You are currently viewing تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت
تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت

تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت

امروزه حضور تکنولوژی بیش از پیش در خانه های ما ایرانی ها به چشم میخوره ، و حضور بسیار پر رنگی داره ، شاید بدون برخی از اونها زندگی برای ما سخت و طاقت فرسا بشه ، لوازم خانگی جزو مواردی است که با شدت زیادی با تکنولوژی روز آمیخته شده و کمک شایانی به کارهای روزمره انسانها میکند ، یکی از این وسایل و که با علم روز همراه هست ماشین های ظرفشویی است ، ظرفشویی ها نه تنها کار ظرف شستن رو برای ما انجام میدهند ، بلکه توی مصرف آب هم صرفه جویی میکنند، امروز قصد داریم به برخی از نکات تعمیر ماشین ظرفشویی تکنویت بپردازیم :

تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت
تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل شستشو در آشپزخانه می باشد که امروزه استفاده از آن بیشتر شده است. قطعات ماشین ظرفشویی تکنویت TECNOKIT های بروز که تکنولوژی بهتری نسبت به تولیدات قبل هر کارخانه داشته است کمتر دچار خرابی و خسارت می شوند اما در طول استفاده از ماشین ظرفشویی ممکن است قطعات ماشین ظرفشویی تکنوکیت TECNOKIT بدلیل عدم استفاده صحیح دچار خرابی نیز شوند که در دو حالت یا می بایست قطعات ماشین ظرفشویی تکنوکیت TECNOKIT تعمیر شود یا در صورتی که قابل تعمیر نباشند قطعات ماشین ظرفشویی تکنوکیت TECNOKIT با قطعه نو و سالم جایگزین شود.

انواع قطعات ماشین ظرفشویی تکنوکیت TECNOKIT

قطعات ماشین ظرفشویی تکنوکیت TECNOKIT بطور کلی به سه دسته کلی تقسیم می شود. قطعات کنترل کننده دستگاه، قطعات مصرف کننده و قطعات انتقال دهنده. همانطور که از نام هر دسته از این قطعات ماشین ظرفشویی تکنوکیت TECNOKIT مشخص می باشد، کارایی ها نیز مشخص است.

نکات برای قبل از شروع کار ماشین ظرفشویی تکنوکیت

 • قبل از شروع برنامه شستشو مطمئن شوید که:
 • شیر آب باز است.
 • مقدار صحیح مواد شوینده به محفظه مواد شوینده اضافه شده است .
 • سبد ها به درستی بارگذاری شده اند .
 • سلاح اسپری قادر به چرخش آزادانه و بدون انسداد است .
 • درب ماشین ظرفشویی بسته است .
تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت
تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت

طریقه صرفه جویی در انرژی ماشین ظرفشویی تکنوکیت

 • همیشه سعی کنید ماشین ظرفشویی را کاملا لود کنید.
 • ظرف ها را در آب جاری نکنید.
 • از برنامه شستشو استفاده کنید که مناسب ترین برای هر نوع بار (ظروف) است .
 • هیچ شستشوی اولیه انجام ندهید.
 • در صورت امکان، ماشین ظرفشویی را به یک منبع آب گرم تا ۶۰ درجه سانتی گراد وصل کنید.
 • فسفات موجود در مواد شوینده ماشین ظرفشویی برای محیط آن مضر است .

برای اجتناب از استفاده از مقدار زیاد مواد شوینده و صرفه جویی در مصرف برق ، موارد زیر را ملاحظه کنید: –

موارد ظریف تر را از ظروف مقاوم تر جدا کنید .

-استفاده از مواد شوینده قوی و درجه حرارت بالا

مواد شوینده را مستقیما بر روی ظروف نگذارید

اگر درب در حالی که شستشو در حال انجام است باز شود ، برنامه قطع خواهد شد نور نسبی چشمک زدن را حفظ خواهد کرد و یک ارور می فرستد و سیگنال نشان می دهد که چرخه کامل نشده است .

