You are currently viewing چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی
چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی

چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی

حتما براتون پیش آمده که حین استفاده از ماشین ظرفشویی، ظروف به درستی شسته نمیشوند،یا ظروف لکدار شسته میشوند، و حتی ممکنه برخی از ظروف ظریف و شکستنی آسیب ببینند، شاید در این مواقع اولین کاری شما میکنید تماس با تعمیرگاه های تعمیرات ماشین ظرفشویی باشه، ولی این راهکار آخر است.

یکی از مهمترین اصول در استفاده از ماشین های ظرفشویی، تمیزی ظروف، و افزایش طول عمر دستگاه، چینش صحیح ظروف در ماشین های ظرفشویی است، در ویدئویی که برای شما عزیزان تهیه شده ملیسا از رسانه ی Clean My Space روش صحیح و پیشنهادی چیدمان صحیح ظروف داخل ماشین ظرفشویی رو به شما آموزش میده تا به بهترین شکل ظروف اتون رو بشورید، و نگران خرابی دستگاه و یا کثیف بودن ظروف بعد از شستشو نباشید، با ما همراه باشید.

آیا برای قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی مشکل دارید؟

 ماشین ظرفشویی جزء لوازم جدانشدنی آشپزخانه ها است، استفاده از ماشین ظرفشویی بسیار آسان است، اما قرار دادن ظروف به گونه ای که شستشو تا حد امکان موثر باشد، نیاز به چند ترفند دارد. در این مقاله نکاتی را برای قرار دادن صحیح ظروف، لیوان، کارد و چنگال و سایر ظروف آشپزخانه با حداکثر کارایی برایتان بازگو کرده ایم؛

ابتدا به یاد بیاوریم چه چیزهایی را نباید در ماشین ظرفشویی بشویید:

  1. چاقوهای تیز
  2. ظروف چوبی
  3. ظروف سرامیکی
  4. ظروف چینی یا شیشه ای خوب
  5. اقلام نقره ای

نحوه چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی

ممکن است متوجه نباشید، اما یک روش مناسب برای بارگیری ماشین ظرفشویی و یک روش نامناسب برای بارگیری ماشین ظرفشویی وجود دارد. اگر ظروف خود را به درستی نچینید، باعث شکستگی، خوردگی و کثیف شدن مداوم بشقاب ها و ظروف آشپزی می شود.  

بشقاب ها:

بشقاب ها باید همیشه در قفسه های پایین ماشین ظرفشویی قرار گیرند.باید آنها را طوری قرار دهید که قسمت طرحدار آن ها همیشه به سمت داخل باشد.

لیوان و فنجان ها:

فنجان‌ها و کاسه‌ها باید همیشه رو به پایین، درقسمت بالایی قفسه قرار گیرند. مهم است که آنها بی حرکت باشند تا از آسیب دیدن آنها جلوگیری شود.(طوری ظروف را بچینید که هنگام شست و شو بهم برنخورند.)

قابلمه و تابه:

ظروف آشپزی که نچسب (تلفون) نیستند را می توان در ماشین ظرفشویی شست اما باید در قسمت زیرین قفسه قرار گیرد. تابه ها را باید ابتدا آبکشی کنید، مخصوصاً اگر روغنی باشند.

کارد و چنگال:

کارد و چنگال را طوری در سبدها قرار دهید که دسته آن رو به بالا باشد. کارد و چنگال های کوچک را در سبدهای کوچکتر و چاقوها و چنگال ها را در سبد بزرگ قرار دهید.

ظروف پلاستیکی:

ظروف پلاستیکی نیز باید در بالای دستگاه قرار داده شوند که دهانه آن رو به پایین باشد. این کار از تغییر شکل و از بین بردن صحیح بقایای چربی جلوگیری می کند. تمام ظروف پلاستیکی باید در این موقعیت قرار گیرند. علاوه براین، آب ماشین ظرفشویی در قسمت پایین گرم تر می شود و این امر می تواند به آنها آسیب برساند.

سینی و تخته:

سینی های بزرگ را در پایین بین شکاف ها قرار می دهند و از هم جدا می شوند. بررسی کنید که فن بالایی که در حین شستشو فعال می شود، برخوردی به سینی نداشته باشد. تخته های برشی که از چوب ساخته نشده اند را نیز می توان در پایین ماشین ظرفشویی قرار داد.

از اشتباهات رایج آگاه باشید 

برای اطمینان از اینکه همه چیز کاملاً تمیز بیرون می‌آید، نکات مهمی در بارگیری صحیح ماشین ظرفشویی وجود دارد. اینها برخی از روش های اشتباه برای بارگیری ماشین ظرفشویی و اشتباهات رایجی هستند که باید از آنها اجتناب کنید:

اضافه بار

بارگذاری بیش از حد ماشین ظرفشویی یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که مردم مرتکب می شوند و می تواند هزینه بر باشد. در نهایت مجبورخواهید شد اقلام را هرطور که شده بشوئید و حتی بیشتر از قبل زمان وآب تلف کنید. ازدحام بیش از حد وچیدن ظروف روی هم و تودرتو از تمیز کردن کامل ظروف جلوگیری می کند.  

ظروف قبل از آبکشی

مطمئناً باید تکه‌های غذای باقی‌مانده را قبل از بارگیری بتراشید، زیرا باقیمانده‌های غذا می‌تواند منجر به کپک‌ زدایی و تجمع‌ میکروبها در داخل دستگاه شما شود، اما مدل‌های جدیدتر ماشین ظرفشویی دارای تنظیمات قبل از آبکشی هستند که خاک‌های سخت را قبل از هر چرخه‌ای شل می‌کند و عملاً از بین می‌رود. نیاز به خیساندن یا قبل از آبکشی ظروف. 

وقتی بشقاب‌هایتان را می‌تراشید، نمی‌خواهید زیاد جلو بروید مواد شوینده ظرفشویی در واقع به چیزی نیاز دارد که روی آن قفل شود تا بتواند به درستی هرگونه کثیفی را پاک کند و ظروف شما را تمیز کند. اگر قبل از شروع چرخه ظروف شما بدون لک هستند، ماشین ظرفشویی شما با صابون اضافی پر می شود، اما چیزی برای چسباندن به آن برای ضدعفونی کردن ظرف های شما نخواهد داشت. این می تواند اتلاف جدی زمان، آب و پول باشد.

ویدیو چیدمان صحیح ظروف در ظرفشویی

چگونه ماشین ظرفشویی بوش خود را به روش صحیح بارگیری کنید

 به سادگی بشقاب های کثیف خود را در این ظرفشویی خوش ساخت و بدون سر و صدا قرار دهید و برنامه مناسب را انتخاب کنید. در حالی که ماشین ظرفشویی ظروف تمیز و درخشان را با لمس یک دکمه تحویل می دهد، آرامش داشته باشید و از آن لذت ببرید.درک نحوه صحیح قرار دادن ماشین ظرفشویی؛ می تواند به شما کمک کند از هر شستشو حداکثر بهره را ببرید.در اینجا چند نکته مفید آورده شده است.

فقط ظروف قابل شستشو را درماشین ظرفشویی قرار دهید؛

قبل از بارگیری ظروف خود، همیشه بررسی کنید تا ظروفی را که میخواهید داخل دستگاه قرار دهید قابل شست و شو در ماشین ظرفشویی باشند، در غیر این صورت ممکن است ترک بخورند، لک شوند یا تغییر رنگ دهند. به طور کلی، موادی مانند آلومینیوم، چدن، ظروف برنجی، ظروفی از جنس قلع و برنز برای شستشو در ماشین ظرفشویی مناسب نیستند زیرا به حرارت بالا حساس هستند.

ذرات بزرگ غذا را جدا کنید؛

قبل از قرار دادن ظروف درماشین ظرفشویی خود، حتما ذرات بزرگ غذا را با چنگال یا قاشق از روی بشقاب ها و ظروف بتراشید. تجمع ذرات غذا در فیلتر ماشین ظرفشویی می تواند باعث گرفتگی آن شود و از تخلیه مناسب آب مصرفی جلوگیری کند. با انجام این مرحله قبل از بارگیری ماشین ظرفشویی، روند شستشوی کاملی را تجربه کنید.

ظروف را رو به پایین قرار دهید؛

در زیر سبدها، ماشین ظرفشویی با پاشیدن آب از جت های قدرتمند آب به سمت بالا، ظروف را تمیز می کند. بنابراین ظروف را باید رو به پایین قرار دهید تا بهترین نتایج شستشو را داشته باشید. به همین ترتیب، ظروف را روی هم قرار ندهید زیرا ممکن است مانع از رسیدن جت های آب به قسمت های خاصی از ظروف شود.

ظروف نباید مانع بازوهای چرخان شوند؛

این بازوهای اسپری می چرخند تا جریان های آب را در سراسرچرخه شستشو پخش کنند تا ظروف شما را به طور موثر تمیز کنند. بنابراین، دور نگه داشتن مسیر آنها از هرگونه انسداد، اطمینان حاصل می کند که بازوها می توانند به درستی برای شستشوی کامل بچرخند. وسایل بلند مانند سینی یا کوزه و همچنین وسایلی که زیر سبد می چسبند ( ملاقه و دسته قابلمه ) باید با دقت بارگیری شوند.

به کارد و چنگال ها فضای مخصوص به خود را بدهید؛

توجه داشته باشید که همه ماشین های ظرفشویی دارای کشوی قاشق و چنگال نیستند. کارد و چنگال ها را در شکاف های مربوط به خود در کشوی کارد و چنگال مرتب کنید.

غذاهای خود را بر این اساس مرتب کنید؛

ظروف کمتر کثیف و ظریف ساخته شده از شیشه، یا چینی باید در سبد بالایی قرار داده شوند، زیرا برای ظروف شیشه ای و بشقاب های کوچک که نیاز به شستشوی ملایم تری دارند، قلاب های تخصصی وجود دارد.

۵ نکته که ممکن است درباره ماشین ظرفشویی خود ندانید

ماشین ظرفشویی شما خیلی حسن های بیشتری از «بار کردن ظروف وشسشوی آن ها» دارد. کمی عمیق تر که فکرکنید؛ طیف کاملی از ترفندهای صرفه جویی در زمان و مبارزه با آلودگی را خواهید دید. تا زمانی که به انتهای این مقاله برسید، دیگر هرگز ماشین ظرفشویی را به همان شکل نخواهید دید.

  1. آب کمتری نسبت به شستشوی دستی مصرف می کند.
  2. لزوماً قبض برق شما را افزایش نمی دهد.
  3. ظروف را بهتر از شستشوی دستی تمیز می کند.
  4. تمیز کردن فیلتر بسیار مهم است.
  5. ماشین ظرفشویی شما نیاز دارد که اقلام را وارونه قرار دهید.

سوالات متداول ( FAQ )

قفسه بالایی ماشین ظرفشویی بوش برای چیست؟

ماشین ظرفشویی بوش با قفسه بالایی برای نگهداری ظروف کوچک و ظروف بزرگتر طراحی شده است.

چگونه کارد و چنگال ها را در ماشین ظرفشویی چید؟

چاقوها، چنگال‌ها و قاشق‌ها را در سبد قراردهید، زیرا چنگال‌ها و قاشق‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند تا تمیز و خشک نشوند. اگر همه آنها به هم ریخته باشند، آب و مواد شوینده راحت‌تر می‌توانند کار کنند.

هنگام چیدن و استفاده از ماشین ظرفشویی چه نکات مهمی را برای تمیز کردن موثر باید در نظر گرفت؟

مطمئن شوید که بقایای غذای بزرگ را قبل از چیدن روی هم بردارید و سپس مطمئن شوید که همه اقلام ایمن هستند و نمی توانند واژگون شوند. همه منافذ ظروف باید رو به پایین باشند و هر قسمتی که دارای انحنا یا فرورفتگی است باید در یک زاویه قرار گیرد تا آب تخلیه شود.

نتیجه گیری

تعمیرآل با هدف رفع مشکل خرابی لوازم خانگی شما و انتقال آن به متخصصین راه اندازی گردیده است و آمادگی دارد بهترین خدمات را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه نماید. تعمیر لوازم خانگی تعمیرآل، در حوزه تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر اجاق گاز، تعمیر یخچال و تعمیر جارو برقی، فعالیت دارد.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...