کنید که آیا کد خطا یا اروری نمایش میدهد یا خیر ، خیلی از مشکلات با آشنایی و شناخت کد های خطا به راحتی بر طرف میشود ، اگر کد خطایی در کار نبود ، دکمه های دستگاه را چک کنید ، گاها دکمه ها به سمت داخل گیر کرده اند و مانع از فرمان پذیری دیگر دکمه ها میشوند ، اگر همه موارد را چک کردید و مشکل همچنان باقی بود به احتمال زیاد برد اصلی دستگاه و اتصالات آن دچار آسیب شده اند که نیاز به بررسی تخصصی توسط کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی است ، شما میتوانید با تماس با تیم تعمیرآل در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات دستگاه خود را برطرف سازید.

ظرف ها پس از شستشو لک میشود

معمولا وقتی ظرف ها لک میشود ، که یا برنامه مناسبی برای شستشو انتخاب نکرده اید و یا بیش از حد از مواد شوینده استفاده کرده اید ، با انتخاب یک برنامه شستشو مناسب برای شستن ظرف ها ، و انتخاب یک شوینده با کیفیت و استفاده از میزان مناسب از آن میتوانید مشکلات عمده ی لک شدن ظروف را از بین ببرید.

دستگاه موریس ظروف را به خوبی نمیشود

اگر از مواد شوینده بی کیفیت استفاده شود ، و یا دستگاه دچار آبریزی شده باشد ، همچنین با کمبود فشار آب مواجه شویم ، معمولا ظروف به خوبی شسته نمیشوند ، همچنین ممکن است ایرادی برای اجزای داخلی دستگاه پیش آمده باشد ، مثلا بازوی های شستشو ضعیف شده باشند ، و یا افشانه های آب ضعیف کار کنند.

تنظیمات سختی آب ماشین ظرفشویی موریس

برای تنظیم سختی آب می توانید با تهیه نوارهای سختی سنج از داروخانه ها سختی آب را به دست بیاورید ( نوار را 2 ثانیه در لیوان آب قرار دهید و درآورید تکان دهید و یک دقیقه صبر کنید ، اگر یک بند نوار قرمز شد آب نرمال است ، اگر دو بند قرمز شد درجه سختی آب متوسط است و اگر سه بند قرمز شد آب سخت است و چهار بند نشانه سختی بالا است )،

پس از به دست آوردن سختی آب منطقه ، سختی آبی را که مناسب ماشین ظرفشویی موریس است را با افزایش و کاهش شماره تنظیم کنید ، برای به دست آوردن سختی آب می توانید با سازمان آب نیز تماس حاصل فرمایید

دستگاه ظروف را به خوبی نمی‌شورد:

اگر از مواد شوینده بی کیفیت استفاده شود ، و یا دستگاه دچار آبریزی شده باشد ، همچنین با کمبود فشار آب مواجه شویم ، معمولا ظروف به خوبی شسته نمیشوند ، همچنین ممکن است ایرادی برای اجزای داخلی دستگاه پیش آمده باشد ، مثلا بازوی های شستشو ضعیف شده باشند ، و یا افشانه های آب ضعیف کار کنند. برای مشاهده تعمیر ماشین ظرفشویی دیگر برند ها روی آن کلیک کنید.

کلید های ماشین ظرفشویی موریس از کار افتاده است:

در این مواقع اول باید به صفحه نمایش نگاه کنید که آیا کد خطا یا اروری نمایش می‌دهد یا خیر ، خیلی از مشکلات با آشنایی و شناخت کد های خطا به راحتی بر طرف می‌شود ، اگر کد خطایی در کار نبود ، دکمه های دستگاه را چک کنید ، گاها دکمه ها به سمت داخل گیر کرده اند و مانع از فرمان پذیری دیگر دکمه ها می‌شوند

اگر همه موارد را چک کردید و مشکل همچنان باقی بود به احتمال زیاد برد اصلی دستگاه و اتصالات آن دچار آسیب شده اند که نیاز به بررسی تخصصی توسط کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی است ، شما می‌توانید با تماس با تیم تعمیرآل کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات دستگاه خود را برطرف سازید.

ماشین ظرفشویی موریس آب نشت میدهد:

در وحله ی اول شما باید درب دستگاه و درز گیر آن را بررسی کنید و ببینید که آیا درب دستگاه به درستی بسته می‌شود یا خیر ، اگر شکاف یا آسیب دیده گی مشاهده کردید ، باید درزگیر را تعویض کنید ، البته شما قبل از تعویض باید سوئیچ شناور دستگاه را بررسی کنید ، گاهی این پنل در موقعیت پایین گیر میکند ، ممکن است شی ای باعث گیر کردن آن شده باشد که این امر باعث می‌شود دستگاه شما بیش از حد پر شود و نشت کند ، سوئیچ شناور را بررسی کرده و هر چیزی که باعث گیر کردن آن شده است را برطرف کنید.

معمولا یکی از دو دلیل وجود دارد که ماشین ظرفشویی نشت آب دارد. شایع ترین دلیل این است که مشکلی در قفل یا بسته شدن درب وجود دارد و قطعه باید تعویض شود. دلیل دیگر خرابی شیر ورودی آب است که باید بلافاصله پس از ورود ما به خانه شما تعمیر شود. ما قطعات سازنده را برای تعمیر ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک، ویرپول، سیرز و تمامی برندهای نام تجاری داریم.

سوالات متداول ( FAQ )

  • ارور E2 ظرفشویی موریس به چه علت میباشد؟

    توجه داشته باشید که شیر ورودی آب کاملا باز باشد و دارای انسداد یا گرفتگی نشده باشد.

  • چرا ظرفشویی موریس آبریزش دارد؟

    خرابی پمپ یا پارگی و پوسیدگی شلنگهای دستگاه از دلایل بروز این مشکل هستند.

  • ارور E9 ظرفشویی موریس به چه علت میباشد؟

    هنگام بروز این ارور دستگاه نمیتواند آب را به اندازه کافی گرم کند توجه داشته باشید شلنگ ورودی آب دچار پیچ خوردگی؛ خمیدگی و یا پارگی نشده باشد. همچنین المنت و سنسور دمای آب دستگاه نیز مورد بررسی باید قرار گیرد.

چرا ماشین ظرفشویی بود بد تولید میکند:

یکی از عللی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی می‌شود ،ماندن غذا در جای جای ماشین ظرفشویی است ، که موجب ایجاد باکتری و بوی بد دستگاه میشود ، شما باید دستگاه را به دقت بررسی کرده و غذاهای باقی مانده را تمیز کرده و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید.

5 1 رای
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها