You are currently viewing ماشین لباسشویی چند کیلویی بخریم؟
کدام ظرفیت ماشین لباسشویی مناسب ما خواهد بود

ماشین لباسشویی چند کیلویی بخریم؟

امروزه ماشین های لباسشویی در سایز و ابعاد گوناگون و با ظرفیت های مختلف به منظور رفع نیاز انواع کاربران روان بازارهای لوازم خانگی می شوند تا هر کاربر با شناسایی نیاز خود در انتخاب بهترین نوع این ماشین های لباسشویی به صحیح ترین شکل ممکن عمل کند،

اما گاهی شاید ندانید که کدام ماشین لباسشویی برای رفع نیاز روزمره شما برای شست و شوی انواع لباسهایتان مناسب خواهد بود در این مقاله به برسی بهترین ماشین لباسشویی بسته به نیاز شما خواهیم پرداخت تا با داشتن اطلاعات قبلی در تهیه ماشین لباسشویی مورد نظر خود به بهترین شکل ممکن عمل کنید و همچنین از پرداخت هزینه های غیرضروری نیز در تهیه ماشین لباسشویی جلوگیری به عمل آورید، در ادامه با ما همراه باشید.

ظرفیت ماشین لباسشویی بر حسب کیلوگرم به چه معناست؟

اگر ماشین لباسشویی را می بینید که به عنوان یک ماشین ۵ کیلوگرمی یا یک ماشین لباسشویی ۷.۵ کیلوگرمی یا یک دستگاه ۱۰ کیلوگرمی توصیف شده است، این مشخصات به وزن خود ماشین اشاره نمی کند!

درعوض، این شکل وزن بار لباسشویی را که ماشین می تواند به راحتی و کارآمد تمیز کند، بدون استفاده از برق یا آب اضافی، یا صرف زمان زیاد، توصیف می کند.

به خاطر داشته باشید که ماشین‌های لباسشویی با ظرفیت بالاتر بزرگ‌تر و سنگین‌تر از طرح‌های با ظرفیت کمتر هستند.حتماً قبل از خرید، ابعاد ماشین لباسشویی را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که دراشپزخانه شما قرار می‌گیرد!

همانطور که میدانید، لباس‌ها وقتی خیس می‌شوند سنگین‌تر می‌شوند. به عنوان مثال، وزن پنج حوله مرطوب ممکن است دو برابر پنج حوله خشک باشد.بنابراین وقتی دستگاهی را می بینید که به عنوان ماشین لباسشویی ۷ کیلوگرمی توصیف می شود، متوجه می شوید که می تواند ۷ کیلوگرم لباس خشک را به خوبی تمیز کند. بدیهی است که این لباس‌ها پس از خیس شدن سنگین‌تر می‌شوند، پس سعی کنید برای جلوگیری از اسیب رسیدن به دستگاه، مخزن را سنگین نکنید.

یادداشتی در مورد اقلام بزرگ

اقلام حجیم مانند پتو، پرده و ملحفه های ضخیم به فضای زیادی برای شستشوی صحیح نیاز دارند. ماشین لباسشویی با ظرفیت های موجود نه تنها ممکن است اقلام حجیم شما را تمیز تحویل ندهد، بلکه در صورت گیر کردن، گره خوردن، کش آمدن یا پاره شدن به اقلام شما نیز آسیب می رساند.

سعی کنید پرده ها و پتوهای بزرگ و ضخیم را برای شست و شو به خشکویی بسپارید. درصورتی این اقلام را داخل لباسشویی بیاندازید که دو وجب از سطح آنها در داخل مخزن فضای خالی وجود داشته باشد.

میزان بودجه

می بایست به میزان بودجه ای که در نظر دارید برای خرید یک ماشین لباسشویی صرف کنید هم دقت داشته باشید تا در هنگام انتخاب و در نهایت خرید ماشین لباسشویی دچار سردرگمی نشوید.

تعداد نفرات خانواده

پس از در نظر گیری بودجه با برسی تعداد افرادی که در خانواده شما در یک محل زندگی می کنند و می زان استفاده آن ها از ماشین لباسشویی به منظور پاکیزگی لباسهای آلوده می توانید در انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی مورد نظر خود دقیق تر عمل کنید.

برای مثال برای خانواده های ۲ الی ۴ نفره؛ ماشین لباسشویی با ظرفیت ۶ الی ۷ کیلویی کاملا مناسب بوده و برای خانواده های تعداد بالاتر، ۸ الی ۱۰ کیلو کافی میباشد.

کدام ظرفیت ماشین لباسشویی مناسب ما خواهد بود
کدام ظرفیت ماشین لباسشویی مناسب ما خواهد بود

فضای مورد نظر

دقت داشته باشید تا لباسشویی را انتخاب کنید که از نظر ابعاد با فضای مورد نظر شما به منظور قرارگیری آن ماشین لباسشویی مطابقت داشته باشد تا پس از تهیه ماشین لباسشویی خود و در هنگام قرار دهی آن در محل مورد نظر با مشکل مواجه نشوید.

مصرف بهینه

همواره در هنگام انتخاب و تهیه ماشین لباسشویی مورد نظر خود به برچسب مصرف انرژی آن دقت داشته باشید تا در صدد کم کردن هزینه های ماهانه خود برآیید و همچنین در مصرف بهینه انرژی نیز سهیم باشیم.

سوالات متداول ( FAQ )

چند لباس می توانم در ماشین لباسشویی ۵-۶ کیلوگرمی بگذارم؟

این بسته به اندازه و نوع لباس متفاوت است، اما به طور کلی، شما باید بتوانید حدود ۱۵-۲۰ تکه لباس را در مخزن بچینید. 

در ماشین لباسشویی ۸ کیلوگرمی چقدر لباس می توان گذاشت؟

یک ماشین لباسشویی ۸ کیلوگرمی می تواند  ۸ پیراهن، ۸ شلوار جین، ۱ روتختی، ۲ حوله معمولی و ۲ روبالشی را به صورت یکجا شستشو دهد.

یک ماشین لباسشویی باید چند کیلوگرم باشد؟

۷.۵ کیلوگرم ظرفیت کافی ای برای یک دستگاه ماشین لباسشویی میباشد.

.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...