You are currently viewing نمایندگی تعمیر لباسشویی آریستون در تهران
لباسشویی آریستون

نمایندگی تعمیر لباسشویی آریستون در تهران

 تعمیر لباسشویی آریستون

نمایندگی تعمیر لباسشویی آریستون در تهران ، تعمیرگاه مجاز تعمیرال بعنوان مرکز تعمیرات لباسشویی آریستون بصورت شبانه روزی در ۷ روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر لباسشویی آریستون آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیرال دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات لباسشویی آریستون در انواع مدل ها آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

در این مقاله به تعمیر لباسشویی آریستون (Ariston washing machine repair) می پردازیم . ما با تکیه بر متخصصان آریستون و کادر خدماتی خبره توانسته ایم رضایت مشتریان گرامی را در این زمینه جلب کنیم.

در زیر شرایطی را که ممکن است علت خرابی ماشین لباسشویی آریستون باشد را نام برده ایم و برای هر کدام راه حلی را بیان کرده ایم. لطفا توجه داشته باشید که یک تعمیرکار واجد شرایط لباسشویی می تواند به شما در تعمیر لباسشویی آریستون تا حد امکان با خیال راحت کمک کند.

ایرادات ماشین لباسشویی آریستون

ما تمامی دلایلی خرابی دستگاه شما را در این مقاله برسی کرده و هر گونه تعمیر لباسشویی آریستون را به شما آموزش خواهیم داد .

چرا لباسشویی آریستون آب تخلیه نمی کند؟

فیلتر و شیلنگ

ماشین لباسشویی آریستون از شیلنگ های لاستیکی استفاده می کند که به واشر متصل می شود تا آب را به شیر آب شهر برساند. گاهی طول این گونه شیلنگ ها به ۲ تا ۳ متر می رسد. همچنین در انتهای شیلنگ و هنگام اتصال به شیر فیلترهای کوچکی تعبیه شده است که برای جلوگیری از ورود رسوبات و مواد موجود در آب به واشر و شیر برقی استفاده می شود.

سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار واشر

سوئیچ سطح آب واشر، یک سوئیچ فشار، ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می کند. در واقع جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوییچ فشار و از این قسمت به شیر برقی می رسد.

 اگر سوئیچ سطح آب مشکلی داشته باشد ممکن است جریان شیر برقی را قبل از رسیدن آب به مقدار مناسب قطع کند یا از همان ابتدا این کار را انجام دهد که در این صورت باید تعویض شود.

اعتبارسنجی کلید با مولتی متر ممکن است برای تعمیر لباسشویی آریستون یک کار تخصصی باشد و باید توسط یک تعمیرکار ماهر و با تجربه انجام شود. شما می توانید از طریق یکی از دو دکمه بالای صفحه با کارشناسان و سرویس دهندگان تعمیرآل  تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن برای تعمیر در محل شما حاضر شوند.

تعمیر در محل لباسشویی آریستون
تعمیر لباسشویی آریستون

برد الکترونیکی

تایمرهای مکانیکی در مدل های قدیمی ماشین لباسشویی آریستون استفاده می شود و مدل های جدیدتر به جای آن از برد الکترونیکی استفاده می کنند. تایمر یا صفحه وظیفه هدایت جریان الکتریکی به قسمت های مختلف از جمله شیر برقی را بر عهده دارد که این کار را در مرحله آبگیری چرخه شستشو انجام می دهد.

اگر تایمر یا پنل واشر Ariston مشکلی داشته باشد، ممکن است به ولتاژ مورد نیاز برای کارکرد شیر برقی نرسد و خشکی رخ ندهد. راه حل در این مورد تعویض تایمر یا برد است.

 برای تست تایمر باید ولتاژ کنتاکت های تایمر یا پایانه های الکتریکی برد در مرحله آبگیری اندازه گیری شود. این اندازه گیری به دلیل خطر برق گرفتگی باید توسط تعمیرکار مجاز و حرفه ای انجام شود.

فشار آب

شیر برقی واشر آریستون برای عملکرد صحیح به فشار آب حداقل ۲۰ psi نیاز دارد. بنابراین فشار کم آب در آشپزخانه در برخی موارد مانند آپارتمان ها می تواند مشکل ساز و دلیل کمبود آب در سینک آریستون باشد.

 تعمیر لباسشویی آریستون
تعمیر لباسشویی آریستون

چرا لباسشویی آریستون آب تخلیه نمی کند؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در هر زمانی ممکن است برای شما اتفاق بیفتد، یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است برای شما پیش بیاید. دلایل زیادی برای تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آریستون وجود دارد که در این مقاله تمام دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آریستون را توضیح می دهیم.

گرفتگی فیلتر پمپ خرابی برد
گرفتگی شلنگ تخلیه خرابی پمپ تخلیه

گرفتگی فیلتر پمپ

برای تخلیه آب شستشوی آریستون، یک پمپ تخلیه طراحی شده است تا در طول برنامه چندین بار آب داخل واشر آریستون را تخلیه کند. برای جلوگیری از آسیب رساندن به پمپ و تمیز کردن ماشین لباسشویی آریستون، فیلتری قبل از پمپ برای زدودن رسوبات و موارد مختلف تعبیه شده است. قبل از رسیدن و آسیب رساندن به پمپ توقف کنید. اگر این فیلتر توسط چیزهایی مسدود شده باشد، پمپ واشر آریستون دیگر نمی تواند آب را تخلیه کند و باید فیلتر را باز کرده و به خوبی تمیز کنید.

گرفتگی شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه معمولاً به سمت فاضلاب پشت واشر آریستون می رود یا سیفون پایین سینک مسدود می شود تا از تخلیه آب واشر جلوگیری کند.

خرابی پمپ تخلیه

همانطور که توضیح دادیم پمپ تخلیه وظیفه تخلیه آب شستشو از آریستون را بر عهده دارد. در برخی موارد مشاهده شده است که اجسام و رسوبات از فیلتر فاضلاب عبور کرده و وارد پمپ شده و باعث شکسته شدن پره های پمپ و آسیب جدی به پمپ تخلیه و یا از کار افتادن خود پمپ در اثر کار بیش از حد شده است.

و فرسایش این اتفاق می افتد که ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود. در چنین مواردی فقط پمپ تخلیه باید تعویض شود که این کار توسط تعمیرکار مجاز انجام می شود.

خرابی برد

تخته لباسشویی یا تایمر آریستون ذهن و رهبر اصلی واشر است و دستور شروع و برش هر قطعه را در زمان مشخصی صادر می کنند. خرابی صفحه و تایمر باید توسط تعمیرکار مجاز واشر آریستون بررسی شود.

 تعمیر لباسشویی آریستون
تعمیر لباسشویی آریستون

چرا لباسشویی آریستون لرزش دارد؟

دلیل تکان دادن ماشین لباسشویی آریستون بسته به محل نصب و تعمیر لباسشویی آریستون و نحوه قرارگیری لباس ها متفاوت است. یافتن علت لرزش ماشین لباسشویی برای انتخاب روش صحیح برای رفع لرزش واشر آریستون ضروری است.

 خرابی کمک فنر واشر آریستون یا ناهماهنگی واشر محتمل ترین علت لرزش واشر است. عیب یابی و پیدا کردن علت لرزش لباسشویی که گاهی اوقات با صداهای بلند همراه است. استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی ضروری است.

علت ایجاد لرزش و ارتعاش در ماشین لباسشویی های جدید و قدیمی تحت تاثیر عوامل خارجی و داخلی بررسی شد.

دلیل لرزش لباسشویی آریستون

لرزش ماشین لباسشویی که گاهی اوقات با صدای زیادی همراه است، ممکن است یک نقص فنی کلی یا دلایل کوچکی مانند مکان یابی نامناسب باشد.

 خرابی ضربه گیر ماشین لباسشویی، بارگیری نامنظم لباس ها و نصب نامناسب ماشین لباسشویی از عوامل اصلی لرزش ماشین لباسشویی است. دلیل لرزش طولانی مدت ماشین لباسشویی می تواند بر عملکرد کلی دستگاه تأثیر منفی بگذارد.

بنابراین تعیین منشا این عیب در ماشین لباسشویی آریستون حائز اهمیت است. تعمیر لباسشویی آریستون و لرزش آن دومین مورد پس از مشخص شدن علت لرزش است و در این صورت باید با حساسیت بیشتری برخورد کرد.

جدا شدن وزنه های بالنس

این قطعات که وظیفه بالانس لباسشویی آریستون را بر عهده دارند، گاهی اوقات با مشکل عدم اتصال به محل قبلی مواجه می شوند. این مشکل دلیل لرزش ماشین لباسشویی است. برای رفع این مشکل وزنه های جدا شده را طبق اصول تعیین شده به حالت اولیه برگردانید. که نیاز به تعمیر لباسشویی آریستون دارد

فرم درخواست تماس

معیوبی قطعات نصب شده در مخزن

ارتعاشات واشر آریستون و ارتعاشانی که در این واشر ایجاد می شود گاهی اوقات تحت تأثیر آسیب قطعات نصب شده در مخزن واشر قرار می گیرد. به عنوان مثال خرابی قطعه بلبرینگ دلیل لرزش ماشین لباسشویی در مدل های مختلف است.

شما میتوانید برای هر گونه تعمیر لباسشویی آریستون به صورت آنلاین سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید تا بهترین و مجرب ترین تکنسین ها را به شما معرفی کنیم .

قطعه معیوب واشر ویبره فولی

آسیب به قسمت فولی که به غلتک آبکشی معروف است یکی از دلایل لرزش و لرزش واشر در حین کار است. در این صورت لرزش ماشین لباسشویی با بررسی وضعیت این قطعه توسط تعمیرکار واشر آریستون رفع می شود.

عدم تعادل لرزش

ناهماهنگی واشر آریستون به دلیل نصب نامناسب یکی از دلایل لرزش و لرزش ماشین لباسشویی در حین شستشو است. تعمیر ویبره شستشو در این حالت همراه با تنظیم سطح شستشو می باشد که با تجهیزات مخصوص و زیر نظر متخصصین و ماهر تعمیرآل انجام می شود.

 تعمیر لباسشویی آریستون
تعمیر لباسشویی آریستون

دستگاه ضربه گیر و لرزش

دلیل لرزش ماشین لباسشویی آسیب ضربه گیر ماشین لباسشویی آریستون است که برای مدل درب جلوی این ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده است. کمک فنرها معمولا از لرزش بی مورد دیگ جلوگیری می کنند و لرزش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

در ضمن دیگ ماشین لباسشویی آریستون با فنرهای نگهدارنده مخصوص نصب می شود. مشکلات ضربه گیر باعث می شود کاسه ماشین لباسشویی به دلیل لرزش واشر لرزش پیدا کند. لرزش شستشو در این حالت با تعمیر و تعویض ضربه گیرهای سیستم واشر رفع می شود.شما میتوانید برای هر گونه تعمیر لباسشویی آریستون با ما در ارتباط باشید.

دلایل نشت آب لباسشویی آریستون

دلیل تکان دادن ماشین لباسشویی آریستون بسته به محل نصب ماشین لباسشویی آریستون و نحوه قرارگیری لباس ها متفاوت است. یافتن علت لرزش ماشین لباسشویی برای انتخاب روش صحیح برای رفع لرزش واشر آریستون ضروری است.

خرابی کمک فنر واشر آریستون یا ناهماهنگی واشر محتمل ترین علت لرزش واشر است. عیب یابی و پیدا کردن علت لرزش ماشین لباسشویی که گاهی اوقات با صداهای بلند همراه است. استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی ضروری است. علت ایجاد لرزش و ارتعاش در ماشین لباسشویی های جدید و قدیمی تحت تاثیر عوامل خارجی و داخلی بررسی شد.

دلیل لرزش ماشین لباسشویی آریستون

لرزش ماشین لباسشویی آریستون که گاهی اوقات با صدای زیادی همراه است، ممکن است یک نقص فنی کلی یا دلایل کوچکی مانند مکان یابی نامناسب باشد. خرابی ضربه گیر ماشین لباسشویی، بارگیری نامنظم لباس ها و نصب نامناسب ماشین لباسشویی از عوامل اصلی لرزش ماشین لباسشویی است.

دلیل لرزش طولانی مدت ماشین لباسشویی می تواند بر عملکرد کلی دستگاه تأثیر منفی بگذارد. بنابراین تعیین منشا این عیب حائز اهمیت است. تعمیر لرزش ماشین لباسشویی آریستون دومین مورد پس از مشخص شدن علت لرزش است و در این صورت باید با حساسیت بیشتری برخورد کرد.

