You are currently viewing به چه علتی دیگ لباسشویی تاب بر می دارد؟
به چه علتی دیگ لباسشویی تاب بر می دارد؟

به چه علتی دیگ لباسشویی تاب بر می دارد؟

تاب برداشتن، بد چرخیدن، نچرخیدن یا لقی دیگ لباسشویی همه علت های مشترکی دارند که در ادامه می خواهیم درباره ی تمامی آنها به طور کامل توضیح دهیم.

در صورتی که دانش فنی لازم را ندارید بهتر است خودتان اقدام به تعمیر لباسشویی نکنید زیرا ممکن است هم به خودتان و هم به دستگاه آسیب های بزرگ تر و جدی تری وارد کنید. در نتیجه از یک تکنسین ماهر و یا یک فرد متخصص کمک بگیرید.

تسمه دستگاه: اصلی ترین و مهم ترین علتی که باعث می شود دیگ لباسشویی تاب بردارد، پارگی و یا معیوب شدن تسمه لباسشویی می باشد زیرا وظیفه ی این قطعه چرخاندن طبلک و دیگ است. به مرور زمان ممکن است تسمه پاره یا پوسیده شود و در نهایت دیگ دستگاهتان عملکرد صحیحی نخواهد داشت.

بلبرینگ ها: در لباسشویی هایی که درب، جلوی دستگاه قرار دارد دیگ شستشو را بلبرینگ ها به موتور وصل می کنند. در صورتی که این قطعات پوسیده، ساییده و یا بیش از حد داغ شده باشند سبد لباسشویی تاب بر می دارد و بد می چرخد.

قفل درب لباسشویی: قطعا می دانید سالم بودن قفل درب لباسشویی و درست بسته شدن آن می تواند بر روی عملکرد دستگاه تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

روتر و استاتور: روتر بخش ثابت موتور و استاتور بخش محرک موتور الکتریکی هستند که جزء بخش های اصلی هر موتور حساب می شوند. در اثر درگیری این دو بخش با یکدیگر، یک میدان مغناطیسی به وجود خواهد آمد که باعث حرکت کردن موتور می شود.

کاپلینگ موتور: وظیفه ی کاپلینگ متصل کردن موتور به سیستم انتقال نیرو می باشد.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...