You are currently viewing دلیل آبریزی کولر گازی
دلیل آبریزی کولر گازی

دلیل آبریزی کولر گازی

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

بسته شدن خروجی سینی تخلیه آب

خروجی سینی تخلیه آب که از آن به عنوان ناودانی کولر نیز یاد می کنند دقیقا همان جایی است که آب حاصل از رطوبت کولر گازی در آن جمع شده و سپس به کمک لوله هایی به سمت بیرون هدایت می شود. دلایل زیادی وجود دارد که باعث بسته شدن این این خروجی می شود که از جمله آن میتوان به گرد و خاک حاوی لجن و پرزهای فرش اشاره کرد. هنگامی که این مسیر مسدود می شود آب از مسیر خود خارج شده و در نهایت آبریزی کولر گازی یا چکه کردن آب از کولر گازی را پدید می آورد.

شکستن سینی یا قاب ناودانی و آبریزش کولر گازی

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود کولرگازی شما دچار آبریزی شود شکستن سینی یا همان قاب ناودانی آب می باشد. در واقع این مشکل زمانی به وجود می آید که آب به صورت قطره ای از جلو کولر سرازیر می شود و شکستگی سینی کولر را فراهم می آورد

آبریزش کولر گازی
آبریزی کولر گازی

عدم قرار گرفتن لوله درین در جای مناسب خود

یکی از دلایلی که باعث سرریز شدن آب از کولر گازی می شود در عدم قرار گرفتن لوله درین در جای مناسب خود می باشد در چنین شرایطی باید اقدام به باز کردن و تعمیر کولر گازی بپردازید.

کم بودن مقدار گاز کولر گازی

اینکه چه مقدار گاز در کولرگازی شما قرار دارد تاثیر بسیار زیادی در سیکل سرمایشی آن دارد و به عقیده بسیاری از کارشناسان این دو مسئله رابطه مستقیمی را با یکدیگر به وجود آورده اند از همین رو در صورتی که گاز موجود در آن از استاندارد لازم کمتر باشد میتواند بر روی کل عملکرد سیستم تاثیر بگذارد و آن را مختل کند و باعث یخ زدن کمپرسور و در نتیجه خاموش شدن کولرگازی شما شود.

عدم عایق بودن لوله های کولر گازی و آبریختن از کولر گازی

یکی از مهمترین و شایع ترین دلایلی که باعث آبریزی کولر گازی می شود عایق نبودن لوله های مخصوص آن بخصوص در نواحی لوله های زیر یونیت داخلی می باشد که میتواند ریزش آب را به دنبال داشته باشد.

0 0 رای ها
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها