You are currently viewing تعمیر جاروبرقی سامسونگ (Samsung)
تعمیر جاروبرقی سامسونگ (Samsung)

تعمیر جاروبرقی سامسونگ (Samsung)

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

تصور کنید شما قصد دارید از جاروبرقی خود استفاده کنید ، در کمال تعجب جارو برقی روشن نمی‌شود علت روشن نشدن جاروبرقی ، ممکن است برق نداشتن پریز باشد و به سادگی با بررسی پریز مشکل رفع شود ، وقتی ما از جاروبرقی استفاده میکنیم بارها و بارها پیش اومده که سیمی که داخل پریز برق هست کشیده شده باشد و این کشیده شدن ممکن هست باعث قطعی پریز باشد ، بهترین روش برای چک کردن برق پریز استفاده از یک فازمتر هست.


شمال تهران

22757216


جنوب تهران

33470163دفتر مرکزی

77516207


شرق تهران

77905201مرکز تهران

66487255


غرب تهران

44557438


اگر مشکل را بررسی کردید و پریز ایرادی نداشت ممکن است دوشاخه جارو و یا سیم رابط آسیب دیده باشد ، با احتیاط بدنه ی جاروبرقی را باز کنید(در برخی مدل ها نیاز به دقت زیادی دارد ، احتمال شکسته گی بدنه وجود دارد) ، داخل بدنه ی جاروبرقی ها ، پایه های نگه دارنده وجود دارد که اگر با بی دقتی و عجله باز شوند ممکن است پایه ها شکسته و درب جاروبرقی بسته نشود و نیاز به تعمیر داشته باشد!

بعد از باز کردن درب جاروبرقی ، با یک فازمتر اتصال برق به سیم جمع کن را چک کنید، اگر برق به منبع تغزیه جاروبرقی برقرار بود ، ممکن است برق وارد سیم جمع کن شده ولی به علت عدم اتصال شاخک های سیم جمع کن به حلقه های گردان قرقره ، اتصال برق ( فاز ، نول ) وارد دستگاه نمیشود ،  و به همین علت جاروبرقی روشن نمیشود ، برای رفع این مشکل باید شاخک های سیم جمع کن را کمی جابجا کنیم تا حدی که بتوانیم قرقره را بروی آن قرار دهیم ، با این کار حلقه های گردان ، با فشار اوردن به شاخک های سیم جمع کن ، آنها را به جای خود برگردانده ، اتصال شاخک ها و حلقه های گردان قرقره از بین رفته و مشکل روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ رفع خواهد شد.

تعمیر جاروبرقی سامسونگ (Samsung)
تعمیر جاروبرقی سامسونگ (Samsung)

اگر مشکل همچنان حل نشده باقی مانده بود ، در این مرحله ، بعد از جدا کردن جاروبرقی از برق ، به وسیله ی اهم متر ، کلید روشن و خاموش جاروبرقی رو تست کنید ، اگر کلید روشن باشد عقربه اهم متر عدد صفر رو نمایش میدهد ، و در حالت خاموش کلید ، اهم متر عقربه بی نهایت را نشان خواهد داد ، در برخورد با این مشکل ، شما باید کلید جاروبرقی را تعویض کنید .

کیسه زباله پر شده است :

کیسه را تخلیه نموده و اگر از نوع پارچه‌ای است در فواصل زمانی معین آن را بشویید تا ذرات غبار از منفذهای پارچه خارج گردند.

خرابی یاتاقان :

گاها پیش میاید که صدای جاروبرقی خیلی بلند و ناهنجار است احتمال زیاد یاتاقان ها خراب شده و آرمیچر در حال چرخش به کفشک های داخلی درگیر شده و صدا میدهد ، آرمیچر به کمک یاتاقان ها است که به راحتی می‌چرخد در حالتی که بلبرینگ یا بوش دستگاه خراب شوند ، دستگاه با صدای بلند کار میکند ، در این مواقع باید به تعویض یاتاقان ها اقدام کرد.

فرم درخواست تماس

مدار سری موتور قطع است :

در برخی از مدل های جاروبرقی مدار سری برای انشعاب و ارتباط جریان برق استفاده میشود ، در این صورت به علت استفاده از مدار سری اگر ارتباط یکی از اجزا موتور با سایر قطعات قطع شود ، موتور روشن نخواهد شد ، در صورت بروز این مشکل با تعویض قطعه معیوب مشکل دستگاه برطرف خواهد شد.

