You are currently viewing تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال ‌فریزر بوش

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

هیچ خانه ای را نمیتوان بدون یخچال تصور کرد! یخچال فریزر ها یکی از وسایلی هستند که تعمیر آنها در اولویت لوازم خانگی است ،مشکلات عمده یخچال فریزر ها معمولا ، منجمد کردن بیش از حد ، سرو صدای یخچال ، یخسازی ضعیف ، آب شدن یخ فریزر و یخ نبستن و از این قبیل مسائل هست که در بخش زیر قصد پرداختن و جویا شدن علت برخی این مشکلات و تعمیر یخچال ساید بای ساید و فریزر بوش رو داریم.

یخچال بوش بوی بد و نامطبوع میدهد

اگر داخل یخچال بوی بدی داشت ، باید مواد غذایی که فکر میکنید علت بوی بد یخچال هستند را از یخچال خارج کرده ، یخچال را از برق جدا کرده و کشو ها و قفسه ها را شستشو دهید، ولی اگر این کارها جوابگو نبودند ، میتوانید یخچال را با محلول تهیه شده از جوش شیرین و آب گرم تمیز کنید . تمیز نکردن یخچال بیش از 2 هفته و استفاده نکردن از یخچال بیش از 72 ساعت ، و فاسد شدن مواد غذایی علت های اصلی بوی بد یخچال هستند.

تعمیر یخچال ساید بای ساید و فریزر بوش

یخچال بوش حین کار کردن سرو صدای زیادی دارد

سرو صدای یخچال های بوش معمولا از بخش هایی که شل شده است تولید میشود ، مانند سیم پیچ ، کندانسور ، کمپرسور یا رولر، یا پایه هایی که به درستی روی زمین چفت نشده اند ، معمولا اگر دست به آچار باشید ، با یک پیچ گوشتی و سفت بستن پیچ های بخش های شل شده میتوانید تا بخش زیادی از صدای یخچال را کم کرده و خودتان شروع به تعمیر یخچال ساید بای ساید و فریزر نمایید.

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال ‌فریزر بوش

درب یخچال بوش به درستی بسته نمیشود

یکی از علت های هدر رفتن انرژی در یخچال فریزر ها بسته نشدن درب یخچال است ، ممکن است درب ، لولا ، واشر ، لاستیک دور درب یخچال آسیب دیده باشد و درب به درستی بسته و کیپ نمیشود با یک بررسی اجمالی و دقت به اینکه آیا درب یخچال بوش کاملا کیپ میشود یا خیر میتوان به مشکل بسته نشدن درب یخچال پی برد و با تعویض قطعه ی معیوب مشکل را برطرف کرد.

یخچال فریزر – ساید بای ساید بوش یخ سازی نمیکند

وقتی به این مشکل برخوردید در وحله اول از روشن بودن یخساز اطمینان حاصل کنید ، در مورد بعدی شما باید اتصالات یخساز و ورودی آب را بررسی کنید ، ممکن است اتصالات یخساز یخ زده باشد و همین علت مشکل یخساز باشد ، در این مورد شما میتوانید با حرارت دادن لوله های یخساز مشکل را برطرف کنید در صورت برطرف نشدن مشکل با متخصصین تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

یخچال فریزر بوش آب نشت میدهد

در صورت نشت آب از یخچال فریزر بوش باید بررسی کنید که از کدام بخش یخچال آب چکه میکند ، شما باید شیر برقی ، اتصالات مربوط فیتینگ یخچال را بررسی کنید در صورت معیوب بودن این قطعه نیاز به تعویض دارد.

آب داخل یخچال فریزر بوش بو و طمع بدی میدهد

اگر مدت طولانی است که از آبریز یخچال فریزر خود استفاده نکرده اید ، آب ذخیره شده در مخزن بر اثر گذشت زمان بو و طعم نا مطبوعی گرفته است ، مخزن را به دقت با ماده آنتی باکتریال بشویید و مجددا از آن استفاه کنید ، گاهی ممکن است فیلتر یخچال فریزر شما معیوب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد ، اگر از دانش فنی برخوردارید به تعویض آن اقدام کرده در غیر این صور میتوانید با کارشناسان تعمیرآل تماس گرفته تا در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه  شما بازدید کنند.

یخچال فریزر روشن نمیشود

برخی از ایرادات روشن نشدن یخچال فریزر بوش به مشکلات کمپرسور مربوط است ،در صورت بروز این مشکل اتصالات برق ورودی را بررسی کنید ، در مرحله بعد کمپرسور یخچال را بررسی کنید ، اگر دستگاه نمایشگر دارد ، ببینید آیا دستگاه کد خطا یا اروری نمایش میدهد یا خیر ،اگر نمایشگر خطایی نمایش نمیدهد به احتمال زیاد کمپرسور و یا برخی از قطعات برد و اتصالات مربوط به آن مانند رله ، اور لود شده و نیازبه تعویض دارد.

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال ‌فریزر بوش

یخچال فریزر – ساید بای ساید بوش برفک میزند

معمولا برفک زدن یخچال میتواند چند علت اصلی داشته باشد ، وقتی دستگاه شما بصورت غیرطبیعی برفک میزند شما باید : المنت و سنسور دیفراست ، فن اوپراتور ، برد دستگاه و اتصالات آن را بررسی کنید.

تعمیر یخچال ‌فریزر بوش
تعمیر یخچال ‌فریزر بوش

یخچال فریزر یکسره کار میکند

وقتی دستگاه شما یکسره کار میکند در وحله اول دمای یخچال فریزر را بررسی کنید، دمای دستگاه نباید گرم باشد ، درمرحله بعد سنسور دما ، کمپرسور ، رله ، برد اصلی و اتصالات مربوط به آن باید بررسی شود ، و در صورت خرابی قطعات نام برده نیاز به تعویض قطعه معیوب دارد.

یخچال فریزر بوش مانند قبل خنک نمیکند

در اولین مرحله درجه یخچال فریزر را بررسی کنید ، درجه تنظیم دما را بیشتر کنید ، در صورتی که مشکل برطرف نشد ، مشکل عدم وجود گاز در دستگاه شماست ، و به اصطلاح گاز خالی کرده است ، این مشکل به راحتی با شارژ گاز برطرف خواهد شد.

5 1 رای
نمره تعمیرآل چند؟
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
معصومه
معصومه
24 روز قبل

ما منطقه ۳ هستیم تعمیرکار یخچال فریزر بوش دارید؟!

ریحانه امیراحمدی
ریحانه امیراحمدی
عضو
پاسخ به  معصومه
24 روز قبل

بله در تمامی نقاط تهران ماهر ترین سرویسکاران برند بوش را برایتان اعزام میکنیم.