You are currently viewing علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی
علت بوی سوختگی در لباسشویی

علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی

انواع ماشین های شست و شو به منظور کارکرد صحیح و بدون نقص می بایست از سلامت فنی و ظاهری کامل برخوردار باشند! ممکن است انواع و اقسام مشکلات برای لباسشویی شما پیش بیاید و برخی از این مشکلات واقعا به دردسری بزرگ تبدیل می شوند. یکی از مشکلاتی که شاید تا به حال در رابطه با لباسشویی خود با آن مواجه شده باشید؛ احساس بوی سوختگی در هنگام کارکرد ماشین لباسشویی می باشد، که در این مقاله به بررسی کامل علل به وجود آمدن بوی سوختگی خواهیم پرداخت.
 

دلایل ایجاد بوی سوختگی در ماشین لباسشویی

توجه داشته باشید بوی سوختگی ماشین لباسشویی در بیشتر موارد نشانه خوبی نیست و باید سریعا به آن رسیدگی شود! چرا که اگر نسبت به آن بی اهمیت باشید و لباسشویی همچنان با فشار قبلی به فعالیت خود ادامه دهد؛ قطعا آسیب های جدی به ماشین لباسشویی وارد شده و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خواهید داشت.

اضافه بار 

اولین دلیلی که ممکن است فشار زیادی را به ماشین لباسشویی شما متحمل شود و بوی سوختگی از آن بلند شود؛ اضافه بار خواهد بود، همین مسئله موجب ایجاد بوی سوختگی خواهد شد، به طوری که عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی و قرار دادن بیش از حد لباس در داخل ماشین لباسشویی موجب ساییدگی و پاره شدن یاتاقان های ماشین لباسشویی شما شده و در عین حال موجب تحمیل بار اضافی به موتور ماشین لباسشویی خواهد شد.

علت بوی سوختگی در لباسشویی
علت بوی سوختگی در لباسشویی


آسیب تسمه درایو

در برخی از ماشین های لباسشویی که درب آنها از بالا باز خواهد شد قطعه ای به نام تسمه درایو وجود دارد که وظیفه انتقال نیرو در ماشین لباسشویی را بر عهده خواهد داشت، دقت داشته باشید که وجود هرگونه خرابی در تسمه درایو سبب از کار افتادن دستگاه و سروصدای زیاد ماشین لباسشویی در هنگام کارکرد و در نهایت بلند شدن بوی سوختگی از ماشین لباسشویی خواهد شد.


ایراد در موتور لباسشویی

یکی از مهمترین قطعات هر لباسشویی، موتور آن می باشد، توجه داشته باشید با ایجاد هرگونه نقص فنی در هر قسمت از اجزای موتور ماشین لباسشویی؛ دستگاه شروع به گرم شدن نامتعارف خواهد کرد، همین مسئله موجب ایجاد بوی سوختگی در ماشین لباسشویی شما خواهد شد، دقت داشته باشید تا برای جلوگیری از انواع خرابی های احتمالی موتور حدالامکان ماشین لباسشویی خود را هر ۶ ماه یک بار سرویس کنید تا از بروز خرابی های بعدی و تقبل هزینه های سنگین جلوگیری کنید.

علت بوی سوختگی در لباسشویی
علت بوی سوختگی در لباسشویی


پمپ تخلیه

پمپ های تخلیه در ماشین لباسشویی وظیفه تخلیه آب، قبل و در حین شست و شو را بر عهده دارد، همچنین ممکن است این پمپ ها دارای موتور الکتریکی، موتور محور و یا تسمه محور باشند، دقت داشته باشید با احساس بوی سوختگی در هنگام کارکرد ماشین لباسشویی خود، از سلامت و صحت کارکرد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید، وجود هر گونه خرابی در پمپ تخلیه می تواند موجب ایجاد بوی سوختگی در هنگام کارکرد ماشین لباسشویی شما بشود.

 


مشکلات کلاچ، گلاید و کمک فنر

کلاچ لباسشویی در برخی از مدل های ماشین لباسشویی به منظور چرخاندن دیگ شست و شو تعبیه شده است، توجه داشته باشید که وجود هرگونه اختلال در روند کارکرد کلاچ، گلاید و کمک فنر لباسشویی سبب داغ شدن بیش از حد تسمه های ماشین لباسشویی خواهد شد و بروز این مسئله، ایجاد بوی سوختگی در ماشین لباسشویی را به دنبال خواهد داشت.

علت بوی سوختگی در لباسشویی
علت بوی سوختگی در لباسشویی


دیگر اجزای ماشین لباسشویی

گاهی احساس بوی سوختگی در هنگام کارکرد ماشین لباسشویی می تواند شامل دلایلی غیر از مواردی که قبلتر ذکر شد باشد، خرابی و اختلالاتی در اجازای مختلف ماشین لباسشویی شما نظیر تسمه پمپ، پولی موتور، پولی تسمه، کوپلینگ موتور دایرکت درایو و… نیز می تواند از عوامل ایجاد بوی سوختگی در هنگام کارکرد ماشین لباسشویی شما باشد، درنتیجه در هنگام احساس بوی سوختگی هنگام کارکرد ماشین لباسشویی بهتر است تا به منظور بررسی دقیق علت این معضل مسئله را با کارشناسان واجد شرایط نمایندگی های مجاز تعمیرآل در میان بگذارید تا در کوتاه ترین زمان و با رعایت تمامی پروتوکل های بهداشتی به منظور بررسی و رفع مشکل ماشین لباسشویی شما در محل حاضر شوند.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...