رله جاروبرقی :

برای بررسی رله اول سیم های متصل به کلید روی دسته جاروبرقی را به وسیله ی اهم متر چک کنیم ، اگر کلید های روی دسته جاروبرقی سالم بودند ، به سراغ رله میرویم ، جاروبرقی رو به برق متصل کنید ، و با یک پیچ گوشتی جلوی عایق کلید قدرت رله را مسدود کنید ، اگر جاروبرقی روشن نشد ، عیب از رله نیست ، اما اگر جاروبرقی روشن شد ، سیم های رابط رله و یا بخش های داخلی آن آسیب دیده است .

تعمیر جاروبرقی سامسونگ (Samsung)
تعمیر جاروبرقی سامسونگ (Samsung)

موتور جاروبرقی سوخته است :

ممکن است موتور جاروبرقی بطور کامل سوخته باشد ، در این حالت دستگاه روشن نخواهد شد ، به این علت که پیچک های آرمیچر و پیچک های قطب نمای موتور جاروبرقی کاملا سوخته است ،البته موتورهای جاروبرقی ، یکدفعه نیمسوزند ، معمولا مدتی بصورت نیم سوز کار میکنند ، تا پیچک ها و اجزای بیشتری از موتور آسیب ببینند ، و به یکباره موتور جاروبرقی می‌سوزد و جاروبرقی شما دیگر روشن نمیشود.

موتور جاروبرقی نیم سوز شده است :

اگر جاروبرقی شما به قدرت قبل کار نمیکند ، و مکش ضعیفی دارد در صورت خالی بودن کیسه و بررسی فیلتر جاروبرقی دستگاه شما نیمسوز شده است ، نیمسوز شدن موتور را میتوان بدون باز شدن جاروبرقی تشخیص داد ، بدین شکل که جریان مصرفی دستگاه را اندازه گیری میکنیم ، اگر چندین برابر جریان نرمال جاروبرقی و یا خیلی کمتر از حد معمول بود ، میتوان تشخیص داد که موتور جاروبرقی نیمسوز شده است

لوله‌های مکش جاروبرقی مسدود شده است :

لوله‌های رابط مکش را بررسی کنید ممکن است شیئی راه لوله را بسته باشد ، نسبت به خارج نمودن شی خارجی اقدام کنید .

بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها معیوب شده‌اند :

در خرابی بلبرینگ یا بوش ها معمولا موتور صدای بلند و گوش خراشی تولید میکند ، در این مواقع باید با متخصصین تماس گرفته و نسبت به تعویض یاطاقان معیوب اقدام کنید

نگهدارنده‌های لاستیکی خراب شده‌اند :

یکی از علت های پر سرو صدا کار کردن جاروبرقی ممکن است شکستن نگه دارنده های لاستیکی باشد ، جاروبرقی ها چون معمولا با سرعت زیاد موتور لرزش شدیدی در بدنه و اجزای جارو ایجاد میکنند ، گاهی باعث شکستن رابط های نگدارنده شده و باعث سرو صدای زیاد اجزای بدنه میشود ، که با تعویض بست های مربوطه صدای جاروبرقی قطع خواهد شد.


سوالات متداول ( FAQ )

  • چرا جاروبرقی سامسونگ مکش ندارد؟

    انسداد و کثیف بودن فیلترهای جاروبرقی؛ تکمیل بودن فضای کیسه، گرفتگی لوله خرطومی و پارویی یا معیوب بودن موتور اصلی جاروبرقی از دلایلی هستند که باعث عدم مکش صحیح دستگاه میشوند.

  • چرا جاروبرقی سامسونگ روشن نمیشود؟

    ابتدا پریز برق را چک کنید. درغیر این صورت موتور و برد الکترونیک ، سیم جمع کن و کلید پاورباید چک شود.


فیلتر جاروبرقی کثیف است :

یکی از عواملی که در مکش و قدرت پاکسازی جاروبرقی نقش مهمی دارد ، فیلتر جاروبرقی است ، سعی کنید هر چند وقت یکبار مرتبا فیلتر را تمیز کنید و از کثیف ماندن آن جلوگیری کنید

خرابی پروانه :

جارو را باز نموده و پروانه جاروبرقی را بررسی کنید در صورت خرابی باید نسبت به تعویض پروانه معیوب اقدام نمایید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

5 1 رای
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها