You are currently viewing نمایندگی تعمیر یخچال بوش در تهران {شبانه روزی}
تعمیر یخچال ‌فریزر بوش

نمایندگی تعمیر یخچال بوش در تهران {شبانه روزی}

 

CTA

نمایندگی تعمیر یخچال بوش در تهران Bosch ، تعمیرگاه مجاز تعمیرال بعنوان مرکز تعمیرات یخچال بوش بصورت شبانه روزی در ۷ روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر یخچال بوش آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیرال دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات یخچال بوش در انواع مدل ها آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

نمایندگی یخچال بوش در تهران

تعمیرآل تعمیر یخچال بوش (Bosch refrigerator Repair) را با بهترین و با کیفیت ترین خدمات را برای شما ارائه میدهد . شما میتوانید برای هر گونه تعمیر یخچال بوش با ما در ارتباط باشید . بوش یکی از پر طرفدار ترین برند های لوازم خانگی می باشد . و در میان آن ها یخچال بوش با تکنولوژی بالای برخوردار است که به همین علت تعداد افراد زیادی را جذب خود کرده است.


مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸

هیچ خانه ای را نمیتواند بدون یخچال تصور کرد! یکی از برندهای خوبه یخچال (بوش )میباشد . که ما در این مقاله به تعمیر یخچال بوش (Bosch refrigerator repair)می پردازیم ،به عنوان یک جزء کلیدی در هر خانه مدرن، نگهداری سالم یخچال اهمیت زیادی دارد.

یخچال بوش خنک نمیکند

بیایید ابتدا برای تعمیر یخچال بوش به بزرگترین مشکل بپردازیم. بدیهی است که هدف یخچال خنک نگه داشتن غذای شماست، بنابراین اگر قادر به انجام این کار نیست، باید تعمیر آن را در اولویت قرار دهید. خوشبختانه، برخی از مشکلات رایج‌تری که باعث می‌شود یخچال شما خنک شود را می‌توان به راحتی اصلاح کرد.اولین کاری که باید انجام دهید اگر متوجه شدید یخچال شما خنک نمی شود این است که کویل های کندانسور را بررسی کنید .

کویل های کندانسور معمولاً در نزدیکی پایه یا پشت یخچال قرار دارند و بخشی از سیستم خنک کننده یخچال هستند که وظیفه دفع گرما از مایع خنک کننده را بر عهده دارند. از دیگر دلایل خنک نکردن یخچال بوش موارد زیر می باشند که تک به تک بررسی میکنیم.

کویل های کندانسور

اولین کاری که باید انجام دهید اگر یخچال بوش شما خنک نمی شود این است که کویل های کندانسور را بررسی کنید. آنها را در پشت یا پایین دستگاه خواهید یافت. اگر کثیف هستند، آنها را کاملا تمیز کنید.این یکی از روش های موثر برای تعمیر یخچال بوش میباشد.

فن کندانسور

مطمئن شوید که فن کندانسور به خوبی و بدون هیچ گونه مشکلی می چرخد. اگر اینطور نیست، با تمیز کردن کامل آن، هر مانعی را که بر سر راه آن وجود دارد بردارید.

کمپرسور

یخچال شما ممکن است کار کند، با چراغ‌ها روشن باشد، اما اگر کمپرسور خراب باشد، خنک نمی‌شود. با این حال، کمپرسور معیوب بسیار بعید است زیرا کمپرسورها به راحتی خراب نمی شوند.برای اطمینان، با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا آن را بررسی کند.

فن اپراتور

فن اپراتور پشت دیوار فریزر خود را بررسی کنید. اگر معیوب باشد، نمی تواند هوای خنک را روی سیم پیچ اپراتور فشار دهد. این به نوبه خود باعث می شود محفظه های فریزر و یخچال سرد نشوند.

در صورت خرابی فن، و برای تعمیر یخچال بوش موتور فن را تعویض کنید. \پنل اپراتور پشت دستگاه را بردارید و فن را خواهید دید. گیره مورد استفاده برای نصب آن، تیغه ها و دسته سیم را بردارید. موتور فن جدید را داخل دسته قرار دهید و موتور را داخل محفظه آن قرار دهید. تیغه ها را به عقب برگردانید و گیره را دوباره نصب کنید. پانل اپراتور را به عقب وصل کنید و فن آماده کار است.

دمپر هوا

این قطعه ای است که میزان هوای سردی را که بین یخچال و فریزر حرکت می کند کنترل می کند. بین فریزر و محفظه مواد غذایی تازه یافت می شود. اگر متوجه شدید که نمی تواند باز یا بسته شود، هوای خنک نمی تواند از فریزر وارد یخچال شود.و نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد.

دریچه های هوا مسدود شده است

برخی از مواد غذایی یا محصولات ممکن است دریچه های هوا را در فریزر یا یخچال مسدود کنند. در این صورت برای هوای سرد نمی تواند به درستی گردش کند. برای تعمیر یخچال بوش دریچه ها را عاری از هرگونه انسداد کنید..

کاهش دما

ترموستات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به اشتباه دما را افزایش نداده اید. بسته به مدل شما، ترموستات می تواند زیر یخچال یا پشت دستگاه شما باشد.

واشرهای معیوب

اگر واشرهای یخچال شما خراب باشد، هوای گرم به طور مداوم به داخل دستگاه نفوذ می کند و خنکی آن را کاهش می دهد. اگر اینطور است آنها را تعویض کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که درها همیشه به درستی بسته هستند.که نیازی به تعمیر یخچال بوش نباشد.

چرا یخچال بوش حین کار کردن سرو صدای زیادی دارد؟

در نظر داشته باشید،شاید یخچال شما خوب کار می کند اما صدای بلندی دارد. اگر یخچال شما مدام در حال تولید کردن صداهای مختلف باشد، می تواند بسیار آزاردهنده باشد. بنابراین، شایع ترین علت چنین صدایی چیست؟

معمولاً بروز مشکل بخاطر یکی از فن های یخچال است ، زیرا در بیشتر موارد، فن ها تنها چیزهایی هستند که در یخچال شما تولید صدا می کنند. هنگام تلاش برای تشخیص منبع صدای یخچال، برای تعمیر یخچال بوش دو فن اصلی وجود دارد که باید فن اپراتور و فن کندانسور را بررسی کنید.

گاهی اوقات هم صدا ممکن است از تیغه یا موتور باشد. سعی کنید تیغه ها را با دست بچرخانید و ببینید که آیا آنها آزادانه می چرخند یا خیر. اگر نه، بررسی کنید که آیا چیزی مانع تیغه ها نشده باشد

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال بوش

درب یخچال بوش به درستی بسته نمیشود

یکی از علت های هدر رفتن انرژی که نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد بسته نشدن درب یخچال است ، ممکن است درب ، لولا ، واشر ، لاستیک دور درب یخچال آسیب دیده باشد و درب به درستی بسته و کیپ نمیشود با یک بررسی اجمالی و دقت به اینکه آیا درب یخچال بوش کاملا کیپ میشود یا خیر میتوان به مشکل بسته نشدن درب یخچال پی برد و با تعویض قطعه معیوب مشکل را برطرف کرد.

یخساز کار نمیکند

دمای فریزر بالاتر از ۱۰ درجه فارنهایت (-۱۲ درجه سانتیگراد) است

اگر دمای فریزر بالاتر از ۱۰ درجه فارنهایت (۱۲- درجه سانتیگراد) باشد، یخ ساز تکه های یخ تولید نمی کند. دمای فریزر باید بین ۰ تا ۵ درجه فارنهایت (۱۸- تا ۱۵- درجه سانتیگراد) تنظیم شود تا یخ ساز به درستی کار کند. اگر دمای فریزر خیلی زیاد است، مطمئن شوید که فن کندانسور به درستی کار می کند. علاوه بر این، بررسی کنید که آیا یخ زدگی روی کویل های اپراتور جمع شده است یا خیر. اگر سیم پیچ‌های اپراتور مات شده باشند، احتمالاً بخشی از سیستم یخ‌زدایی از کار افتاده است.

شیر ورودی آب

شیر ورودی آب یک دریچه با کنترل الکتریکی است که برای تامین آب به دستگاه پخش کننده و یخ ساز باز می شود. اگر شیر ورودی آب معیوب باشد یا فشار کافی نداشته باشد، اجازه عبور آب را نمی دهد. در نتیجه، یخ ساز یخ نمی سازد. شیر برای عملکرد صحیح به حداقل ۲۰ psi نیاز دارد. مطمئن شوید که فشار آب به شیر حداقل ۲۰ psi باشد. اگر فشار آب کافی است، از یک مولتی متر برای بررسی برق دریچه ورودی آب استفاده کنید.

