You are currently viewing مرکز تعمیر ظرفشویی موریس
تعمیرماشین‌ ظرفشویی موریس

مرکز تعمیر ظرفشویی موریس

ما در این مقاله قصد داریم نحوه تعمیر ظرفشویی موریس (morris-dishwasher-repair)را برایم شرح دهیم. شامروزه حضور تکنولوژی بیش از پیش در خانه های ما ایرانی ها به چشم میخوره ، و حضور بسیار پر رنگی داره ، شاید بدون برخی از اونها زندگی برای ما سخت و طاقت فرسا بشه ، لوازم خانگی جزو مواردی است که با شدت زیادی با تکنولوژی روز آمیخته شده و کمک شایانی به کارهای روزمره انسانها میکند.

CTA

هدف ما این است که تعمیر لوازم خانگی شما را در دوره زمانی و با برنامه بودجه به دست آوریم و در عین حال خدمات ماهر و دوستانه را از کل کارکنان خود به شما ارائه دهیم. تعمیر لوازم خانگی گوردون با کمال میل با هر رقبای نقل قول نوشته شده مطابقت خواهد داشت و نگرانی های شما را دعوت می کند.

کارشناسان تعمیرآل در تعمیر ظرفشویی Morris متخصص هستند و گارانتی ۱۸۰ روزه ما نشان میدهد که می‌توانید به مجموعه ما اعتماد کامل داشته باشید.

تعمیرآل

چرا ظرفشویی موریس صدا میدهد؟

هر ماشین ظرفشویی ممکن است صدا ایجاد کند. با این حال، اگر به نظر می رسد صدا در حال افزایش است، ممکن است به دلیل مشکلات اساسی باشد.

 1. ناهماهنگی ظروف؛ ممکن است ظروف بصورت نا منظم چیده شده باشند و با برخورد به هم دیگر باعث بروز صداهای مختلف شوند. چک کنید که حتما ظروف سر جای خود قرار گرفته باشند.
 2. پمپ معیوب؛ پمپ وظیفه گردش آب را بر عهده دارد. بررسی کنید که آیا پمپ سالم است یا خیر. توجه کنید این عیب یابی حتما باید توسط سروکار متخصص صورت بگیرد.
 3. حلقه ها یا مهر و موم های فرسوده – حلقه ها یا مهر و موم های ماشین ظرفشویی ممکن است شل یا قدیمی باشند که ممکن است باعث ایجاد لرزش شود. این مشکل ضمانت تعویض دارد.

 ماشین ظرفشویی بوی بد می دهد؛

مسلما هر مصرف کننده ای از بوی بد داخل ماشین ظرفشویی خود بیزار است. ما در این مقاله دلایل بو گرفتن داخل دستگاه ماشین ظرفشویی Morris را برایتان بازگو میکنیم. با ما همراه باشید.

 • باقی مانده مواد غذایی؛ ماشین ظرفشویی ممکن است به دلیل مواد غذایی قدیمی تجزیه شده که داخل دستگاه ریخته شده اند و توسط فیلتر تمیز نشده اند، باعث بو گرفتن دستگاه شود. توجه کنید قبل از اینکه ظروف را داخل دستگاه بچینید، باقی مانده غذاها را از روی ظروف پاک کنید.
 • پلاستیک ذوب شده؛ احتمال دیگر می تواند این باشد که اگر ظروف پلاستیکی را داخل ظرفشویی میگذارید، ممکن است به دلیل گرمای تولید شده توسط آ گرم ماشین ظرفشویی؛ ذوب شده و بوی شیمیایی ایجاد کرده باشد.
تعمیر ظرفشویی موریس
تعمیر ظرفشویی موریس

چرا ظروف خشک نمیشوند

مشکل بعدی زمانی است که ظرف ها خشک نمی شوند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید ماشین ظرفشویی حاوی مواد شوینده (قرص ماشین ظرفشویی) باشد و اگر نه، آن را پر کنید. دلیل دوم ممکن است ایراد از المنت و ترموستات باشد. المنت گرم کننده آب است و ترموستات تا حد بالایی مانع از داغ شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی می شود. وقتی هر یک از این اجزا معیوب باشد، ظروف شما خشک نمی شوند.

ماشین ظرفشویی روشن نمی شود

اگر ماشین ظرفشویی شما روشن نمی شود، احتمالاً مشکل منبع برق است. برای رفع مشکل، با بررسی قطع کننده مدار و اینکه آیا فیوز را روشن نکرده اید، شروع کنید. همچنین می توانید ماشین ظرفشویی خود را در پریز برق دیگری تست کنید تا علت مشکل را برطرف کنید. اگر ایراد از پریز برق نبود باید برد الکترونیکی دستگاه مورد بررسی قرار بگیرد که نیاز به عیب یابی توسط کارشناس متخصص ظرفشویی دارد.

فرم درخواست تماس

مواد شوینده داخل ظرفشویی حل نمیشوند

اگر جا قرصی شما معیوب باشد، ظروف شما به درستی شسته نمی شوند و پس از یک چرخه شستشو کثیف باقی میمانند. این مشکل معمولاً به دلیل باز نشدن دیسپنسر یا استفاده زیاد از پودر و قرص ایجاد می شود. برای رفع این مشکل، باید مطمئن شوید که دیسپنسر باز می شود، و در غیر این صورت، باید تعمیر شود.

تعمیر ظرفشویی موریس
تعمیر ظرفشویی موریس

چرا ظرفشویی موریس نشتی آب دارد؟

مشکل رایج بعدی که مردم در مورد ماشین ظرفشویی خود دارند، زمانی است که دستگاه شروع به نشتی می کند. برای رفع این مشکل با بررسی درب و واشر ماشین ظرفشویی شروع کنید. سپس موارد زیر را بررسی کنید.

گرفتگی فیلتر ماشین ظرفشویی

اولین چیزی که باید بررسی کنید فیلتر ماشین ظرفشویی است. اگر فیلتر به طور منظم تمیز نشود، ممکن است مواد غذایی یا اجسام خارجی تجمع یافته باشند که نه تنها مانع از تمیز شدن صحیح ظروف شما می شود بلکه باعث نشتی می شود. فیلتر مسئول به دام انداختن مواد غذایی، زباله ها و سایر ذرات باقی مانده از روی ظروف است. برای اینکه ماشین ظرفشویی شما با حداکثر کارایی کار کند، فیلتر ماشین ظرفشویی باید ماهی یکبار تمیز شود.

نشتی شیر آب

اگر ماشین ظرفشویی شما به دلیل سرریز شدن نشتی دارد، ممکن است دریچه ورودی آب علت آن باشد. اگر شیر آب معیوب یا آسیب دیده باشد، ممکن است آب از ماشین ظرفشویی شما خارج شود. علاوه بر نشتی، این بدان معناست که ظروف شما ممکن است به درستی تمیز نشوند، بنابراین مهم است که به درستی کار کند. اگر متوجه شدید که شیر آب نشتی دارد، جریان آب را ببندید و شیر را در اسرع وقت تعویض کنید.

پمپ معیوب

یک پمپ معیوب می تواند دلیل نشت ماشین ظرفشویی باشد. همچنین ممکن است به دلیل مهر و موم پمپ باشد. پمپ؛ آب را در ماشین ظرفشویی به گردش در می آورد و آب را تخلیه می کند. اگر پس از بررسی متوجه شدید که پمپ تخلیه شما علائم قابل مشاهده ای از آسیب دیدگی دارد یا به طور مداوم از کار می افتد، باید تعویض شود.

چرا ظرفشویی موریس آب را تخلیه نمیکند؟

آیا ماشین ظرفشویی شما تخلیه نمی کند؟ ما این مقاله را برایتان آماده کرده ایم تا کمکی به رفع عدم تخلیه ماشین ظرفشویی شما کرده باشیم.

با تمیز کردن فیلتر شروع کنید و پمپ را بررسی کنید

یکی از دلایلی که ماشین ظرفشویی شما به طور کامل تخلیه نمی کند می تواند مسدود شدن فیلتر یا انسداد پمپ باشد. اجسام خارجی مانند تکه‌های شیشه، باقی مانده های غذا یا کثیفی می‌توانند فیلترها ویا پمپ ماشین ظرفشویی را مسدود کنند و در نتیجه تخلیه ماشین ظرفشویی انجام نشود.

اکنون پمپ را بررسی کنید

پمپ ماشین ظرفشویی خود را چک کنید. در پوش را با چنگال بگیرید و به سمت بالا بکشید. از یک اسفنج نرم برای جمع کردن آب استفاده کنید و به تدریج آن را از دستگاه خارج کنید. پمپ را از وجود هرگونه جسم خارجی که ممکن است آن را مسدود کند عاری کنید.

شکستگی شیر برقی بر عملکرد کلی دستگاه تاثیر به سزایی میگذارد. شیر تخلیه ماشین ظرفشویی توسط یک شیر برقی تخلیه، کنترل می شود. اگر این شیر برقی ایراد داشته باشد، به شیر تخلیه اجازه کار نمی دهد. شیر تخلیه را بررسی کنید و شیر برقی را تست کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

پیچ خوردگی شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را از نظر پیچ خوردگی بررسی کنید متأسفانه، هنگامی که شلنگ تخلیه پیچ خورده باشد، عمل تخلیه آب را مختل میکند. درصورتیکه شلنگ فقط پیچ خورده باشد آن را با دست صاف کنید اما اگر دچار در رفتگی، پوسیدگی و پارگی شده باشد باید آن را حتما تعویض کنید.

شلنگ تخلیه را از نظر گرفتگی بررسی کنید

اگر شلنگ پیچ خوردگی نداشته باشد، ممکن است با ته مانده های غذا یا زباله مسدود شده باشد. برای بررسی گرفتگی، باید پنل جلویی ماشین ظرفشویی را بردارید و محل اتصال شلنگ به پمپ تخلیه را پیدا کنید.(اگر مطمئن نیستید که کجاست یا چگونه آن را جدا کنید، به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید.)

برای پیچ خوردگی های مکرر یا گرفتگی هایی که نمی توانید آنها را از بین ببرید، باید کل شلنگ را تعویض کنید

شیلنگ تخلیه
شیلنگ تخلیه

نوع اتصال تخلیه ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید

کابینت را باز کنید و به پیکربندی شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی و نحوه اتصال آن به تخلیه سینک نگاه کنید. مطمئن شوید که شلنگ تخلیه از جای خود در نیامده باشد یا دچار اسیب و پوسیدگی نشده باشد.

ایا نکات را بررسی کرده اید و مشکل برطرف نشده است؟

اگر اطلاعات بالا را دنبال کرده اید اما همچنان با ماشین ظرفشویی morris خود مشکل دارید، حتما آن را توسط یک متخصص خدمات موریس برطرف کنید. توجه داشته باشید دست کاری کردن خودسرانه دستگاه فقط احتمال بروز مشکلات و ایرادات بیشتر را چند برابر میکند.

ظروف به درستی تمیز نمی شوند؛

این مشکل تمام هدف شستشوی ماشین ظرفشویی را از بین می برد! دلایل زیادی برای این مشکل می تواند وجود داشته باشد.

 • بارگیری نادرست؛ ممکن است ماشین ظرفشویی بیش از حد بار شده باشد یا ظروف آشپزخانه به درستی در قفسه ها قرار نگرفته باشند.
 • مخزن مواد شوینده را بررسی کنید؛ زیرا ممکن است مسدود شده باشد. همچنین احتمالا پر از مواد شوینده چسبنده قدیمی باشد که به اندازه کافی فضا برای مواد شوینده جدید نباشد و همین از علل باشد که ظروف؛ تمیز شسته نمیشوند.
 • اجرای یک چرخه شست و شوی خالی؛ هنگامی که تمام موارد بالا مورد توجه قرار گرفت و هنوز هیچ بهبودی حاصل نشد، یک چرخه شست و شو را بدون ظروف اجرا کنید. ظروف را در چرخه بعدی بارگذاری کنید و ببینید تمیزتر بیرون می آیند یا خیر.
 • جرم گیری؛ بهتر است اگر از قرص های فینیش کوانتوم استفاده نمیکنید، یک بسته جرم گیر مخصوص ظرفشویی تهیه کرده و دستگاه را جرم گیری کنید.
 • مواد شوینده با کیفیت؛ مسلما بهترین قرص برای شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی، قرص های فینیش کوانتوم و فینیش کوانتوم max هستند که در صورت استفاده از این قرص ها دیگر نیازی به ریختن نمک و جرم گیر نیست.

کلید های ماشین ظرفشویی موریس از کار افتاده است:

در این مواقع اول باید به صفحه نمایش نگاه کنید که آیا کد خطا یا اروری نمایش میدهد یا خیر ، خیلی از مشکلات با آشنایی و شناخت کد های خطا به راحتی بر طرف می‌شود ، اگر کد خطایی در کار نبود ، دکمه های دستگاه را چک کنید ، گاها دکمه ها به سمت داخل گیر کرده اند و مانع از فرمان پذیری دیگر دکمه ها می‌شود.

اگر همه موارد را چک کردید و مشکل همچنان باقی بود به احتمال زیاد برد اصلی دستگاه و اتصالات آن دچار آسیب شده اند که نیاز به بررسی تخصصی توسط کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی است ، شما می‌توانید با تماس با تیم تعمیرآل کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات دستگاه خود را برطرف سازید.

چرا آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود؟

ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن ظروف به مقدار مناسبی آب نیاز دارد. گاهی اوقات، آب، وظیفه خود را انجام نمی دهد، در اینجا چند دلیل برای بروز این ایراد را بازگو کردیم.

 • درب دستگاه چفت نمیشود. ممکن است سوئیچ شناور معیوب باشد. گاهی اوقات سوئیچ درب باز است حتی زمانی که در بسته است. این ناهنجاری مانع از پر شدن دستگاه می شود.  گاهی اوقات هم نشان دهنده مشکل در شیر ورودی آب میباشد.
 • کم بودن فشار آب ساختمان؛ چک کنید که فشار آب منزلتان کم نباشد تا آب کافی به شلنگ های ورودی دستگاه برسد.
 • دریچه ورودی آب معیوب است؛ بیشتر اوقات، معیوب بودن شیر ورودی آب دلیل اصلی عدم دریافت آب در ماشین ظرفشویی است.
 • به دنبال هر گونه علائم آسیب، سایش یا ترک خوردگی باشید و شیر ورودی آب را به صورت چشمی بررسی کنید.

سوالات متداول ( FAQ )

ارور E2 ظرفشویی موریس به چه علت میباشد؟

توجه داشته باشید که شیر ورودی آب کاملا باز باشد و دارای انسداد یا گرفتگی نشده باشد.

چرا ظرفشویی موریس آبریزش دارد؟

خرابی پمپ یا پارگی و پوسیدگی شلنگهای دستگاه از دلایل بروز این مشکل هستند.

ارور E9 ظرفشویی موریس به چه علت میباشد؟

هنگام بروز این ارور دستگاه نمیتواند آب را به اندازه کافی گرم کند توجه داشته باشید شلنگ ورودی آب دچار پیچ خوردگی؛ خمیدگی و یا پارگی نشده باشد. همچنین المنت و سنسور دمای آب دستگاه نیز مورد بررسی باید قرار گیرد.

نتیجه گیری

تعمیرآل در کنارشماست تا تمامی ایرادات پیش آمده برای ظرفشویی موریس شما را در همان روز ثبت سفارش برایتان با نهایت سرعت برطرف کنند.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...