You are currently viewing شایع ترین مشکلات برای ماشین های لباسشویی
شایع ترین مشکلات برای لباسشویی

شایع ترین مشکلات برای ماشین های لباسشویی

در دنیای پر مشغله امروزی ماشین لباسشویی یکی از کاربردی ترین لوازم در زندگی روزمره است. این دستگاه نیز، همانند سایر دستگاه های دیگر، دچار مشکلات و یا نقص فنی می شود. هرچند عیب یابی ماشین لباسشویی نیازمند تخصص است، اما شما عزیزان می توانید با مطالعه متن زیر از برخی از مشکلات لباسشویی آگاهی پیدا کنید.
هم چنین می توانید با تماس با تیم تعمیرآل از بهترین خدمات جهت عیب یابی و رفع مشکلات مرتبط با دستگاه خود آگاه شوید.

شایع ترین مشکلات برای  لباسشویی
شایع ترین مشکلات برای لباسشویی


مشکلات و نقص فنی ماشین های لباسشویی 


۱- حرکت ماشین لباسشویی و پرش به اطراف در حین کار


لرزش اندک ماشین های لباسشویی در بیشتر دستگاه وجود دارد . اما چنانچه متوجه افزایش لرزش در دستگاه شدید، به طوری که دستگاه دچار پرش می شود، ممکن است مشکل به علت تراز نبودن محل قرارگیری دستگاه و یا جدا نشدن کمک فنرها از شاسی آن ایجاد شده باشد. هم چنین امکان دارد پایه ها و یا کمک های ماشین لباسشویی از بین رفته باشند.

شایع ترین مشکلات برای  لباسشویی
شایع ترین مشکلات برای لباسشویی


۲- نشت آب از ماشین لباسشویی در حین کار


در کلیه ماشین های لباسشویی، شیلنگ های ورودی و خروجی وجود دارند که بعد از سالها کار کردن دچار پوسیدگی می شوند و در حین کار شروع به آبریزی می کنند. هشدار: این موضوع بسیار خطرناک می باشد، زیرا احتمال نشت آب روی موتور و یا المنت بسیار بالا است و احتمال برق گرفتگی بسیار زیاد است.


۳- ماشین لباسشویی فقط آب می گیرد و عملیات بعدی آن متوقف می شود.


 ممکن است مشکل مرتبط به هیدرواستات و یا سیم رابط هیدرواستات به موتور تایمر دستگاه باشد و پلاتین های مربوط به تغذیه موتور تایمر در هیدرواستات، وصل نمی شود. در صورت مشاهده عیب در هیدرواستات می توانید جهت رفع مشکل و یا  تعویض آن با ما تماس بگیرید.

۴- حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی


علت حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی این است که یا آب به خوبی گرم نمی شود و یا پودر استفاده شده کیفیت ندارد یا برنامه شست و شو را باید تغییر دهید.


۵- آب داخل مخزن گرم نمی شود


این مشکل به دلیل یکی از موارد زیر اتفاق می افتد:
ترموستات تنظیم نیست و یا اینکه ترموستات خراب است. ممکن است المنت دستگاه خراب باشد. سیم رابط تایمر و یا پلاتین تایمر مربوط به المنت دچار مشکل است.


 6- پر سر و صدا بودن دستگاه


اگر متوجه افزایش ناگهانی سرو صدا، در دستگاه خود شدید؛ می تواند به دلیل گیر کردن اشیا در دیگ یا قسمتی از دستگاه باشد ، همچنین می تواند نشانه‌ ای باشد تا یک قسمت از دستگاه نیاز به تعویض داشته باشد.
بهتر است با کارشناسان ما در این خصوص تماس بگیرید تا شما را در رفع مشکل یاری کنند.

شایع ترین مشکلات برای لباسشویی
شایع ترین مشکلات برای لباسشویی


۷- تخلیه نشدن آب از ماشین لباسشویی


این مسئله به معنی انسداد در فیلتر و یا خرابی پمپ است. ابتدا باید آب را از دستگاه خالی کنید. شیلنگ تخلیه را از محفظه بیرون بکشید ،آن را درون یک سطل بگذارید تا سطل پر از آب شده و دستگاه کاملاً از آب خالی شود. در صورتی که تخلیه دستگاه شما مکرراً دچار مشکل شد با تعمیرآل تماس حاصل نمایید.

۸- عدم چرخش دستگاه


این مشکل ممکن است در صورت، بارگذاری بیش از حد واشر اتفاق بی-افتد. دلایلی دیگری مانند مشکلات مربوط به کمربند درایو یا موتور معیوب یا واحد کنترل و یا به برس های فرسوده ، اشاره کرد . خبر خوب این است که رفع این مشکلات به طور کلی نسبتاً ارزان و ساده است. اما پیدا کردن دقیق مشکل و راه حل آن نیازمند بررسی تخصصی توسط کارشناس است .


۹- آب گیری نکردن  ماشین لباسشویی


دلایل آب گیری نکردن و یا آب گیری آهسته دستگاه شما می¬تواند به یکی از دلایل زیر باشد:
باز بودن درب دستگاه ، خراب بودن شیر ورودی آب، خرابی میکروسوئیچ یا هیدرواستات ، قطعی سیم های رابط بین کلید تایمر، هیدرواستات و میکروسوئیچ.

۱۰-  قطع نشدن عمل آب گیری دستگاه


گاهی اوقات زمانی که دستگاه در حال آبگیری است،  آب درون دیگ، بسیار زیاد می¬شود، این مشکل معمولاً به دلیل خرابی شیر ورودی آب است . می توانید اتصال برق دستگاه را قطع کنید ، اگر بعد از قطعی برق، آب همچنان داخل دیگ وارد شود مشکل از شیر ورودی آب است. چنانچه با قطع کردن اتصال برق، جریان آب قطع شود، ممکن است مشکل  از سوئیچ فشار،  تایمر و یا کم بودن فشار آب در شیلنگ ورودی آب باشد.


۱۱- بوی بد لباس ها پس از شست وشو


در صورتی که از مواد شوینده بیولوژیکی و یا دمای پایین برای شست وشو  استفاده می‌کنید، باعث ایجاد باکتری و قارچ ها در دستگاه لباسشویی خود می شوید. برای رفع این مشکل شستشوی گرم را بدون لباس امتحان کنید. درب دستگاه را بعد از کار کردن، چند دقیقه باز بگذارید تا هوا در آن گردش پیدا کند.

۱۲- عدم باز شدن درب دستگاه


به طور کلی این مسئله به علت، عدم تخلیه آب یا و قفل درب خراب ایجاد می شود.


۱۳- تخلیه آهسته یا نامناسب آب


فیلتر را بررسی کنید، ببینید آیا مانعی وجود دارد یا خیر. 


۱۴- روشن نشدن ماشین لباسشویی

ابتدا اطمینان حاصل کنید تا سیم برق دستگاه به پریز متصل باشد و یا پریزی که سیم برق به آن متصل است دارای برق باشد. اما در صورتی که دستگاه روشن نشود ، مشکل به دلیل باز بودن درب ماشین لباسشویی، خراب بودن سوئیچ درب ، عدم اتصال جریان برق و یا موارد دیگری است که باید توسط کارشناس بررسی شود .
شما می توانید برای رفع ایرادات و نقص فنی دستگاه خود ، با گروه تعمیرآل تماس حاصل نمایید. کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و حرفه ای ما با عیب یابی دستگاه شما در کوتاه ترین زمان، اقدام به رفع مشکل آن خواهند کرد

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...