مونتاژ یخ ساز

ممکن است یکی از اجزای مجموعه یخ ساز معیوب باشد. از آنجایی که بسیاری از اجزای یخ ساز به طور جداگانه فروخته نمی شوند، ممکن است لازم باشد کل مجموعه یخ ساز را خریداری و تعویض کنید. قبل از تعویض مجموعه یخ ساز، شیر ورودی آب، خط آب و فن را بررسی کنید. اگر هیچ یک از این قطعات ایراد ندارد و نیاز به تعمیر یخچال بوش نبود و دمای فریزر حداقل ۱۵ درجه فارنهایت است، مجموعه یخ ساز را تعویض کنید.

ماژول یخ ساز

ماژول یخ ساز مجهز به موتوری است که بازوهای یخ گیر را چرخانده یا سینی را برای بیرون ریختن مکعب ها به داخل سطل یخ می چرخاند. هنگامی که ترموستات یا سنسور روی سینی یخ ساز به حدود ۱۵ درجه فارنهایت می رسد، موتور سیکلت می کند تا تکه های یخ را آزاد کند. در پایان چرخه، ماژول یخ ساز برق را به شیر ورودی آب می فرستد تا سینی را دوباره با آب پر کند. اگر ماژول یخ ساز معیوب باشد نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد ، چون یخ ساز یخ نمی سازد .

فشار کم آب از منبع خانه

فشار آب خانه ممکن است ناکافی باشد. دریچه ورودی آب، آب را به دستگاه یخ و آب پخش می کند. شیر ورودی آب برای عملکرد صحیح به حداقل psi 20 نیاز دارد. جریان آب را بررسی کنید و فشار را آزمایش کنید تا مشخص کنید که آیا حداقل ۲۰ psi است یا خیر.

سوئیچ درب

اگر سوئیچ درب از کار بیفتد، دیسپنسر روشن نمی شود. برای تعیین اینکه آیا سوئیچ درب معیوب است، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر سوئیچ درب هنگام فعال شدن تداوم ندارد، برای تعمیر یخچال بوش قطعه آن را تعویض کنید .

ترموستات قالب یخ ساز

ترموستات قالب یخ ساز دمای قالب یخ (سینی یخ) را کنترل می کند. زمانی که قالب به دمای مناسب رسید، یخ ساز تکه های یخ را خارج کرده و قالب یخ را دوباره با آب پر می کند. اگر ترموستات قالب معیوب باشد، یخ ساز تولید یخ را متوقف می کند. برای تعیین اینکه آیا ترموستات معیوب است، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر ترموستات، قالب تداوم ندارد آن را تعویض کنید.در صورت تعویض یا تعمیر یخچال بوش با ما در تماس باشید .

سوئیچ یخ ساز

سوئیچ یخ ساز ممکن است معیوب باشد. همچنین ممکن است سوئیچ یخ ساز به طور تصادفی خاموش شده باشد. سوئیچ را بررسی کنید تا مطمئن شوید که روشن است. اگر سوئیچ یخ ساز روشن است، اما یخ ساز هنوز کار نمی کند، از یک مولتی متر برای تست تداوم سوئیچ استفاده کنید. اگر سوئیچ یخ ساز تداوم ندارد، آن را تعویض کنید.

فیلتر آب

.گرفتگی فیلتر آب می تواند جریان آب را به دستگاه پخش کننده محدود کند و از عملکرد صحیح یخ ساز جلوگیری کند. فیلتر آب باید هر شش ماه یکبار تعویض شود تا جریان آب مناسب حفظ شود و کیفیت آب تضمین شود.

یخچال فریزر بوش آب نشت میدهد

در صورت نشت آب از یخچال فریزر بوش باید بررسی کنید که از کدام بخش یخچال آب چکه میکند ، شما باید شیر برقی ، اتصالات مربوط فیتینگ یخچال را بررسی کنید در صورت معیوب بودن این قطعه نیاز به تعویض دارد.در غیر این صورت نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد

آب داخل یخچال فریزر بوش بو و طمع بدی میدهد

اگر مدت طولانی است که از آبریز یخچال فریزر خود استفاده نکرده اید ، آب ذخیره شده در مخزن بر اثر گذشت زمان بو و طعم نا مطبوعی گرفته است ، مخزن را به دقت با ماده آنتی باکتریال بشویید و مجددا از آن استفاده کنید ،

گاهی ممکن است فیلتر یخچال فریزر شما معیوب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد ، اگر از دانش فنی برخوردارید به تعویض آن اقدام کرده در غیر این صور میتوانید برای تعمیر یخچال بوش با کارشناسان تعمیرآل تماس گرفته تا در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه  شما بازدید کنند.

آب سرد کن کار نمیکند

یخچال بوش شما یکی از پرکارترین لوازم خانگی است و احتمالاً نمی توانید بدون آن زندگی کنید. اگر آبسرد کن یخچال فریزر شما کار نمیکند، تسلیم نشوید.ما می توانیم خدمات تعمیر یخچال بوش خود را ارائه دهیم . اولین کاری که باید قبل از انجام هر گونه تعمیر یخچال بوش انجام دهید، برق را قطع کنید و منبع آب را به دلایل ایمنی قطع کنید.

لوله آب در درب منجمد است فشار کم آب از منبع خانه
شیر ورودی آب سوئیچ دیسپنسر
CTA
تعمیر یخچال بوش

لوله آب در درب منجمد است

برای تعیین اینکه آیا لوله تامین آب یخ زده است، لوله را در پایین درب جدا کرده و هوا را از آن عبور دهید. اگر هوا از آن عبور نکند، این نشان می دهد که لوله تامین آب یخ زده است. اگر لوله تامین آب یخ زده است، آن را ذوب کنید.

 علاوه بر این، مطمئن شوید که فریزر در دمای مناسب نگهداری می شود. دمای فریزر باید از ۰ تا ۱۰ درجه فارنهایت حفظ شود. اگر فریزر خیلی سرد باشد، ممکن است خط آب یخ بزند.که قطعا به تعمیر یخچال بوش نیاز است . برای تعمیر به تعمیرال مراجعه کنید.

شیر ورودی آب

دریچه ورودی آب برای تامین آب به دیسپنسر باز می شود. اگر شیر ورودی آب معیوب باشد یا فشار آب خیلی کم باشد، دریچه آب باز نمی شود. شیر برای عملکرد صحیح به حداقل ۲۰psi نیاز دارد. مطمئن شوید که فشار آب به شیر حداقل ۲۰ psi باشد. اگر فشار آب کافی است، از یک مولتی متر برای تست تداوم شیر ورودی آب استفاده کنید. اگر شیر ورودی آب پیوستگی ندارد، آن را تعویض کنید.جهت تعویض یا تعمیر یخچال بوش با تعمیرآل در ارتباط باشید

فشار کم آب از منبع خانه

فشار آب خانه ممکن است ناکافی باشد. شیر ورودی آب، آب را به دستگاه پخش کننده آب می رساند. شیر ورودی آب برای عملکرد صحیح به حداقل psi 20 نیاز دارد. جریان آب را بررسی کنید این روش خوبی برای تعمیر یخچال بوش و میباشد.

سوئیچ دیسپنسر

برد کنترل دیسپنسر اکثر عملکردهای سیستم دیسپنسر را کنترل می کند. اگر برد کنترل معیوب باشد، ممکن است برق را به کل سیستم توزیع کننده قطع کند. اگر فقط یک قسمت تلگراف کار نمی کند، قبل از آزمایش برد کنترل، هر یک از اجزای تلگراف را تست کنید. به احتمال زیاد یک قسمت از کار افتاده است. اگر کل سیستم تلگراف کار نمی کند، احتمالاً برد کنترل مشکل دارد.در صورتی تعویض برد با ما در ارتباط باشید

مطالب پیشنهادی: نحوه کار با مایکروفر

یخچال فریزر روشن نمیشود

برخی از ایرادات روشن نشدن یخچال فریزر بوش به مشکلات کمپرسور مربوط است ،در صورت بروز این مشکل که نیاز به تعمیر یخچال بوش اتصالات برق ورودی را بررسی کنید ، در مرحله بعد کمپرسور یخچال را بررسی کنید ، اگر دستگاه نمایشگر دارد ، ببینید آیا دستگاه کد خطا یا اروری نمایش میدهد یا خیر ،اگر نمایشگر خطایی نمایش نمیدهد به احتمال زیاد کمپرسور و یا برخی از قطعات برد و اتصالات مربوط به آن مانند رله ، اور لود شده و نیاز به تعویض و یا تعمیر یخچال بوش دارد

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال بوش

یخچال فریزر – ساید باید ساید بوش برفک میزند

معمولا برفک زدن یخچال میتواند چند علت اصلی داشته باشد ، وقتی دستگاه شما بصورت غیرطبیعی برفک میزند شما باید : المنت و سنسور دیفراست ، فن اپراتور ، برد دستگاه و اتصالات آن را بررسی کنید.

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال بوش

یخچال فریزر یکسره کار میکند

وقتی دستگاه شما یکسره کار میکند در مرحله اول دمای یخچال فریزر را بررسی کنید، دمای دستگاه نباید گرم باشد ، در مرحله بعد سنسور دما ، کمپرسور ، رله ، برد اصلی و اتصالات مربوط به آن باید بررسی شود ، و در صورت خرابی قطعات نام برده نیاز به تعویض و یا تعمیر یخچال بوش دارد .

تعمیرآل

چرا یخچال صدا میدهد

تیغه فن

اگر یخچال سر و صدا یا بلند است، به خصوص وقتی یکی از درها باز می شود، ممکن است پره فن اپراتور یا کندانسور مقصر باشد. ابتدا تیغه فن اپراتور را در فریزر پشت پنل پشتی بررسی کنید. سعی کنید آن را با دست بچرخانید. اگر تیغه فن آزادانه نمی چرخد، بررسی کنید که آیا تیغه به چیزی ساییده شده است یا چیزی در تیغه گیر کرده است. 

موتور فن اپراتور

هنگامی که موتور فن اپراتور در فریزر پشت پنل عقب از کار می افتد، اغلب صدای زیادی تولید می کند. این صدا با باز شدن درب یخچال بسیار بیشتر خواهد بود. اگر فن اپراتور نویز دارد، آن را تعویض کنید.

موتور فن کندانسور

ممکن است چیزی در تیغه موتور فن کندانسور گیر کرده باشد یا یاتاقان های موتور فن کندانسور معیوب باشند. موتور فن کندانسور معمولاً در زیر یخچال و در نزدیکی پشت قرار دارد. یخچال را از دیوار بیرون بکشید و پانل دسترسی عقب را برای دسترسی به آن بردارید.برای تعمیر یخچال بوش حتما با متخصص در میان بگذارید

فرم درخواست تماس

کمپرسور

برای تعمیر یخچال بوش اگر صدا از کمپرسور می آید، ممکن است کمپرسور از داخل آسیب دیده باشد. اجزای داخلی کمپرسور می توانند در طول زمان فرسوده شوند و صدایی بیش از حد معمول ایجاد کنند. کمپرسور معمولاً در زیر یخچال و در نزدیکی پشت قرار دارد. یخچال را از دیوار بیرون بکشید و پنل پشتی را بردارید تا به آن دسترسی داشته باشید. 

کمپرسورها اغلب پس از ایجاد نویز تا سالها کار می کنند. با این حال، اگر کمپرسور شما نویز دارد، توجه داشته باشید که احتمال خرابی آن وجود دارد و کمپرسور در نهایت باید تعویض بشه.

شیر ورودی آب

اگر یخچال پر سر و صدا یا بلند است، به خصوص زمانی که یخ ساز در حال پر شدن است، برای تعمیر یخچال بوش ممکن است شیر ​​ورودی آب ایراد داشته باشد. دریچه ورودی آب یک دریچه با کنترل الکتریکی است که برای تامین آب به یخچال و یخ ساز باز می شود. با گذشت زمان، رسوبات معدنی می توانند در داخل شیر جمع شوند و جریان آب را محدود کنند.

 اگر شیر ورودی آب پر سر و صدا یا بلند است، آن را تعویض کنید. سعی نکنید شیر ورودی آب را تعمیر کنید زیرا جدا کردن شیر می تواند باعث از کار افتادن شیر شود.


سوالات متداول ( FAQ )

چرا یخچال بوش من داغ است؟

در بیشتر یخچال ها یک “لوله داغ” وجود دارد که در اطراف دهانه درب دستگاه تعبیه شده است ، این امر در مورد اکثر یخچال ها، یخچال فریزرها و فریزرها صدق می کند، که برای گرم کردن و تبخیر مایعانت اضافی طراحی شده است.

هر چند وقت یکبار باید فیلتر آب یخچالم را تعویض کنم؟

اگر یخچال شما دارای آب سردکن است، فیلتر آب نیز دارد. با گذشت زمان، رسوبات معدنی روی فیلتر آب شما جمع می شود و عبور آب از آن را بسیار سخت تر می کند.باید فیلتر آب یخچال خود را هر ۶ ماه یکبار عوض کنید .

چرا یخچال بوش من کار نمی کند؟

اگر ترموستات معیوب باشد، ممکن است به کمپرسور سیگنال ندهد و یخچال در صورت نیاز هوای خنک دریافت نکند. ترموستات معیوب باید تعویض شود.

گارانتی بوش چقدر است؟

لوازم خانگی بوش شما به صورت استاندارد با دو سال گارانتی سازنده عرضه می‌شوند .

آیا لوازم خانگی بوش کیفیت خوبی دارند؟

شرکت بوش با ۶۸ امتیاز در رده ششم برندهای برتر جهان قرار دارد. در حالی این برند رتبه بسیار خوبی را دریافت کرد که اجاق گاز و ظرفشویی هایش از بهترین و بنام ترین برندهای موجود در بازار ایران است.

نتیجه گیری

یخچال فریزر بوش دستگاه های هستند که اگر از آنها به خوبی نگهداری شود تا سال ها برایتان کار میکند . ولی اگر به درستی از آن نگه داری نشود ممکن است نیاز به تعمیر پیدا کند . تعمیرآل مرکز تخصصی تعمیر یخچال بوش تمام ایرادات و نحوه برطرف کردن آن را توضیح داده . شما میتوانید با ثبت در خواست و یا از طریق تماس با ما همراه باشید .

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع bosch-home.com


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸

هیچ خانه ای را نمیتواند بدون یخچال تصور کرد! یکی از برندهای خوبه یخچال (بوش )میباشد . که ما در این مقاله به تعمیر یخچال بوش (Bosch refrigerator repair)می پردازیم ،به عنوان یک جزء کلیدی در هر خانه مدرن، نگهداری سالم یخچال اهمیت زیادی دارد.

تعمیر یخچال بوش در تهران

یخچال بوش خنک نمیکند

بیایید ابتدا برای تعمیر یخچال بوش به بزرگترین مشکل بپردازیم. بدیهی است که هدف یخچال خنک نگه داشتن غذای شماست، بنابراین اگر قادر به انجام این کار نیست، باید تعمیر آن را در اولویت قرار دهید. خوشبختانه، برخی از مشکلات رایج‌تری که باعث می‌شود یخچال شما خنک شود را می‌توان به راحتی اصلاح کرد.اولین کاری که باید انجام دهید اگر متوجه شدید یخچال شما خنک نمی شود این است که کویل های کندانسور را بررسی کنید .

کویل های کندانسور معمولاً در نزدیکی پایه یا پشت یخچال قرار دارند و بخشی از سیستم خنک کننده یخچال هستند که وظیفه دفع گرما از مایع خنک کننده را بر عهده دارند. از دیگر دلایل خنک نکردن یخچال بوش موارد زیر می باشند که تک به تک بررسی میکنیم.

کویل های کندانسور

اولین کاری که باید انجام دهید اگر یخچال بوش شما خنک نمی شود این است که کویل های کندانسور را بررسی کنید. آنها را در پشت یا پایین دستگاه خواهید یافت. اگر کثیف هستند، آنها را کاملا تمیز کنید.این یکی از روش های موثر برای تعمیر یخچال بوش میباشد.

فن کندانسور

مطمئن شوید که فن کندانسور به خوبی و بدون هیچ گونه مشکلی می چرخد. اگر اینطور نیست، با تمیز کردن کامل آن، هر مانعی را که بر سر راه آن وجود دارد بردارید.

کمپرسور

یخچال شما ممکن است کار کند، با چراغ‌ها روشن باشد، اما اگر کمپرسور خراب باشد، خنک نمی‌شود. با این حال، کمپرسور معیوب بسیار بعید است زیرا کمپرسورها به راحتی خراب نمی شوند.برای اطمینان، با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا آن را بررسی کند.

فن اپراتور

فن اپراتور پشت دیوار فریزر خود را بررسی کنید. اگر معیوب باشد، نمی تواند هوای خنک را روی سیم پیچ اپراتور فشار دهد. این به نوبه خود باعث می شود محفظه های فریزر و یخچال سرد نشوند.

در صورت خرابی فن، و برای تعمیر یخچال بوش موتور فن را تعویض کنید. \پنل اپراتور پشت دستگاه را بردارید و فن را خواهید دید. گیره مورد استفاده برای نصب آن، تیغه ها و دسته سیم را بردارید. موتور فن جدید را داخل دسته قرار دهید و موتور را داخل محفظه آن قرار دهید. تیغه ها را به عقب برگردانید و گیره را دوباره نصب کنید. پانل اپراتور را به عقب وصل کنید و فن آماده کار است.

دمپر هوا

این قطعه ای است که میزان هوای سردی را که بین یخچال و فریزر حرکت می کند کنترل می کند. بین فریزر و محفظه مواد غذایی تازه یافت می شود. اگر متوجه شدید که نمی تواند باز یا بسته شود، هوای خنک نمی تواند از فریزر وارد یخچال شود.و نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد.

دریچه های هوا مسدود شده است

برخی از مواد غذایی یا محصولات ممکن است دریچه های هوا را در فریزر یا یخچال مسدود کنند. در این صورت برای هوای سرد نمی تواند به درستی گردش کند. برای تعمیر یخچال بوش دریچه ها را عاری از هرگونه انسداد کنید..

کاهش دما

ترموستات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به اشتباه دما را افزایش نداده اید. بسته به مدل شما، ترموستات می تواند زیر یخچال یا پشت دستگاه شما باشد.

واشرهای معیوب

اگر واشرهای یخچال شما خراب باشد، هوای گرم به طور مداوم به داخل دستگاه نفوذ می کند و خنکی آن را کاهش می دهد. اگر اینطور است آنها را تعویض کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که درها همیشه به درستی بسته هستند.که نیازی به تعمیر یخچال بوش نباشد.

چرا یخچال بوش حین کار کردن سرو صدای زیادی دارد؟

در نظر داشته باشید،شاید یخچال شما خوب کار می کند اما صدای بلندی دارد. اگر یخچال شما مدام در حال تولید کردن صداهای مختلف باشد، می تواند بسیار آزاردهنده باشد. بنابراین، شایع ترین علت چنین صدایی چیست؟

معمولاً بروز مشکل بخاطر یکی از فن های یخچال است ، زیرا در بیشتر موارد، فن ها تنها چیزهایی هستند که در یخچال شما تولید صدا می کنند. هنگام تلاش برای تشخیص منبع صدای یخچال، برای تعمیر یخچال بوش دو فن اصلی وجود دارد که باید فن اپراتور و فن کندانسور را بررسی کنید.

گاهی اوقات هم صدا ممکن است از تیغه یا موتور باشد. سعی کنید تیغه ها را با دست بچرخانید و ببینید که آیا آنها آزادانه می چرخند یا خیر. اگر نه، بررسی کنید که آیا چیزی مانع تیغه ها نشده باشد

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال بوش

درب یخچال بوش به درستی بسته نمیشود

یکی از علت های هدر رفتن انرژی که نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد بسته نشدن درب یخچال است ، ممکن است درب ، لولا ، واشر ، لاستیک دور درب یخچال آسیب دیده باشد و درب به درستی بسته و کیپ نمیشود با یک بررسی اجمالی و دقت به اینکه آیا درب یخچال بوش کاملا کیپ میشود یا خیر میتوان به مشکل بسته نشدن درب یخچال پی برد و با تعویض قطعه معیوب مشکل را برطرف کرد.

یخساز کار نمیکند

دمای فریزر بالاتر از ۱۰ درجه فارنهایت (-۱۲ درجه سانتیگراد) است

اگر دمای فریزر بالاتر از ۱۰ درجه فارنهایت (۱۲- درجه سانتیگراد) باشد، یخ ساز تکه های یخ تولید نمی کند. دمای فریزر باید بین ۰ تا ۵ درجه فارنهایت (۱۸- تا ۱۵- درجه سانتیگراد) تنظیم شود تا یخ ساز به درستی کار کند. اگر دمای فریزر خیلی زیاد است، مطمئن شوید که فن کندانسور به درستی کار می کند. علاوه بر این، بررسی کنید که آیا یخ زدگی روی کویل های اپراتور جمع شده است یا خیر. اگر سیم پیچ‌های اپراتور مات شده باشند، احتمالاً بخشی از سیستم یخ‌زدایی از کار افتاده است.

شیر ورودی آب

شیر ورودی آب یک دریچه با کنترل الکتریکی است که برای تامین آب به دستگاه پخش کننده و یخ ساز باز می شود. اگر شیر ورودی آب معیوب باشد یا فشار کافی نداشته باشد، اجازه عبور آب را نمی دهد. در نتیجه، یخ ساز یخ نمی سازد. شیر برای عملکرد صحیح به حداقل ۲۰ psi نیاز دارد. مطمئن شوید که فشار آب به شیر حداقل ۲۰ psi باشد. اگر فشار آب کافی است، از یک مولتی متر برای بررسی برق دریچه ورودی آب استفاده کنید.

مونتاژ یخ ساز

ممکن است یکی از اجزای مجموعه یخ ساز معیوب باشد. از آنجایی که بسیاری از اجزای یخ ساز به طور جداگانه فروخته نمی شوند، ممکن است لازم باشد کل مجموعه یخ ساز را خریداری و تعویض کنید. قبل از تعویض مجموعه یخ ساز، شیر ورودی آب، خط آب و فن را بررسی کنید. اگر هیچ یک از این قطعات ایراد ندارد و نیاز به تعمیر یخچال بوش نبود و دمای فریزر حداقل ۱۵ درجه فارنهایت است، مجموعه یخ ساز را تعویض کنید.

ماژول یخ ساز

ماژول یخ ساز مجهز به موتوری است که بازوهای یخ گیر را چرخانده یا سینی را برای بیرون ریختن مکعب ها به داخل سطل یخ می چرخاند. هنگامی که ترموستات یا سنسور روی سینی یخ ساز به حدود ۱۵ درجه فارنهایت می رسد، موتور سیکلت می کند تا تکه های یخ را آزاد کند. در پایان چرخه، ماژول یخ ساز برق را به شیر ورودی آب می فرستد تا سینی را دوباره با آب پر کند. اگر ماژول یخ ساز معیوب باشد نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد ، چون یخ ساز یخ نمی سازد .

فشار کم آب از منبع خانه

فشار آب خانه ممکن است ناکافی باشد. دریچه ورودی آب، آب را به دستگاه یخ و آب پخش می کند. شیر ورودی آب برای عملکرد صحیح به حداقل psi 20 نیاز دارد. جریان آب را بررسی کنید و فشار را آزمایش کنید تا مشخص کنید که آیا حداقل ۲۰ psi است یا خیر.

سوئیچ درب

اگر سوئیچ درب از کار بیفتد، دیسپنسر روشن نمی شود. برای تعیین اینکه آیا سوئیچ درب معیوب است، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر سوئیچ درب هنگام فعال شدن تداوم ندارد، برای تعمیر یخچال بوش قطعه آن را تعویض کنید .

ترموستات قالب یخ ساز

ترموستات قالب یخ ساز دمای قالب یخ (سینی یخ) را کنترل می کند. زمانی که قالب به دمای مناسب رسید، یخ ساز تکه های یخ را خارج کرده و قالب یخ را دوباره با آب پر می کند. اگر ترموستات قالب معیوب باشد، یخ ساز تولید یخ را متوقف می کند. برای تعیین اینکه آیا ترموستات معیوب است، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر ترموستات، قالب تداوم ندارد آن را تعویض کنید.در صورت تعویض یا تعمیر یخچال بوش با ما در تماس باشید .

سوئیچ یخ ساز

سوئیچ یخ ساز ممکن است معیوب باشد. همچنین ممکن است سوئیچ یخ ساز به طور تصادفی خاموش شده باشد. سوئیچ را بررسی کنید تا مطمئن شوید که روشن است. اگر سوئیچ یخ ساز روشن است، اما یخ ساز هنوز کار نمی کند، از یک مولتی متر برای تست تداوم سوئیچ استفاده کنید. اگر سوئیچ یخ ساز تداوم ندارد، آن را تعویض کنید.

فیلتر آب

.گرفتگی فیلتر آب می تواند جریان آب را به دستگاه پخش کننده محدود کند و از عملکرد صحیح یخ ساز جلوگیری کند. فیلتر آب باید هر شش ماه یکبار تعویض شود تا جریان آب مناسب حفظ شود و کیفیت آب تضمین شود.

یخچال فریزر بوش آب نشت میدهد

در صورت نشت آب از یخچال فریزر بوش باید بررسی کنید که از کدام بخش یخچال آب چکه میکند ، شما باید شیر برقی ، اتصالات مربوط فیتینگ یخچال را بررسی کنید در صورت معیوب بودن این قطعه نیاز به تعویض دارد.در غیر این صورت نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد

آب داخل یخچال فریزر بوش بو و طمع بدی میدهد

اگر مدت طولانی است که از آبریز یخچال فریزر خود استفاده نکرده اید ، آب ذخیره شده در مخزن بر اثر گذشت زمان بو و طعم نا مطبوعی گرفته است ، مخزن را به دقت با ماده آنتی باکتریال بشویید و مجددا از آن استفاده کنید ،

گاهی ممکن است فیلتر یخچال فریزر شما معیوب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد ، اگر از دانش فنی برخوردارید به تعویض آن اقدام کرده در غیر این صور میتوانید برای تعمیر یخچال بوش با کارشناسان تعمیرآل تماس گرفته تا در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه  شما بازدید کنند.

آب سرد کن کار نمیکند

یخچال بوش شما یکی از پرکارترین لوازم خانگی است و احتمالاً نمی توانید بدون آن زندگی کنید. اگر آبسرد کن یخچال فریزر شما کار نمیکند، تسلیم نشوید.ما می توانیم خدمات تعمیر یخچال بوش خود را ارائه دهیم . اولین کاری که باید قبل از انجام هر گونه تعمیر یخچال بوش انجام دهید، برق را قطع کنید و منبع آب را به دلایل ایمنی قطع کنید.

لوله آب در درب منجمد است فشار کم آب از منبع خانه
شیر ورودی آب سوئیچ دیسپنسر
CTA
تعمیر یخچال بوش

لوله آب در درب منجمد است

برای تعیین اینکه آیا لوله تامین آب یخ زده است، لوله را در پایین درب جدا کرده و هوا را از آن عبور دهید. اگر هوا از آن عبور نکند، این نشان می دهد که لوله تامین آب یخ زده است. اگر لوله تامین آب یخ زده است، آن را ذوب کنید.

 علاوه بر این، مطمئن شوید که فریزر در دمای مناسب نگهداری می شود. دمای فریزر باید از ۰ تا ۱۰ درجه فارنهایت حفظ شود. اگر فریزر خیلی سرد باشد، ممکن است خط آب یخ بزند.که قطعا به تعمیر یخچال بوش نیاز است . برای تعمیر به تعمیرال مراجعه کنید.

شیر ورودی آب

دریچه ورودی آب برای تامین آب به دیسپنسر باز می شود. اگر شیر ورودی آب معیوب باشد یا فشار آب خیلی کم باشد، دریچه آب باز نمی شود. شیر برای عملکرد صحیح به حداقل ۲۰psi نیاز دارد. مطمئن شوید که فشار آب به شیر حداقل ۲۰ psi باشد. اگر فشار آب کافی است، از یک مولتی متر برای تست تداوم شیر ورودی آب استفاده کنید. اگر شیر ورودی آب پیوستگی ندارد، آن را تعویض کنید.جهت تعویض یا تعمیر یخچال بوش با تعمیرآل در ارتباط باشید

فشار کم آب از منبع خانه

فشار آب خانه ممکن است ناکافی باشد. شیر ورودی آب، آب را به دستگاه پخش کننده آب می رساند. شیر ورودی آب برای عملکرد صحیح به حداقل psi 20 نیاز دارد. جریان آب را بررسی کنید این روش خوبی برای تعمیر یخچال بوش و میباشد.

سوئیچ دیسپنسر

برد کنترل دیسپنسر اکثر عملکردهای سیستم دیسپنسر را کنترل می کند. اگر برد کنترل معیوب باشد، ممکن است برق را به کل سیستم توزیع کننده قطع کند. اگر فقط یک قسمت تلگراف کار نمی کند، قبل از آزمایش برد کنترل، هر یک از اجزای تلگراف را تست کنید. به احتمال زیاد یک قسمت از کار افتاده است. اگر کل سیستم تلگراف کار نمی کند، احتمالاً برد کنترل مشکل دارد.در صورتی تعویض برد با ما در ارتباط باشید

مطالب پیشنهادی: نحوه کار با مایکروفر

یخچال فریزر روشن نمیشود

برخی از ایرادات روشن نشدن یخچال فریزر بوش به مشکلات کمپرسور مربوط است ،در صورت بروز این مشکل که نیاز به تعمیر یخچال بوش اتصالات برق ورودی را بررسی کنید ، در مرحله بعد کمپرسور یخچال را بررسی کنید ، اگر دستگاه نمایشگر دارد ، ببینید آیا دستگاه کد خطا یا اروری نمایش میدهد یا خیر ،اگر نمایشگر خطایی نمایش نمیدهد به احتمال زیاد کمپرسور و یا برخی از قطعات برد و اتصالات مربوط به آن مانند رله ، اور لود شده و نیاز به تعویض و یا تعمیر یخچال بوش دارد

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال بوش

یخچال فریزر – ساید باید ساید بوش برفک میزند

معمولا برفک زدن یخچال میتواند چند علت اصلی داشته باشد ، وقتی دستگاه شما بصورت غیرطبیعی برفک میزند شما باید : المنت و سنسور دیفراست ، فن اپراتور ، برد دستگاه و اتصالات آن را بررسی کنید.

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال بوش

یخچال فریزر یکسره کار میکند

وقتی دستگاه شما یکسره کار میکند در مرحله اول دمای یخچال فریزر را بررسی کنید، دمای دستگاه نباید گرم باشد ، در مرحله بعد سنسور دما ، کمپرسور ، رله ، برد اصلی و اتصالات مربوط به آن باید بررسی شود ، و در صورت خرابی قطعات نام برده نیاز به تعویض و یا تعمیر یخچال بوش دارد .

تعمیرآل

چرا یخچال صدا میدهد

تیغه فن

اگر یخچال سر و صدا یا بلند است، به خصوص وقتی یکی از درها باز می شود، ممکن است پره فن اپراتور یا کندانسور مقصر باشد. ابتدا تیغه فن اپراتور را در فریزر پشت پنل پشتی بررسی کنید. سعی کنید آن را با دست بچرخانید. اگر تیغه فن آزادانه نمی چرخد، بررسی کنید که آیا تیغه به چیزی ساییده شده است یا چیزی در تیغه گیر کرده است. 

موتور فن اپراتور

هنگامی که موتور فن اپراتور در فریزر پشت پنل عقب از کار می افتد، اغلب صدای زیادی تولید می کند. این صدا با باز شدن درب یخچال بسیار بیشتر خواهد بود. اگر فن اپراتور نویز دارد، آن را تعویض کنید.

موتور فن کندانسور

ممکن است چیزی در تیغه موتور فن کندانسور گیر کرده باشد یا یاتاقان های موتور فن کندانسور معیوب باشند. موتور فن کندانسور معمولاً در زیر یخچال و در نزدیکی پشت قرار دارد. یخچال را از دیوار بیرون بکشید و پانل دسترسی عقب را برای دسترسی به آن بردارید.برای تعمیر یخچال بوش حتما با متخصص در میان بگذارید

فرم درخواست تماس

کمپرسور

برای تعمیر یخچال بوش اگر صدا از کمپرسور می آید، ممکن است کمپرسور از داخل آسیب دیده باشد. اجزای داخلی کمپرسور می توانند در طول زمان فرسوده شوند و صدایی بیش از حد معمول ایجاد کنند. کمپرسور معمولاً در زیر یخچال و در نزدیکی پشت قرار دارد. یخچال را از دیوار بیرون بکشید و پنل پشتی را بردارید تا به آن دسترسی داشته باشید. 

کمپرسورها اغلب پس از ایجاد نویز تا سالها کار می کنند. با این حال، اگر کمپرسور شما نویز دارد، توجه داشته باشید که احتمال خرابی آن وجود دارد و کمپرسور در نهایت باید تعویض بشه.

شیر ورودی آب

اگر یخچال پر سر و صدا یا بلند است، به خصوص زمانی که یخ ساز در حال پر شدن است، برای تعمیر یخچال بوش ممکن است شیر ​​ورودی آب ایراد داشته باشد. دریچه ورودی آب یک دریچه با کنترل الکتریکی است که برای تامین آب به یخچال و یخ ساز باز می شود. با گذشت زمان، رسوبات معدنی می توانند در داخل شیر جمع شوند و جریان آب را محدود کنند.

 اگر شیر ورودی آب پر سر و صدا یا بلند است، آن را تعویض کنید. سعی نکنید شیر ورودی آب را تعمیر کنید زیرا جدا کردن شیر می تواند باعث از کار افتادن شیر شود.


سوالات متداول ( FAQ )

چرا یخچال بوش من داغ است؟

در بیشتر یخچال ها یک “لوله داغ” وجود دارد که در اطراف دهانه درب دستگاه تعبیه شده است ، این امر در مورد اکثر یخچال ها، یخچال فریزرها و فریزرها صدق می کند، که برای گرم کردن و تبخیر مایعانت اضافی طراحی شده است.

هر چند وقت یکبار باید فیلتر آب یخچالم را تعویض کنم؟

اگر یخچال شما دارای آب سردکن است، فیلتر آب نیز دارد. با گذشت زمان، رسوبات معدنی روی فیلتر آب شما جمع می شود و عبور آب از آن را بسیار سخت تر می کند.باید فیلتر آب یخچال خود را هر ۶ ماه یکبار عوض کنید .

چرا یخچال بوش من کار نمی کند؟

اگر ترموستات معیوب باشد، ممکن است به کمپرسور سیگنال ندهد و یخچال در صورت نیاز هوای خنک دریافت نکند. ترموستات معیوب باید تعویض شود.

گارانتی بوش چقدر است؟

لوازم خانگی بوش شما به صورت استاندارد با دو سال گارانتی سازنده عرضه می‌شوند .

آیا لوازم خانگی بوش کیفیت خوبی دارند؟

شرکت بوش با ۶۸ امتیاز در رده ششم برندهای برتر جهان قرار دارد. در حالی این برند رتبه بسیار خوبی را دریافت کرد که اجاق گاز و ظرفشویی هایش از بهترین و بنام ترین برندهای موجود در بازار ایران است.

نتیجه گیری

یخچال فریزر بوش دستگاه های هستند که اگر از آنها به خوبی نگهداری شود تا سال ها برایتان کار میکند . ولی اگر به درستی از آن نگه داری نشود ممکن است نیاز به تعمیر پیدا کند . تعمیرآل مرکز تخصصی تعمیر یخچال بوش تمام ایرادات و نحوه برطرف کردن آن را توضیح داده . شما میتوانید با ثبت در خواست و یا از طریق تماس با ما همراه باشید .

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع bosch-home.com


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸

هیچ خانه ای را نمیتواند بدون یخچال تصور کرد! یکی از برندهای خوبه یخچال (بوش )میباشد . که ما در این مقاله به تعمیر یخچال بوش (Bosch refrigerator repair)می پردازیم ،به عنوان یک جزء کلیدی در هر خانه مدرن، نگهداری سالم یخچال اهمیت زیادی دارد.

تعمیر یخچال بوش در تهران

یخچال بوش خنک نمیکند

بیایید ابتدا برای تعمیر یخچال بوش به بزرگترین مشکل بپردازیم. بدیهی است که هدف یخچال خنک نگه داشتن غذای شماست، بنابراین اگر قادر به انجام این کار نیست، باید تعمیر آن را در اولویت قرار دهید. خوشبختانه، برخی از مشکلات رایج‌تری که باعث می‌شود یخچال شما خنک شود را می‌توان به راحتی اصلاح کرد.اولین کاری که باید انجام دهید اگر متوجه شدید یخچال شما خنک نمی شود این است که کویل های کندانسور را بررسی کنید .

کویل های کندانسور معمولاً در نزدیکی پایه یا پشت یخچال قرار دارند و بخشی از سیستم خنک کننده یخچال هستند که وظیفه دفع گرما از مایع خنک کننده را بر عهده دارند. از دیگر دلایل خنک نکردن یخچال بوش موارد زیر می باشند که تک به تک بررسی میکنیم.

کویل های کندانسور

اولین کاری که باید انجام دهید اگر یخچال بوش شما خنک نمی شود این است که کویل های کندانسور را بررسی کنید. آنها را در پشت یا پایین دستگاه خواهید یافت. اگر کثیف هستند، آنها را کاملا تمیز کنید.این یکی از روش های موثر برای تعمیر یخچال بوش میباشد.

فن کندانسور

مطمئن شوید که فن کندانسور به خوبی و بدون هیچ گونه مشکلی می چرخد. اگر اینطور نیست، با تمیز کردن کامل آن، هر مانعی را که بر سر راه آن وجود دارد بردارید.

کمپرسور

یخچال شما ممکن است کار کند، با چراغ‌ها روشن باشد، اما اگر کمپرسور خراب باشد، خنک نمی‌شود. با این حال، کمپرسور معیوب بسیار بعید است زیرا کمپرسورها به راحتی خراب نمی شوند.برای اطمینان، با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا آن را بررسی کند.

فن اپراتور

فن اپراتور پشت دیوار فریزر خود را بررسی کنید. اگر معیوب باشد، نمی تواند هوای خنک را روی سیم پیچ اپراتور فشار دهد. این به نوبه خود باعث می شود محفظه های فریزر و یخچال سرد نشوند.

در صورت خرابی فن، و برای تعمیر یخچال بوش موتور فن را تعویض کنید. \پنل اپراتور پشت دستگاه را بردارید و فن را خواهید دید. گیره مورد استفاده برای نصب آن، تیغه ها و دسته سیم را بردارید. موتور فن جدید را داخل دسته قرار دهید و موتور را داخل محفظه آن قرار دهید. تیغه ها را به عقب برگردانید و گیره را دوباره نصب کنید. پانل اپراتور را به عقب وصل کنید و فن آماده کار است.

دمپر هوا

این قطعه ای است که میزان هوای سردی را که بین یخچال و فریزر حرکت می کند کنترل می کند. بین فریزر و محفظه مواد غذایی تازه یافت می شود. اگر متوجه شدید که نمی تواند باز یا بسته شود، هوای خنک نمی تواند از فریزر وارد یخچال شود.و نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد.

دریچه های هوا مسدود شده است

برخی از مواد غذایی یا محصولات ممکن است دریچه های هوا را در فریزر یا یخچال مسدود کنند. در این صورت برای هوای سرد نمی تواند به درستی گردش کند. برای تعمیر یخچال بوش دریچه ها را عاری از هرگونه انسداد کنید..

کاهش دما

ترموستات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به اشتباه دما را افزایش نداده اید. بسته به مدل شما، ترموستات می تواند زیر یخچال یا پشت دستگاه شما باشد.

واشرهای معیوب

اگر واشرهای یخچال شما خراب باشد، هوای گرم به طور مداوم به داخل دستگاه نفوذ می کند و خنکی آن را کاهش می دهد. اگر اینطور است آنها را تعویض کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که درها همیشه به درستی بسته هستند.که نیازی به تعمیر یخچال بوش نباشد.

چرا یخچال بوش حین کار کردن سرو صدای زیادی دارد؟

در نظر داشته باشید،شاید یخچال شما خوب کار می کند اما صدای بلندی دارد. اگر یخچال شما مدام در حال تولید کردن صداهای مختلف باشد، می تواند بسیار آزاردهنده باشد. بنابراین، شایع ترین علت چنین صدایی چیست؟

معمولاً بروز مشکل بخاطر یکی از فن های یخچال است ، زیرا در بیشتر موارد، فن ها تنها چیزهایی هستند که در یخچال شما تولید صدا می کنند. هنگام تلاش برای تشخیص منبع صدای یخچال، برای تعمیر یخچال بوش دو فن اصلی وجود دارد که باید فن اپراتور و فن کندانسور را بررسی کنید.

گاهی اوقات هم صدا ممکن است از تیغه یا موتور باشد. سعی کنید تیغه ها را با دست بچرخانید و ببینید که آیا آنها آزادانه می چرخند یا خیر. اگر نه، بررسی کنید که آیا چیزی مانع تیغه ها نشده باشد

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال بوش

درب یخچال بوش به درستی بسته نمیشود

یکی از علت های هدر رفتن انرژی که نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد بسته نشدن درب یخچال است ، ممکن است درب ، لولا ، واشر ، لاستیک دور درب یخچال آسیب دیده باشد و درب به درستی بسته و کیپ نمیشود با یک بررسی اجمالی و دقت به اینکه آیا درب یخچال بوش کاملا کیپ میشود یا خیر میتوان به مشکل بسته نشدن درب یخچال پی برد و با تعویض قطعه معیوب مشکل را برطرف کرد.

یخساز کار نمیکند

دمای فریزر بالاتر از ۱۰ درجه فارنهایت (-۱۲ درجه سانتیگراد) است

اگر دمای فریزر بالاتر از ۱۰ درجه فارنهایت (۱۲- درجه سانتیگراد) باشد، یخ ساز تکه های یخ تولید نمی کند. دمای فریزر باید بین ۰ تا ۵ درجه فارنهایت (۱۸- تا ۱۵- درجه سانتیگراد) تنظیم شود تا یخ ساز به درستی کار کند. اگر دمای فریزر خیلی زیاد است، مطمئن شوید که فن کندانسور به درستی کار می کند. علاوه بر این، بررسی کنید که آیا یخ زدگی روی کویل های اپراتور جمع شده است یا خیر. اگر سیم پیچ‌های اپراتور مات شده باشند، احتمالاً بخشی از سیستم یخ‌زدایی از کار افتاده است.

شیر ورودی آب

شیر ورودی آب یک دریچه با کنترل الکتریکی است که برای تامین آب به دستگاه پخش کننده و یخ ساز باز می شود. اگر شیر ورودی آب معیوب باشد یا فشار کافی نداشته باشد، اجازه عبور آب را نمی دهد. در نتیجه، یخ ساز یخ نمی سازد. شیر برای عملکرد صحیح به حداقل ۲۰ psi نیاز دارد. مطمئن شوید که فشار آب به شیر حداقل ۲۰ psi باشد. اگر فشار آب کافی است، از یک مولتی متر برای بررسی برق دریچه ورودی آب استفاده کنید.

مونتاژ یخ ساز

ممکن است یکی از اجزای مجموعه یخ ساز معیوب باشد. از آنجایی که بسیاری از اجزای یخ ساز به طور جداگانه فروخته نمی شوند، ممکن است لازم باشد کل مجموعه یخ ساز را خریداری و تعویض کنید. قبل از تعویض مجموعه یخ ساز، شیر ورودی آب، خط آب و فن را بررسی کنید. اگر هیچ یک از این قطعات ایراد ندارد و نیاز به تعمیر یخچال بوش نبود و دمای فریزر حداقل ۱۵ درجه فارنهایت است، مجموعه یخ ساز را تعویض کنید.

ماژول یخ ساز

ماژول یخ ساز مجهز به موتوری است که بازوهای یخ گیر را چرخانده یا سینی را برای بیرون ریختن مکعب ها به داخل سطل یخ می چرخاند. هنگامی که ترموستات یا سنسور روی سینی یخ ساز به حدود ۱۵ درجه فارنهایت می رسد، موتور سیکلت می کند تا تکه های یخ را آزاد کند. در پایان چرخه، ماژول یخ ساز برق را به شیر ورودی آب می فرستد تا سینی را دوباره با آب پر کند. اگر ماژول یخ ساز معیوب باشد نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد ، چون یخ ساز یخ نمی سازد .

فشار کم آب از منبع خانه

فشار آب خانه ممکن است ناکافی باشد. دریچه ورودی آب، آب را به دستگاه یخ و آب پخش می کند. شیر ورودی آب برای عملکرد صحیح به حداقل psi 20 نیاز دارد. جریان آب را بررسی کنید و فشار را آزمایش کنید تا مشخص کنید که آیا حداقل ۲۰ psi است یا خیر.

سوئیچ درب

اگر سوئیچ درب از کار بیفتد، دیسپنسر روشن نمی شود. برای تعیین اینکه آیا سوئیچ درب معیوب است، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر سوئیچ درب هنگام فعال شدن تداوم ندارد، برای تعمیر یخچال بوش قطعه آن را تعویض کنید .

ترموستات قالب یخ ساز

ترموستات قالب یخ ساز دمای قالب یخ (سینی یخ) را کنترل می کند. زمانی که قالب به دمای مناسب رسید، یخ ساز تکه های یخ را خارج کرده و قالب یخ را دوباره با آب پر می کند. اگر ترموستات قالب معیوب باشد، یخ ساز تولید یخ را متوقف می کند. برای تعیین اینکه آیا ترموستات معیوب است، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر ترموستات، قالب تداوم ندارد آن را تعویض کنید.در صورت تعویض یا تعمیر یخچال بوش با ما در تماس باشید .

سوئیچ یخ ساز

سوئیچ یخ ساز ممکن است معیوب باشد. همچنین ممکن است سوئیچ یخ ساز به طور تصادفی خاموش شده باشد. سوئیچ را بررسی کنید تا مطمئن شوید که روشن است. اگر سوئیچ یخ ساز روشن است، اما یخ ساز هنوز کار نمی کند، از یک مولتی متر برای تست تداوم سوئیچ استفاده کنید. اگر سوئیچ یخ ساز تداوم ندارد، آن را تعویض کنید.

فیلتر آب

.گرفتگی فیلتر آب می تواند جریان آب را به دستگاه پخش کننده محدود کند و از عملکرد صحیح یخ ساز جلوگیری کند. فیلتر آب باید هر شش ماه یکبار تعویض شود تا جریان آب مناسب حفظ شود و کیفیت آب تضمین شود.

یخچال فریزر بوش آب نشت میدهد

در صورت نشت آب از یخچال فریزر بوش باید بررسی کنید که از کدام بخش یخچال آب چکه میکند ، شما باید شیر برقی ، اتصالات مربوط فیتینگ یخچال را بررسی کنید در صورت معیوب بودن این قطعه نیاز به تعویض دارد.در غیر این صورت نیاز به تعمیر یخچال بوش دارد

آب داخل یخچال فریزر بوش بو و طمع بدی میدهد

اگر مدت طولانی است که از آبریز یخچال فریزر خود استفاده نکرده اید ، آب ذخیره شده در مخزن بر اثر گذشت زمان بو و طعم نا مطبوعی گرفته است ، مخزن را به دقت با ماده آنتی باکتریال بشویید و مجددا از آن استفاده کنید ،

گاهی ممکن است فیلتر یخچال فریزر شما معیوب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد ، اگر از دانش فنی برخوردارید به تعویض آن اقدام کرده در غیر این صور میتوانید برای تعمیر یخچال بوش با کارشناسان تعمیرآل تماس گرفته تا در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه  شما بازدید کنند.

آب سرد کن کار نمیکند

یخچال بوش شما یکی از پرکارترین لوازم خانگی است و احتمالاً نمی توانید بدون آن زندگی کنید. اگر آبسرد کن یخچال فریزر شما کار نمیکند، تسلیم نشوید.ما می توانیم خدمات تعمیر یخچال بوش خود را ارائه دهیم . اولین کاری که باید قبل از انجام هر گونه تعمیر یخچال بوش انجام دهید، برق را قطع کنید و منبع آب را به دلایل ایمنی قطع کنید.

لوله آب در درب منجمد است فشار کم آب از منبع خانه
شیر ورودی آب سوئیچ دیسپنسر
CTA
تعمیر یخچال بوش

لوله آب در درب منجمد است

برای تعیین اینکه آیا لوله تامین آب یخ زده است، لوله را در پایین درب جدا کرده و هوا را از آن عبور دهید. اگر هوا از آن عبور نکند، این نشان می دهد که لوله تامین آب یخ زده است. اگر لوله تامین آب یخ زده است، آن را ذوب کنید.

 علاوه بر این، مطمئن شوید که فریزر در دمای مناسب نگهداری می شود. دمای فریزر باید از ۰ تا ۱۰ درجه فارنهایت حفظ شود. اگر فریزر خیلی سرد باشد، ممکن است خط آب یخ بزند.که قطعا به تعمیر یخچال بوش نیاز است . برای تعمیر به تعمیرال مراجعه کنید.

