You are currently viewing اسپلیت و کاربرد آن
اسپلیت و کاربرد آن

اسپلیت و کاربرد آن

کولر گازی اسپلیت  نوعی از کولر های گازی می باشد که در واقع جدیدترین و پیشرفته ترین نسل آنها بشمار می رود. کولر گازی اسپلیت در حال حاضر پرفروش ترین و محبوب ترین نوع کولر گازی در جهان بشمار می رود و به دلیل ساختار خاص بدنه آن به کولر گازی دو تکه نیز معروف است، در واقع کلمه اسپلیت به معنی دو تکه است، خرید کولر گازی اسپلیت امروزه تبدیل به یکی از الزامات بسیاری از خانواده ها و کاربران شده است.

اسپلیت و کاربرد آن
اسپلیت و کاربرد آن

به خصوص کسانی که از گرمای هوا در تابستان کلافه شده اند، جالب است بدانیم که این نوع از کولرها مزایای زیادی نسبت به کولر گازی های دیگر و یا کولر آبی خواهند داشت، در این مقاله به برسی چگونگی روند کارکرد این نوع از کولر ها خواهیم پرداخت تا با اطلاعات هرچه بیشتر، بهترین راهکار جهت تامین سرمایش محیط مورد نظر در فصول گرم سال را بیابیم، در ادامه با تعمیرآل همراه باشید.

روند کار اسپلیت

اسپلیت نیز با توجه به سیستم های پیشرفته و امکانات مناسبی که بسیاری از شرکتها و برند های معروف تولید کننده در جدیدترین محصولات تهویه مطبوع خود قرار می دهند، برای خریداران و مصرف کنندگان بسیار مفید است.

وجود دو یونیت داخلی و خارجی و همچنین نوع سیستم رفت و برگشت گاز در لوله های اتصال دهنده آنها و عملکرد قطعات و بخش های دیگر (از جمله کمپرسور) این امکان را می دهد که از این دستگاه ها هم جهت تولید سرمایش و هم تولید گرمایش برای فصل های سرد سال استفاده کرد، به همین جهت حتی بسیاری از افرادی که در نقاط سردسیر جهان زندگی می کنند نیز جهت استفاده در ماه های سرد سال اقدام به خرید کولر گازی اسپلیت می کنند.

قطعات و عملکرد

کولر گازی های اسپلیت دارای قطعات و بخشهای مختلفی هستند که البته عملکرد برخی از آنها بسیار حساس و تاثیرگذار است. از جمله اپراتور، کندانسور، اینورتر، کمپرسور و… که اپراتور در یونیت داخلی و کمپرسور و کندانسور در یونیت خارجی قرار دارند. دو بخش یا دو یونیت دستگاه اسپلیت از طریق لوله هایی بهم وصل هستند که موجب می شوند گازهای سرد و گرم بین دو یونیت جریان پیدا کرده و موجب ایجاد سرمایش و یا گرمایش توسط دستگاه اسپلیت شوند.

اسپلیت و کاربرد آن
اسپلیت و کاربرد آن

جمع بندی

در مجموع کولرهای گازی اسپلیت در بین انواع دیگر کولرها از بازدهی مطلوب و همچنین سهولت استفاده بسیاری برخوردار هستند، همچنین در برخی از مدل این نوع از کولر ها که از نوع موتورهای اینورتر برخوردار می باشند، مصرف انرژی حتی کمتر از انواع دیگر کولر ها منجمله کولرهای آبی خواهد بود، در نهایت سعی داشته باشیم تا در فصول گرم سال با استفاده از این نوع از کولرها علاوه بر بالابردن بازدهی سرمایش محل مورد نظر خود در مصرف انرژی نیز صرفه جویی به عمل آوریم.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...