۱ دقیقه بعد از بستن درب برای راه اندازی مجدد برنامه باید صبر کنید و وقتی درب بسته شده است برنامه از آن جا که قطع شد ادامه خواهد یافت.

 این عملیات باید انجام شود در این صورت ضروری است، زیرا این ممکن است مشکلات اجرای برنامه را ایجاد کند .

تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت
تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت

تنظیمات سختی آب ماشین ظرفشویی تکنوکیت

برای تنظیم سختی آب می توانید با تهیه نوارهای سختی سنج از داروخانه ها سختی آب را به دست بیاورید ( نوار را ۲ ثانیه در لیوان آب قرار دهید و درآورید تکان دهید و یک دقیقه صبر کنید ، اگر یک بند نوار قرمز شد آب نرمال است ، اگر دو بند قرمز شد درجه سختی آب متوسط است و اگر سه بند قرمز شد آب سخت است و چهار بند نشانه سختی بالا است )،

پس از به دست آوردن سختی آب منطقه ، سختی آبی را که مناسب ماشین ظرفشویی تکنوکیت است را با افزایش و کاهش شماره تنظیم کنید ، برای به دست آوردن سختی آب می توانید با سازمان آب نیز تماس حاصل فرمایید

دستگاه ظروف را به خوبی نمیشورد:

اگر از مواد شوینده بی کیفیت استفاده شود ، و یا دستگاه دچار آبریزی شده باشد ، همچنین با کمبود فشار آب مواجه شویم ، معمولا ظروف به خوبی شسته نمیشوند ، همچنین ممکن است ایرادی برای اجزای داخلی دستگاه پیش آمده باشد ، مثلا بازوی های شستشو ضعیف شده باشند ، و یا افشانه های آب ضعیف کار کنند. برای مشاهده تعمیر ماشین ظرفشویی دیگر برند ها روی آن کلیک کنید.

کلید های ماشین ظرفشویی تکنوکیت از کار افتاده است:

در این مواقع اول باید به صفحه نمایش نگاه کنید که آیا کد خطا یا اروری نمایش میدهد یا خیر ، خیلی از مشکلات با آشنایی و شناخت کد های خطا به راحتی بر طرف میشود ، اگر کد خطایی در کار نبود ، دکمه های دستگاه را چک کنید ، گاها دکمه ها به سمت داخل گیر کرده اند و مانع از فرمان پذیری دیگر دکمه ها میشوند ، اگر همه موارد را چک کردید و مشکل همچنان باقی بود به احتمال زیاد برد اصلی دستگاه و اتصالات آن دچار آسیب شده اند که نیاز به بررسی تخصصی توسط کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی است ، شما میتوانید با تماس با تیم تعمیرآل درکوتاه ترین زمان ممکن مشکلات دستگاه خود را برطرف سازید.

تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت
تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوکیت

ماشین ظرفشویی تکنوکیت آب نشت میدهد:

در وحله ی اول شما باید درب دستگاه و درز گیر آن را بررسی کنید و ببینید که آیا درب دستگاه به درستی بسته میشود یا خیر ، اگر شکاف یا آسیب دیده گی مشاهده کردید ، باید درزگیر را تعویض کنید ، البته شما قبل از تعویض باید سوئیچ شناور دستگاه را بررسی کنید ، گاهی این پنل در موقعیت پایین گیر میکند ، ممکن است شی ای باعث گیر کردن آن شده باشد که این امر باعث میشود دستگاه شما بیش از حد پر شود و نشت کند ، سوئیچ شناور را بررسی کرده و هر چیزی که باعث گیر کردن آن شده است را برطرف کنید.

چرا ماشین ظرفشویی بود بد تولید میکند:

یکی از عللی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی میشود ،ماندن غذا در جای جای ماشین ظرفشویی است ، که موجب ایجاد باکتری و بوی بد دستگاه میشود ، شما باید دستگاه را به دقت بررسی کرده و غذاهای باقی مانده را تمیز کرده و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...