You are currently viewing مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی پارس (PARS)
لباسشویی پارس

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی پارس (PARS)

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

ایرادات کوچک و جزئی در تعمیر ماشین لباسشویی را نباید نادیده گرفت ، خیلی وقت ها با یک عیب یابی ساده مشکل دستگاه برطرف شده ، و از وارد شدن خسارات جدی به ماشین لباسشویی جلوگیری میکند ، تیم تعمیرآل علاوه بر تعمیر، سرویس و عیب یابی ماشین لباسشویی پارس به شما کمک میکند تا مشکلات جزئی دستگاه خود را برطرف کنید ، با ما همراه باشید

لباسشویی پارس روشن نمیشود 

در اولین قدم در مواقع روشن نشدن دستگاه شما باید اطمینان حاصل کنید که لباسشویی پارس شما برق دریافت میکند یا خیر ، شما باید با یک ولت متر برق خروجی را بررسی کنید، اگر جریان الکتریسیته ای در کار نبود ، پریز و پنل برق خانگی را بررسی کنید ، گاها مشکل از پریز برق ورودی است ، دقت کنید اگر موتور لباسشویی پارس بیش از حد کار کند و داغ شود دستگاه بصورت یک عمل پیشگیرانه موتور را خاموش میکند و تا خنک نشدن آن روشن نمیشود .

اگر از دستگاه زیاد کار کشیده اید این یک مسئله ی طبیعی است ولی اگر مرتبا این اتفاق میوفتد

،باید اجزای داخلی و برد ماشین بررسی شود،اکثر ماشین های لباسشویی به نحوی طراحی شده اند که وقتی درب دستگاه بسته و قفل نشود دستگاه شروع به کار نمیکند ، شما باید بررسی کنید که آیا درب دستگاه به درستی بسته میشود و یا خیر، ممکن است میکروسوئیچ درب معیوب شده باشد، که نیاز به تعویض دارد ، در مواقعی هم ممکن است لولای اتصال درب به دستگاه آسیب دیده باشد

در نهایت باید ولوم تایمر دستگاه را بررسی کنید، اگر ولوم تراز نباشد دستگاه شروع به کار نمیکند برای بررسی ، تایمر را به جلو ببرید اگر مشکلی برای ولوم تایمر پیش نیامده باشد دستگاه شروع به کار میکند.
 

لباسشویی پارس
لباسشویی پارس

دستگاه آب را تخلیه نمیکند

وقتی آب ماشین لباسشویی تخلیه نمیشود معمولا دستگاه شروع به نشت هم میکند و کف و اطراف دستگاه خیس میشود ،در هنگام بروز این مشکل برای تعمیر ماشین لباسشویی، در وحله اول شما باید گرفتگی شلنگ تخلیه دستگاه خود را بررسی کنید ، خیلی از مواقع ممکن است به علت مسدود شدن شلنگ تخلیه توسط جسمی ،عمل تخلیه انجام نشود ،در مرحله بعد علت عدم تخلیه آب را میتوان در گرفتگی و یا معیوب شدن پمپ تخلیه یافت ، پمپ تخلیه را بررسی کرده .

تسمه و قرقره و دیگر اجزای پمپ را چک کنید ، و از سلامت پمپ اطمینان حاصل کنید، اگر پمپ مشکلی داشته باشد با تعویض پمپ و یا قطعاتی از آن مشکل تخلیه آب برطرف خواهد شد،در مورد آخر باید به استفاده بیش از حد از مواد شوینده اشاره کنیم ، استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث تولید کف شده و همین کف با حجم زیاد مانع عملکرد صحیح تخلیه آب توسط دستگاه میشود.
 

دستگاه روشن میشود ولی شروع بکار نمیکند

وقتی دستگاه روشن میشود و دیگ شروع به چرخش نمیکند باید علل مختلفی را بررسی کرد. در اولین قدم شما باید بررسی کنید که آیا بیش از اندازه لباس داخل لباسشویی نریخته باشید ، حجم زیاد لباس ها باعث بهم خوردن تراز و تعادل دستگاه شده و بخش اجرایی ماشین لباسشویی پارس اجازه راه اندازی دستگاه را نمی‌دهد ، اگر اینطور است لباس ها را در دیگ لباسشویی تقسیم کنید و یا از حجم آن ها بکاهید،مورد بعدی مشکلات مربوط به درب لباسشویی است .

هرگونه اختلالی که مانع بسته شدن درب دستگاه شود، توسط سیستم ایمنی خطا حساب شده و اجازه راه اندازی دستگاه به شما را نمی‌دهد ، درب دستگاه ، میکروسوییچ و اتصالات مربوط به درب را بررسی کنید ،ممکن است معیوب شدن پمپ تخلیه باعث عدم شروع به کار دستگاه باشد ، در اکثر مدل ها پمپ تخلیه در بخش پایینی و جلوی دستگاه پشت قاب محافظ دستگاه است ، با باز کردن قاب به پمپ تخلیه دسترسی پیدا میکنید.

گرفته گی ها احتمالی را برطرف کرده و درصورت خرابی ، قطعه معیوب را تعویض کنید،در مدل های تسمه دار، معیوب شدن و یا پاره گی تسمه ها میتواند باعث بروز این مشکل شود ، تسمه ها را برس کرده و درصورت پاره گی به تعویض آن اقدام کنید، در نهایت مشکل میتواند از برد دستگاه و یا معیوب شدن بخش هایی از موتور دستگاه باشد.

که نیاز به بررسی تخصصی دارد، در صورت برسی موارد فوق و باقی ماندن مشکل نگران نباشید، با کارشناسان تعمیرآل تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کنند.

 

لباسشویی پارس
لباسشویی پارس

باقی ماند آثار پودر بروی لباس ها

وجود ذرات و اثرات پودر لباسشویی بر روی لباس ها بعد از شستشو معمولا به این علت پیش می آید که : شیر آب سرد ورودی دچار گرفتگی رسوبی شده باشد و آب به میزان کافی به دیگ نرسد ، همچنین ممکن است برخی از اجزای داخلی ماشین لباسشویی و یا تنظیمات دستگاه بهم خورده باشد.
 

چرا لباس ها بعد از شستشو با لباسشویی پارس لک میشوند

اگر لباس های شما قبل از شستشو دارای لکه بوده و بعد از شستشو همچنان لکه باقی مانده است ، ممکن است لکه با شستشوی آب و مواد شوینده پاک نشود ، و نیاز به یک حلال داشته باشد ، ولی اگر بعد از شستشو این لکه ها بوجود آمده است ، احتمال دارد دلیل آن نشت روغن از موتور ماشین لباسشویی باشد ، برای رفع مشکل باید موتور دستگاه سرویس شود.

 

علت نشتی و چکه کردن آب از ماشین لباسشویی پارس

این مشکل ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده در لباسشویی پارس ،نشتی یا سوراخ شدن یا ترک برداشتن دیگ لباسشویی و شلنگ ورودی آب ، شل شدن شلنگ ها ، انسداد شلنگ تخلیه ، خرابی پمپ ها و غیره  پیش بیاید، دقت داشته باشید در صورت چکه کردن و پس دادن آب در اولین اقدام ماشین لباسشویی را از برق کشیده و به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید.

چون احتمال برق گرفته گی و یا وارد شدن آب به داخل موتور و یا اجزای الکترونیکی دستگاه بسیار بالاست و ممکن است هزینه های غیر قابل جبران به همراه داشته باشد، در صورت پیش آمدن همچین مشکلاتی تعمیرکاران مجرب تعمیرآل در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کرده و عمل عیب یابی را انجام میدهند.
 

لرزش دستگاه حین شستشو

معولا لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی به علت تراز نبودن دستگاه پیش می آید، و یا ممکن است دستگاه بروی سطح نامناسبی قرار گرفته باشد، همچنین ممکن است به علت ساییده گی نوارهای لرزش گیر داخلی هم این مشکل ایجاد شود، این مشکل جزئی در صورت برطرف نشدن میتواند صدمات جدی و بیشتری به ماشین لباسشویی پارس شما وارد کند.

 

مشکل تخلیه آب لباسشویی

وقتی این مشکل پیش می آید، که پمپ تخلیه شما معیوب شده و یا تسمه دستگاه پاره شده باشد، حتی ممکن است شلنگ تخلیه دستگاه مسدود شده باشد که آب باقی مانده در ماشین لباسشویی را تخلیه نمیکند.
 

سوالات متداول ( FAQ )

 • ارور “E01” لباسشویی پارس به چه معناست؟

  وجود ایراد در شلنگ های تخلیه و پمپ ؛ باعث بروز این ارور میشوند.

 • ارور “F01” لباسشویی پارس به چه معناست؟

  معمولا معیوب بودن برد الکترونیکی دستگاه و سنسور دمای آب باعث نمایش این کدخطا میباشد.

 • چرا لباسشویی پارس آبریزش دارد؟

  خرابی پمپ تخلیه ؛ معیوب بودن شلنگ های ماشین لباسشویی و پوسیدگی و دررفتگی لاستیک دور درب بتعث آبریزش از لباسشویی پارس میشوند.

 • چرا لباسشویی پارس لرزش و صدا دارد؟

  تراز نبودن دستگاه؛ بار بیش از حد لباس ها، جا ماندن اشیاء خارجی در دیگ و معیوب بودن قطعات دیگ از دلایل لرزش و صدای ماشین لباسشویی میباشد.

بسته نشدن درب لباسشویی پارس

ممکن است گاهی با مشکل بسته نشدن درب دستگاه مواجه شوید، وقتی درب دستگاه بسته نشود، دستگاه شروع بکار نمیکند، همین موضوع یکی از علل عدم کار کردن ماشین لباسشویی است،وقتی با این مشکل مواجه شدید باید موارد زیر را بررسی کنید : ارور های احتمالی صفحه نمایش را بررسی کنید ، دکمه بازو بسته شدن درب دستگاه ،شکستگی احتمالی دستگیره ، لولا و اتصالات درب ،خرابی قفل ، میکروسوئیچ درب ، خرابی لاستیک دور درب ، حجم زیاد لباس های داخل دیگ ماشین لباسشویی.

5 1 رای
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها