You are currently viewing نکات ایمنی هنگام استفاده از لوازم خانگی
نکات ایمنی هنگام استفاده از لوازم خانگی

نکات ایمنی هنگام استفاده از لوازم خانگی

هرچند امروزه استفاده لوازم خانگی ، زندگی را آسان تر  کرده است، اما اگر از آن ها به درستی استفاده نشود و هم چنین نکات ایمنی درمی‌آورد آن ها رعایت نشود، خطرات قابل توجه و در بعضی موارد جبران ناپذیری را به دنبال دارند. به طور مثال به گزارش کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی در ایالات متحده، هر سال بیش از ۱۸۰ مورد برق گرفتگی،  31000 آتش سوزی و یا حوادث مرتبط به برق در منازل رخ می دهد، که تنها با رعایت نکات ایمنی استفاده از لوازم خانگی، می توان این حوادث را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

با مطالعه مقاله زیر بیش تر از گذشته از لوازم منزل خود محافظت کرده و اطمینان حاصل کنیدکه خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

مطالعه راهنمای استفاده از وسایل خانگی 


اولین اقدام موثر این است که قبل از استفاده از دستگاه، حتماً راهنما و دستور العمل مرتبط با دستگاه خود را، مطالعه نمایید. با مطالعه دستورالعمل ها تشخیص دهید که سیم کشی منزل شما، برای پشتیبانی از دستگاه جدید، کافی است یا نه. ممکن است لازم باشد، تا مدار جدیدی را نصب کرده و از اضافه بار مدارهای موجود جلوگیری کنید. هم چنین با مطالعه دستگاه جدید متوجه خواهید شد که آیا دستگاه جدید برای استفاده در فضای های  باز، ایمن است یا خیر. ضمناً از علائم ایمنی دستگاه  هم مطلع می شوید که خود باعث می شود نکات ایمنی را بهتر رعایت کنید.

نکات ایمنی هنگام استفاده از ماشین لباسشویی

توجه کنید تا مکان قرار گیری ماشین لباسشویی، در معرض آفتاب، گرمای شدید و یا رطوبت نباشد.
در هنگام نصب به فاصله ی آن از دیوار، تراز بودن سطح زیرین آن وهم چنین سیم مرتبط با زمین توجه کنید.( بهتر است این کار توسط متخصصین دستگاه صورت پذیرد)
قبل از روشن کردن دستگاه، شیر ورودی آب را باز نمایید.
حتماً پس از اتمام عملیات شست و شو، درب دستگاه را باز بگذارید، اینکار موجب خارج شدن رطوبت ایجاد شده در داخل مخزن شده، در نتیجه افزایش طول عمر ماشین لباسشویی  در پی  خواهد داشت.
به هیچ ‌عنوان قسمت پشتی و هم چنین موتور ماشین لباس ‌شویی را با آب نشویید. دستگاه را در جایی نصب کنید که آب به  قسمت موتور و پشت ماشین لباسشویی نریزد.
استفاده از مایع مخصوص ماشین و همچنین پودر مخصوص ماشین در را مورد توجه قرار دهید. هم چنین جا پودری را با استفاده از یک دستمال مرطوب کامل تمیزکنید.

نکات ایمنی هنگام استفاده از یخچال


برای راه اندازی و نصب یخچال حتماً از خدمات نمایندگی ها و یا تعمیرگاه های مجاز لوازم خانگی کمک بگیرید. هم چنین می توانید با تماس با تیم متخصصان ما از بهترین خدمات در این امر بهرمند شوید.
از آنجا که تماس دست های خیس با محفظه داخلی دستگاه به خصوص، قسمت فریزر می تواند خط آفرین باشد، برای تمیز کردن دستگاه، برای مدت کوتاهی آن را از برق بکشید.
از قرار دادن یخچال خود در معرض مستقیم نور آفتاب و گرما، جداً پرهیز کنید. هم چنین آن را در کنار دستگاه های حرارتی مثل اجاق گاز، آب گرمکن و شوفاژ، قرار ندهید. دستگاه را از رطوبت دور نگه دارید.
به دلیل اینکه انجماد ظروف شیشه ای موجب شکستن آن ها می شود، بهتر است از قرار دادن این ظروف داخل فریزر خودداری کنید.
 هرگز دست خود را وارد، داخل یخ ساز نکنید. چراکه به دلیل کار کردن یخ ساز خودکار ،امکان آسیب دیدن به دست وجود دارد.


نکات ایمنی هنگام استفاده از مایکروفر 

تخم مرغ کامل، قوطی کنسرو ظروفی که درب آن ها محکم بسته شده اند، هم چنین شیشه ها و قوطی در بسته را درون محفظه گرم کردن نگذارید، زیرا به دلیل انبساط مواد، امکان انفجار آن ها درون دستگاه و درنتیجه آسیب و انفجار دستگاه وجود دارد.
از ظروف مخصوص ماکروویو استفاده کنید. ظرف پلاستیکی و یا ظروفی با درب پلاستیکی در داخل دستگاه نگذارید.
اطمینان حاصل کنید قفل ایمنی درب مایکروفر سالم باشد.
هم چنین مایکروویو نباید به پریزی که چند دستگاه لوازم خانگی، به آن وصل شده اند، متصل شود

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...