قطعات معیوب نصب شده در مخزن شستشوی

ارتعاشات واشر آریستون و ارتعاشانی که در این واشر ایجاد می شود گاهی اوقات تحت تأثیر آسیب قطعات نصب شده در مخزن واشر قرار می گیرد. به عنوان مثال خرابی قطعه بلبرینگ دلیل لرزش ماشین لباسشویی در مدل های مختلف است.

قطعه معیوب واشر ویبره فولی

آسیب به قسمت فولی که به غلتک آبکشی معروف است یکی از دلایل لرزش و لرزش واشر در حین کار است. در این صورت لرزش ماشین لباسشویی با بررسی وضعیت این قطعه توسط تعمیرکار حرفه ایی واشر آریستون می شود.

عدم تعادل لباسشویی آریستون

ناهماهنگی واشر آریستون به دلیل نصب نامناسب یکی از دلایل لرزش و لرزش ماشین لباسشویی در حین شستشو است. تعمیر ویبره شستشو در این حالت همراه با تنظیم سطح شستشو می باشد که با تجهیزات مخصوص و زیر نظر متخصصین و ماهر سما سرویس انجام می شود.

تعمیر لباسشویی آریستون
تعمیر لباسشویی آریستون

دستگاه ضربه گیر و لرزش

دلیل لرزش ماشین لباسشویی آسیب ضربه گیر ماشین لباسشویی آریستون است که برای مدل درب جلوی این ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده است. کمک فنرها معمولا از لرزش بی مورد دیگ جلوگیری می کنند و لرزش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

در ضمن دیگ ماشین لباسشویی آریستون با فنرهای نگهدارنده مخصوص نصب می شود. مشکلات ضربه گیر باعث می شود کاسه ماشین لباسشویی به دلیل لرزش واشر لرزش پیدا کند. لرزش شستشو در این حالت با تعمیر لباسشویی آریستون و تعویض ضربه گیرهای سیستم واشر رفع می شود.


سوالات متداول(FAQ)

چرا لباسشویی آریستون به درستی تخلیه نمی کند؟

اگر پمپ تخلیه معیوب باشد، تسمه آسیب دیده یا پاره شده باشد، یا شلنگ تخلیه مسدود شده باشد، آب در داخل دیگ واشر باقی می ماند و تخلیه نمی شود. اگر آب به درستی تخلیه نشود، ممکن است مشکلات جدی دیگری ایجاد شود.

چرا ماشین لباسشویی آریستون آبریزش دارد؟

این مشکل می تواند به دلیل استفاده زیاد از مواد شوینده در ماشین لباسشویی، شل شدن شیلنگ ها، گرفتگی شیلنگ تخلیه، پمپ ها، نشتی، سوراخ شدن یا ترک خوردن دیگ لباسشویی و شلنگ تزریق آب به دیگ و … باشد.

علت بوجود آمدن لکه روی لباس بعد از شستشو چیست؟

اگر لباس ها لکه دارند و این لکه ها بعد از شستن باقی می ماند، ممکن است با شستن با آب و مواد شوینده پاک نشوند. اگر روی لباس ها لکه ای وجود ندارد و این لکه ها بعد از شستشو ظاهر می شود، ممکن است به دلیل نشت روغن از ماشین لباسشویی باشد که منجر به مشکل می شود.

چرا سبد لباسشویی به درستی نمی چرخد؟

هنگامی که در پایان چرخه شستشو هنوز آب موجود در لباس ها زیاد است، می تواند نشانه ای از عدم چرخش صحیح سبد لباس باشد. این مشکل به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد: مشکل در کلید در یا قفل در، سوختگی شیر برقی دوار، مشکل در سیم کشی رابط، پارگی یا بریدگی در تسمه دستگاه، مشکل در قطعات داخلی یا الکترونیکی.

در صورت مشاهده هرگونه نشتی سریعاً دستگاه را از برق بکشید تا مشکل برطرف شود و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید زیرا احتمال برق گرفتگی یا ریختن آب روی موتور یا قطعات الکترونیکی دستگاه وجود دارد و این امر باعث ایجاد ده ها و هزینه تعمیرات برابر خواهد بود.

نتیجه گیری

شما میتوانید برای هر گونه تعمیر لباسشویی آریستون بال ما در ارتباط باشید تا بهترین تکنسین ها را به شما معرفی کنیم شما همراهان عزیز تعمیرآل نظرات و پیشنهاد تجربیات خود را می توانید برای ما با گذاشتن کامنت در میان بگذارید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع: ariston.com
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...