شیر ورودی آب

دریچه ورودی آب برای تامین آب به دیسپنسر باز می شود. اگر شیر ورودی آب معیوب باشد یا فشار آب خیلی کم باشد، دریچه آب باز نمی شود. شیر برای عملکرد صحیح به حداقل ۲۰psi نیاز دارد. مطمئن شوید که فشار آب به شیر حداقل ۲۰ psi باشد. اگر فشار آب کافی است، از یک مولتی متر برای تست تداوم شیر ورودی آب استفاده کنید. اگر شیر ورودی آب پیوستگی ندارد، آن را تعویض کنید.جهت تعویض یا تعمیر یخچال بوش با تعمیرآل در ارتباط باشید

فشار کم آب از منبع خانه

فشار آب خانه ممکن است ناکافی باشد. شیر ورودی آب، آب را به دستگاه پخش کننده آب می رساند. شیر ورودی آب برای عملکرد صحیح به حداقل psi 20 نیاز دارد. جریان آب را بررسی کنید این روش خوبی برای تعمیر یخچال بوش و میباشد.

سوئیچ دیسپنسر

برد کنترل دیسپنسر اکثر عملکردهای سیستم دیسپنسر را کنترل می کند. اگر برد کنترل معیوب باشد، ممکن است برق را به کل سیستم توزیع کننده قطع کند. اگر فقط یک قسمت تلگراف کار نمی کند، قبل از آزمایش برد کنترل، هر یک از اجزای تلگراف را تست کنید. به احتمال زیاد یک قسمت از کار افتاده است. اگر کل سیستم تلگراف کار نمی کند، احتمالاً برد کنترل مشکل دارد.در صورتی تعویض برد با ما در ارتباط باشید

مطالب پیشنهادی: نحوه کار با مایکروفر

یخچال فریزر روشن نمیشود

برخی از ایرادات روشن نشدن یخچال فریزر بوش به مشکلات کمپرسور مربوط است ،در صورت بروز این مشکل که نیاز به تعمیر یخچال بوش اتصالات برق ورودی را بررسی کنید ، در مرحله بعد کمپرسور یخچال را بررسی کنید ، اگر دستگاه نمایشگر دارد ، ببینید آیا دستگاه کد خطا یا اروری نمایش میدهد یا خیر ،اگر نمایشگر خطایی نمایش نمیدهد به احتمال زیاد کمپرسور و یا برخی از قطعات برد و اتصالات مربوط به آن مانند رله ، اور لود شده و نیاز به تعویض و یا تعمیر یخچال بوش دارد

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال بوش

یخچال فریزر – ساید باید ساید بوش برفک میزند

معمولا برفک زدن یخچال میتواند چند علت اصلی داشته باشد ، وقتی دستگاه شما بصورت غیرطبیعی برفک میزند شما باید : المنت و سنسور دیفراست ، فن اپراتور ، برد دستگاه و اتصالات آن را بررسی کنید.

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال بوش

یخچال فریزر یکسره کار میکند

وقتی دستگاه شما یکسره کار میکند در مرحله اول دمای یخچال فریزر را بررسی کنید، دمای دستگاه نباید گرم باشد ، در مرحله بعد سنسور دما ، کمپرسور ، رله ، برد اصلی و اتصالات مربوط به آن باید بررسی شود ، و در صورت خرابی قطعات نام برده نیاز به تعویض و یا تعمیر یخچال بوش دارد .

تعمیرآل

چرا یخچال صدا میدهد

تیغه فن

اگر یخچال سر و صدا یا بلند است، به خصوص وقتی یکی از درها باز می شود، ممکن است پره فن اپراتور یا کندانسور مقصر باشد. ابتدا تیغه فن اپراتور را در فریزر پشت پنل پشتی بررسی کنید. سعی کنید آن را با دست بچرخانید. اگر تیغه فن آزادانه نمی چرخد، بررسی کنید که آیا تیغه به چیزی ساییده شده است یا چیزی در تیغه گیر کرده است. 

موتور فن اپراتور

هنگامی که موتور فن اپراتور در فریزر پشت پنل عقب از کار می افتد، اغلب صدای زیادی تولید می کند. این صدا با باز شدن درب یخچال بسیار بیشتر خواهد بود. اگر فن اپراتور نویز دارد، آن را تعویض کنید.

موتور فن کندانسور

ممکن است چیزی در تیغه موتور فن کندانسور گیر کرده باشد یا یاتاقان های موتور فن کندانسور معیوب باشند. موتور فن کندانسور معمولاً در زیر یخچال و در نزدیکی پشت قرار دارد. یخچال را از دیوار بیرون بکشید و پانل دسترسی عقب را برای دسترسی به آن بردارید.برای تعمیر یخچال بوش حتما با متخصص در میان بگذارید

فرم درخواست تماس

کمپرسور

برای تعمیر یخچال بوش اگر صدا از کمپرسور می آید، ممکن است کمپرسور از داخل آسیب دیده باشد. اجزای داخلی کمپرسور می توانند در طول زمان فرسوده شوند و صدایی بیش از حد معمول ایجاد کنند. کمپرسور معمولاً در زیر یخچال و در نزدیکی پشت قرار دارد. یخچال را از دیوار بیرون بکشید و پنل پشتی را بردارید تا به آن دسترسی داشته باشید. 

کمپرسورها اغلب پس از ایجاد نویز تا سالها کار می کنند. با این حال، اگر کمپرسور شما نویز دارد، توجه داشته باشید که احتمال خرابی آن وجود دارد و کمپرسور در نهایت باید تعویض بشه.

شیر ورودی آب

اگر یخچال پر سر و صدا یا بلند است، به خصوص زمانی که یخ ساز در حال پر شدن است، برای تعمیر یخچال بوش ممکن است شیر ​​ورودی آب ایراد داشته باشد. دریچه ورودی آب یک دریچه با کنترل الکتریکی است که برای تامین آب به یخچال و یخ ساز باز می شود. با گذشت زمان، رسوبات معدنی می توانند در داخل شیر جمع شوند و جریان آب را محدود کنند.

 اگر شیر ورودی آب پر سر و صدا یا بلند است، آن را تعویض کنید. سعی نکنید شیر ورودی آب را تعمیر کنید زیرا جدا کردن شیر می تواند باعث از کار افتادن شیر شود.


سوالات متداول ( FAQ )

چرا یخچال بوش من داغ است؟

در بیشتر یخچال ها یک “لوله داغ” وجود دارد که در اطراف دهانه درب دستگاه تعبیه شده است ، این امر در مورد اکثر یخچال ها، یخچال فریزرها و فریزرها صدق می کند، که برای گرم کردن و تبخیر مایعانت اضافی طراحی شده است.

هر چند وقت یکبار باید فیلتر آب یخچالم را تعویض کنم؟

اگر یخچال شما دارای آب سردکن است، فیلتر آب نیز دارد. با گذشت زمان، رسوبات معدنی روی فیلتر آب شما جمع می شود و عبور آب از آن را بسیار سخت تر می کند.باید فیلتر آب یخچال خود را هر ۶ ماه یکبار عوض کنید .

چرا یخچال بوش من کار نمی کند؟

اگر ترموستات معیوب باشد، ممکن است به کمپرسور سیگنال ندهد و یخچال در صورت نیاز هوای خنک دریافت نکند. ترموستات معیوب باید تعویض شود.

گارانتی بوش چقدر است؟

لوازم خانگی بوش شما به صورت استاندارد با دو سال گارانتی سازنده عرضه می‌شوند .

آیا لوازم خانگی بوش کیفیت خوبی دارند؟

شرکت بوش با ۶۸ امتیاز در رده ششم برندهای برتر جهان قرار دارد. در حالی این برند رتبه بسیار خوبی را دریافت کرد که اجاق گاز و ظرفشویی هایش از بهترین و بنام ترین برندهای موجود در بازار ایران است.

نتیجه گیری

یخچال فریزر بوش دستگاه های هستند که اگر از آنها به خوبی نگهداری شود تا سال ها برایتان کار میکند . ولی اگر به درستی از آن نگه داری نشود ممکن است نیاز به تعمیر پیدا کند . تعمیرآل مرکز تخصصی تعمیر یخچال بوش تمام ایرادات و نحوه برطرف کردن آن را توضیح داده . شما میتوانید با ثبت در خواست و یا از طریق تماس با ما همراه باشید .

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع bosch-home.com
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...